Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

mysqldump skripta za dump svih baza u odvojene fajlove

[es] :: MySQL :: mysqldump skripta za dump svih baza u odvojene fajlove

[ Pregleda: 1719 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon mysqldump skripta za dump svih baza u odvojene fajlove07.04.2017. u 23:10 - pre 85 meseci
Pozdrav,

nasao sam na netu neku skriptu i jasna mi je, ali nisam skinuo neku opciju --opt.
Primetio sam da su mi dump fajlovi puno manji nego kad uradim klasican mysqldump -u -p > file.sql

Ovo je skripta

#! /bin/bash

TIMESTAMP=$(date +"%F")
BACKUP_DIR="/tmp/backup/$TIMESTAMP"
MYSQL_USER="admin"
MYSQL=/usr/bin/mysql
MYSQL_PASSWORD=password
MYSQLDUMP=/usr/bin/mysqldump

mkdir -p "$BACKUP_DIR/mysql"

databases=`$MYSQL --user=$MYSQL_USER -p$MYSQL_PASSWORD -e "SHOW DATABASES;" | grep -Ev "(Database|information_schema|performance_schema|sitebuilder5|sys|psa|apsc|horde|mysql|phpmyadmin|phpmyadmin_tfUNjkvc1nwJ|roundcubemail)"`

for db in $databases; do
$MYSQLDUMP --force --opt --user=$MYSQL_USER -p$MYSQL_PASSWORD --databases $db | gzip > "$BACKUP_DIR/mysql/$db.gz"
done


Dakle koliko vidim u ovoj skripti, jedino razlicito u odnosu na moj dosadasnji dump jeste ta opcija --opt.
Kad pokusam na drugom serveru da importujem taj dump, ali u neku bazu sa doduše drugim imenom dobijam error
ERROR 1044 (42000) at line 22: Access denied for user 'user1'@'%' to database 'baza1'


A kad pogledam šta je na 22. liniji
Code:
CREATE DATABASE /*!32312 IF NOT EXISTS*/ `fltcstmdb` /*!40100 DEFAULT CHARACTER SET utf8 */;


Samo je drugacije ime DB. I sto bi uopste kreirao DB kad sam je ja vec kreirao i samo hocu da importujem u nju dump
 
Odgovor na temu

[es] :: MySQL :: mysqldump skripta za dump svih baza u odvojene fajlove

[ Pregleda: 1719 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.