Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SendKeys naredba, pomoć!

[es] :: .NET :: SendKeys naredba, pomoć!

[ Pregleda: 2255 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

srdjan3
S. Rasic
Croatia

Član broj: 21229
Poruke: 12
*.cmu.carnet.hr

Sajt: www.scompany.tk


Profil

icon SendKeys naredba, pomoć!03.04.2004. u 16:53 - pre 243 meseci
Radim program za glasovno upravljanje igrama (u VB .net) i sve sam napravio osim što ne mogu poslati npr. broj 9. Kad mi program prepozna što sam rekao želi da pošalje key 9, tj. kao da sam na tipkovnici protisnuo broj 9.

Probao sam pomoću naradbe SendKeys.Send(Keys.D9) ali ne radi ( radi u notepadu, tj. kada kažem devet, u notepadu mi napiše 9, ali u igri mi ne promjeni oružje koje se nalazi pod brojem 9). Helppp!!!!
S. Rasic
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: SendKeys naredba, pomoć!04.04.2004. u 21:13 - pre 243 meseci
Problem je što sve nove igrice za input sa tastature ne koriste windows message queue (u koji sendkeys ubacuje "taster") zbog sporosti tog načina, nego direktno kupe response sa tastature preko DirectInput-a. E sad, da li se na njega može uticati u tom pogledu (podmetati mu tastere) ne znam, najbolje da skineš DirectX SDK i da pogledaš u dokumentaciji za DirectInput

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

srdjan3
S. Rasic
Croatia

Član broj: 21229
Poruke: 12
*.cmu.carnet.hr

Sajt: www.scompany.tk


Profil

icon Re: SendKeys naredba, pomoć!05.04.2004. u 15:52 - pre 243 meseci
Imam program Game Commander 2 s kojim moglu glasovnim naredbama upravljati igrama. A directX SDK ima 222 MB. Možeš li mi ti pogledati ako ga imaš. Hvala.
S. Rasic
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: SendKeys naredba, pomoć!05.04.2004. u 16:44 - pre 243 meseci
Mislim da help za sdk moze da se skine zasebno. Nazalost ja nemam instaliran SDK, niti help, posto se ne bavim razvojem DirectX softvera, i ono sto znam o tome je rezultat davnih experimenata . Mozda neko drugi moze da pogleda.

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
*.ptt.yu

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: SendKeys naredba, pomoć!05.04.2004. u 21:12 - pre 243 meseci
Citat:
srdjan3:
Imam program Game Commander 2 s kojim moglu glasovnim naredbama upravljati igrama. A directX SDK ima 222 MB. Možeš li mi ti pogledati ako ga imaš. Hvala.

sto ne potrazis direktno na majkrosoftovom sajtu
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: SendKeys naredba, pomoć!

[ Pregleda: 2255 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.