Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Interpolacija zadatak

[es] :: Office :: Excel :: Interpolacija zadatak
(Zaključana tema (lock), by 3okc)

[ Pregleda: 2788 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MilicaD9

Član broj: 329449
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Interpolacija zadatak05.06.2015. u 13:50 - pre 108 meseci
Pozdrav svima, apsolutni sam pocetnik u radu sa Excel-om, neke f-je sam naucila , ali zadatak sa interpolacijom nikako ne mogu da uradim, niti ga razumem. Zadatak mi je potreban jer imam ispit iz informacionih tehnologija na kom moze da padne interpolacija koja se resava kao u ovom zadatku, koji ja ne znam da resim. Ostavicu vam link na kom mozete da preuzmete zadatak.
Pri dnu stranice gde pise ''ispit'' imate primer zadatka iz Excel-a -interpolacija http://www.ekfak.kg.ac.rs/?q=O...macione_tehnologije_materijali Molim vas pomagajte
 
0

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Interpolacija zadatak05.06.2015. u 17:55 - pre 108 meseci
Tebe je mrzelo da prepises pitanje, mrzite da razmisljas, mrzite da napises kako bi ti pocela sa resavanjem problema, ali zato ocekujes da neko preuzme pitanje i da ga resi.

Bas me zanima da li ce biti zainteresovanih.
 
+1

MilicaD9

Član broj: 329449
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Interpolacija zadatak05.06.2015. u 18:36 - pre 108 meseci
Preglednije je definitivno da neko direktno preuzme dokument nego da mu ja kucam ovde i plus ne znam kako bih otkucala tabele. Da zadatak znam da uradim i da mi je bilo sta u njemu jasno, ili da imam ideju kako se radi, pitanje ne bih ni postavljala ovde. Svasta, i da ne bude zainteresovanih, bolje i to nego da bude onih koji su do podneva ljuti na sebe, a posle podneva na ceo svet.
 
0

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Interpolacija zadatak05.06.2015. u 22:38 - pre 108 meseci
Citat:
MilicaD9: Preglednije je definitivno da neko direktno preuzme dokument nego da mu ja kucam ovde i plus ne znam kako bih otkucala tabele. Da zadatak znam da uradim i da mi je bilo sta u njemu jasno, ili da imam ideju kako se radi, pitanje ne bih ni postavljala ovde. Svasta, i da ne bude zainteresovanih, bolje i to nego da bude onih koji su do podneva ljuti na sebe, a posle podneva na ceo svet.


Ne radi se o tome kako je preglednije. Vec se radi o tome da ti ocekujes da ti neko resi zadatak, a forum ne sluzi za takvo nesto. Ne bi bilo problema da tebi treba pomoc iz Excel-a, ja bih ti resio problem. Ti trazis da ti neko resi pitanje za ispit koje u sebi trazi odredjeno znanje iz matematike. I ne radi se o neznanje excela ili "odredjenom" znanju excela. Da li razumes u cemu je razlika??

Ja sam ubedjen da ne razumes.

Postavi zadatak.
Pocni da ga resavas matematicki na papiru
Kad zadatak resisi na papiru i objasnis kako si dosla do resenja, ja cu ti sve to "prevesti" u Excel i srediti tabele. Dacu ti koje ti tacno formule trebaju i objasnicu zasto sluzi svaka od upotrebljenih formula/funkcija.
Jedino ces tako naucit da resis problem iz pitanja koje ti je postavljeno, a postavljeno je sa ciljem da proveri tvoje znanje. Ti ocigledno znanja nemas, ali bi da ti neko resi problem i da onda "prisvojis" tudje znanje i prikazes ga kao svoje.

U tome je sustina problema. Ako je neko blesav da ti resava zadatke, neka ti resava. Ako ti treba pomoc u postupku resavanja zadatka, ja cu biti prvi koji ce pomoci.
 
0

MilicaD9

Član broj: 329449
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Interpolacija zadatak06.06.2015. u 00:01 - pre 108 meseci
Treba mi. Poslala sam ti (deo) objasnjenja.
 
0

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Interpolacija zadatak06.06.2015. u 02:35 - pre 108 meseci
Mi se ocigledno i dalje ne razumemo. Ako se poslednja poruka odnosi na mene, ne vidim sta ima da saljes nesto meni. Postavi svoj dosadasnji rad na forumu i dodaj tome svoja razmisljanja i pitanja koje te muce i dobices resenje zadatka.
 
0

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1319

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: Interpolacija zadatak06.06.2015. u 07:55 - pre 108 meseci
Ne možeš rešavati matematički zadatak bez imanja pojma iz matematike. Priznaješ da ne razumeš ni toliko šta je "interpolacija", a opet htela bi na ispit gde se rešavanje toga radi u Excelu.

Nedavno smo ovde imali pitanje oko rešavanja nekog zadatka u Excelu uz upotrebu Solvera a da se prethodno uopšte nije razumeo postavljeni problem.

Mogu da ponovim i tebi što sam njemu napisao:
Citat:
Jako je važno da razumeš zadatak pre nego što uopšte kreneš da rešavaš, tj ako ga nisi razumeo, ne vidim kakav bi to "alat" mogao da ti pomogne. Međutim, sve dotle dokle god znaš i razumeš problem, metodika tj put do rešavanja je u drugom planu.


Svaki problem se dakle prvo rešava u glavi - prvo i osnovno je da ga mi razumemo. (Mi, koji ga rešavamo.)
-Gde si bila dok se interpolacija predavala na času?! Nađi svoje beleške i ponovi gradivo. Odlično se sećam da su nas o tome učili u srednjoj školi. Geometrija: računanje koordinate tačke koja bi se nalazila na pravoj, između dve date tačke.

Npr. imaš firmu koja radi presek poslovanja kvartalno, što će reći na svaka tri meseca. Naravno, ta firma posluje cele godine ali podatke o profitu i troškovima svodi samo tada - pretpostavimo 1. 4. 7. i 10. meseca. I sad, hoćeš recimo da izračunaš koliki je npr profit u 5. mesecu? Ili, koliki bi bio profit 212. dana u godini?

I sama reč te navodi: "inter" sa značenjem "unutar", tj računanje unutar poznatih. (Nasuprot "ekstra"-polaciji koja računa "izvan".)

Ekstrapolacija bi u ovom primeru bila da se iz nacrtanog grafika izvuče procena očekivanog profita za sledeću godinu. Ovo se radi tako što liniju grafika produžimo prema trendu i onda na toj novoj pravoj tražimo "koordinatu".

Tek kada ovo savladaš možeš da pređeš na rešavanje Excelom.

Ne traći tuđe vreme da rešava TVOJE zadatke.

Samo delić od dostupnih objašnjenja na netu:
Excel Interpolation Formulas
Trends, interpolation, and extrapolation by Dr. Gerard Verschuuren
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
0

MilicaD9

Član broj: 329449
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Interpolacija zadatak06.06.2015. u 08:30 - pre 108 meseci
To sta je interpolacija vec sam citala, na internetu, a ne medju nepostojecim beleskama. Radili to u srednjoj mi nismo nikad. Ni na fakultetu,pomenuli smo iz statistike kada smo ucili trend, sto opet ne znam kako bi moglo da me nauci da radim u excel-u kada ne znam koje dugme da pritisnem! I OPET SU I TO SVE NEBITNE CINJENICE. ETO plasticno!! Posto vidim da se mi nikako ne razumemo! Rekla sam da ne znam da uradim zadatak u Excel-u i da ne razumem. Vidim da je mnogo tesko napisati obasnjenje i to sta uraditi u excelu , tipa '' uradi to,to i to i dobices resenje' , ali zato mi pisete 200 drugih cinjenica , nebitnih. Tako da, hvala lepo..da vise ne gubimo vreme.
 
0

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1319

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: Interpolacija zadatak06.06.2015. u 08:45 - pre 108 meseci
Uputstvo tipa "šta pritisnuti" ne služi ničemu dok ne naučiš šta zapravo radiš. A to i ne možeš naučiti dok zadacima prilaziš očekujući da ti ih neko drugi rešava. Upravo si potvrdila da te od početka samo to i zanima. Od mene - Lock.
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
0

[es] :: Office :: Excel :: Interpolacija zadatak
(Zaključana tema (lock), by 3okc)

[ Pregleda: 2788 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.