Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li verujete u telepatiju?

[es] :: Nauka :: Da li verujete u telepatiju?

[ Pregleda: 4951 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Aleksandar Ilić
Software Developer
Beograd

Član broj: 15867
Poruke: 417

Sajt: www.ailic.rs


+3 Profil

icon Da li verujete u telepatiju?31.03.2004. u 13:26 - pre 243 meseci
Uzmite parce papira i na njemu ispisite: Ivo Andric, Nos i Jabuka. (jedno ispod drugo). Zatim nadjite neku osobu i uradite sledece:

***********************************************
* Legenda *
* /X - Osoba koja ima papiric\ /Y - Osoba koja odgovara\ *
***********************************************

Y osoba ne sme da vidi papiric. Y osoba se koncetrise, gleda X osobu u oci i broji u sebi. Y osoba takodje ne treba da razmislja, samo da se opusti i da broji u sebi i na nista da ne misli.
X osoba gleda Y osobu u oci i pita ga: "Kazi mi ime nekog pisca?". X osoba treba da misli na odgovor dok Y osoba ne odgovori. Y osoba odgovora na pitanje i kaze ime pisca koje mu prvo padne na pamet, bez razmisljanja.
X osoba postavlja drugo pitanje: "Kazi mi deo lica?". Takodje X osoba misli na odgovor. Y osoba odgovara prvo sto mu padne pamet ali ne prekida brojanje i samo na to misli.
I na kraju X osoba pita Y osobu: "Kazi mi neko voce?". I ponovo misli na odgovor ovog pitanja. Y osoba odgovara i tu se zavrsava odgovaranje.

Odgovori bi trebali da budu sledeci: Ivo Andric, Nos, Jabuka. Y osoba je najmanje na 2 pitanja tacno odogovorila. I kada to zavrsite pokazite Y osobi papir.

Nadam se da ste me razumeli. I jos nesto: Nece da uspe ako Y osoba misli na ono sto ce da kaze, znaci mora da "oslobodi um", tj. da se opusti. Kod mene u komsiluku od 10 ispitanih, 6 su dali sva 3 tacna odgovora, 3 su dali 2 tacno odgovora, 1 je promasio sve, jer se smejao.

[Ovu poruku je menjao Alekstrade dana 07.05.2004. u 13:57 GMT]
„Naposletku, suština saznavanja nije u tome gubimo li igru, već kako je gubimo,
šta time spoznajemo, čemu nas je poraz naučio i kako nas to menja. Gubiti na određen
način znači - dobijati.”

Richard Bach
 
Odgovor na temu

BobMarley
Vedran B
Bologna

Član broj: 148
Poruke: 1161
*.net.htnet.hr

ICQ: 61882680


+1 Profil

icon Re: Da li verujete u telepatiju?31.03.2004. u 13:53 - pre 243 meseci
da lia pazi, ivo andric je pisac koji je najpoznatiji balkanskome narodu, to i totalne neznalice o knjizevnosti znaju ko je Ivo Andric, kao drugo dio lica kada nekgoa gledas i treba da odgovoris je najcesce nos , prvo jer je u prvom planu, vidljivih je obrisa ne kao kada neko kaze obraz pa ti razmisljaj otkud dokud, i najblizi ti je kada stojis ispred nekoga, tako da ce u vecini slucajeva mozak reagirati tako da se sjeti bas nosa.
Isto za jabuku, od malena uvjek prvo voce koje ucis, koje najcesce vidis, koje ti je najpoznatije jeste jabuka.

probaj sa James Joyce , obrve ,kiwi garantiram ti da ce komsije najednom da izgube sposobnost telepatije.
BobMarley (me) ...the legend
 
Odgovor na temu

soma
M. Tesic
Kotor Varos, RS-BiH

Član broj: 11885
Poruke: 420
*.teol.net

Sajt: www.pdp-kv.org


Profil

icon Re: Da li verujete u telepatiju?31.03.2004. u 15:07 - pre 243 meseci
Definicija telepatije:- Kada tele pati.
Mala sala.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
195.252.107.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Da li verujete u telepatiju?31.03.2004. u 21:26 - pre 243 meseci
Cemu to sluzi, a uz to i ne radi?
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ilić
Software Developer
Beograd

Član broj: 15867
Poruke: 417

Sajt: www.ailic.rs


+3 Profil

icon Re: Da li verujete u telepatiju?31.03.2004. u 22:57 - pre 243 meseci
Nesto o telepatiji:

Ako bismo izraz telepatija preveli sa grčkog, on bi glasio “osećanje na daljinu”.
pak, ovaj izraz češće se koristi u svom užem smislu, kao prenos ili čitanje misli na daljinu, u zavisnosti od toga da li se vrši uz saglasnost i saradnju osobe čije misli se čitaju, ili se to čini nelegalno. U našem vremenu, u kome informacija ima vrednost veću nego ikada, ova tehnika značajno bi izmenila svet, naravno ako bi se pokazalo da je moguća i ako naučimo da je koristimo. Isto važi i za vidovitost, koja predstavlja “viđenje” ili neko drugo osećanje na daljinu, van granica čula.




A ono gore što sam napisao je neki trik koji kod većine ljudi (u Srbiji) pali tj. većina ljudi da odgovor baš kao što sam gore napisao. E sad da li to je to neki super trik ili nesto drugo, ostaje da saznamo???
„Naposletku, suština saznavanja nije u tome gubimo li igru, već kako je gubimo,
šta time spoznajemo, čemu nas je poraz naučio i kako nas to menja. Gubiti na određen
način znači - dobijati.”

Richard Bach
 
Odgovor na temu

BobMarley
Vedran B
Bologna

Član broj: 148
Poruke: 1161
*.net.htnet.hr

ICQ: 61882680


+1 Profil

icon Re: Da li verujete u telepatiju?31.03.2004. u 23:15 - pre 243 meseci
ostaje ti da procitas objasnjenje zasto pali , i da probas promjeniti odgovore pa's viditi da nista od toga...

BobMarley (me) ...the legend
 
Odgovor na temu

Spasoje - Lazarevac
Lazarevac

Član broj: 22825
Poruke: 8
*.absolutok.net

ICQ: 205994241


+2 Profil

icon Re: Da li verujete u telepatiju?31.03.2004. u 23:47 - pre 243 meseci
Ja se ni jednog drugog pisca ne bih ni setio osim Ive Andrica
LJUBAV JE VOLJA DA SEBE PROŠIRIMO DA BISMO POTPOMOGLI SOPSTVENI I TUĐI DUHOVNI RAZVOJ I SAZREVANJE
 
Odgovor na temu

igorsa

Član broj: 2522
Poruke: 2290
195.178.35.*



Profil

icon Re: Da li verujete u telepatiju?01.04.2004. u 19:51 - pre 243 meseci
Ima i ona fora sa Ananasom u Danskoj.
Jedino voće na A (tj najpoznatije pošto postoji i Avokado) i jedina država na D (ako izuzmemo Dominikanska ostrva) :)
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Da li verujete u telepatiju?01.04.2004. u 20:58 - pre 243 meseci
Ok, ovo je bilo zezanje...ali probajte nesto sto sam jednom davno citao i probao.

Ko ima macku nek je jednom ostavi da se zanima sama.
Pa kad ona ne bude gledala neka jako pomisli na neke lepe trenutke sa njom. Nesto kao kada ste se igrali sa njom..itd.

Macka ce naglo pogledati u vas....:)

Neka neko objasni ovo sa avokadom...;)
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Da li verujete u telepatiju?03.04.2004. u 17:16 - pre 243 meseci
Ja to znam kao:
Zamisli broj od 1 do 9, pomnozi ga sa 9, saberi cifre, oduzmi od toga 4, zatim na rednom mestu koje si dobio u azbuci nadji slovo, zamisli drzavu na to slovo i voce koje pocinje slovom kojim se zavrsava drzava.

Poenta je da kada saberes cifre uvek dobijes 9 pa je slovo 'd'. Postoje dve drzave na 'd': Dominikanska Republika i Danska. Takodje i dve vrste voca na 'a': avokado i ananas. Sta mislis koju ce drzavu i voce ljudi zamisliti?
 
Odgovor na temu

stalker
Branko Kokanovic
Beograd

Član broj: 11897
Poruke: 606
*.rcub.bg.ac.yu



+2 Profil

icon Re: Da li verujete u telepatiju?03.04.2004. u 20:22 - pre 243 meseci
Ja, kad sam bio klinac igrao sam sa kumom igru tako da ja uzmem kartu iz spila, skoncentrisem se na nju, mislim o tom broju, gledam u nju, govorim joj broj "mislima" i ona treba da pogodi. Procenat pogadjanja nije bio nista veci od matematickog ocekivanja, ali je trip kada gledas u nekoga ko ti mislima govori broj i istripujes da si ga "primio". Nista posebno, ali probajte sa nekim
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ilić
Software Developer
Beograd

Član broj: 15867
Poruke: 417

Sajt: www.ailic.rs


+3 Profil

icon Re: Da li verujete u telepatiju?06.04.2004. u 20:32 - pre 243 meseci
Ovaj trik sa Danskom i Ananasom je dobar. Po meni podjednako dobar kao i onaj sa Ivo Andric, Nos i Jabuka.
„Naposletku, suština saznavanja nije u tome gubimo li igru, već kako je gubimo,
šta time spoznajemo, čemu nas je poraz naučio i kako nas to menja. Gubiti na određen
način znači - dobijati.”

Richard Bach
 
Odgovor na temu

[es] :: Nauka :: Da li verujete u telepatiju?

[ Pregleda: 4951 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.