Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

NUBuntu - generalna pitanja (Xubuntu)

[es] :: Linux :: NUBuntu - generalna pitanja (Xubuntu)

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13

[ Pregleda: 70063 | Odgovora: 245 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tuxserbia
Oleg Vučković
urandom
/dev/null
Niš

Član broj: 4094
Poruke: 867

Jabber: tuxserbia@elitesecurity.org
ICQ: 65355850
Sajt: 127.0.0.1


+112 Profil

icon Re: NUBuntu - generalna pitanja (Xubuntu)12.11.2015. u 14:42 - pre 102 meseci
Da, baš tako. To sam ti i postavio da vidiš. Jeste ovaj stari lap baš granični slučaj, ali konkretno ta slička, to je Šindlerova lista, x264 720p, film crno-beli, maltene statičan, i zauzeće procesora nije ekstremno, ali secka pa rastura. Isti slučaj, ali sa Debianom, ide bez gubitka frejmova. Sad, da li je do Xubuntu, ili do kompozitora ( ne verujem, probao i Compton, a na Debianu radi i sa njim), ili implementacija XFCE nije odrađena kako treba, nemam vremena da istražujem. Tek možda za 10ak dana. Ja bih ti opet preporučio, Ubuntu, Kubuntu, Ubuntu Gnome, ili probaj Fedoru sa Gnome i/ili KDE, svejedno. Brzo i lako ide instalacija, brzo se ispravljaju greške. Fedora ažurira i kernel vrlo brzo, tako da je i noviji hardware vrlo brzo podržan. A kad ( ako ) se malo bolje upoznaš sa onim ispod haube, lako ćeš da isprobaš i neko drugo okruženje. I zar nisi rekao da si menjao disk? Sad imaš onaj sa lošim sektorima, pa se zezaj na njemu kad stigneš.
Kako se dele racunarski programi?
Na bagovite (sa greskama) i ispravne (bez gresaka). Ovi drugi su hipoteticki.
***GPL-ovano by @Shadowed

"Ja za email koristim outlook express u virtualnoj mašini, tako da s te strane nijedan linux nije
dorastao XP-u." - pisac
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: NUBuntu - generalna pitanja (Xubuntu)12.11.2015. u 15:21 - pre 102 meseci
Ništa, moraću da stavim neku drugu distribuciju. Šteta, ali šta da se radi.

Sad samo vremena i volje da nađem da odradim sve to ispočetka.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: NUBuntu - generalna pitanja (Xubuntu)14.11.2015. u 19:54 - pre 102 meseci
Citat:
Sad samo vremena i volje da nađem da odradim sve to ispočetka.


.. pre nego što opeglaš tu particiju gde ti je bio debiluntu, iskopiraj sve iz /etc/* (uglavnom samo tu, jel' da? ) što si menjao, a ~/.config .. to i ne mora da se bekapuje ako ti je home na posebnoj particiji, ako si i tu imao što šta vezano za konfiguraciju. Kad sagledaš širu sliku, ponovo podešavati sve, neće da ti oduzme ne znam ni ja koliko vremena, ako bekapuješ konfiguracione fajlove pa kasnije sinhronizuješ, šta već.. . No, da je smor, jeste, smor je. Zato, pamet u glavu sad i debiluntu instaliraš isključivo na tuđu kantu, novo-razočaranom m$spy korisniku koji nema tendencija da u narednih 5 godina postane neka vrsta dev/admina, itd... a za sebe, lepo, ljuCki.. debilijana ili fedoru neku.
about:networking
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: NUBuntu - generalna pitanja (Xubuntu)21.11.2015. u 11:09 - pre 102 meseci
Imam MiniDLNA server na onom laptopu Xubuntu. 1.1.4 verzija...

Dok moj LG savršeno radi sa njim, burazer sinoć kupio Samsung UE-48J6202AKXXH, međutim neće nikako da povuče .srt prevod. Ako je prevod u samom .mkv kontenjeru, onda ga vidi, ali ako je spoljni, tv neće da pusti prevod.

Na MiniDLNA sajtu ima 1.1.5 verzija, ae rekoh da stavim nju, vidim da ima neke ispravke bagova, međutim nema šanse da ga instaliram.

Xubuntu 15.04 x64 i log je u prilogu.

Šta činiti?

... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

despotveliki
Miloš Petrović
Železnik

Član broj: 189592
Poruke: 1
195.242.76.*



Profil

icon Re: NUBuntu - generalna pitanja (Xubuntu)27.11.2015. u 15:30 - pre 102 meseci
@bachi

na "Šindleru" se (prilično sam siguran) kod reprodukcije manifestuje screen tearing.
Na mom laptopu (Xubuntu 14 LTS), Mobility Radeon 5470 - open source drajveri, sam rešio problem tako što sam isključio Compositor, i screen tearing je nestao. Koristim VLC i izabran Output u Video sekciji je OpenGL video output (XCB).
Probao sam i sa vlasničkim drajverom ali mi ni to nije pomoglo sve dok ne isključim Compositor.
Izvini ako si to već probao, dugačka je tema a ja na poslu i pred kraj radnog vremena :)

Pozdrav
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: NUBuntu - generalna pitanja (Xubuntu)27.11.2015. u 17:00 - pre 102 meseci
Hvala na pomoći u svakom slučaju. Probao sam da isključim Compositor, ali nisam probao ovo u VLCu. Probaću i to, ali će mi opet ostati problem online streaminga.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

jonathan
Aleksandar Ilic
Aleksinac

Član broj: 2113
Poruke: 456
37.220.74.*

Jabber: yu1is@elitesecurity.org
ICQ: 62419462


+45 Profil

icon Re: NUBuntu - generalna pitanja (Xubuntu)27.11.2015. u 18:51 - pre 102 meseci
Citat:
bachi:
Imam MiniDLNA server na onom laptopu Xubuntu. 1.1.4 verzija...

Dok moj LG savršeno radi sa njim, burazer sinoć kupio Samsung UE-48J6202AKXXH, međutim neće nikako da povuče .srt prevod.

Šta činiti?


Baci pogled u korisničko uputstvo tog Samsunga.
Tako sam i ja buljio u MiniDLNA dok nisam video da moja Tošiba ne podržava titl preko DLNA.

pp0z, Alek

-=- 73 de YU1IS -=-
 
Odgovor na temu

tuxserbia
Oleg Vučković
urandom
/dev/null
Niš

Član broj: 4094
Poruke: 867

Jabber: tuxserbia@elitesecurity.org
ICQ: 65355850
Sajt: 127.0.0.1


+112 Profil

icon Re: NUBuntu - generalna pitanja (Xubuntu)28.11.2015. u 02:41 - pre 102 meseci
@bachi
Sorry, totalno mi je promaklo tvoje pisanije

Trebalo bi da može i kod ReadyMedia da se doda, ali ja ne vidim gde.
Ovo mi se čini problem kod mnogih, evo primera i za Philips.

http://www.supportforum.philip...33833&viewfull=1#post33833

Ako imate volje i vremena probajte.

Za proveru:

Instalirajte MediaTomb, ne mora da se startuje kao servis, podesi se na brzinu neki folder pod vašim imenom, ubaci se neki film, mkv i mp4, sa internim i eksternim titlovima, pa se u podešavanjma podesi ovo dole:

http://mediatomb.cc/dokuwiki/faq:faq#dlna_tvs

Kad ste u prilici, zaustavite ReadyMedia, startujte MediaTomb, pa vidite šta se dešava.

Ja, nažalost, nemam gde da proverim, samo LG ;-)
Kako se dele racunarski programi?
Na bagovite (sa greskama) i ispravne (bez gresaka). Ovi drugi su hipoteticki.
***GPL-ovano by @Shadowed

"Ja za email koristim outlook express u virtualnoj mašini, tako da s te strane nijedan linux nije
dorastao XP-u." - pisac
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: NUBuntu - generalna pitanja (Xubuntu)29.11.2015. u 09:00 - pre 102 meseci
Stavio sam Kubuntu 15.10 i jedno je 30 posto sporiji od Xubuntua. Sporije se diže, sistem je tromiji, tromiji je sad i od Windowsa 8.1... :(
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: NUBuntu - generalna pitanja (Xubuntu)29.11.2015. u 09:29 - pre 102 meseci
Da ponovim, KDE5 mi se nimalo ne sviđa, povremeno do često nešto pukne, pola podešavanja na koja sam navikao ne postoje ili mora da se kopa do njih, inače mi je ružan u fazonu novih OS u kome su grafiku crtala predškolska deca ... jedno vreme sam koristio 14.10 a od skoro vratio 14.04.3 i tako će da ostane dok ne srede one probleme. Ako ne srede, ništa od KDE5. Mada i ne koristim Kubuntu, tu je kao rezerva dok dobro radi Arči sa KDE4.

Na dizanje ;) ne obraćam pažnju jer ga retko gasim tj uvek ga uspavljujem pa budim i to traje par sekundi, brzina rada mi nije toliko važan detalj da bih se odrekao udobnosti i mogućnosti koje nalazim, za razliku od nekih mazohističkih varijanti nekih DE.
A da ne koristiš gui, tu se sve brzo odradi?
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: NUBuntu - generalna pitanja (Xubuntu)29.11.2015. u 10:26 - pre 102 meseci
Nisam toliki mazohista. Samo kažem da se baš primeti razlika u brzini i odzivu sistema.

Probao Arch linux, pokrenuo setup, došao do terminala, nema dalje... Doviđenja i hvala na svim ribama.


PC-BSD, kaže ne može da nađe ni jedan hard disk (imam ih 3, na SATA AHCI, dakle nije neka egzotika). :D :D :D A i da, nije mi prepoznao PS/2 miša. :D

Manjaro Linux zabode prilikom učitavanja. :D

Linuxmint - ne radi im sajt.

I tako. :D
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: NUBuntu - generalna pitanja (Xubuntu)29.11.2015. u 13:16 - pre 102 meseci
Arch iz nekog svog razloga tupi sa instalacijom, ja koristim skriptu koja završava posao ... a prednosti se osete kad proradi. Nisam iz priče da hoću da naučim kako radi linux pa da ga instaliram šraf po šraf, meni je potreban OS koji instaliram i koristim.

Manjaro ume da brlja, nikako da ga naprave kako valja pa ga samo ponekad probam reda radi. Ipak, da nije bilo njega, ne bih saznao za neke prednosti Arčija.

BSD je iz druge priče, niti sam probao niti planiram. Meni je dovoljno to što BSD ima svoju posebnu organizaciju particija koja se razlikuje od svega ostalog na šta smo navikli a da krećem u nešto od početka a ne znam da li ima vajde od toga ... neka hvala.

Mint odavno ne pratim, za mene je to nepouzdana Ubuntu budževina tipa XP gold/black koja uglavnom donosi neki problem u slučaju da se hardver razlikuje od Klemovog ili još par njih koji rade na tome. Cimet mi je brljao od kako se pojavio pa je jedini detalj u kome se razlikuje od izvornog linuxa nedovoljan da ga probam.

Probaj ovo što sam ti rekao, mani se više igranja. ;)
 
Odgovor na temu

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: NUBuntu - generalna pitanja (Xubuntu)30.11.2015. u 02:35 - pre 102 meseci
Citat:
bachi:
Hvala na pomoći u svakom slučaju. Probao sam da isključim Compositor, ali nisam probao ovo u VLCu. Probaću i to, ali će mi opet ostati problem online streaminga.

Da li si probao ovo http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=2212418?
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: NUBuntu - generalna pitanja (Xubuntu)12.12.2015. u 19:17 - pre 101 meseci
http://linux.softpedia.com/blo...-is-stable-enough-497527.shtml

Calex, izgleda da ćeš i ti uskoro na Xubuntu.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: NUBuntu - generalna pitanja (Xubuntu)08.05.2016. u 17:38 - pre 96 meseci
Lol, stavio sam ovaj poslednji 16 LTS, ovo je još gore nego što je bilo. :D :D :D

WTF se dešava?
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

goropad

Član broj: 332303
Poruke: 201
*.mediaworksit.net.



+55 Profil

icon Re: NUBuntu - generalna pitanja (Xubuntu)08.05.2016. u 18:04 - pre 96 meseci
A da probas klasicni ubuntu bez toga K :)
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: NUBuntu - generalna pitanja (Xubuntu)08.05.2016. u 18:13 - pre 96 meseci
Pa on i ne koristi onaj na K nego na X. Nemam pojma šta se dešava sa ostalim distribucijama, ja sam polako prešao na Plazmu i osim par gluposti, može da se koristi. Naravno, Plazma na Arčiju a Kubuntu 16.04 je tu reda radi. Kao i Kubuntu 14.04 koji će da potraje još neko vreme.

KDE verzije su imale prošle godine veliku promenu a nemam pojma šta se dešava sa onim Gnome varijantama i podvarijantama. Nisam mazohista pa sam izbacio gnometa iz upotrebe.
 
Odgovor na temu

goropad

Član broj: 332303
Poruke: 201
*.mediaworksit.net.



+55 Profil

icon Re: NUBuntu - generalna pitanja (Xubuntu)08.05.2016. u 18:18 - pre 96 meseci
Ja sam malopre kliknuo na download xenial-a e sad ako ne bude radilo, stavicu x, valjda ce da radi nesto od ubuntu mafije.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: NUBuntu - generalna pitanja (Xubuntu)08.05.2016. u 18:26 - pre 96 meseci
Svi 16.04 su Xenial a verovatno si povukao Ubuntu. Kako god, kad navikneš na KDE, sve posle je kao trotinet posle mercedesa.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: NUBuntu - generalna pitanja (Xubuntu)08.05.2016. u 18:41 - pre 96 meseci
Xubuntu sam probao, kada sam video šta traže za Ubuntu, odustao sam unapred.

Recommended system requirements:

2 GHz dual core processor or better
2 GB system memory
25 GB of free hard drive space
Either a DVD drive or a USB port for the installer media
Internet access is helpful


Inače youtube radi još gore nego što mi je radio sa 15.04, tada sam imao tearing a sada kao da sam klip pustio na 300MHz. Ono, jeste da mi je grafička ATI HD3000 integrisana i jeste matora, ali se i dalje prodaje uz dosta am3+ ploča.

I installer mi je pukao pred kraj, nije hteo da mi restartuje komp, pa sam morao na dugme pa je proradilo.

Sve u svemu, ne sviđa mi se u kom pravcu sve ovo ide i u Windows NSA i Linux bloatware&confusion svetu.

Windows 10 NSA:

Processor:
1 gigahertz (GHz) or faster processor or SoC

RAM:

2 gigabyte (GB) for 32-bit and 64-bit

Hard disk space:
16 GB for 32-bit OS 20 GB for 64-bit OS

Graphics card:
DirectX 9 or later with WDDM 1.0 driver

Display:
1024x600
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: NUBuntu - generalna pitanja (Xubuntu)

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13

[ Pregleda: 70063 | Odgovora: 245 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.