Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Racunar se "random" restartuje, problem je napajanje

[es] :: Ostali hardver :: Racunar se "random" restartuje, problem je napajanje

[ Pregleda: 851 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

fangorn
Beograd

Član broj: 112318
Poruke: 845
*.adsl.eunet.rs.



+9 Profil

icon Racunar se "random" restartuje, problem je napajanje23.09.2016. u 18:55 - pre 92 meseci
Pre vise od godinu dana zamenio sam maticnu, graficku i napajanje. Od pocetka me je nesto zezalo, nisam znao sta.
Jednom u mesec dana mi se restartovao komp, znaci nije BSOD nego samo restart, kao da sam pritisnuo reset dugme na kucistu.
Imam 3 hdd-a sa 3 razlicita sistema i desava se na svakom, tako da sam izuzeo softversku gresku. Bios na ploci (Asus) je poslednji sa sajta.

Posto se to desavalo jako retko ignorisao sam problem do pre neki dan, kad je pocelo da se desava i nekoliko puta dnevno.
Nije bitno sta se radi u tom trenutku, moze i da se ne radi nista a da se restartuje pa posle toga da pokrenem igricu normalno,
a moze da se desi i da se restartuje pri samom pokretanju igrice ili zahtevnije aplikacije.
Istestirao sam memoriju, memtest je prosao bez greske.
Onda sam pozajmio napajanje (Chieftec 500W) i vec par dana radi bez problema, znaci napajanje je problem.
Otvorio sam ga i proverio kondenzatore, nisu naduveni, proverio sam ih i OSR metrom i svi su ok.
Tu se moje znanje o popravci napajanja zavrsava

Napajanje je LC Power LC6550, 550W. Ima jedan konektor 6pin za graficku, meni trebaju 2 (Ati Radeon 6950),
pa sam koristio adapter 2molex to 6pin, da nisam mozda opteretio time neku granu,
da li moze mozda zbog toga da se desava restart, neko preopterecenje pa se aktivira zastita?
Sta bih jos mogao da proverim na napajanju, da probam da ga popravim ako je moguce?

Hvala.
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Racunar se "random" restartuje, problem je napajanje

[ Pregleda: 851 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.