Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows 10: kvalitet ugrađene zaštite?

[es] :: Zaštita :: Windows 10: kvalitet ugrađene zaštite?

[ Pregleda: 2222 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stameni
Ivan Stamenković

Član broj: 6739
Poruke: 538



+9 Profil

icon Windows 10: kvalitet ugrađene zaštite?02.05.2016. u 13:48 - pre 96 meseci
Drugar je nedavno kupio nov računar sa instaliranim Windowsom 10.

Treba napomenuti da je čovek veoma inteligentan, ali da ima vrlo malo praktičnog i teorijskog poznavanja računara.

Taj računar potrebno je zaštititi, i taj bih posao trebalo ja da preuzmem. Međutim, ja ne koristim Windows 10, pa ne znam koji zaštitni softver da stavim na taj OS.

Kakva je ugrađena zaštita u sam Windows 10? Da li tu postoji i firewall i antivirus? (Firewall bi trebalo da postoji, jer ga ima već u Windowsu XP -- mada je u ovom poslednjem prilično traljav.)

Da li je firewall u Windowsu 10 dovoljno dobar da mu ne treba dodatna zaštitna barijera? Da li je u tom slučaju potrebno nešto dodatno podešavati ugrađeni firewall?

Da li je dovoljno računar sa Windowsom 10 -- koji bi trebalo da ima ugrađen firewall -- štititi samo antivirusom? Antivirus bi bio i rezidentni i on-demand.

Internet bi se koristio mahom za email i nešto malo surfovanja. (Sam računar treba da obavlja i neke druge poslove, van Interneta.)
 
Odgovor na temu

iculibrk
Bačka Palanka
21400

Član broj: 321321
Poruke: 823



+154 Profil

icon Re: Windows 10: kvalitet ugrađene zaštite?02.05.2016. u 15:18 - pre 96 meseci
Kod 10-ke za siguran surf su ti potrebne sledece stvari:
1. Edge - pregledac koji ti dolazi sa 10-kom,
2. Defender - koji imas u 10-ci
3. Ukljucen Firewall

Ovo je uglavnom dovoljno. Mozes s vremena na vreme sknuti neku free verziju antivirusa, deaktivirati Defender i preskenirati sa njom, npr. skines besplatnu 30 dnevnu verziju Kaspersky antivirusa i iskeniras sa njim, mada za normalni surf mu vise nista nece biti potrebno sem one tri stvari.
Od free verzija antivirus program imas svasta, na ovom forumu su razna iskustva, npr. sve vise se potencira onaj 360, ali u principu bilo koji koji znas ce uraditi posao.

Meni ovaj laptop sa koga kucam ne sluzi za mnogo vise i nemam nikakvih problema od stavljanja windows 10 na isti, jedino sto ne koristim Edge, imao je na pocetku problema sa reklamama, koliko sada vidim vise nema, ali navika je navika, pa i dalje koristim Firefox.
 
Odgovor na temu

stameni
Ivan Stamenković

Član broj: 6739
Poruke: 538



+9 Profil

icon Re: Windows 10: kvalitet ugrađene zaštite?16.05.2016. u 19:44 - pre 95 meseci
Hvala mnogo na odgovoru!

Citat:
iculibrk: Kod 10-ke za siguran surf su ti potrebne sledece stvari:
1. Edge - pregledac koji ti dolazi sa 10-kom,
2. Defender - koji imas u 10-ci
3. Ukljucen Firewall


Kako da proverim da li je firewall uključen ili nije? Da li je po defaultu uključen? (Ako jeste, ne verujem da bi ga u prodavnici namerno isključili.)

Ne zamerite na pitanjima, ne koristim 10-tku, pa ne znam...
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Windows 10: kvalitet ugrađene zaštite?16.05.2016. u 19:48 - pre 95 meseci
Control panel - Windows Firewall, kako je još od Windowsa 98.
 
Odgovor na temu

goropad

Član broj: 332303
Poruke: 201
*.mediaworksit.net.



+55 Profil

icon Re: Windows 10: kvalitet ugrađene zaštite?16.05.2016. u 22:01 - pre 95 meseci
Windows 10 je dobar sistem, ne treba ti nikakav dodatni zastitni program, ako naravno ZNAS da surfujes. Mnogi misle da znaju pa pokupe viruse sa reklama koje izgledaju kao prozori slicice, lazni naslovi, lazni video klipovi...to na prvu loptu moras da znas da prepoznas i da ne klikces na to.

Inace, sve ovo stoji, AKO je windows 10 legalan. Jer kako stoje stvari, danas su toliko zamuljili preskakanje ograde, tj. kao da namerno ne postoje normalni activatori, jer se vise nikom ne isplati da ih pravi i kazne su ogromne. Takvi windowsi, a posebno desetka, su ranjivi mnogo, busni su i nece ti trajati ni mesec dana.

Nekada je moglo to ispod zita, danas vise ne moze. Mali off topic ali cisto da se zna: SAMO LEGALNO ili foss.rs
 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: Windows 10: kvalitet ugrađene zaštite?

[ Pregleda: 2222 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.