Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc oko Wireless konekcije

[es] :: Wireless :: Pomoc oko Wireless konekcije

[ Pregleda: 1646 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

max7bg
Student
Beograd

Član broj: 276760
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Pomoc oko Wireless konekcije05.04.2016. u 11:37 - pre 97 meseci
Sa komsijom delim internet, ali imam problema pri WiFi konekciji, pa sam otvorio temu radi saveta kako poboljsati konekciju.

Udaljenost od mog racunara i njegovog jako loseg SBB modema je izmedju 20-30 metara, ali je problem sto iz moje sobe do njegovog rutera ima nekoliko zidova, tako da prakticno uopste ne mogu da uhvatim konekciju. Ako izbacim karticu na prozor sobe u dvoriste, tu mogu da uhvatim neki signal od 2 crtice i 2-3mb/s protok sto je mizerno. Probali smo kod njega da postavimo TP Link TL-WR1043ND ruter i tada sam dobijao konekciju na prozoru izmedju 8 i 12mb/s. Moja i njegova kuca su spojene, a na tom spoju ja imam spoljasnju terasu koja gleda direktno na prozor njegove kuce ispod kojeg se nalazi taj modem. Probali smo da tu na terasi napravimo repeater pomocu TP-Link rutera i onda sam dobijao na prozoru konekciju priblizno 20mb/s sto je odlicno, ali ja ne mogu da drzim taj ruter tu stalno jer je terasa otvorena i to je nemoguce raditi po losem vremenu.

Razmisljao sam o par solucija, nisu pare problem, ali ne zelim da kupim nesto, a da to ne cini posao, pa sam zato dosao kod vas po savet.

Ako bih iz moje sobe izbusio rupu i provukao RP-SMA kabal za neku usmerenu antenu na krovu, sta mislite o tome?

Takodje, mogu da probam da stavim tp-link ruter na tavan skroz blizu njegove kuce, tada bi udaljenost bila 5-6m, sa dva zida prepreke. Mogao bih sa ruterom da hvatam konekciju, i da je saljem sa utp kablom, ali bi taj kabal trebao biti duzine 20m. Da li ce se gubiti signal sa tolikom duzinom?

Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Pomoc oko Wireless konekcije05.04.2016. u 11:48 - pre 97 meseci
Ako imas uslova, provuci UTP kabel. Do 100m. ce raditi u fulu, cak i veca duzina sa kvalitetnim kablom. To sa wi-fi je mucenje, ali ako je jedina opcija, onda ok. U biti, dobro radis sa repeater-om. To ti je najbolja solucija. Nadji nekako neko mesto i tu ga postavi. Mozes pokusati i sa jacom antenom na njemu...
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

max7bg
Student
Beograd

Član broj: 276760
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Pomoc oko Wireless konekcije05.04.2016. u 11:54 - pre 97 meseci
Hvala na odgovoru. Probao sam kazem sa repeaterom, ali posto je single band ruter u pitanju on protok smanjuje za 50%, tako da umesto da imam 40mb/s, ja sam imao 20 na racunaru. Ako recimo samo stavim ruter da bude client, pa onda iz njega vucem utp kabal, da li ce tada biti smanjenja protoka, posto ne ide bezicnim putem.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Pomoc oko Wireless konekcije05.04.2016. u 11:59 - pre 97 meseci
Nece nista da ogranicava. Slobodno stavi ruter i vezi sa UTP i radice kako treba. Sve ce da zavisi od kvaliteta kabla, duzine i brzine LAN potrova. Ako treba bas velika brzina 50-100mbps, onda treba jak ruter i GB LAN.

Koliki protok inace ima komsija, tj. ti treba da izvuces?
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

max7bg
Student
Beograd

Član broj: 276760
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Pomoc oko Wireless konekcije05.04.2016. u 12:01 - pre 97 meseci
Pa njemu je na racunaru 45-50mb/s. Ali ovamo na terasi smo hvatali za 5-10 manje sto je i razumno ako neko koristi konekciju trenutno, plus udaljenost. Nista, onda cu kupiti kabal tako i probati, pa javljam sta je bilo.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Pomoc oko Wireless konekcije05.04.2016. u 12:05 - pre 97 meseci
Da, kabel ce da resi problem. 50MB bi izvukao jedino sa jako dobrim signalom, reda do -60dB i N standard, naravno.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

nnnikolaaa

Član broj: 331193
Poruke: 14
176.106.121.*



+2 Profil

icon Re: Pomoc oko Wireless konekcije24.05.2016. u 16:44 - pre 96 meseci
Imam problem sa konekcijom. Kod tog provajdera sam 10 godina i sve je radilo manje vise dobro ali u zadnjih par meseci je kriminal. Kako dodjem s posla nema uopste konekcije i tek odvadim adapter tek onda proradi. Znaci vadim adapter po par puta posto nece iz prvog puta pa ne kapiram gde je greska. Zvao sam njih ali nema od toga neke velike vajde. Recite sta bi moglo da bude kod mene problem uz napomenu da je sva oprema stara oko 10 godina a komp i ostale komponente 5 mada ne znam da li to ima neke veze. A ako nije do mene onda cu njih iscimati.
 
Odgovor na temu

grofmed
Medicina
Kragujevac

Član broj: 303341
Poruke: 7
*.mts.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Pomoc oko Wireless konekcije30.06.2016. u 11:33 - pre 94 meseci
do komsije 3 zida,moj desktop nema wlan pa bi da kupim nesto,cini mi se repeator,client ili sta vec-ne razumem se u to, ali recite mi koji je tu ok uredjaj,znaci da primam signal na desktop racunar i da ga sirim po stanu od 60 m2,nesto sto je ok odnos cena kvalitet.hvala
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Pomoc oko Wireless konekcije

[ Pregleda: 1646 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.