Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Canon Pro 1 - usamljen na tronu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Canon Pro 1 - usamljen na tronu

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 35293 | Odgovora: 124 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cin-cin
zvonimir

Član broj: 50760
Poruke: 8
*.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Canon Pro 1 - usamljen na tronu08.03.2005. u 23:29 - pre 232 meseci
hvala na informacijama , nadam se da necu lupati glavom u zid zbog pro 1, kao sto to sad cinim s Nikonom D100 ,
 
Odgovor na temu

AMomcil
Aleksandar Momcilovic
SW inzenjer
myVR Software
Oslo, Norveska

Član broj: 27189
Poruke: 773
*.80-203-68.nextgentel.com.



+1 Profil

icon Re: Canon Pro 1 - usamljen na tronu09.03.2005. u 08:42 - pre 232 meseci
Ma, sve ovo sto ja kazem je malo smuti pa prospi. Ono sto je bitno je kako ce tebi pasovati, kakvi ce biti tvoji utisci. Kad se malo naviknes, ispricaj nam kako ga ti vidis, bice zanimljivo cuti kako ti se pokazao.

Sto si toliko kivan na D100? Zbog problema na hladnom? Jos neke muke?
 
Odgovor na temu

cin-cin
zvonimir

Član broj: 50760
Poruke: 8
*.net.ba
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Canon Pro 1 - usamljen na tronu09.03.2005. u 12:49 - pre 232 meseci
>
> u sustini nisam zadovoljan nacinom i preciznoscu mjerenja svjetla , tu zaostaje cijelo jedno racunarsko stoljece za Canonom , a samim tim i svi ostali elementi su pogresni a sto se onda dobije
losa fotka
jedina stvar kod Nikona koja mi se svidjela je bez prijekorna ostrina snimaka , sto je logicno jer su sve hard lece , ali zato je veoma trom pa i s njim sportska fotografija zahtijeva puno zivaca i srece
D 100 nije los aparat , baterija mu super traje , formati su jako dobri i ima cak , osim RAW-a i TIFF i to je kraj price vrlinama 100tke s canonom 10D sam mogao raditi sto sam htio i tesko mi se priviknuti na to da ja sluzim kameri a ne ona meni .
hladnoca je definitivno ogroman minus za Nikona jer nikako ne radi pogotovu ne korektno i kod 0 a o minusu da i ne govorim , a moj aparat od pocetka laze blende za dva koraka podeksponira , nakon servisa mijenja dva koraka gore , dva koraka dole , kao da koristim AEB , medjutim vrlo rijetko radi korektno
mislim da je glavni problem u svjetlomjeru i prijenosu tih informacija mada su mi u servisu rekli da je mehanizam blende krivac za sve , evo upravo sam dosao s jednog snimanja koje je jako vazno ( Del Ponteova i Meron ) i u moru fotki mogu iskoristiti mozda nekih 30 % sveukupno snimljenog materijala , a uvjerio sam se da je mehanizam blende nerijetko bio krivac za brojne error-e , mada je i temperatura odigrala svoje
 
Odgovor na temu

AMomcil
Aleksandar Momcilovic
SW inzenjer
myVR Software
Oslo, Norveska

Član broj: 27189
Poruke: 773
*.sdsl.no.



+1 Profil

icon Re: Canon Pro 1 - usamljen na tronu09.03.2005. u 14:10 - pre 232 meseci
Pa ti onda mozda imas neispravan aparat, to je sasvim druga prica. Imao sam i ja kilavog Canona D60, pa sam ga se brzo otarasio. Vrlo sam nezadovoljan kako moj 10D meri svetlo, voli da preeksponira i da se pravi pametan, npr. da sam uracuna pozadinsko svetlo, sneg i sl.
 
Odgovor na temu

cin-cin
zvonimir

Član broj: 50760
Poruke: 8
*.net.ba
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Canon Pro 1 - usamljen na tronu09.03.2005. u 14:37 - pre 232 meseci
>
> neispravan je to je nedvojbeno , ali i kazem jako lose mjeri svjetlo , trom je na izostravanju s bilo kojim objektivom a kad mu dodas blic , e onda se mozes bogu moliti jer obozava zatvarati blendu npr. na 200 assa ( posto je to najmanje ) na sezdesetinki daje blendu nevjerojatnih 7,3 sto je kao u tunelu bez rasvjete , a na programu ne moze za razliku od canona da mjenjas pojedine vrijednosti , pa onda ides na manuelu , gdje opet daje prejak blic u odnosu na elemente koje mu zadas itd...... ovo je dosadno i citati a kamo li raditi , znam sad ces reci onda koristi manuelu i na blicu , e a zasto onda placati silne novce za naprednu tehnologiju kad radis manuelno , lijepo uzmes ocuvanu zvjerku s filmom i taljaj , dakle digitala je to sto je i treba da sluzi meni a ne ja njoj , zato sam je i kupio te Nikon nikako ne igra pozitivnu ulogu u svemu tomu
razumijes
koliko para toliko muzike a nikon svira fals
 
Odgovor na temu

trash

Član broj: 54290
Poruke: 1
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Canon Pro 1 - usamljen na tronu03.04.2005. u 20:34 - pre 232 meseci
Pozdrav svima !

Evo i ja sam se ponovio, i sad imam par pitanja:

Da li je netko koristi telekonverter na Pro1, naravno zanimaju me iskustva, i da li je neko došao na neku dobru ideju u vezi poklopca za objektiv jer imam osjećaj da ću ja svog brzo izgubit ( jednom sam ga već izgubio, kod prvog izlaska na teren al sreća kad sam se vraćao do auta našao sam ga)
 
Odgovor na temu

gusina

Član broj: 54251
Poruke: 16
*.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Canon Pro 1 - usamljen na tronu04.04.2005. u 16:18 - pre 232 meseci
kupis uv filter, i zaboravis na dosadni poklopac!

ugodno sa korisnim!
 
Odgovor na temu

morlic
Milos Orlic
Beograd

Član broj: 6081
Poruke: 735
*.171.EUnet.yu.



+1 Profil

icon Re: Canon Pro 1 - usamljen na tronu05.05.2005. u 18:00 - pre 230 meseci
Dakle, pitanje je ima li nekoga ko je licno probao 8080 i Pro1?

Procitao sam sta je sve napisano i mislim da je Pro1 malo favorizovan, pa me zanima da li ima nekog ko je probao oba, ne treba mi prepisivanje odabranih delova iz stranih testova i hvatanja za reci, to mogu i sam iz fotelje :)

Ko dolazi sa nekog slabijeg aparata bice odusevljen sa bilo kojim od ova dva, ali me zanima misljenje nekoga ko je imao prilike da proba oba. Gledao sam i cene ovih dana i vidim da su veoma blizu, na brzinu Pro1 - 849E, Oly - 860E
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.dialup.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Canon Pro 1 - usamljen na tronu06.05.2005. u 12:55 - pre 230 meseci
Ja sam probao oba.C8080 doduse na kratko jos maja 2004 na sajmu tehnike,posto sam znao momka sa standa BTI-a,a PRO1 sam probao decembra 2004,zahvaljujuci ljubaznosti Nebojse M.
Pazi kad sam probao C8080 rekao sam da je to aparat za mene.Mislim tad mi je bio idealan,najvise mi se svideo sunshine LCD displey kome ne smeta kad sunce direktno bije u LCD(pojacava se svetlo valjda na taj nacin pa ne smeta),dok kao negativnu stvar sam odmah uocio ocajnu egronomiju,takvu da sam pomislio ako ga kupim da ce mi jednom ispasti iz ruke,tacnije,mora da se drzi sa obe ruke,i to jako ne zgodno.

PRO1 me je za razliku od C8080 odmah odusevio egronomijom.Takodje me je odusevio njegov sistem menija-koji je daleko pregledniji nego na C8080.PRO1 im,kako da kazem,neki SLR-LIKE osecaj prilikom slikanja trazilom.U sustini aparat me je "osvojio" ma prvo koriscenje.

Sta je jos bitno,PRO1 slike sa malo budzenim kolorom,ali taman toliko da ti prija.TJ.njegove boje su atraktivnije nego na C8080,a meni se to svidja.Ima ljudi i kojima se to ne svidja.
 
Odgovor na temu

morlic
Milos Orlic
Beograd

Član broj: 6081
Poruke: 735
*.95.eunet.yu.



+1 Profil

icon Re: Canon Pro 1 - usamljen na tronu06.05.2005. u 14:43 - pre 230 meseci
Ovo je tip odgovora koji mi mnogo znaci, znaci subjektivni utisak, ali na osnovu "pipanja" i "probe", pa makar i na kratko, jer su tehnicki oba aparata tu negde. Naravno neko ce reci da nisu, pa ce nabrojati razlike itd. Svaka cast Nebojsi koliko je razlika nasao i nabrojao :) mada mi se cini da je za Pro1 malo zazmurio. Ovo je moje misljenje i ne mora da bude tacno.

Izbor bi jos bio i lak da se modelu 350d cena nije "bezobrazno" spustila, sa 18-55 kitom. Ovo donosi dodatnu zabunu.
 
Odgovor na temu

gusina

Član broj: 54251
Poruke: 16
*.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Canon Pro 1 - usamljen na tronu06.05.2005. u 20:36 - pre 230 meseci
stoji sve kako je nebojsa napisao a ja bih jos dodao da je olym. 8080 zoom
kontrola cisti uzas, plus dok zoomira ispusta vrlo iritavajuci zvuk!!!

ako se ne zelis baviti (bar ne cesto) makro fotografiranjem onda oly. moze nekako
proci u suprotnom razmisli!

i na kraju, mislim (znam da cu mnoge naljutiti) ovo su dva vrlo razlicita aparata
za vrlo razlicite ljude i po mogo cemu su neusporedivi!!!
 
Odgovor na temu

cin-cin
zvonimir

Član broj: 50760
Poruke: 8
*.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Canon Pro 1 - usamljen na tronu06.05.2005. u 21:59 - pre 230 meseci
dobro , objektivi kostaju , to stoji , ali sada mozete kompletirati konfiguraciju i sa Sigminim objektivima koji su nesto jeftiniji nego Canon-ovi , osim toga postoji i kit II sa objektivima 18-55 i 55-200 , sto je solidna zoom opcija , medjutim ne zaboravite da se ovi milimetri mnoze sa 1,6 za Canon , sto znaci da je objektiv 18-55 zapravo 28-90 u razmjerima film SLR aparata , turisticki - sasvim zadovoljavajuce , cijena 350-tke je u Njemackoj pala za vise od 100 Eura u posljednjih tri mjeseca , znaci na jesen aparat je jos jeftiniji , nakon turisticke sezone kada ce se skoro iscrpiti potraznja za aparatima , a vracati krediti od ljetovanja , hehehehehe..
zatim jos uvijek je aktuelan a cijenom jos povoljniji i takodjer dodje u kit-u EOS 300 D .
Ali ono najvaznije sto Vas trenutno muci , u digitalnom svijetu fotografije , Canon je definitivno utekao svim konkurentima , pa tako sto god odlucite kupiti neka bude Canon .
Tu nema greske . Ja sam imao priliku koristiti i Nikon i Olympus i iako ovi aparati imaju nesto svoje jako dobro sto bi mozda i Canon-u trebalo dodati u krajnjem ishodu Canon postize bolje rezultate .Nikon dolazi u obzir za neke umjetnicke i studijske fotke uz uvijete koristenje rasvjete i kada imate nepomican objekt na kojemu mozete raditi dok sve ne nastimate kako Vam odgovara , dok ukoliko zelite zabiljeziti neko svoje egzoticno putovanje ili jednostavno zalediti djelic sekunda u Vasem zivotu , onda i ne razmisljajte ni o cemu osim Canon-u
 
Odgovor na temu

cin-cin
zvonimir

Član broj: 50760
Poruke: 8
*.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Canon Pro 1 - usamljen na tronu06.05.2005. u 22:10 - pre 230 meseci
ovakve tvrdnje najbolje potkrepljuju cinjenice da je
Canon sluzbeni sponzor formule 1 i lige prvaka , sjetite se da li ste kad vidjeli neki crni objektiv na utakmicama lige prvaka . Naravno sve se oko terena bijeli od Canon-ovih objektiva , pa cak i jeda AP koji je , uz Beograd i Zagreb , Nikonoljubac sada radi sa Canon-om , kao sto rade i ostale svjetske agencije kao Reuters , AFP , DW itd ....
ne znam koliko kostaju aparati u SiCG ali u BiH se mogu nabaviti ( naravno regularnim putom ) relativno povoljno u odnosu na cijene u Europi , jedino USA ima jako niske cijene i ukoliko nekoga imate tamo i jos Vam dolazi ovo ljeto u posjet iskoristite prigodu i porucite sebi opremu koju ste zamislili , bez obzira sto na kraju bude Vas izbor .
 
Odgovor na temu

Axel DPS

Član broj: 51060
Poruke: 541
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Canon Pro 1 - usamljen na tronu07.05.2005. u 06:04 - pre 230 meseci
Citat:
ovakve tvrdnje najbolje potkrepljuju cinjenice da je
Canon sluzbeni sponzor formule 1 i lige prvaka , sjetite se da li ste kad vidjeli neki crni objektiv na utakmicama lige prvaka . Naravno sve se oko terena bijeli od Canon-ovih objektiva , pa cak i jeda AP koji je , uz Beograd i Zagreb , Nikonoljubac sada radi sa Canon-om , kao sto rade i ostale svjetske agencije kao Reuters , AFP , DW itd ....
ne znam koliko kostaju aparati u SiCG ali u BiH se mogu nabaviti ( naravno regularnim putom ) relativno povoljno u odnosu na cijene u Europi , jedino USA ima jako niske cijene i ukoliko nekoga imate tamo i jos Vam dolazi ovo ljeto u posjet iskoristite prigodu i porucite sebi opremu koju ste zamislili , bez obzira sto na kraju bude Vas izbor
E sad, velika je steta sto moje kolege sportski reporteri ne posecuju ovaj forum jer bi ova tema bila zatrpana odgovorima.Potpuno sam svestan cinjenice da Canon ima trenutno prilicno kvalitetnije i brze D-SLR kamere a bogami i jeftinije sto je veoma presudno, medjutim tradicija je i dalje na strani Nikona.Dodli na Marakanu evo sada na derbi i ako iza gola bude vise od 5-6 belih objektiva u guzvi od jedno 80 foto reportera ja cu ti se javno izvinuti.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8371
194.106.171.*



+1348 Profil

icon Re: Canon Pro 1 - usamljen na tronu04.06.2005. u 14:14 - pre 230 meseci
Citat:
Axel Digital Photo Store: ...medjutim tradicija je i dalje na strani Nikona.Dodli na Marakanu evo sada na derbi i ako iza gola bude vise od 5-6 belih objektiva u guzvi od jedno 80 foto reportera ja cu ti se javno izvinuti.


...to uopšte ne znači tradiciju nego govori o činjenici da srpski fotoreporteri nemaju para za Canonove L bele topove, nego i dalje rade sa starim Nikonima.

To dakle nikako nije tradicija nego u prvom redu nemaština a nakon toga i neobaveštenost.

Jedan 20 D sa 70-200 F 2,8 L je u Srbiji mislena imenica, a na Zapadu to koriste kao backup za 1 Ds Mark II. Nikona nema nigde, pogotovo u tim klasama.
 
Odgovor na temu

Axel DPS

Član broj: 51060
Poruke: 541
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Canon Pro 1 - usamljen na tronu04.06.2005. u 14:53 - pre 230 meseci
Nisi u pravu, retko koji fotoreporter koristi svoju opremu uglavnom su to agencije koje salju svoje reportere i te novinske kuce placaju enormne racune i za njih je foto oprema neznatna suma. Druga stvar Canon Beli topovi su i dalje jeftiniji od Nikkor objektiva tako da veruj mi uz duzno postovanje prema tvom misljenju i kolicini informacija koje ti posedujes u ovom slucaju je u pitanju cista tradicija i svi oni znaju da je Canon trenutno bolji i sto je jos vaznije jeftiniji obzirom da Nikon je daleko od loseg ali je skuplji, ipak kupuju iskljucivo Nikon opremu.Sto se tice stare opreme takodje nije tacno da koriste jeftinu i staru opremu osim ako mislis da su D2X ili D2H + novi Nikkor ojektivi jeftina roba.A to da su neobavesteni mislim da nisi mislio ozbiljno.
Znam te ljude radim sa njima i veruj mi retko kome od njih mozes da prodas Canon, pogotovo sto bi onda morali da menjaju celu opremu zbog tela.
Dakle cista tradicija i privrzenost brendu
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8371
*.panet.co.yu.



+1348 Profil

icon Re: Canon Pro 1 - usamljen na tronu04.06.2005. u 15:41 - pre 230 meseci
To što ne koriste svoju opremu nego im gazde kupuju samo dokazuje moju pretpostavku o neobaveštenosti onoga ko donosi odluku o njenoj nabavci. Da ulažu svoj novac, više bi razmišljali.

Zaista mislim da "profesionalci" u proseku nedovoljno poznaju opremu, i uopšte svoj posao. Pričao sam sa više njih i najčešće se razočaram njihovim znanjem (jednostavno mislim da npr. ja kao amater ne bi trebao da ih nadmašujem ni u čemu).

Uostalom, to što su "profesionalci" u nečemu samo po sebi ne znači da to poznaju - samo žive od toga ;)

A da ne kupuju DSLR Canone ti verujem jer ih je Nikon zarobio gomilom starih objektiva koje imaju.

To opet, ne bih nazvao tradicijom nego tegom oko vrata koji Nikon koristi da im i dalje uvaljuje aparate, pogotovo DSLR, po cenama daleko iznad realnih.

Da sam na njihovom mestu, odavno bih se tog balasta rešio, pa ne bih, kada postoji jedan EOS 20 D, bio primoran da kupim Nikona D 100.

Na Zapadu je informisanost bolja te ih narod bojkotuje, pa npr. model 5400 Nikon mora skoro da poklanja (daju ih ispod 200 $, a startna cena je bila 800$).
 
Odgovor na temu

gusina

Član broj: 54251
Poruke: 16
*.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Canon Pro 1 - usamljen na tronu06.06.2005. u 11:54 - pre 229 meseci
pozdrav!

ima li tko iskustva sa pro1 i tele-convertera, ako ima volio bih da nesto i napise o tome.

sta znaci uvecanje (kod tele-convertera) 1,5X. znaci li to da se 1,5X mnozi sa
trenutnim zoomom od npr. 7X pa stvarni zoom iznosi 17,5X???

hvala svima na odgovoru!
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8371
*.panet.co.yu.



+1348 Profil

icon Re: Canon Pro 1 - usamljen na tronu06.06.2005. u 20:26 - pre 229 meseci
Naravno, telekonvertor produžuje žižu toliko koliko iznosi njegova oznaka, samo nisam baš siguran da si dobro pomnožio 7 X 1,5 ;) (= 10,5)
 
Odgovor na temu

gusina

Član broj: 54251
Poruke: 16
*.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Canon Pro 1 - usamljen na tronu07.06.2005. u 10:22 - pre 229 meseci
hvala na odgovoru!

ja sam mnozio 7X opticki zoom od pro1, X1,5. znam da je to 10,5. ali nekako
mi se "ucinilo malo" pa sam pomislio da mozda nije u pitanju 7+7+3,5=17,5!

ovakav mi je rezultat puno prihvatljiviji za platiti oko 250 eura!!!

malo, a puno para!
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Canon Pro 1 - usamljen na tronu

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 35293 | Odgovora: 124 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.