Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Validacija emaila

[es] :: .NET :: Validacija emaila

[ Pregleda: 2978 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nristic
Hrvatska

Član broj: 11531
Poruke: 55
*.cmu.carnet.hr

Sajt: www.titlovi.net


Profil

icon Validacija emaila09.04.2004. u 22:36 - pre 243 meseci
Da li znate za kakvu besplatnu komponentu koja na temelju unesene e-mail adrese može odrediti da li ona postoji ili ne.

Gledao sam u sdk-u ali nisam znao koje klase koristiti da napravim sam.
Molim savjete
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
*.ptt.yu

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Validacija emaila10.04.2004. u 00:24 - pre 243 meseci
imas u COM objektima Microsoft Outlook, ali cini mi se da ne moze da radi ukolimko nema instaliranog outlooka na datom racunaru
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Validacija emaila10.04.2004. u 10:42 - pre 243 meseci
Citat:
nristic:
Da li znate za kakvu besplatnu komponentu koja na temelju unesene e-mail adrese može odrediti da li ona postoji ili ne.

Nije problem u nepostojanju komponente već u SMTP standardu. Isti nema obavezu da utvrđuje da li određeni primalac na destination MX hostu postoji ili ne. Poneki noviji SMTP/POP3 serveri uglavnom hoće da vrate "No such user on domain" unutar same SMTP sessije, ali se ne možeš osloniti na to jer je to proprietary shema van standarda. Usotalom, taman posla da to može tako, bilo bi raj za spamere, dictionary attack na svakom domenu kojeg se docepaju i voila, eto spam baze korisnika...
Isto tako imaš dosta domena koji koriste mail forwarding, tu uslugu pružaju skoro svi ISPovi za svoje hosting klijente, npr sve što stigne na "*@mojafirma.co.yu" forwarduju mi na "[email protected]". Onda je provera bespredmetna jer su sve adrese validne


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

nristic
Hrvatska

Član broj: 11531
Poruke: 55
*.cmu.carnet.hr

Sajt: www.titlovi.net


Profil

icon Re: Validacija emaila18.04.2004. u 19:32 - pre 242 meseci
Da u pravu si ovo bi bio raj za spamere.

Kako to nije izvedivo odlucio sam se ograniciti na provjeru domene na temelju unete e-mail adrese.

Problem je sto za neke domene izbaci neki SocketException i to error code 11001.Taj kod navodno znači da domena ne postoji iako ona je postojeca.

Šta mi mozete preporuciti.? Ponestaje mi ideja.

Citat:
mmix:
Citat:
nristic:
Da li znate za kakvu besplatnu komponentu koja na temelju unesene e-mail adrese može odrediti da li ona postoji ili ne.

Nije problem u nepostojanju komponente već u SMTP standardu. Isti nema obavezu da utvrđuje da li određeni primalac na destination MX hostu postoji ili ne. Poneki noviji SMTP/POP3 serveri uglavnom hoće da vrate "No such user on domain" unutar same SMTP sessije, ali se ne možeš osloniti na to jer je to proprietary shema van standarda. Usotalom, taman posla da to može tako, bilo bi raj za spamere, dictionary attack na svakom domenu kojeg se docepaju i voila, eto spam baze korisnika... :)
Isto tako imaš dosta domena koji koriste mail forwarding, tu uslugu pružaju skoro svi ISPovi za svoje hosting klijente, npr sve što stigne na "*@mojafirma.co.yu" forwarduju mi na "[email protected]". Onda je provera bespredmetna jer su sve adrese validne :)



 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Validacija emaila18.04.2004. u 23:15 - pre 242 meseci
Citat:
nristic:
Da u pravu si ovo bi bio raj za spamere.
Kako to nije izvedivo odlucio sam se ograniciti na provjeru domene na temelju unete e-mail adrese.
Problem je sto za neke domene izbaci neki SocketException i to error code 11001.Taj kod navodno znači da domena ne postoji iako ona je postojeca.

Određivanje postojanja domena je veoma jednostavno, uzmi bilo koju DNS Client komponentu (pogledaj po netu, toga bi trebalo da je šuma) i uradi rekurzivni (obavezno rekurzivni) query na ime domena, bilo kakav pozitivni odgovor (bilo authorative bilo non-authorative) znači da domen postoji.
Međutim, to i dalje ne znači da domen može da prima emailove. Da bi to utvrdio uradi još jedan query, ovaj put traži sve hostove u tom domenu koji su tipa "MX", ako se u odgovoru vrati bar jedan, znači da domen može da prima emailove.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

havramm
Miroslav Havram
Software Developer / Engineer
Beograd

Član broj: 4603
Poruke: 255
212.62.55.*



Profil

icon Re: Validacija emaila12.05.2004. u 09:11 - pre 242 meseci
Pogledaj ovo MXChecker Web Service. Naravno, ne znaci da ce ti uvek potvrditi postojanje mail adrese (na primer, moju adresu sa posla ne potvrdjuje). Takodje, nadam se da nece biti koriscen u neke nezeljene svrhe, tipa SPAM itd...
If it's a girl then they're gonna call it Sigourney, after an actress. If it's a boy, then they're gonna call it Rodney, after Dave!
 
Odgovor na temu

nristic
Hrvatska

Član broj: 11531
Poruke: 55
*.cmu.carnet.hr

Sajt: www.titlovi.net


Profil

icon Re: Validacija emaila12.05.2004. u 18:20 - pre 242 meseci
Hvala.
Nije za spam vec zato sto mi se sa stranica jako puno salje mailova dnevno a korisnici, barem neki davaju lazne mailove.Pa tu bude dosta vracenih mailova.


Citat:
havramm:
Pogledaj ovo MXChecker Web Service. Naravno, ne znaci da ce ti uvek potvrditi postojanje mail adrese (na primer, moju adresu sa posla ne potvrdjuje). Takodje, nadam se da nece biti koriscen u neke nezeljene svrhe, tipa SPAM itd...


 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Validacija emaila

[ Pregleda: 2978 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.