Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Povećanje brzine

[es] :: ISP :: ADSL :: Povećanje brzine
(Zaključana tema (lock), by djricky)
Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 18379 | Odgovora: 77 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

salac_ue
Aleksandar Novaković
Sevojno

Član broj: 50476
Poruke: 194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Povećanje brzine01.10.2010. u 18:28 - pre 164 meseci
Evo, danas je SBB povećao brzinu svojim korisnicima, slično su uradili ili najavljuju i drugi provajderi ADSL-a (orion...).
Ima li nagoveštaja o povećanju brzine kod Telekoma ???
Jednu kriglu nikšićkog!
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Povećanje brzine01.10.2010. u 18:38 - pre 164 meseci
SBB nije sada povećao brzine nego samo izjednačio sve gradove. To povećanje je startovalo pre oko godinu dana, sada je samo izjednačeno pa može da se očekuje dalje ubrzavanje. Što se ADSL-a tiče, teško da će neko tek tako da poveća brzinu pre Telekoma koji je to ipak već uradio kroz neke ponude.
 
0

salac_ue
Aleksandar Novaković
Sevojno

Član broj: 50476
Poruke: 194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Povećanje brzine01.10.2010. u 18:48 - pre 164 meseci
Citat:
calexx: Što se ADSL-a tiče, teško da će neko tek tako da poveća brzinu pre Telekoma koji je to ipak već uradio kroz neke ponude.


Da, ali to znači da svi korisnici telekomovog adsl-a nisu u istoj poziciji. Stari su osuđeni da koriste brzine koje su potpisali u datom trenutku, a novi mogu odmah da za iste pare koriste 4x brži net.
Znači da su novi korisnici u povlašćenom položaju.
Jednu kriglu nikšićkog!
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Povećanje brzine01.10.2010. u 19:12 - pre 164 meseci
Naravno, to samo znači da brzine ipak nisu baš povećane nego onako selektivno. Nadam se da će uskoro da to promene.
 
0

V.i.P.e.R
Nis

Član broj: 34948
Poruke: 131
*.adsl-3.sezampro.yu.



+6 Profil

icon Re: Povećanje brzine02.10.2010. u 00:33 - pre 164 meseci
Ali je zato EXE-Net povecao i za 670 dinara imate 1 mbit/s... 1.5 za 1000 i tako dalje... Dokle ce korisnici ADSL-a da trpe monopol Telekoma... ovo stvarno nema vise smisla.
 
0

mast3r
Bgd

Član broj: 185838
Poruke: 221
80.93.241.*

Sajt: www.devil-drivers.eu


+4 Profil

icon Re: Povećanje brzine02.10.2010. u 10:00 - pre 164 meseci
Citat:
V.i.P.e.R: Ali je zato EXE-Net povecao i za 670 dinara imate 1 mbit/s... 1.5 za 1000 i tako dalje... Dokle ce korisnici ADSL-a da trpe monopol Telekoma... ovo stvarno nema vise smisla.


Ako ti nema smisla, ti lepo idi u Tanzaniju, pa tamo koristi dialUP.


Citat:
salac_ue: Da, ali to znači da svi korisnici telekomovog adsl-a nisu u istoj poziciji. Stari su osuđeni da koriste brzine koje su potpisali u datom trenutku, a novi mogu odmah da za iste pare koriste 4x brži net.
Znači da su novi korisnici u povlašćenom položaju.


Koliko sam upucen, trenutno postoje kampanje gde postojeci ADSL korisnici, mogu, bez gubitka (popularno recheno kod nas) porta, da zasnuju novi ugovor na 24 meseca. Tu je upravo ta akcija 4 za 1 + neki paket iptv za 1 din mesecno, 12 meseci.

Realno gledano, vishe od ovoga nece biti na ADSLu, parice ne mogu da izdrzhe.
(i sada jedva izdrzhavaju, eto, adsl + IPTV ne moze u kombinaciji preko 6mbit)
Morala bi da se radi zamena infrastrukture, shto ne verujem da ce se raditi pre prodaje Telekoma.
Meus vita, meus nixor!
 
0

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Povećanje brzine02.10.2010. u 10:29 - pre 164 meseci
adsl 2+ modem kod mene na mojoj kucnoj parici terao
preko 30mbps ka meni i chini mi se 1.2 ili vishe od mene :)
tako da .. MOZE VISHE !:)
pusteno probno da vidimo dal moze... moze :")
 
0

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.rs.



+257 Profil

icon Re: Povećanje brzine02.10.2010. u 10:36 - pre 164 meseci
Bice da si ti imao nesto drugo sto nije adsl2+...

Citat:
ITU G.992.5 is an ITU (International Telecommunication Union) standard, also referred to as ADSL2+ or ADSL2Plus. Commercially it is notable for its maximum theoretical download speed of 24 Mbit/s.

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
0

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Povećanje brzine02.10.2010. u 10:55 - pre 164 meseci
da.. ja ti kazem koliko je tero ...
onda je skroz moguce da je neka druga vrsta adsl uredjaja bila
drugar doneo sa posla i kaze evo pustio sam ti po xxxxxxx broju
ajd da probamo .. prikljuchili i isto ko nenormalno ...
ja koliko se secam, a prihvatam da se loshe secam, on reche da je ADSL 2+,
e sad stvarno nemogu se setim sta je u pitanju ...
 
0

mast3r
Bgd

Član broj: 185838
Poruke: 221
82.117.196.*

Sajt: www.devil-drivers.eu


+4 Profil

icon Re: Povećanje brzine02.10.2010. u 10:58 - pre 164 meseci
Citat:
nemesis: adsl 2+ modem kod mene na mojoj kucnoj parici terao
preko 30mbps ka meni i chini mi se 1.2 ili vishe od mene :)
tako da .. MOZE VISHE !:)
pusteno probno da vidimo dal moze... moze :")


Mozhe jedan, mozhe dva, pet, 10... ali ne mogu svi korisnici.

Meus vita, meus nixor!
 
0

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Povećanje brzine02.10.2010. u 11:02 - pre 164 meseci
posto je bila ISDN parica pretpostavljam da moze kod svih koji imaju ISDN ...
a ni na SBB se ljudi nece mnogo usreciti ... razne firme su radile podizvodjachke poslove
kad sam radio u sbb ono instalaciju modema na terenu, a bilo je to daaaavno kad si
morao da osposobish modem, maltene u 40% instalacija sam morao menjam kabl
od kutije razvodne do stana skroz :( ... jer je neko stavljao tako loshe kablove
da je to bilo ludilo .. znachi ako imash dobru instalaciju (kao ja kuci) radice ti
SBB dobro (kao meni sto radi :)) ali gde nemash ... namuchitjesh se...
imam uvek alternative, ono wifi, adsl josh neki da uzmem ali ... :)
 
0

mast3r
Bgd

Član broj: 185838
Poruke: 221
82.117.196.*

Sajt: www.devil-drivers.eu


+4 Profil

icon Re: Povećanje brzine02.10.2010. u 11:36 - pre 164 meseci
Citat:
nemesis: posto je bila ISDN parica pretpostavljam da moze kod svih koji imaju ISDN ...
a ni na SBB se ljudi nece mnogo usreciti ... razne firme su radile podizvodjachke poslove
kad sam radio u sbb ono instalaciju modema na terenu, a bilo je to daaaavno kad si
morao da osposobish modem, maltene u 40% instalacija sam morao menjam kabl
od kutije razvodne do stana skroz :( ... jer je neko stavljao tako loshe kablove
da je to bilo ludilo .. znachi ako imash dobru instalaciju (kao ja kuci) radice ti
SBB dobro (kao meni sto radi :)) ali gde nemash ... namuchitjesh se...
imam uvek alternative, ono wifi, adsl josh neki da uzmem ali ... :)


ISDN ili POTS, isto ti se `vata...
Ne pricam o izvodima telefonskih kutija u kucama i stanovima, vec o
vezama izmedju centrala.

To sigurno neces moci da promenis :)
Meus vita, meus nixor!
 
0

Markoxxx
Marko Kolarevic
Cacak

Član broj: 886
Poruke: 643
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.

ICQ: 27867845
Sajt: www.TDIdesign.org


+14 Profil

icon Re: Povećanje brzine02.10.2010. u 13:24 - pre 164 meseci
Cekajte, da li je SBB izjednacio cene u SVIM gradovima?
Pijem pivo i ebem sve zivo, ko sok - on jock
«« M.K. »»
 
0

V.i.P.e.R
Nis

Član broj: 34948
Poruke: 131
*.exe-net.net.



+6 Profil

icon Re: Povećanje brzine02.10.2010. u 13:43 - pre 164 meseci
Uvek se nadje neko pametan ko brani postupke telekoma... Sto nisi rekao za Japan gde vec imaju gigabitni net, nego tamo neku zemlju iz 10 sveta...

[Ovu poruku je menjao V.i.P.e.R dana 02.10.2010. u 15:22 GMT+1]
 
+1

mast3r
Bgd

Član broj: 185838
Poruke: 221
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.devil-drivers.eu


+4 Profil

icon Re: Povećanje brzine02.10.2010. u 15:17 - pre 164 meseci
Citat:
V.i.P.e.R: Uvek se nadje neko pametan ko brani postupke telekoma... Sto nisi rekao za Japan gde vec imaju gigabitni net, nego tamo neku zemlju iz 10 sveta...

[Ovu poruku je menjao V.i.P.e.R dana 02.10.2010. u 15:22 GMT+1]



Chist flame post.


Za razliku od tebe, ja barem dajem neke informacije o Telekomu, i to korisne,
ne shpekulishem, vec prenosim ono shto jeste.

Prosecni korisnici HSI, poput tebe, nemaju ni shta drugo da kazhu sem, telekom = monopol.

Ako bi malo bolje procunjao po netu, pa pogledao kakvo je stanje kod EU ISP-a, video bi da ni tamo ne cvetaju ruzhe.
(dobicesh 24+ mbit, ali cesh na sud zbog piraterije :D)


Tebi HSI sluzi za torrente, vishe od trenutnih brzina ti i ne treba
Meus vita, meus nixor!
 
0

V.i.P.e.R
Nis

Član broj: 34948
Poruke: 131
*.exe-net.net.



+6 Profil

icon Re: Povećanje brzine02.10.2010. u 15:43 - pre 164 meseci
Da, da... kako da ne. Cesto putujem i znam situaciju, a takodje imam gomilu prijatelja sirom Evrope i niko od njih nije zaglavio na sud zbog skidanja raznoraznog sadrzaja tj. zbog piraterije, a skidaju bukvalno sve sto se skinuti moze. Ne pricamo ovde o pirateriji i slicnim stvarima, a zasta meni treba internet i kako ga ja koristim to nije tvoja briga (skidanje filmova i sl. stvarcica nije osnovni razlog zasto ljudi zele vecu brzinu, vec postoje 1000 drugih razloga, a ako tebi za to sluzi to je tvoj problem, a ne moj i zato ne pricaj nesto sto ne znas). Monopol postoji i tu nema dileme. Kad si vec pomenuo Tanzaniju, izvoli, pakuj kofere i pravac tamo, jer pobogu sta ce ti brzi internet od njihovog dial up-a, a ljude u Srbiji kojima treba brzi internet zaobidji.

BTW, i kablovski operater Jotel je najavio povecanje brzine od 31.10., tako da i kod njih za 1290 din. imate 2 mbita.

EDIT: ah da... ne treba ljudima brzi net... http://www.dw-world.de/dw/article/0,,6027458,00.html i http://www.dw-world.de/dw/article/0,,6013566,00.html
 
0

mast3r
Bgd

Član broj: 185838
Poruke: 221
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.devil-drivers.eu


+4 Profil

icon Re: Povećanje brzine02.10.2010. u 16:08 - pre 164 meseci
Citat:
V.i.P.e.R: Da, da... kako da ne. Cesto putujem i znam situaciju, a takodje imam gomilu prijatelja sirom Evrope i niko od njih nije zaglavio na sud zbog skidanja raznoraznog sadrzaja tj. zbog piraterije, a skidaju bukvalno sve sto se skinuti moze. Ne pricamo ovde o pirateriji i slicnim stvarima, a zasta meni treba internet i kako ga ja koristim to nije tvoja briga (skidanje filmova i sl. stvarcica nije osnovni razlog zasto ljudi zele vecu brzinu, vec postoje 1000 drugih razloga, a ako tebi za to sluzi to je tvoj problem, a ne moj i zato ne pricaj nesto sto ne znas). Monopol postoji i tu nema dileme. Kad si vec pomenuo Tanzaniju, izvoli, pakuj kofere i pravac tamo, jer pobogu sta ce ti brzi internet od njihovog dial up-a, a ljude u Srbiji kojima treba brzi internet zaobidji.

BTW, i kablovski operater Jotel je najavio povecanje brzine od 31.10., tako da i kod njih za 1290 din. imate 2 mbita.

EDIT: ah da... ne treba ljudima brzi net... http://www.dw-world.de/dw/article/0,,6027458,00.html i http://www.dw-world.de/dw/article/0,,6013566,00.html




SJAJNO!
Kod Telekoma za 1240 dobijesh 4mbit... + 12 meseci iptv za 1 din :)

Ne razumem te...

Elem, ja vec jesam u Tanzaniji, evo, gajim banane, za majmune... :)


(nema veze, znam da cu dobiti po ushima od moder-a, kakav kvalitetan spam, josh malo pa kao u Barrensu :P)
Meus vita, meus nixor!
 
0

V.i.P.e.R
Nis

Član broj: 34948
Poruke: 131
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+6 Profil

icon Re: Povećanje brzine02.10.2010. u 17:13 - pre 164 meseci
1. ta promocija ne traje vecno,
2. cena je 1208 + pdv = 1425 dinara,
3. sta je za ljudima kojima treba vise od 4 mbita i 256 kbita uploada (realnih 3.4 mbita i 200 kbita uploada),
4. bez te promocije koja ko sto rekoh nije vecna dobijas 1 mbit koji realno ne moze da predje vise od 850 kbita u najboljem slucaju, a upload... sta reci...
5. kako radi Telekom ADSL u odnosu na kabl i wireless necu ni da komentarisem jer je smesno,
6. ne odogara svakom da se veze ugovorom 1 god. tj 2 god. zavisi od toga sta izabere...

TI mene mozda ne razumes, ali se kladim da tebe BAS NIKO ne razume. I na kraju sta reci svaki ciga svoga konja hvali, pa moras i ti tvog.
 
0

Bocko88
Srbija , Nis

Član broj: 269707
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Povećanje brzine02.10.2010. u 17:29 - pre 164 meseci
Slazem se sa viperom... i naravno sta je sa korisnicima koji su potpisali ugovor na 1mb pre promocija ? mislim sve u svemu, ocigledno je da je to akcija koja je stvorena da bi telekom uzeo sto vise novih musterija, a stare ko sisa... sbb i skoro svi kablovski provajderi akcije i ponude koje imaju su iste za sve , trenutne i nove korisnike ocigledno je da telekom mari samo za nove, jer je stare za*ebo.
 
0

mast3r
Bgd

Član broj: 185838
Poruke: 221
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.devil-drivers.eu


+4 Profil

icon Re: Povećanje brzine02.10.2010. u 17:32 - pre 164 meseci
Citat:
V.i.P.e.R: 1. ta promocija ne traje vecno,
2. cena je 1208 + pdv = 1425 dinara,
3. sta je za ljudima kojima treba vise od 4 mbita i 256 kbita uploada (realnih 3.4 mbita i 200 kbita uploada),
4. bez te promocije koja ko sto rekoh nije vecna dobijas 1 mbit koji realno ne moze da predje vise od 850 kbita u najboljem slucaju, a upload... sta reci...
5. kako radi Telekom ADSL u odnosu na kabl i wireless necu ni da komentarisem jer je smesno,
6. ne odogara svakom da se veze ugovorom 1 god. tj 2 god. zavisi od toga sta izabere...

TI mene mozda ne razumes, ali se kladim da tebe BAS NIKO ne razume. I na kraju sta reci svaki ciga svoga konja hvali, pa moras i ti tvog.



1. Promocija traje, a bice i drugih promocija, koliko osh`
2. Cijena prava sitnica, zar ne? Platish 1, dobijesh 4.
(ovo je uvedeno jer ne mogu da povecavaju pakete, pa je 16 mbit max... i dugo ce tako ostati, ne postoji stabilna infrastruktura za vishe od toga)
3. Kao shto sam objashnjavao, mozda ne ovde... ne secam se vishe, IPTV + max 6 mbit... parice ne mogu preko toga u ovoj kombinaciji.
4. primer JA, imam 1 mbit, a imam dl 2 mbit okruglo! ul mi je 512 :) (da, imam i iptv)
5. Telekom ADSL radi bolje od bilo kog WiFi koji je u tom rangu, o kablovskim operaterima ne mogu mnogo da govorim,
razlicita su misljenja, SBB negde radi super, negde je rupa. Sve u svemu, mogu da rade isto, ali bolje, teshko.
6. Ne odgovara, u pravu si... Mentalitet srpskog potroshacha je da konstantno trazhi dlaku u jajetu.
Nikada nece biti zadovoljan, uvek ce imati shta da reklamira.

Mene razumeju ljudi koji treba da me razumeju.
Ah da, nisam zaposlen u Telekomu niti ishta imam sa istom firmom,
tako da moja izlaganja nisu odbrana Telekoma od drugih...



Meus vita, meus nixor!
 
0

[es] :: ISP :: ADSL :: Povećanje brzine
(Zaključana tema (lock), by djricky)
Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 18379 | Odgovora: 77 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.