Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Iskustva sa nemackim bankama?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Nemačkoj :: Iskustva sa nemackim bankama?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 15777 | Odgovora: 38 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Iskustva sa nemackim bankama?23.08.2016. u 11:38 - pre 92 meseci
Kao sto kaze naslov, kakva su vasa iskustva sa nemackim bankama? Treba uskoro da otvorimo racun tamo, a geenralno mi nisu poznate te banke.

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Iskustva sa nemackim bankama?23.08.2016. u 12:13 - pre 92 meseci
https://finanzen.check24.de/rechner/girokonto

za tekuci racun mislim da je manje/vise sve jedno, a ako budes uzimao neki kredit nisi vezan za svoju banku preko koje ti ide plata, odobrice ti kredit bilo koja druga banka bez uslovljavanja da predjes kod njih i sl.
ja imam racun kod Sparkasse, bankomat imaju prakticno u svakom zaseoku, tako da ne moras da juris onaokolo da bi podigao kes (mada je kes u DE prakticno i nepotreban jer skoro svuda mozes sve da platis karticom), online banking im je isto OK - jednostavan, uzeo sam i prepaid kreditnu za placanje na netu, itd. nedostatak Sparkasse je sto nije jedinstvena banka za celu drzavu, nego svaki grad ima svoju (npr. Sparkasse Berlin, Sparkasse Berlin, Sparkasse München, Stuttgart, Dresden, ....) i ako posle neko vremena odlucis da se preselis iz jednog grada u drugi, ne mozes jednostavno da promenis filijalu u okviru iste banke, nego kod jednih zatvoris, kod drugih otvoris... bar je tako bilo do pre par god. mada u sustini ni nemas zasto da ides u banku, online se zavrsava 99% stvari!
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Iskustva sa nemackim bankama?23.08.2016. u 12:58 - pre 92 meseci
Cuo sam da postoji i neka banka koja je samo online, nesto tipa Telenor banke kod nas. Kakva je prica sa njima?


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Iskustva sa nemackim bankama?23.08.2016. u 13:31 - pre 92 meseci
ima i to ne jedna, nego gomila takvih banaka (takodje i online osiguranje, online mobilni operateri, itd.). mislim da su sve ove banke na listi gore koje imaju u nazivu "derekt" ustvari online banke. evo npr. ova 1822direkt banka vidim da daju bonus 170 € ako otvoris racun kod njih i uz to nemas mesecnih troskova odrzavanja - reklo bi se da su povoljni :)
kao sto sam i rekao, i kod "normalnih" banki sve funkcionise lepo online tako da ti filijala skoro ni ne treba, ja kad sam otvarao racun, Sparkassu sam odabrao jer je bila 20m od stana gde sam ziveo, to je bio razlog, nisam se previse raspitivao... vremenom sam video da u DE prakticno sve stvari fantasticno funkcionisu online: sva placanja, kupovine (malo je falilo da i auto porucim online :), osiguranja, sklapanje bilo kakvih ugovora (mob., internet, struja,...) turisticki aranzmani, itd. pa online zavrsavam sto je na taj nacin moguce, tako da da sada biram banku ne bi mi smetalo da nema filijalu. za svaku od ovih stvari koje budes morao da zavrsavas preporucujem ti check24, lepo ti izlistaju sve ponuse, iscitas ocene korisnika i siguran sam da ces i sam moci da odabres najpovoljniju opciju za sebe. mada, primecujem da je dosta u mom okruzenju i dalje skepticno prema tome svemu ivole za sve da odu negde na "Beratung" sa zivim covekom.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+768 Profil

icon Re: Iskustva sa nemackim bankama?23.08.2016. u 14:09 - pre 92 meseci
Ja imam iskustva sa 2 banke. Prve 3 godine ja i zena smo imali tekuci kod Commerzbanke. Pozitivne stvari su sto se racun otvara krajnje jednostavno u roku od 15 minuta i filijale su na svakom koraku, bankomati isto tako jer je Commerzbanka clan cash grupe pa tako se bez provizije mogu dizati pare i na bankomatima Deutsche banke, Hipovereins i Post banke.

Negativne strane i zbog cega smo mi promenili banku je to sto se izvodi koje vadis sam na bankomatu ili koji stizu na kucnu adresu moraju cuvati, a ja sam ih u pocetku bacao pa kad su mi trebali morao sam da placam po 15 eur po izvodu gde pritom jedan mesec nije jedan izvod nego ako si vadio na bankomatu ovog meseca 3 puta onda kasnije to placas kao 3 izvoda. Takodje, kreditna kartica se placala dodatno na godisnjem nivou.

Banku u koju smo presli je Comdirekt banka, i to je online banka. To je u principu isto Commerzbanka samo online varijanta. Sa tom bankom smo super zadovoljni, dobili smo neki sign up bonus, kreditnu karticu potpuno besplatno i izvode ne moram da cuvam u papirnom obliku. Bukvalno ni jedan papir osim ugovora ne cuvam, dok sam se dok sam bio u Commerzbanci bukvalno gusio od papira. Takodje, call centar usluga funkcionise super i kad god mi je trebala neka info dobio sam je u roku od odmah. Online banking funkcionise super. Sto se kreditne kartice tice, ja ne koristim minuse nego mi je ta kartica bitna posto bez nje tesko da ista uspevam da kupim online, a i na nju nema nikakve provizije za placanje i podizanje kesa u inostranstvu (EU).

I da, Comdirekt je isto clan kesh grupe pa ono za bankomate vazi isto.

UPOZORENJE: Sa online bankama, tacnije ovom nasom, a vrlo verovatno i ostalim postoji zez oko otvaranja racuna. Posto nemaju filijale jer su jelte online banke, otvaranje racuna se vrsi razmenom dokumenata i formulara preko pisama, tjst poste. Tu moze da se desi da otvaranje racuna traje nedeljama i moze da se desi da banka uopste na kraju i ne odobri racun. Meni se to desilo kada sam dosao u Nemacku, a cuo sam jos bar 2 slucaja i oba su bila kao i moj. Znaci bez istorije ikakve u DE. U mom slucaju je to toliko trajalo da ja nisam mogao da primim platu mesec i po dana pa sam na kraju otisao i otvorio u Commerzbanci.

Ako te jos nesto zanima pitaj.
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Iskustva sa nemackim bankama?23.08.2016. u 14:21 - pre 92 meseci
za sta su ti trebali ti izvodi iz banke? ja to vise ni ne otvaram kad stigne, ide direktno u kantu...
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+768 Profil

icon Re: Iskustva sa nemackim bankama?23.08.2016. u 14:45 - pre 92 meseci
Trebali su mi kada sam radio steuererklaerung, tako sam dokazivao neke rashode npr. kad sam slao pare u Srbiju da pomazem familiju. Mislim da su mi tada i u banci dok sam pokusavao da im objasnim da sam ih bacio rekli da postoji neka zakonska obaveza od tipa 5 zadnjih godina gde moras da budes u stanju da dokazes prihode/rashode, ali to vec ne znam precizno.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Iskustva sa nemackim bankama?23.08.2016. u 14:57 - pre 92 meseci
Znaci, poresko.

Ok, dobro je to znati.

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Iskustva sa nemackim bankama?23.08.2016. u 15:41 - pre 92 meseci
Citat:
tdusko:Trebali su mi kada sam radio steuererklaerung, tako sam dokazivao neke rashode npr. kad sam slao pare u Srbiju da pomazem familiju. Mislim da su mi tada i u banci dok sam pokusavao da im objasnim da sam ih bacio rekli da postoji neka zakonska obaveza od tipa 5 zadnjih godina gde moras da budes u stanju da dokazes prihode/rashode, ali to vec ne znam precizno.

nisam cuo za tako nesto, ali me ne cudi ako postoji takva obaveza.

nego, jel veliko cimanje bilo da javite svuda gde ide mesecno/godisnje placanje (pretplate za internet/TV/mob./osiguranja/...) da je promenjen broj racuna? kad razmislim nisam siguran ni da bi se setio svih koji su nakaceni na racun da sam promenio banku? jel postoji neki laski nacin ili svakog pojedinacno moras da obavestis?
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Iskustva sa nemackim bankama?23.08.2016. u 19:31 - pre 92 meseci
Kad vec pricamo o osiguranjima, koja sve osiguranja placate?


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
46.240.235.*



+7169 Profil

icon Re: Iskustva sa nemackim bankama?23.08.2016. u 20:28 - pre 92 meseci
Citat:
mmix:
Cuo sam da postoji i neka banka koja je samo online, nesto tipa Telenor banke kod nas. Kakva je prica sa njima?


Prakticno ti je isto, podizanje love sa bankomata bankovne grupe je dzabe (bez provizije), stvari kao sto su potrosacki i sl. krediti se i ovako i onako rade online sa finalnom identifikacijom preko najblize postanske filijale a ako ti treba veci kredit (nekretnina) ici ces tamo gde su najbolji uslovi, nema veze sa bankom gde ti je racun.

Vidi, sto član rece, check24 - ko u momentu kad otvaras daje najbolje uslove i to sta tebi treba. Nekada davno (pre 10+ godina) je bilo razlike gde si kod "direkt" (online) banaka bio fleksibilniji zato sto je sve online dok si kod "obicnih" za neke stvari morao u filijalu (tipa da otvoris trading nalog), ali danas prakticno sve banke imaju online platformu na kojoj mozes sve da radis pa ti se na kraju sve svodi na to ko ce ti pruziti bolje uslove.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Iskustva sa nemackim bankama?24.08.2016. u 07:49 - pre 92 meseci
Citat:
mmix:Kad vec pricamo o osiguranjima, koja sve osiguranja placate?

postoje osiguranja bukvalno za sve i svasta... najbizarnije za koje sam cuo da osiguras kera! imam jednog kolegu po prirodi malo paranoik, pa on i sam za sebe kaze de je "übergesichert" (preosiguran), jedan je od onih koje sam pominjao u prethodnim postovima da su skepticni da online sklapaju ugovore nego ode kod Versicherungsmaklera za jedno osiguranje, a ovaj kad ga oceni kakav je pacijent uvali mu jos 5 nepotrebnih osiguranja! :)
za razliku od njega ja imam samo osiguranje za auto (VK), imamo dodatno putno osiguranje (prvenstveno smo uzeli zbog zdravstvenog van EU), imam dodatno zubno osiguranje i ono sto sam u poslednje vreme gledao da mozda uzmem Rechtsschutzversicherung (ako nekad kojim slucajem zatreba usluga advokata... mozes da zamislis koliko u DE kostaju).
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Iskustva sa nemackim bankama?24.08.2016. u 08:32 - pre 92 meseci
Citat:
član:nego, jel veliko cimanje bilo da javite svuda gde ide mesecno/godisnje placanje (pretplate za internet/TV/mob./osiguranja/...) da je promenjen broj racuna? kad razmislim nisam siguran ni da bi se setio svih koji su nakaceni na racun da sam promenio banku? jel postoji neki laski nacin ili svakog pojedinacno moras da obavestis?


U Austriji odes kod nove banke i kazes "Imam racun tu i tu, prebacite sve kod vas" i potpises im ovlascenje da mogu sve u tvoje ime da urade. I od tog momenta mozes slobodno da zaboravis na bilo sta u staroj banci. Pretpostavljam da je isto i u Nemackoj...
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+768 Profil

icon Re: Iskustva sa nemackim bankama?24.08.2016. u 08:54 - pre 92 meseci
Za nemce je inace karakteristicno da su doooobro osigurani. Prosecan nemac otprilike ima sledeca osiguranja:
- Haftpflichtversicherung - Ovo se smatra pod obavezno i tu se osiguravaju i deca cim izadju iz porodilista. To je ono kad ti dete ogrebe novog porsea ili kad nedaj boze nekog napravis invalidom. Spada u najjeftinija osiguranja, red velicine 50-100 eur godisnje za celu porodicu, a osigurana je visemilionska suma
- Arbeitsumfehigkeitversicherung - ovo je kad ne mozes vise da radis zbog bolesti, povrede itd. Smatra se za pod obavezno posebno ako imas stambeni kredit.
- Lebensversicherung - Zivotno osiguranje.
- Hausratversicherung - Osiguranje stana i stvari u stanu.
- Rechtschutzversicherung - Kao sto je clan vec pisao, omogucuje da dobijes usluge advokata ako ti trebaju. Ovo ljudi koriste od banalnih stvari kao npr kada ih zavrce mobilni operater do ozbiljnijih kada ih neko tuzi za saobracajni prekrsaj ili sl. Spada u najskuplja osiguranja
- Reiseruecktrittsverischerung - Osiguranje od nemogucnosti da se ode na uplaceno putovanje
- Reiseversichrung - zdravstveno na odmoru mada ovde treba proveriti uvek da li postojece zdravstveno mozda pokriva usluge u inostranstvu, bar EU

Auto, zdravstveno, prenziono i nega u starosti su obavezna (osim penzionog za privatnike) osiguranja tako da o tome nisam pisao.

Ja inace nisam neki poznavalac osiguranja, ali ono sto sam primetio jeste da se zivotno osiguranje drugacije od onog koje se nudi u Srbiji (bar je tako bilo kada sam ja uzimao). U Srbiji su mi u Delta Generali pre 8-9 godina nudili samo osiguranje gde je osigurana suma onoliko koliko uplatis za x godina koliko traje polisa + neka dobit koja je u tom trenutku istorijski kretala oko 70%. Ukoliko osigurani slucaj ne nastupi za vreme trajanja polise to se onda isplacuje na kraju. Na primer ako uplacujem 600 eur godisnje, a polisa je na 25 godina onda mi se isplacuje ca 30k eur ako nastupi osigurani slucaj ili slicna neka suma po isteku tih 25 godina. U DE medjutim, uplate su mnogo manje, a osigurana suma visetruko veca, ali se u slucaju ne nastupanja osiguranog slucaja nista ne vraca. Tipa 100 eur godisnje, a osigurana suma 500k eur.

Mi inace placamo za sada samo Haftpflicht dok stanodavac ima Hausratversicherung sto je skoro uvek slucaj. Reiseversicherung imamo preko standardnog zdravstvenog, a zivotno imam to neko iz Srbije koje treba ovih dana da raskinem pa cu onda da uzmem neko u DE. Za ostala je vecita tema, iskreno mislim da Arbeitsufehigkeitsversicherung ima prilicno smisla pa cu verovatno nekada i to uzeti.

Privatno penziono je posebna tema, tu mozemo isto da pricamo posto sam prilicmo u temi s obzirom da ne placam drzavno vec neko vreme pa gledam kako bih mogao tu cifru da oplodim za stare dane :)
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+768 Profil

icon Re: Iskustva sa nemackim bankama?24.08.2016. u 08:56 - pre 92 meseci
Citat:
Informer:
Citat:
član:nego, jel veliko cimanje bilo da javite svuda gde ide mesecno/godisnje placanje (pretplate za internet/TV/mob./osiguranja/...) da je promenjen broj racuna? kad razmislim nisam siguran ni da bi se setio svih koji su nakaceni na racun da sam promenio banku? jel postoji neki laski nacin ili svakog pojedinacno moras da obavestis?


U Austriji odes kod nove banke i kazes "Imam racun tu i tu, prebacite sve kod vas" i potpises im ovlascenje da mogu sve u tvoje ime da urade. I od tog momenta mozes slobodno da zaboravis na bilo sta u staroj banci. Pretpostavljam da je isto i u Nemackoj...
Ja ne znam da li ovo ima u nemackoj, treba se raspitati mada zvuci skroz zgodno. Mi kada smo menjali nismo tako nesto nasli pa smo pismom obavestili sve gde smo imali Lastschrift.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Iskustva sa nemackim bankama?24.08.2016. u 10:52 - pre 92 meseci
Da, razlika je u tome sto je to osiguranje u Srbiji investiciono, tj ti uplacujes depozit, oni vrte pare i profit dele na tri dela, zaradu sebi, isplatu premije i ostatak tebi kao dobit. Tako mogu da kriju svoju zaradu i da izvuku vece premije osiguranja jer bi inace premije bile previsoke za domace dzepove. Na zapadu gde su i sistemski i nesistemski rizici manji postoje takvi planovi ali moras da ih trazis i obicno mogu da ih daju samo jaci osiguravaci koji imaju brokerske poslove. ALi zbog relativno niskih premija i dobrih primanja retko prisutni, ljudi obicno vode ta dva posla zasebno, jedan ugovor za fond, jedan za osiguranje.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Iskustva sa nemackim bankama?24.08.2016. u 21:01 - pre 92 meseci
Citat:
tdusko:
- Rechtschutzversicherung - Kao sto je clan vec pisao, omogucuje da dobijes usluge advokata ako ti trebaju. Ovo ljudi koriste od banalnih stvari kao npr kada ih zavrce mobilni operater do ozbiljnijih kada ih neko tuzi za saobracajni prekrsaj ili sl. Spada u najskuplja osiguranja

Jel' znate mozda koliko ovo kosta mesecno (za nekoga ko nije imao slucajeve do sada recimo) i sta pokriva? Po ovome sto kazes, rekao bih da pokriva i slucajeve kada ti zelis nekoga tuziti, a ne samo ako tebe tuze?

Citat:
Ja inace nisam neki poznavalac osiguranja, ali ono sto sam primetio jeste da se zivotno osiguranje drugacije od onog koje se nudi u Srbiji (bar je tako bilo kada sam ja uzimao). U Srbiji su mi u Delta Generali pre 8-9 godina nudili samo osiguranje gde je osigurana suma onoliko koliko uplatis za x godina koliko traje polisa + neka dobit koja je u tom trenutku istorijski kretala oko 70%. Ukoliko osigurani slucaj ne nastupi za vreme trajanja polise to se onda isplacuje na kraju. Na primer ako uplacujem 600 eur godisnje, a polisa je na 25 godina onda mi se isplacuje ca 30k eur ako nastupi osigurani slucaj ili slicna neka suma po isteku tih 25 godina. U DE medjutim, uplate su mnogo manje, a osigurana suma visetruko veca, ali se u slucaju ne nastupanja osiguranog slucaja nista ne vraca. Tipa 100 eur godisnje, a osigurana suma 500k eur.

Verovatno su ti samo investiciona osiguranja kod nas ponudili, jer samo takva i interesuju ljude kod nas, ali ima vec 12 godina barem i ovo osiguranje o kome pricas, mada su manje sume. 120eur godisnje, a sume su oko 50.000eur pa navise, ali isto kao u DE, nema tu vracanja novca, vec samo osigurane sume u slucaju problema.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Iskustva sa nemackim bankama?24.08.2016. u 21:33 - pre 92 meseci
Sad mi rece ortak, on placa Rechtschutzversicherung 240e godisnje, u cetiri rate na 3 meseca.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
46.240.235.*



+7169 Profil

icon Re: Iskustva sa nemackim bankama?24.08.2016. u 21:48 - pre 92 meseci
I mene je Rechtschutzversicherung u DE to izlazio izmedju 200 i 300 EUR godisnje koliko se secam.

Sto tdusko rece, najosnovnije osiguranje koje bi trebalo imati je 3-party (Haftpflichtversicherung), jeftino je a moze i te kako da zatreba. IMHO, sve ostalo je manje-vise opciono (osim zdravstvenog / penzionog koja su za sve prakticne diskusije ovde obavezna).

Ja bih svakako uzeo i Rechtschutzversicherung, takodje i za stvari oko saobracaja ako se vozi auto (Kfz-Rechtschutzversicherung).
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Iskustva sa nemackim bankama?25.08.2016. u 23:13 - pre 92 meseci
Da li Rechtschutzversicherung pokriva samo ako VAS neko tuzi ili i jos nesto pokriva? (ili pak zavisi sta se ugovori?)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Nemačkoj :: Iskustva sa nemackim bankama?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 15777 | Odgovora: 38 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.