Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

astrofotografije mogucnosti fotoaparata

[es] :: Elektronika :: astrofotografije mogucnosti fotoaparata

[ Pregleda: 1827 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

EHF
ivan golubovic
obrenovac

Član broj: 311081
Poruke: 97
*.3gnet.mts.telekom.rs.



Profil

icon astrofotografije mogucnosti fotoaparata23.07.2015. u 20:51 - pre 106 meseci
Pozdrav svima hteo bih da kupim fotoaparat canon powershot sx710 hs
(https://www.google.rs/search?q...oVChMI56-0xv3xxgIVSVrbCh3g9gY-)

Koliko je dobar ovaj fotoaparat.
Mozda je glupo pitanje ali cu da pitam da li moze bilo koji fotoaparat novijih generacija da slika astrofotografije ili nocno nebo odnosno da li pomenuti fotoaparat moze da pravi takve slike i ako ne moze da li bi mu pomogli neki filteri ili tako nesto.
I da ne moze nema veze samo pitam.
Najvise bih ga koristio za video a i za slike.
 
Odgovor na temu

emiSAr
penzioner
Sarajevo, BiH

Član broj: 286119
Poruke: 3679
46.36.187.*



+356 Profil

icon Re: astrofotografije mogucnosti fotoaparata23.07.2015. u 21:38 - pre 106 meseci
To je solidan kompakt aparat za svakodnevnu upotrebu na otvorenom prostoru, skromnih mogucnosti snimanja u zatvorenom slaboosvjetljenom
prostoru zbog slabog blica, a sto se tice astrofotografije-zaboravi. Niti najskuplji profi aparati Canonove jednocifrene serije nisu to u
mogucnosti uciniti zbog izrazito dugackih ekspozicija. Elektronikasavremenih digitalnih aparata to onemogucava i zato je ekspozicija
ogranicena na maksimalno 60 Sec. Za duze ekspozicije potrebno je dodatno hladiti posebno senzor, on je najosjetljiviji, i aparat napajati
iz posebnog izvora-ispravljaca ili dodatnih akumulatora. Za astrofotografiju aparat se posebnim adapterima, najcesce M42 kopca na neki
dobar teleskop i naravno mora biti za to predvidjen, sa dodatnim hladjenjem senzora (peltijerov element ili nesto slicno).-

Evo jedna stranica zaljubljenika u astrofotografiju:http://filiplolic.com/

pOz

Nebom stupa, nebom lupa moja generacija., jedan po jedan, srest ćemo se svi...

 
Odgovor na temu

EHF
ivan golubovic
obrenovac

Član broj: 311081
Poruke: 97
*.3gnet.mts.telekom.rs.



Profil

icon Re: astrofotografije mogucnosti fotoaparata23.07.2015. u 22:18 - pre 106 meseci
Hvala na odgovoru. Vidim da se razumes vise od mene pa bih da te pitam, ja sam odlucio za canon jel mi uliva poverenje, koje bi mi marke preporucio, koje su dobre.
najvise me zanima snimanje video zapisa a i pomalo slike. kakve video zapise bi ovaj aparat pravio sa osvetljenjem od neoki.

najvise bih dao oko 35.000din

P.S. Aparat bi se koristio i u porodicne svrhe
 
Odgovor na temu

emiSAr
penzioner
Sarajevo, BiH

Član broj: 286119
Poruke: 3679
46.36.187.*



+356 Profil

icon Re: astrofotografije mogucnosti fotoaparata23.07.2015. u 22:29 - pre 106 meseci
Zbog elektronike digitalnih aparata odgovorio ovdje, pitanje kandiduj na:http://www.elitesecurity.org/f102-Digitalni-foto-aparati
Ima puno strucnih ljudi da ti odgovore.-

pOz

Nebom stupa, nebom lupa moja generacija., jedan po jedan, srest ćemo se svi...

 
Odgovor na temu

EHF
ivan golubovic
obrenovac

Član broj: 311081
Poruke: 97
*.3gnet.mts.telekom.rs.



Profil

icon Re: astrofotografije mogucnosti fotoaparata23.07.2015. u 23:15 - pre 106 meseci
Hvala.
 
Odgovor na temu

Marcony
Network security inzenjer
Beograd

Član broj: 10486
Poruke: 1853
*.dynamic.sbb.rs.



+18 Profil

icon Re: astrofotografije mogucnosti fotoaparata24.07.2015. u 07:02 - pre 106 meseci
Da li si razmisljao o polovnom DSLR aparatu?

Za taj budzet mozes sebi nabaviti Canon 550D ili nesto slicno iz Nikon serije.
YU2MP
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: astrofotografije mogucnosti fotoaparata

[ Pregleda: 1827 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.