Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Exchange 2013 ECP - ne mogu da pristupim

[es] :: Windows mreže :: Exchange 2013 ECP - ne mogu da pristupim

[ Pregleda: 1145 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Exchange 2013 ECP - ne mogu da pristupim02.12.2015. u 14:39 - pre 102 meseci
Unapred se izvinjavam na poduzem mailu, ali jedini nacin da razumete kakvu sam glupost napravio...

U nekom virtualnom okruzenju imam dva servera.
Jedan sa AD i DC na Server 2012, a drugi Exchange 2013 na Server 2012.

Pre nego sto sam poceo sa Exchange uradio sam snapshot. Exchange sam instalirao pomocu nekih skripti, tzv "silent install".

Posle uspesne instalacije, bio sam u mogucnosti da otvorim ECP, da kreiram mailboxove za user-e koje imam vec u AD i slicno...
Kacio se na OWA, slao i primao mailove (samo testiranje) na te mailboxove koji su u lokalu...

E sad... Napravio sam glupost sutradan, odnosno danas.
Nisam ranije koristio Hyper-V, pa sam samo kopirao ceo direktorijum sa vhd i avhd fajlom na neko drugo mesto. Cak nisam ni kopirao nego uradio move...
Promenio putanju u VHD i kad pokrenem exchange2013.vhd (prvobitni vhd kad sam tek instalirao server 2012) nemam ni exchange ni nista. Tek prvobitna podesavanja za user Administrator... Inace i last modified date je pre 10 dana...

Ako pokrenem exchange2013{blablabla}.avhd kojem je danasnji last modified date, i tu mi je exchange, koji je bio stopiran.
Misleći da mi je to snapshot koji sam napravio pre instalacije Exchange, pokrenuo sam ponovo skriptu i pregazio exchange.
Doduse u logovima mi je pisalo da exchange vec postoji.

Pokrenuo rucno exchange i sada mi radi OWA, mogu da saljem mailove i slicno... Ali mi ne radi ECP

Kada ukucam recimo https://exchange.server.local/ecp redirektuje me odmah na OWA.


Sta da radim? Sta sam zaebao? :)
Ne bih da instaliram ponovo "novu" masinu


Citam razna objasnjenja po netu, ali sam jos zbunjeniji. S ozbirom da skoro nista ne znam o Exchange, a malo vise od 2012
 
Odgovor na temu

Fabolous
System Administrator
msca/ccna
Laktaši RS

Član broj: 317417
Poruke: 120

Sajt: gmarkovic.info


+8 Profil

icon Re: Exchange 2013 ECP - ne mogu da pristupim03.12.2015. u 06:50 - pre 102 meseci
Mene zanima jedno pitanje kako si instalirao i podesio exchange, ako si pratio neko upustvo da mi posaljes pp ili da postavis ovdje
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Exchange 2013 ECP - ne mogu da pristupim

[ Pregleda: 1145 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.