Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako otvoriti muzički studio?

[es] :: Muzička produkcija :: Kako otvoriti muzički studio?

[ Pregleda: 7381 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

igorza

Član broj: 331393
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Kako otvoriti muzički studio?27.11.2015. u 21:30 - pre 101 meseci
Dragi ES forumaši,
imam jednu ideju te bih hteo da je podelim sa Vama, tačnije želeo bih da čujem vaše savete, izmene, predloge ili slična iskustva...?
Imam prostoriju koju bih preuredio u muzički studio, tačnije napravio bih gluvu sobu + prostor za smeštaj dodatne studijske opreme.
Ovako što se tiče opreme, delimično već imam deo iste a ono što nemam dokupiću.
Znači ovako, radi se o snimanju rep (hip hop), pop, rnb i electro pesmi. Gluva soba za snimanje vokala, a sve ostalo van gluve sobe je dodatna oprema pomoću koje ću da radim mix i mastering (produkciju) i oprema na kojoj pravim bitove, instrumentale itd. (računar, laptop, mikseta, midi kontroler, monitori itd.)
Logično, kada bih već snimao i radio produkciju tih pesama, tu uslugu bi i naplaćivao.
Interesuje me da li za taj vid posla moram da registrujem taj studio kao neku firmu ili agenciju? Ne bih da imam posla sa Zakonom, ako me razumete?!
Naravno, imao bih i svoj sajt posvećen prvenstveno mom studiju, instrumentalima (bitovima), pesmama i njihovim izvođačima itd itd.

Šta da radim, a da bi bilo sve po Zakonu ako ga uopšte i ima?

Nadam se da nisam promašio temu, a ako jesam nemojte da mi zamerite. Hvala!

[Ovu poruku je menjao Kovacevic Vladimir dana 09.04.2017. u 04:32 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Moderator
Član broj: 131509
Poruke: 1236
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Kako otvoriti muzički studio?28.11.2015. u 02:30 - pre 101 meseci
Nisi promašio forum, ali se pitanje odnosi na legalizaciju delatnosti u vidu zanimanja, za šta ćeš više saznati ovde:
https://www.google.rs/webhp?so...lasifikaciji+delatnosti+srbija

Znam neke vlasnike takvih Studia, koji su ih zatvorili, pa analogijom zaključujem da se onda nešto i moralo otvoriti, odnosno registrovati, da bi legalno mogli raditi.
Možeš naći neke, već otvorene Site-ove, pa se informisati u privatnom kontaktu sa vlasnicima - kako to zapravo funkcioniše.

Puno uspeha!

Pozdrav
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

igorza

Član broj: 331393
Poruke: 2
*.dynamic.vipmobile.rs.



Profil

icon Re: Kako otvoriti muzički studio?28.11.2015. u 21:34 - pre 101 meseci
Hvala na brzom i kvalitetnom odgovoru.
Ako još neko nešto zna, neka piše...
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Kako otvoriti muzički studio?03.12.2015. u 12:56 - pre 100 meseci
Citat:
igorza:
Dragi ES forumaši,
imam jednu ideju te bih hteo da je podelim sa Vama, tačnije želeo bih da čujem vaše savete, izmene, predloge ili slična iskustva...?
Imam prostoriju koju bih preuredio u muzički studio, tačnije napravio bih gluvu sobu + prostor za smeštaj dodatne studijske opreme.
Ovako što se tiče opreme, delimično već imam deo iste a ono što nemam dokupiću.

Kolika je prostorija i koja je forma (kockasta, pravougona, viseugaona, koliko prozora...)?

Ako stvarno hoces da postignes studijske uslove moras da znas da je neophodna akusticka obrada prostora a to je veoma skupo. Po vaznosti je rame uz rame sa opremom, uglavnom se racuna da je ista cifra potrebna za akusticnu obradu prostora kao i za samu tehniku a neretko i vise. ali, koliko god to bilo skupo vredi svaku ulozenu paru.

Citat:
Znači ovako, radi se o snimanju rep (hip hop), pop, rnb i electro pesmi. Gluva soba za snimanje vokala, a sve ostalo van gluve sobe je dodatna oprema pomoću koje ću da radim mix i mastering (produkciju) i oprema na kojoj pravim bitove, instrumentale itd. (računar, laptop, mikseta, midi kontroler, monitori itd.)

Brkas pojmove. Ne bi bilo lose da malo istrazis i definises pojmove vezane za Audio Produkciju i Studio kao pojam, bice ti korisno.

Ono sto nazivas "gluva soba" niti ti treba niti se vezuje za pojam "Studio". To sto tako nazivas je kabina za vokal.

Ono sto nazivas "dodatna oprema" je u stvari osnova tehnike a pod "dodatna oprema" se podrazumeva nesto drugo.

Generalno, to sto ti hoces da radis je u stvari jedna vrsta programersko - autorske forme sa mogucnoscu snimanja vokala a ne Studio u pravom smislu reci tog pojma.

Da ne duzim, imas ovde temu o Studiju kao pojmu pa bi bilo dobro da je procitas i ako te nesto interesuje ili nesto ne razumes pitaj...


Citat:
Logično, kada bih već snimao i radio produkciju tih pesama, tu uslugu bi i naplaćivao.
Interesuje me da li za taj vid posla moram da registrujem taj studio kao neku firmu ili agenciju? Ne bih da imam posla sa Zakonom, ako me razumete?!
Naravno, imao bih i svoj sajt posvećen prvenstveno mom studiju, instrumentalima (bitovima), pesmama i njihovim izvođačima itd itd.

Šta da radim, a da bi bilo sve po Zakonu ako ga uopšte i ima? Zemlja Srbija?! :)

Nadam se da nisam promašio temu, a ako jesam nemojte da mi zamerite. Hvala!

Sto se ovog dela tice Vladimir ti je napisao dobar odgovor a mene ne zanima taj deo pa nemam sta da napisem.

Ako te nesto interesuje u vezi studijskog rada pitaj.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

sasakrstic
sasa krstic
surdulica
zz surdulica
surdulica

Član broj: 331803
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Kako otvoriti muzički studio?03.01.2016. u 05:32 - pre 99 meseci
ja koliko znam treba dosta ulaganja u jedan muzicki studio
 
Odgovor na temu

vladimirivanovicsc
vladimir ivanovic
beograd

Član broj: 333502
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: trubaci-beograd.rs


Profil

icon Re: Kako otvoriti muzički studio?13.05.2016. u 05:42 - pre 95 meseci
dans svako moze da snimi pesmu proda jednu kravu I eto ga u studio
 
Odgovor na temu

vladadjokichan
vlada djkic
sef orkestra
trubaci
beograd srbija

Član broj: 335055
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.trubaci.co.rs


Profil

icon Re: Kako otvoriti muzički studio?11.10.2016. u 10:36 - pre 90 meseci
pa nije sve u kravi ima nesto i u stomaku glasu sta vec
ja volim biti tu
 
Odgovor na temu

vlada.k009
Vladica Krstic
Srbija

Član broj: 336576
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.trubaci.info


+8 Profil

icon Re: Kako otvoriti muzički studio?08.04.2017. u 11:33 - pre 84 meseci
Citat:
igorza:
Dragi ES forumaši,
imam jednu ideju te bih hteo da je podelim sa Vama, tačnije želeo bih da čujem vaše savete, izmene, predloge ili slična iskustva...?
Imam prostoriju koju bih preuredio u muzički studio, tačnije napravio bih gluvu sobu + prostor za smeštaj dodatne studijske opreme.
Ovako što se tiče opreme, delimično već imam deo iste a ono što nemam dokupiću.
Znači ovako, radi se o snimanju rep (hip hop), pop, rnb i electro pesmi. Gluva soba za snimanje vokala, a sve ostalo van gluve sobe je dodatna oprema pomoću koje ću da radim mix i mastering (produkciju) i oprema na kojoj pravim bitove, instrumentale itd. (računar, laptop, mikseta, midi kontroler, monitori itd.)
Logično, kada bih već snimao i radio produkciju tih pesama, tu uslugu bi i naplaćivao.
Interesuje me da li za taj vid posla moram da registrujem taj studio kao neku firmu ili agenciju? Ne bih da imam posla sa Zakonom, ako me razumete?!
Naravno, imao bih i svoj sajt posvećen prvenstveno mom studiju, instrumentalima (bitovima), pesmama i njihovim izvođačima itd itd.


Ideja je super, samo je ulaganje veliko. Da bi od studija zaradjivao potreban ti je kvalitetan studio sa kvalitetnom opremom, kako bi se ljudi opredelili bas za tebe. Naravno potrebno je i znaje za takav rad.
Sto se tice opreme koja tebi treba vecinu mozec pronaci na ovom linku

[Ovu poruku je menjao Kovacevic Vladimir dana 09.04.2017. u 04:38 GMT+1]
Muzika koju volim:
Trubaci i Trubaci Novi Sad
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Kako otvoriti muzički studio?

[ Pregleda: 7381 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.