Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Orion opticki ili SBB

[es] :: ISP :: Orion opticki ili SBB

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 17712 | Odgovora: 51 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zelenovic.nikola

Član broj: 336620
Poruke: 7
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Orion opticki ili SBB19.06.2017. u 21:33 - pre 82 meseci
Želim da imam stabilan internet. Živim na Novom Beograd-u. Kod kog operatera da uzmem internet Orion ili SBB? Orion nudi optiku u mojoj zgradi zbog toga bi on trebao da bude najbolja ponuda a da li je to baš tako. Čujem da mnogi kritikuju Orion da ga ne treba ni u ludilu uzimati.Zašto ? Jel daju lošu opremu ? Jel su česti prekidi ? U čemu je problem sa njihovim optičkim internetom ? Ja sam ove godine imao mnogo problema sa Telekom Srbija ADSL-om. 15 puta su me isključili sa interneta pa sam morao da zovem call centar da me ponovo priključe što im je trebalo par dana posle svakog poziva. Bio čovek iz Telekoma Srbija podesio mi ruter sa nekim ultra advanced podešavanjima i meni opet prekida internet a pritom im ja redovno plaćam račune. Pa sam mislio ovog meseca da odjavim Telekom ADSL jer nisam obavezan ugovorom i da pređem na optički ORION ili SBB. Da li je optički ORION lošiji od Telekom ADSL-a. Jedino sam za SBB čuo samo reči hvale da daju najbolju opremu da imaju najstabilniji internet. Dakle recite mi ko od ovih operatera ima najstabilniji internet?
 
Odgovor na temu

okudadim
Kuća :)
Srbija

Član broj: 336801
Poruke: 19
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Orion opticki ili SBB20.06.2017. u 10:03 - pre 82 meseci
Najstabilniji internet ti je svakako preko optike, ali sam prilično skeptičan po pitanju takve usluge preko Oriona... znam više ljudi koji su imali veoma loša iskustva sa njihovim internetom (pad protoka, pucanje veze, loša podrška...) i svi su promenili provajdera čim im je istekao ugovor. Ja sam kod SBB-a godinama i zadovoljan sam... doduše i dalje sam na koaksijalnom kablu i nadam se da će i do mene stići optika u dogledno vreme . Telekom ne bih uzimao u obzir...
Ako je stabilnost veze, a ne brzina na prvom mestu onda definitivno idi u SBB, a uz malo sreće i ti ćeš kod njih preći na optiku
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: Orion opticki ili SBB20.06.2017. u 12:27 - pre 82 meseci
Kontaktiraj Beogrid i MetroStar, oni takodje nude optiku, ali im je mala pokrivenost.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Orion opticki ili SBB20.06.2017. u 14:25 - pre 82 meseci
Kablovski provajder je svakako bolji od ADSL-a, a o Telekom varijanti bilo cega ne treba trositi slova.

Koga god da izaberes imaces bolji Internet u svakom slucaju. Kako god, uvek postoji mogucnost da ce nesto kod tebe raditi bolje ili losije nego negde drugo, uvek. Zato je najrealnije da izaberes provajdera na osnovu svojih potreba a na bazi kinte koju si spreman da dajes svakog meseca (svi mi imamo te dve stavke razlicite od bilo koga drugog pa je jako nezahvalno pitati druge za savet u vezi necega sto ti licno treba da odlucis a na bazi svojih...).


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p1-76.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Orion opticki ili SBB20.06.2017. u 15:04 - pre 82 meseci
Neko sa foruma je dobio orion optiku 1000/100 i koliko citam zadovoljan je. Optika>kabl>adsl
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Orion opticki ili SBB20.06.2017. u 23:01 - pre 82 meseci
Citat:
Sceka:
Kablovski provajder je svakako bolji od ADSL-a, a o Telekom varijanti bilo cega ne treba trositi slova.


Jel bi mogao da elaboriras ovo malo? Koristim Telekom adsl 50/2 i ni jedan jedini problem nemam.
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Orion opticki ili SBB21.06.2017. u 01:15 - pre 82 meseci
U Telekomu od pre par godina imaju striktna naređenja da sve kvarove prijavljene do podne ili tako nešto otklone do kraja radnog vremena.

Kod mene je na lokalnom multiplekseru (ormarić na početku ulice) crkla pločica na ADSL adapteru ili kako se već zove, a nisu nigde imali rezervnu, još pronašli posle 2-3 dana cimanja u čemu je problem pred sam kraj radnog vremena.
Ujutru malo posle 7 sati net proradio i zvonio telefon baš kad sam se tuširao pa se nisam javio, oni posle 2-3 minuta bili ispred kuće, i još se izvinjavaju što nisu prethodni dan odradili, kažu je šef bio ljut i da to ne sme da se dešava...

To je bilo pre par godina kad se opet šuškalo o prodaji Telekoma, možda je sada situacija drugačija, ali u međuvremenu nisam imao problema. Svi prethodni ruteri su ponekad brljavili, videlo se u DSL statusu da kupi greške na liniji iako su svi kablovi od multipleksera do kuće novi... sa novim HG532e do sada mi se nije dogodilo da pukne ADSL veza ili da ima CRC i sl., možda mi se par puta desilo da izgubi internet konekciju, čemu je uzrok verovatno resetovanje njihovog servera koji odobrava konekciju ili šta već.



Ono što je problem za korisnike koji su manje upoznati sa tehnologijama, Telekom je na ruterima promenio korisnička imena i šifre za adsl konekciju, pre 10-ak godina su bili u formi "[email protected], posle su kod novih rutera promenili user/pass u stringove izvedene iz serijskog broja i MAC adrese, npr. username je za Huawei rutere HWmmmmmmsss, gde je mmmmmm poslednjih 6 karaktera MAC adrese, a sss poslednja 3 karaktera serijskog broja; šifra je bila MAC adresa, ali su pre godinu ili dve su uveli totalno random karaktere za šifru...
Ko zna, može lako otkriti šifru, npr. kod mene je oblika "@8FH(Z>?"... Ako neko odluči da koristi svoj ruter umesto Telekomovog, imaće sa njima problem.

Meni je pre neku godinu ruter počeo da brljavi i na kraju otkazao, odnesem direktno u njihov servis, kad tamo umesto lika koja je bio vrlo predusretljiv i odmah rešavao problem radi čovek koji veze nema sa tehnologijama, utvrdio je da ruter ne radi tako što ga je priključio umesto njegovog rutera, i odmah nakon toga ga bacio u neku kutiju, a dao mi sa gomile upakovan ruter... ništa me drugo nije pitao, dok su mi ranije tražili podatke koje bi uneli u njihov sistem ili bi čovek čak odmah kod njega priključio ruter i uneo user/pass za ADSL konekciju - koliko sam skontao, to sada radi automatski slično kao ažuriranje softvera/firmware, tako da čak i u njihovom servisu mogu da rade nepismeni!
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Orion opticki ili SBB21.06.2017. u 08:08 - pre 82 meseci
Citat:
Informer:
Citat:
Sceka:
Kablovski provajder je svakako bolji od ADSL-a, a o Telekom varijanti bilo cega ne treba trositi slova.


Jel bi mogao da elaboriras ovo malo? Koristim Telekom adsl 50/2 i ni jedan jedini problem nemam.

Ne, imaš 45/1.7 i u tome je problem. Takođe je problem što 90% korisnika može da sanja više od 20Mb.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p1-76.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Orion opticki ili SBB21.06.2017. u 08:22 - pre 82 meseci
Pretpostavljam da to 20mbita moze samo u Beogradu. Kad sam prosle godine bio na Zlatiboru jedva je mogao radio da se slusa na 128kbita ;p
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Orion opticki ili SBB21.06.2017. u 08:36 - pre 82 meseci
Citat:
bachi: Ne, imaš 45/1.7 i u tome je problem. Takođe je problem što 90% korisnika može da sanja više od 20Mb.


Za te pare teško da ima nešto bolje od tih 1,7/45, a da je iole dostupno.
 
Odgovor na temu

adzo_
Ivan Adžić

Član broj: 150302
Poruke: 464



+256 Profil

icon Re: Orion opticki ili SBB21.06.2017. u 08:41 - pre 82 meseci
Citat:
bachi:
Citat:
Informer:
Citat:
Sceka:
Kablovski provajder je svakako bolji od ADSL-a, a o Telekom varijanti bilo cega ne treba trositi slova.


Jel bi mogao da elaboriras ovo malo? Koristim Telekom adsl 50/2 i ni jedan jedini problem nemam.

Ne, imaš 45/1.7 i u tome je problem. Takođe je problem što 90% korisnika može da sanja više od 20Mb.


Ne mora da znaci. Moji su skoro uzeli BOX4 sa 20/2Mb i evo merenja svaki put:






Samo treba biti dovoljno dosadan. Stvarno su napravili dosta isturenih stepena(bar u mom gradu)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Orion opticki ili SBB21.06.2017. u 09:35 - pre 82 meseci
Citat:
bachi:
Citat:
Informer:
Citat:
Sceka:
Kablovski provajder je svakako bolji od ADSL-a, a o Telekom varijanti bilo cega ne treba trositi slova.


Jel bi mogao da elaboriras ovo malo? Koristim Telekom adsl 50/2 i ni jedan jedini problem nemam.

Ne, imaš 45/1.7 i u tome je problem. Takođe je problem što 90% korisnika može da sanja više od 20Mb.


Ok, ako cemo da idemo u sitna creva - bruto imam 50/2. Neto zavisi od sadrzaja koji se prenosi, velicine paketa etc i varira od 45-48 u dolazu i 1,7-1,9 u odlazu. I taj bruto saobracaj (dakle neto + overhead) prolazi kroz zicu zbog mene a ne zato sto mi je neko zakinuo 10% linka pa ga prodao nekom drugom. Ali to nije poenta. Poenta je da u proseku link nije zauzet ni 10% tako da mi je stvarno nebitno da li je maksimalno 40 ili 50. Taj maksimum je potreban mozda jednom mesecno i razlika koju izaziva overhead je toliko beznacajna da stvarno ne znam zasto uopste trosim reci na ovo.

E sad, ako mozemo da se vratimo na moje pitanje: zasto svi ovde pljujete Telekom? Da li to svuda postoje neki problemi koje ja slucajno nemam ili mozda nisam svestan tih problema?


 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Orion opticki ili SBB21.06.2017. u 10:05 - pre 82 meseci
Rekoh već, retko ko može da dobije preko 20Mb downloada a da radi stabilno.

O maksimalnom uploadu od čitavih 2Mb u 2017. godini bolje da ne pričam.

A što se ulaganja u infrastrukturu tiče, evo: http://www.b92.net/sport/kosar...6&dd=20&nav_id=1274250
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Orion opticki ili SBB21.06.2017. u 10:46 - pre 82 meseci
Citat:
bachi: Rekoh već, retko ko može da dobije preko 20Mb downloada a da radi stabilno.


A kakve to veze ima sa Telekomom? To valjda pogadja sve one koji koriste ADSL bez obzira na to cije usluge bi da koriste.

P.S. Kako to da se do sada niko nije javio da me optuzi da radim za Telekom???
 
Odgovor na temu

adzo_
Ivan Adžić

Član broj: 150302
Poruke: 464



+256 Profil

icon Re: Orion opticki ili SBB21.06.2017. u 12:14 - pre 82 meseci
Citat:
bachi:
Rekoh već, retko ko može da dobije preko 20Mb downloada a da radi stabilno.

O maksimalnom uploadu od čitavih 2Mb u 2017. godini bolje da ne pričam.

A što se ulaganja u infrastrukturu tiče, evo: http://www.b92.net/sport/kosar...6&dd=20&nav_id=1274250


Eto sad deluje da se raspravljamo i da ja nesto branim telekom ali ista firma je u Bosni i tamo su VDSL paketi: 20/4Mb, 30/6Mb i 40/8Mb
Cenis li da je infrastruktura bolja u Bosni?
Ili ima nesto i do nas :) Sto nas ne bi J. u zdrav mozak ako vec mogu :)

Na ovom BOX4 paketu sto sam ostavio SS je max protok 147Mb/23Mb a po recima cike iz korisnickog servisa od isturenog stepena sam udaljen 357m
 
Odgovor na temu

Ivica Vujović
Ivica Vujović
Beograd

Član broj: 44727
Poruke: 127



+5 Profil

icon Re: Orion opticki ili SBB21.06.2017. u 13:01 - pre 82 meseci
Citat:
Informer:
E sad, ako mozemo da se vratimo na moje pitanje: zasto svi ovde pljujete Telekom? Da li to svuda postoje neki problemi koje ja slucajno nemam ili mozda nisam svestan tih problema?


Ko nije radio sa njima, taj ne zna šta je pakao. Ima OK ljudi u NOC-u i vredno rade ali problem je što je dobar deo ostatka kompanije užas blagi. Gomila neradnika i džabalebaroša. Posao sa njima može da se sažme u jednu rečenicu:

Dok radi sve je super, ali čim krenu problemi isti ostaju tu.

Opet, ne bih da pljujem po svima pošto stvarno ima i vrednih ljudi tamo ali su u manjini.

Što se tiče optike na Orionu, imao je na par mesta i radi pristojno. Ali i oni imaju velikih organizacionih problema. Sad imam veliki problem sa seljenjem jednog optičkog linka gde im nije bilo dovoljno 3 meseca da završe celu proceduru a klijent baš zavisi od njih.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Orion opticki ili SBB21.06.2017. u 13:05 - pre 82 meseci
Citat:
Informer:
A kakve to veze ima sa Telekomom? To valjda pogadja sve one koji koriste ADSL bez obzira na to cije usluge bi da koriste.

?

Citat:
Informer:P.S. Kako to da se do sada niko nije javio da me optuzi da radim za Telekom???

Navikli smo da troluješ.



Citat:
adzo_:
Eto sad deluje da se raspravljamo i da ja nesto branim telekom ali ista firma je u Bosni i tamo su VDSL paketi: 20/4Mb, 30/6Mb i 40/8Mb
Cenis li da je infrastruktura bolja u Bosni?

Cenim.

... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Orion opticki ili SBB21.06.2017. u 13:34 - pre 82 meseci
Zbog trolova , jos jedna ozbiljna tema , ode u Humoristicke vode !?

Kakve veze ima Telekom sa ADSL -?

Pa nikakve osim da je skoro sav ADSL njihov ! Njihova je infrastruktura . KOja je zastarela decenijama !

Kada je u Srbiju Telekom doveo ADSL 1 , negde 2007 , masovno za trziste , to je bila tehnologija koja je na zapadu bila uvedena negde 98,99 ?!

Super , zar ne ?

Kasnije je uveden ADSL2 koji je po brzinama isti kao ADSL1 ! Takodje davno prevazidjena tehnologija koju danas Telekom nudi .

Posle su krenuli sa VDSL , 1 su preskocili da ne bi opet kasnili 10 godina , pa su poceli da uvode VDSL2 tehnologiju . Ali za to treba mnogo novca uloziti jer na svakih 300 metara , mora Telekom da instalira svoju opremu sto nece Uraditi cak ni za Beograd verovatno NIKADA ! Bez toga po starim standardima ADSL 2 samo do 20 MB . Uz 100 dinara manju cenu od Nepostojeceg 50 MB VDSL2 !

Ziveo Telekom !
 
Odgovor na temu

adzo_
Ivan Adžić

Član broj: 150302
Poruke: 464



+256 Profil

icon Re: Orion opticki ili SBB21.06.2017. u 14:15 - pre 82 meseci
Citat:
bachi:
Citat:
adzo_:
Eto sad deluje da se raspravljamo i da ja nesto branim telekom ali ista firma je u Bosni i tamo su VDSL paketi: 20/4Mb, 30/6Mb i 40/8Mb
Cenis li da je infrastruktura bolja u Bosni?

Cenim.


Nisam to znao.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Orion opticki ili SBB21.06.2017. u 14:30 - pre 82 meseci
@Informer - Ne mozes po sebi da generalizujes nista pa tako ni usluge Telekoma. Ja sam kod SBB-a, paket Trio Premium sto znaci da imam bukvalno sve sto je u ponudi SBB-a u okviru paketa, sto znaci da imam 150/8 brzinu Internet-a. I radi mi sve savrseno dobro, ali bukvalno sve. MENI radi savrseno. Sto ne znaci i nije generalno tako jer postoje ljudi koji muku muce i sa Internet-om i sa ostalim uslugama koje nudi SBB.

E sad, tu dolazi ono sto je iz prakse a u vezi i tvog pitanja i teme.

U praksi se pokazalo da korisnik kablovskih usluga ima to sto je u paketu bez obzira na udaljenost od bilo cega i bilo koje vrste - u odnosu na pomenuti Telekom kod koga prakticno SVE zavisi od fizicke duzine kabla/zice (udaljenosti).

U praksi se pokazalo da korisnik kablovskih usluga nema problem sa koriscenjem svega sto ima u paketu a da koristi u istom trenutku - u odnosu na pomenuti Telekom gde u zavisnosti od kombiunacije usluga koje se koriste u istom trenutku zavisi cak i da li ce neka usluga uopste raditi (vrlo cesto se u praksi pominje „kad gledam nesto sto je HD Internet je skoro neupotrebljiv” i slicne pojave...).

Samo te dve stavke su dovoljne. Kad se tome doda ostalo iz prakse a u vezi samog tretiranja korisnika, na primer, i ono sto je @bachi napisao stvarno ne treba trositi slova.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Orion opticki ili SBB

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 17712 | Odgovora: 51 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.