Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Fujitsu AH532/G52 - nova baterija

[es] :: Laptopovi :: Fujitsu AH532/G52 - nova baterija

[ Pregleda: 1471 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lazarevicc

Član broj: 115259
Poruke: 227



+14 Profil

icon Fujitsu AH532/G52 - nova baterija14.01.2016. u 20:45 - pre 100 meseci
Pozdrav svim forumasima,
kupio sam novu bateriju za laptop i danas je stigla.Ubacim je u laptop,pokusam da ukljucim laptop...nista se ne desava.Ukljucim punjac,pokazuje da puni bateriju ali ni dalje laptop nece da se startuje.
Kad izvadim bateriju,laptop se ukljucuje bez problema...i kada je stara baterija unutra,laptop radi normalno,samo stara baterija izdrzi svega 10 minuta.

Ovu bateriju sam kupio

Znaci ova je samo u mAh jaca od originala....original je 4400mAh a ova nova je 6000mAh. Razlika u voltazi je barem po specifikacijama:stara je 10.8v a nova 11.1v.

Ima li neko ideju sta raditi...da vracam bateriju nazad ili mozda ima neka fora/caka da se ova nova startuje?


 
Odgovor na temu

lazarevicc

Član broj: 115259
Poruke: 227



+14 Profil

icon Re: Fujitsu AH532/G52 - nova baterija18.01.2016. u 21:12 - pre 100 meseci
Evo da se javim i da kazem kako se zavrsilo ovo oko baterije.

Kontaktirao sam posiljaoca,receno mi je da im je mnogo zao sto sam dobijo neispravnu bateriju i da posaljem bateriju nazad.
Uz bateriju da prilozim kopiju invoice-a tj racuna,da skinem sa njihovog sajta formular za povrat robe i da ga popunim,a oni ce mi ili poslati drugu bateriju ili vratiti pare.
Jos i da kopiram racun od placene postarine,i to ce da nadoknade.
Medjutim otisao sam u postu da pitam koja je varijanta da se to posalje nazad i koliko to kosta.
Baterija je teska 370g,ako se salje kao paket iz Srbije za Nemacku,kosta negde oko 3600 din.
Posto ima opcija da ide kao pismo,jer ne prelazi tezinu od 2kg,onda je cena oko 1000din i mora da se popuni neki carinski obrazac....
Nista mi tu nije bilo jasno,em je postarina dosta skupa...na kraju sam imao opciju da posaljem preko prijatelja bateriju za Bec pa da se iz Beca baterija posalje za Nemacku.
Menjutim vec sam se iznervirao,odlucio sam da novu bateriju otvorim i akumulatore prebacim u staru bateriju.

Prepakova sam,sastavio sve,ubacio u laptop....i gle cuda,baterija radi :)
Tako da je ili elektronika neispravna ili nesto nekompatibilna....bemli ga.

Eto toliko od mene,
pozdrav svima.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Fujitsu AH532/G52 - nova baterija18.01.2016. u 21:16 - pre 100 meseci
Lepo sto si javio,a + za herc i akciju rasklapanja.
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Fujitsu AH532/G52 - nova baterija

[ Pregleda: 1471 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.