Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa PS/2 tastaturom

[es] :: Windows desktop :: Problem sa PS/2 tastaturom

[ Pregleda: 1334 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

akibono
beograd

Član broj: 79053
Poruke: 195
95.180.22.*



+3 Profil

icon Problem sa PS/2 tastaturom25.09.2015. u 02:58 - pre 104 meseci
Imam fujitsu siemens-ovu PS/2 tastaturu i fantasticna je, samo iz nekog razloga ne radi mi na desktopu niti na laptopu, u desktopu imam ps/2 port i tamo mi ne radi, a kad stavim usb adapter na njega opet ga ne prepoznaje, na jednom mi je xp a na drugom win7 ali oba sistema ne prepoznaju tastaturu...daje struju, dakle svetle lampice kad je ubodem u port, tako da nije do toga, tastatura je skroz ispravna jer sam je koristio ranije na drugom desktopu i to na xp sistemu...u pitanju je softverski ili sistemski problem, a moram da je ozivim jer na boljoj tastaturi ja nisam radio...u desktopu mi ponekad i proradi i to na PS/2 port direktno, samo sto fukncionise u random rezimu, dakle ne znam na osnovu cega odluci da radi ili ne...
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Problem sa PS/2 tastaturom25.09.2015. u 04:48 - pre 104 meseci
A da li je konektuješ kada je računar skroz ugašen ili onako "na živo"? Pošto PS/2 ne podnosi ovu drugu varijantu, USB može tako bez problema, ali PS/2 retko kad uspe...
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Problem sa PS/2 tastaturom25.09.2015. u 04:57 - pre 104 meseci
Da, Valjan lepo kaze, PS2 mora biti ukljucen kada se startuje racunar i tek onda ce raditi u protivnom, nece. Hoce jedino kada se podigne OS sa njom i onda mozes da je cupas i bodes i opet ce raditi.

Meni vise lici da ti je kabel u prekidu ili konektor unutra na samoj upravljackoj plocici. Verovatno jedan ili oba tx/rx, tj D+ i D-, posto kazes da diode svetle, sto znaci da dobija +5V.

Najbolje je da nadjes novi kabel i zamenis. Samo ne pase od PS2 misa, drugi je raspored. Trazis za tastaturu ( uglavnom ljubicasti dzek ) pa otvoris i prelemis novi.

Ako je taj USB adapter samo prevezan, tj. bez dodatne elektronike je, onda ne moze da radi. Obratno je moguce.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

jolemisa

Član broj: 242013
Poruke: 888
185.34.93.*



+29 Profil

icon Re: Problem sa PS/2 tastaturom27.09.2015. u 01:25 - pre 104 meseci
Imao sam isti problem i ispostavilo se da je kontakt na kablu otisao.Mozes kupiti kabl i zameniti ga,ako imas lemilicu mozes sam,ako ne daj nekom ko ima i razume se u to.Ja sam kupio drugu,a;i nisam bacio ovu,kad naidjem na kabl,menjam ga i vracam onu tastaturu,a ove neka za rezervu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Problem sa PS/2 tastaturom

[ Pregleda: 1334 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.