Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Canon Pro 1 - usamljen na tronu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Canon Pro 1 - usamljen na tronu

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 35284 | Odgovora: 124 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

geologicharka
Ana Mladenovic
isp :)
Pirot, Serbia

Član broj: 35189
Poruke: 15
195.252.107.*

Sajt: www.freewebs.com/anamlade..


Profil

icon Re: Canon Pro 1 - usamljen na tronu27.12.2004. u 19:45 - pre 235 meseci
Meni se svidja kako izgleda :)
Cogito ergo sum!
 
Odgovor na temu

svilaja

Član broj: 43208
Poruke: 8
*.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Canon Pro 1 - usamljen na tronu27.12.2004. u 21:44 - pre 235 meseci
hmmm... zaletio sam se umjesto da sam koristio pretragu!

kako li je krasno odgovoreno na moja prethodna pitanja!

@nebojsa

svaka cast obaras znanjem i logikom a jos promisljeno razmisljanje i jaka intuicija
i eto eksperta u dig. fotografiji!!!

covjek uvijek ima vremena i zivaca odgovarati i na auuuu pitanja od kojih boli glava!

canon pro1 je definitivan izbor dakako da si kumovao sa 95%!


stari svaka cast!
 
Odgovor na temu

svilaja

Član broj: 43208
Poruke: 8
*.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Canon Pro 1 - usamljen na tronu02.01.2005. u 14:32 - pre 235 meseci
pozdrav!

evo svanuo je i taj dan, napokon!!!

drzim ga vec par dana u rukama he heee... a sto reci a da nije vec puno puta receno!

prvi dojam, straaaaava!

pa da predjem na objavu mojih testova.
najvise me mucilo to sto je na stranici dperview napisano da canon pro1 moze sa
bp 511 bat. ispucati svega oko 250 snimaka a istom metodom oly.8080 preko
580!!!

i naravno brzina fokusa na slabijem svjetlu. (ma meni to mi i nije toliko bitno jer za fokusirati planinu ili nesto u prirodi i nije tolika vaznost brzine af-a).

evo testova baterije:

pro1 i stari softwer 1.0.0.0.
serijska compact flash kartica 64 mb.
windows xp professional
bp-511A.

temperatura prostorije oko 20 C.
temper. vanjska oko 5 C.
aparat je vise puta bio vani oko 20-ak min.
lcd ukljucen cijelo vrijeme, takodjer i statusni lcd. (osim kad se prenose fotke u pc)
flash je pojacan do kraja i upotrebljavan na oko 50%fotki.
zoom ring se koristio gotovo kod svake fotografije. (opticki stalno a dig. povremeno)
6 puta sam fotke prebacivao na pc, memory card je 64 mb.
7-8 puta sam snimao video materijal sa 640 pixela.
zumirao sam od super macro moda do tele 22X poprilicno puta.

mozda sam nesto zaboravio ali to je manje vise najvaznije, jos samo da napomenem
da je aparat bio skoro vruc a tek baterija!!! na kraju testa.

koliko sam fotki ispucao stvarno ne znam ali pretpostavljam bar 2 po min.

vrijeme koje je baterija izdrzala je 3h i 40 min.
TOCNO TOLIKO!!!

danas sam ubacio novi firmware i odmah je primjetna (cini mi se velika) razlika u
brzini af i da je ultrasonic meksi i brzi kod zoom-a.

jos mi se cini da je prijenos fotki sa pro1 na pc brzi za za 50%.

eto to su prvi dojmovi nadam se da ne zamjerate ako sam ponovio
vec napisano na forumu.
to sam napravio zato da potvrdim vec izneseno jer je bas u vezi baterije
na internetu izneseno najvise kontradiktornosti.

p.s. imao sam problema nakon instalacije zoom browser-a ex jer mi je
rusio windows-e (xp professional) pa sam morao izbrisati drivere od windows-a
za pro1.
nakon toga update driver
ubaci cd od pro1
pricekaj update
reset i sve je ok.
tek toliko ako je jos netko imao problema...



 
Odgovor na temu

svilaja

Član broj: 43208
Poruke: 8
*.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Canon Pro 1 - usamljen na tronu06.01.2005. u 14:30 - pre 234 meseci
pozdrav ekipa!

znam, znam dosadio sam vam!

jos jednom sorry, ali ovo sam stvarno morao napisati!

prema testovima DPERVIEW-a testirao sam canon pro1. ljudi moji sta dozivih
i prezivih!!!

PAZNJA!!!

6 SATI I 40 MIN. je trajalo ispitivanje po sistemu DPERVIEW.
citiram njihovu metodu testiranja:

Take 4 shots without flash
Wait 2 minutes (50% of the time powering the camera off)
Take 1 shot with flash
Wait 1 minute
Repeat


znaci nakon 6 sati i 40 min. testiranja (skoro da sam dozivio slom zivaca, stalno gledajuci u sat! a tek moji ukucani) i ISPUCANIH 598 FOTKI, DOBRO STE PROCITALI
598 FOTKI sa sigurnoscu mogu potvrditi da je baterija canon pro1 mozda jedan
od najvecih aduta samog aparata!

ma nije mi jasno kako li je ekipa na dperview-u uspjela sa olympusom 8080 za 5 sati
i 52 min. ispucati gotovo isti broj fotki!

NETKO OVDJE DEBELO LAZE!!!!

ja sam za 6,40h. ispucao po njihovoj metodi 598 fotki a oni za gotovo sat manje
isto sa olympusom 8080!!!???

inace po njihovim testovima sa canon pro1 ispuca bijednih 265 fotki!

testirao sam sa novim softwerom 1.0.1.0.
kingmax kartica 256 mb.
lcd ukljucen 10 sec.
blic je bio ukljucen na 0.
P-mod.
temperatura oko 18 C.

tko ne vjeruje ovim rezultatima siguran sam da ce nakon 5,30 h. testiranja sigurno
povjerovati.
ljudi znam da davim ali bi bilo zbilja steta da ovaj odlican aparat na svakom polju
bude zakinut za ovu neistinu koja vec dugo, dugo stoji i ne ispravlja se na
imenovanoj stranici!

zato svi koji se mozda dvoumite, kupujte bez razmisljanja!!!

 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8369
*.panet.co.yu.



+1348 Profil

icon Re: Canon Pro 1 - usamljen na tronu06.01.2005. u 20:07 - pre 234 meseci
Nemoj se cuditi preterano, vec sam (na prosloj strani), debelo iskritikovao taj test na dpreview rekavsi da je potpuno tendenciozan i ceo napravljen da nezasluzeno favorizuje Olympusa 8080 i nikako sebi ne mogu da objasnim zasto im je to trebalo.

Licno, posle tog testa imam rezervu na ceo taj sajt.

Sto se tice same baterije, rekao sam ti odmah je sasvim OK.
 
Odgovor na temu

svilaja

Član broj: 43208
Poruke: 8
*.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Canon Pro 1 - usamljen na tronu06.01.2005. u 20:38 - pre 234 meseci
svaka cast stari, kao sto rekoh i ti si kumovao u mojoj konacnoj odluci!

jos jednom zahvaljujem!
 
Odgovor na temu

alekandar
beograd

Član broj: 49443
Poruke: 2
*.37.EUnet.yu.



Profil

icon Re: Canon Pro 1 - usamljen na tronu22.02.2005. u 17:46 - pre 233 meseci
mislim da bi ovo moje pitanje-dilema mogla da nađe svoje mesto pri ovoj temi

naime već duže vremena džaburam po ovim forumima, raznim drugim sajtovima... ustvari kupujem neki ozbiljniji digitalni aparat i što više čitam čini mi se da sve manje znam i da sam sve neodlučniji pa vas molim za pomoć i savet

evo sada moje kraće priče o tome šta bih želeo od aparata:
Do sada nisam imao iskustva sa digitalcima i koristio sam klasičnu staru praktiku sa njena dva-tri objektiva, a birajući digitalca sam gledao uglavnom tehničke podatke na raznim sajtovima ali sam čitajući ovaj forum shvatio da to ne treba uzimati baš zdravo za gotovo. Moj zahtevi od aparata su sledeći (mada oni nisu nepromenljivi ako me ubedite da kod digitalaca nisu bitni)

-da ne bude slr-dosta mi je cimanja sa dodatnim objektivima
-da ima bar 28 širokougaoni
-tele što bolje ali ne na uštrb širokougaonog
-makro što bolji ne manje od recimo 3-4 cm
-bulb varijanta-volim da se igram sa noćnim snimcima (grad, zvzde,..), a ako je ograničen na 30 sec to i nije neki bulb + pretpostavljam da je onda obavezan i daljinski ili neka varijanta preko tajmera gde bi mogao da mu zadam neke duže ekspozicije...
-recimo da mi ne treba previše megapiksela jer nemam nameru da stampam u nekim mega formatima do a4 recimo
-što se formata tiče shvatio sam da je jpg generalno loš a da su tiff ili raw prava stvar, ako to nije tako onda mi nije bitno
-brzina startovanja i te stvari mi nisu bitne sportska fotografija i ostalo mi nisu na pameti
-cena nije nebitna i nebi da dajem pare za neku šminku ili slično - za neštu što svojom glavom mogu da nadoknadim ali ne bi smela da bude bitnija od kvaliteta

gledajući sajtove skoro sam se odlučio za nikon 5400 možda, minoltu z3 ako odustanem od nekih uslova mada to nebih voleo, a onda sam čitao vaš forum pa sam se skroz zbunio to bi trebala da je otprilike ta klasa aparata kao pro 1 ali aparate koje sam imao u vidu jedan ni ne pominjete a drugi samo posredno i to u negativnoj varijanti

ja sam totalni laik i ovde sam nalupetao verovatno puno gluposti ali bi mi značilo da mi neko uputi mudar savet

unapred hvala!
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.dialup.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Canon Pro 1 - usamljen na tronu22.02.2005. u 23:07 - pre 233 meseci
vidim pominjes bulb,a PRO1 to nema,e sada ja bih nesto pitao Nebojsu.
Nebojsa,da li moze da PRO1 da se:
1.Ubaci neki alternativni FW koji daje bulb mod?
2.Da se "simulira" bulb,tako sto stavis manuelno najduzu ekspoziciju i continius shoting mod,pa napravis 3-5 snimka uzastopce tako da ekspoziciju "produzis" na minut zgodno ako hoces da uhvatis munju(dakle ne pravi bulb mod posto je u pitanju vise snimaka vec jednostavno mogucnost da se uhvati trenutak-munja u ovom slucaju)
 
Odgovor na temu

alekandar
beograd

Član broj: 49443
Poruke: 2
*.127.eunet.yu.



Profil

icon Re: Canon Pro 1 - usamljen na tronu22.02.2005. u 23:44 - pre 233 meseci
E! Brzo su počeli da stižu odgovori, to je lepo hvala vam
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8369
*.panet.co.yu.



+1348 Profil

icon Re: Canon Pro 1 - usamljen na tronu23.02.2005. u 00:13 - pre 233 meseci
U ovoj temi imas dovoljno odgovora na ta pitanja, a ako su ti 8 Mp prosumeri skupi, razmisli o Canonu G 6.

Ako ti je 28 mm imperativ, onda Oly 5060 (jos jeftiniji).

BTW, Nikon 5400 je sigurno najlosije resenje, u low-light uslovima je potpuno neupotrebljiv.

Koliko ja znam za sada ne postoji takav Firmware, ali se moze napraviti i prilicno je moguce da bulb bude sastavni deo sledeceg FW.

Naravno, za snimanje munja bulb se na taj nacin moze "simulirati", (pod navodnicima jer to ipak nije pravi, zato sto su to razliciti snimci, ali za tu namenu je sasvim OK.)
 
Odgovor na temu

stsung
NS

Član broj: 12899
Poruke: 432
*.dialup.neobee.net.



+2 Profil

icon Re: Canon Pro 1 - usamljen na tronu23.02.2005. u 21:04 - pre 233 meseci
Pozd.
Canon EOS 300D sa objektivom je sada jeftiniji od PRO1.
Svako dobro.
 
Odgovor na temu

NShappy
Novi Sad

Član broj: 26248
Poruke: 704
*.nscable.net.



+1 Profil

icon Re: Canon Pro 1 - usamljen na tronu24.02.2005. u 06:25 - pre 233 meseci
Mislim da ne postoji kompaktni aparat sa bulb modom. To imaju samo DSLR-ovi.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8369
194.106.171.*



+1348 Profil

icon Re: Canon Pro 1 - usamljen na tronu24.02.2005. u 11:50 - pre 233 meseci
Nije tacno, npr. Minolta A 2 ga ima.

Ali ta mogucnost zaista retko (ako uopste) treba.
 
Odgovor na temu

svilaja

Član broj: 43208
Poruke: 8
*.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Canon Pro 1 - usamljen na tronu25.02.2005. u 11:56 - pre 233 meseci
pozdrav!


ako ti je prioritet prirodnost fotografije sa velikim dinamickim rasponom i raw mod, te
prije sve spomenuto onda uzmi svakako canon pro1!
 
Odgovor na temu

cin-cin
zvonimir

Član broj: 50760
Poruke: 8
*.dslam.ob.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Canon Pro 1 - usamljen na tronu07.03.2005. u 22:29 - pre 232 meseci
tek sam ovih dana pronasao ovaj sajt i temu o ps pro 1,strastveni sam zaljubljenik canona mada posljednjih godinu dana radim s nikonom d 100 , kojim , u usporedbi s canon 10 d , nisam niti najmanje zadovoljan
to je jedan od razloga sto sam porucio pro 1 , posto sam canona u potpunosti rasprodao pa mi je sad nepotrebno i preskupo kupovati brojne skupe objektive
jedino sto me zanima kod pro 1 je kako se ponasa pri snimanju sportske fotografije pa Vas molim da mi iskreno odgovorite
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8369
194.106.171.*



+1348 Profil

icon Re: Canon Pro 1 - usamljen na tronu08.03.2005. u 00:24 - pre 232 meseci
Loša iskustva sa Nikonima (pogotovo DSLR, sa izuzetkom D 70) se mogu čuti svakodnevno, pa me uopste ne čude sto su i tvoja takva što još jednom potvrdjuje tezu koju sam (odavno) postavio da Nikon vise ne mogu spasti ni oni koji ga kupuju sećajuci se bivših vremena u nadi da je on i dalje ono sto je nekada (u SLR vremena) bio.

Što se tiče Pro 1 u uslovima sportske fotografije mora se imati u vidu da je to prosumer aparat a ne DSLR, a upravo u tom segmentu se ogleda i najveća razlika izmedju njih.

Medjutim ako pogledamo sve prosumere on je i u tome na samom vrhu jer samo on i Minolta A 2 recimo mogu da snimaju RAW u kontinuitetu (svi ostali se zakucavaju pri tome), bafer mu je vrlo velik i brzo se prazni (za razliku od npr. Olympusa 8080), vreme izoštravanja je pristojno itd...

Sa Pro 1 u tim situacijama ja lično ne bih ni izoštravao, nego bih lock-ovao fokus (radi brzine i eliminacije lag-a) i koristio njegovu veliku dubinsku oštrinu, rezoluciju i bafer čime se (uz eventualno crop-ovanje po potrebi) dobijaju odlicni snimci prakticno u svim action situacijama.
 
Odgovor na temu

cin-cin
zvonimir

Član broj: 50760
Poruke: 8
*.net.ba
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Canon Pro 1 - usamljen na tronu08.03.2005. u 12:49 - pre 232 meseci
> ma zanima me samo brzina izostravanja da li je dovoljno brz za recimo dnevne uvjete na nogometnim terenima , inace da se predstavim , radim kao fotoreporter za Vecernjak (Zagrebacki) iz Sarajeva , a obzirom da sam kao jedinu manu kod pro 1 primjetio iso osjetljivost ( svega 400 assa ) i ne namjeravam praviti sportske fotke u slabijim svjetlosnim uvijetima , misljenja sam da prema dostupnim informacijama pro 1 moze zadovoljiti 60 - 70 % potreba novinske fotografije jer u biti i ne snimam u RAW-u vec u JPG-u , samo me zanima prema iskustvima da vidim koliko su moje pretpostavke tocne
,dakle da li je dovoljnio brz da u superfine large JPG- u mogu propratiti sve dnevno politicke dogadjaje , susrete , gradske detalje i nogomet na travnjaku po danu , sa G3 sam upravo lockom napravio nekoliko odlicnih fotki s nogometa da sam i samog sebe iznenadio , onda porastom apetita u digi fotografiji odmah sam uzeo 10 tku , ali redakcija iz Zagreba mi je poslala Nikona , kojega sam oduvijek smatrao jedino dobrim radi robusnosti i izdrzljivosti mehanike , sada upravo najvise problema imam s mehanizmom blende , dakle mehanikom a ne radi niti na +3,4 C a kamoli na 0 ili u - , dakle Nikon = 0 za moje pojimanje potreba novinske fotografije , u studiu skidam kapu .
>
 
Odgovor na temu

AMomcil
Aleksandar Momcilovic
SW inzenjer
myVR Software
Oslo, Norveska

Član broj: 27189
Poruke: 773
*.sdsl.no.



+1 Profil

icon Re: Canon Pro 1 - usamljen na tronu08.03.2005. u 13:19 - pre 232 meseci
Zvonimire, mislim da Pro1, a ni bilo koji drugi digitalac, nije dobar za tvoje potrebe. Jednostavno, nije dovoljno brz. Posebno je fokus suvise spor za sport i novinarstvo. Uzastopno okidanje takodje. I nacin zumiranja kod Pro1 je takodje nezgrapan za tu namenu.
Digitalci jesu mnogo brzi nego sto su bili, ali jos uvek se muce puno kod fokusiranja, pre svega jer koriste detekciju kontrasta, a ne faznog pomeraja. Naravno, ako subjekat ne menja mnogo distancu, puno pomaze pocetni AF, pa prebacivanje na MF. Dubok DOF tu pomaze. Ali to jednostavno nije dovoljno dobro za bas ozbiljnu primenu.
Licno posedujem Canona 10D, a imao sam i 1D ranije, takodje je u porodici dugo i Minolta A1, pa poredim iz iskustva.
Kvalitet Pro1 slika uopste nije sporan i bice vise nego dovoljan, sem u dvoranama, bez blica, kada bi ti bio neophodan visok ISO. Problem je u brzini rada i ergonomiji.

Na tvom mestu najvise bih prizeljkivao Olympus E1 sa 14-54 & 50-200 objektivima.

Kad pomenu hladnocu, kad sam slikao prosle nedelje na nesto ispod -10 poceo da mi koci 50/1.8 objektiv - da ne otvara blendu posle nekih snimaka, ostane zatvoren (tamniji) do sledeceg opaljivanja. Brzo se povratio, desilo se samo par puta. Ne znam da li se mucio aparat ili sam objektiv.

@Nebojsa:
Nikon D2X je izgleda mnogo bolji nego sto sam ja ocekivao. Ovako, napamet i bez probe, radije bih ga posedovao neko 1Dmk2. Doduse, i po ceni je izmedju njega i 1Dsmk2. Videcemo kakav ce ispasti D200 kasnije u toku godine, ali je Nikon na dobrom putu. D70 se i dalje lepo drzi. Super, sto bolja i jaca konkurencija na trzistu, to bolje.
 
Odgovor na temu

cin-cin
zvonimir

Član broj: 50760
Poruke: 8
*.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Canon Pro 1 - usamljen na tronu08.03.2005. u 21:11 - pre 232 meseci
a ako ti kazem da mi je dobar prijatelj zaradio bruku love s olimpusom s manje od 2 MP objavivsi fotke s iskopavanja masovnih grobnica u Londonskom Times-u i to na na naslovnici , sasvim slucajno , a times je Times , mislim da se ne bih slozio kako se pro 1 ili bilo koji digitalac ne moze koristiti za novinsku fotografiju , nadalje i danas vise od 60 % fotoreportera u BiH koristi digitalce od 4 , 5 MP , u klasi powershota 3 ili 5 , a u cijeloj BiH vidio sam samo jedan Olimpus E 20 , sto je prakticki tehnoloski vrhunac do DSLR kamera , a mnogi od tih fotografa svoje fotke objavljuju i rade kao hoorarci za brojne novine iz SiCG i RH ....., a da ne govorim o entuzijastima koji fotke 10*15 formata na osrednjim skenerima ( dakle ne na skenerima za film ) objavljuju recimo i u Beogradskom Sportu ....
naravno nisam mislio koristiti pro 1 kao aparat prvog izbora , vec kao dodatni aparat kojim bi sebi ustedio muke nosenja nimalo lake opreme i u nekada teskim situacijama skoro nemogucih izmjena objektiva pristediti si trud , a i 10 D prakticki radi 2,5 snimka u sekundi a isto se navodi i za pro 1, nadalje ne vidim zasto bi zoom bio imalo sporan , pa zar to nije zoom kakav se nalazi na svim profi objektivima , dakle meni je cak drago sto zoom nije na tamo nekoj polugici koja je od plastike te nakon par mjeseci koristenja jednostavno se izlize ili pukne , sto mi se dogodilo na G3 nakon pola godine koristenja ..
please koliko je brz ili spor kod okidanja , dakle nakon izostravanja jer tu su kompaktni APARATI ZAPRAVO NAJSPORIJI ZAR NE
a koliko je brz i precizan na samom izostravanju , kontrasti se lako daju anulirati na samoj kameri a potom dodati na Photoshopu
ipak DIGIC procesor i CF III generacije omogucavaju jako brzo pohranu foki , nekidan sam se osvjedocio kada je jedan od mojih kolega s 20D i CF SanDisc III u large superfine JPG jednostavno neprekidno skljocao pored mene , jer ta kartica omogucava pospremanje 20MB u sekundi
grijesim li ili ...........
 
Odgovor na temu

AMomcil
Aleksandar Momcilovic
SW inzenjer
myVR Software
Oslo, Norveska

Član broj: 27189
Poruke: 773
*.sdsl.no.



+1 Profil

icon Re: Canon Pro 1 - usamljen na tronu08.03.2005. u 22:55 - pre 232 meseci
Ne vidim kakve veze ima sad prica o Times-u i 2MP fotki?? Pa kod mene u Norveskoj je na naslovnoj strani zutih tiraznih novina objavljena slika sa mobilnog telefona, a u drugim novinama koliko je ta fotka placena :). Ne vidim da to ima ama bas ikakve veze sa nasom diskusijom.

Sto se tice price o digitalcima i novinarstvu, razumem ja sta sve moze, ali razlika izmedju "moze" i "dobro" je ogromna. Posebno ako se treba koristiti redovno ili cesce, pricamo ipak o alatu.
Pro1 sigurno da moze da bude novinarska alatka, malih je dimenzija, veoma praktican objektiv, dobre slike, ali bih ja licno ipak mnogo radije koristio neki DSLR. Razlika u komforu je velika. Pro1 nema zum kao svi profi objektivi, naime kontrola je elektronska, nije mehanicka. No, sigurno je mnogo bolje nego na dugmice.

Sto se tice brzine. Cekanje (lag) kod Pro1 izmedju fokusiranja (focus lock) i samog slikanja je zapravo krace nego kod mog 10D - 0.078s naspram 0.104s (izvor: imaging-resource.com). Ta brojka zapravo uopste nije problematicna kod digitalaca, cak je vrlo brza, logicno, nema ogledala, mehanicke zavesice (shuttera) i sl.
Zasto tvrdim da su digitalci spori? Brzina autofokusa. Razni prikazi izmere brzinu fokusa, cesto u najgorem slucaju - od blizeg ka daljem delu. Npr. pola sekunde-sekund. Lepo. Sa sporijim objektivom treba dosta i 10D. Stos je kod slikanja serije slika na slicnoj razdaljini, sto je tipican slucaj - subjekat se malo pomerio, levo/desno, blize/dalje. DSLR tu fokusira prakticno trenutno, samo malo "cakne", dok digitalcima treba skoro isto vreme. Uvek tih recimo pola sekunde. Takodje, brze uzastopno slikanje (ne mislim na kontinualan mod, tipa 3fps). Znaci pratis subjekat i skljocas, eventualno pri tome zumiras, panujes i sl. Pro1 moze da isporuci sledecu sliku tek posle oko 1.5-2 sekunde, a 10D na manje od pola. Tu ja dozivljavam najvecu subjektivnu razliku u brzini digitalaca i DSLR-a. Mislim da je najveci hendikep bas kod sporta i novinarstva, kad pokusavas da uhvatis odredjeni momenat.

No, siguran sam da ce te Pro1 odlicno sluziti. Samo proveri da li ima najnoviji formware, kazu da je AF brzina jako povecana.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Canon Pro 1 - usamljen na tronu

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 35284 | Odgovora: 124 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.