Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Umrezavanje dva objekta (oko 1 km vazdusnom linijom(

[es] :: Wireless :: Wireless oprema :: Umrezavanje dva objekta (oko 1 km vazdusnom linijom(

[ Pregleda: 1586 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

LOVELORD
Diplomirani Jebivetar

Član broj: 190590
Poruke: 553



+14 Profil

icon Umrezavanje dva objekta (oko 1 km vazdusnom linijom(09.12.2015. u 22:55 - pre 101 meseci
Pozdrav,

trazio sam neko uputstvo ovde ali nisam nasao, pa da pitam posto nisam nikakakv strucnjak za mreze. A bitno mi je jer je na lokaciji sa koje bi da saljem signal NAS i server, pa ako to bude islo preko adsla, koji imam na lokaciji to bi bilo mucenje.

hteo bih da prensem sa jedne lokacije internet i ako je moguce telefonsku liniju vazdusnim putem. Razdaljina je nego oko 900-1000 metara vazdusnim putem. Postoji fizicka vidljivost izmedju krova zgrade na koju bi postavio antenu, i krova odakle bi odasiljao signal. Razdaljina je merena preko google earth oko 900 metara, nesto manja, ali postoji visinska razlika od nekih 30-40m. Takodje zgrada se vidi izmedju drugih objekata, postoji direktna vidljivost, ali onako kako je u gradskim uslovima.

Sta mi je potrebno od opreme da bi ovo mogao da postignem? Da li su potrebne neke specijalne antene. Znam da postoje antene za prijem signala koje su jace, ali ne znam kako to ide sa opremom koja odasilje.

Unapred hvala za odgovore.
 
Odgovor na temu

alekksandar
Aleksandar Stojanovic
sys admin, Dream AG
Aleksinac

Član broj: 305757
Poruke: 196
37.220.74.*

Sajt: www.dream-bay.com


+18 Profil

icon Re: Umrezavanje dva objekta (oko 1 km vazdusnom linijom(10.12.2015. u 05:30 - pre 101 meseci
http://www.elitesecurity.org/t...zavanje-dva-objekta-razdaljina imas sve ovde a za telefonsku liniju moraces da podignes neki voip server
Ponavljanje je majka ucenja
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Wireless oprema :: Umrezavanje dva objekta (oko 1 km vazdusnom linijom(

[ Pregleda: 1586 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.