Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

AMD switchable graphics

[es] :: Windows desktop :: AMD switchable graphics

[ Pregleda: 3372 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

CityLight
Aleksandar Mijailovic
Novi Sad, Srbija

Član broj: 329308
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon AMD switchable graphics23.05.2015. u 16:29 - pre 107 meseci
Pozdrav,

Imam jedan problem kupio sam pre 2 nedelje u gigatronu HP 355 G2.
Specifikacije:
Procesor: AMD Quad Core 6410 sa integrisam AMD radeon r4 grafikom 512mb
Graficka: AMD Radeon R5 M240 2GB

Ubacio sam GTA V, radi on, ali laguje, u cemu je problem?
Kada udjem u Opcije (u GTA) - grafika pise mi da je zauzeto 943mb/512mb
Znaci nije mi ucitalo drugu grafiku, vec radi preko integrisane...
Probao sam preko AMD Catalyst Control Center da promenim na High Performance, ali se nista ne menja, i dalje ista situacija...

A da jos nesto, npr u GTA 4 mi ucitava drugu grafiku, pise mi lepo lupam 800mb/2048mb...

Ima li neko resenje?

Hvala unapred..



P.S. Update sam sve drajvere sa oficijalnog HP-ovog sajta.
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6609
*.dynamic.sbb.rs.



+536 Profil

icon Re: AMD switchable graphics23.05.2015. u 16:44 - pre 107 meseci
Rešenje bi bilo da se ne igraš na laptopu.
 
Odgovor na temu

CityLight
Aleksandar Mijailovic
Novi Sad, Srbija

Član broj: 329308
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: AMD switchable graphics23.05.2015. u 18:21 - pre 107 meseci
Citat:
Miroslav Cvejić: Rešenje bi bilo da se ne igraš na laptopu.


Veoma kreativna poruka, hvala puno, od velike si pomoci.
 
Odgovor na temu

madcama
Valjevo

Član broj: 103936
Poruke: 794
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+184 Profil

icon Re: AMD switchable graphics23.05.2015. u 20:01 - pre 107 meseci
A možeš li nekako da u biosu isključiš integrisanu grafiku, pa da budeš "primoran" da koristiš samo amd.
Po temi http://www.elitesecurity.org/t385534-0 ja sam terorista.
Use The Force my young Luke Filewalker.
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: AMD switchable graphics23.05.2015. u 20:11 - pre 107 meseci
Citat:
CityLight:
Citat:
Miroslav Cvejić: Rešenje bi bilo da se ne igraš na laptopu.


Veoma kreativna poruka, hvala puno, od velike si pomoci.



Pa mozda nije kreativna ali je prilicno istinita! Igrati GTA V na laptopu tankih performansi i nije nesto sto bi moglo da se zove kreativno. Ta grafika je jad... 64bitna magistrala.
 
Odgovor na temu

CityLight
Aleksandar Mijailovic
Novi Sad, Srbija

Član broj: 329308
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: AMD switchable graphics24.05.2015. u 15:28 - pre 107 meseci
Citat:
madcama: A možeš li nekako da u biosu isključiš integrisanu grafiku, pa da budeš "primoran" da koristiš samo amd.


Pa probao sam ali ne mogu nigde da nadjem opciju za to direktno :)
 
Odgovor na temu

optimizator

Član broj: 287252
Poruke: 353



+541 Profil

icon Re: AMD switchable graphics25.05.2015. u 00:08 - pre 107 meseci
Većina novih laptopova ima veoma siromašan bios,tako da tu nema mnogo čačkanja i podešavanja.Proizvođači se pravdaju da na taj način oni ustvari pomažu!? korisnicima da se ne bi mučili sa podešavanjima jer mašina može sve to automatski po njihovim zacrtanim podešavanjima,ali je u stvari to samo sebičluk proizvođača da mašine rade strogo po zacrtanim pravilima i toliko dok imaju njihovu podršku.
Kao da je sada sam početak informatičke ere,pa neuko stanovništvo apsolutno ništa ne zna o računarima pa proizvođači sa automatskim opcijama,
a bez ostavljene opcije da mi nešto sami podesimo,dograđujemo, održavaju nam mašine...,eto čine nam.
Ranije je bios bio pun opcija,ali to više nije slučaj.

Citat:
CityLight
Probao sam preko AMD Catalyst Control Center da promenim na High Performance, ali se nista ne menja, i dalje ista situacija...


Kako si probao? Da li si samo kliknuo na high performance ili si ubacio igricu u profil?
Pogledaj dole fotku. Otvori Catalyst Control Center > klik gaming> klik na Amd radeon dual graphic i proveri jel uključena druga grafička.
Ako jeste klik na 3d application settings high performance graphics pa desno u novom meniju klik na +Add...
Nađi u C program files lokaciju igrice i klikom na samu aplikaciju dodaješ je u spisak.Pitaće te da li da zameniš podešavanja sa novim,iz Catalyst-a. Da.
Posle podesi kvalitet i obradu same igre.Sačuvaj.



Startuj AMD System Monitoring i samu igru i proveri da li radi druga grafička,mora pokazivati kao na donjoj slici.


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

CityLight
Aleksandar Mijailovic
Novi Sad, Srbija

Član broj: 329308
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: AMD switchable graphics25.05.2015. u 12:18 - pre 107 meseci
Citat:
optimizator: Većina novih laptopova ima veoma siromašan bios,tako da tu nema mnogo čačkanja i podešavanja.Proizvođači se pravdaju da na taj način oni ustvari pomažu!? korisnicima da se ne bi mučili sa podešavanjima jer mašina može sve to automatski po njihovim zacrtanim podešavanjima,ali je u stvari to samo sebičluk proizvođača da mašine rade strogo po zacrtanim pravilima i toliko dok imaju njihovu podršku.
Kao da je sada sam početak informatičke ere,pa neuko stanovništvo apsolutno ništa ne zna o računarima pa proizvođači sa automatskim opcijama,
a bez ostavljene opcije da mi nešto sami podesimo,dograđujemo, održavaju nam mašine...,eto čine nam.
Ranije je bios bio pun opcija,ali to više nije slučaj.



Kako si probao? Da li si samo kliknuo na high performance ili si ubacio igricu u profil?
Pogledaj dole fotku. Otvori Catalyst Control Center > klik gaming> klik na Amd radeon dual graphic i proveri jel uključena druga grafička.
Ako jeste klik na 3d application settings high performance graphics pa desno u novom meniju klik na +Add...
Nađi u C program files lokaciju igrice i klikom na samu aplikaciju dodaješ je u spisak.Pitaće te da li da zameniš podešavanja sa novim,iz Catalyst-a. Da.
Posle podesi kvalitet i obradu same igre.Sačuvaj.



Startuj AMD System Monitoring i samu igru i proveri da li radi druga grafička,mora pokazivati kao na donjoj slici.



Hvala ti puno, pomogao si mi dosta :D
Mislim igra mi kao i pre, laga po malo, ali meni nije jasno sto u igri pise 923mb/512mb kad mi grafa ima 2gb....
Pogledaj:


Pozdrav.
 
Odgovor na temu

optimizator

Član broj: 287252
Poruke: 353



+541 Profil

icon Re: AMD switchable graphics25.05.2015. u 22:37 - pre 107 meseci
Mogao si potražiti u guglu GTA V Switchable Graphic fix . Izgleda da mnogi imaju slične probleme kao ti.
Koju verziju drajvera imaš, našao sam ti da je AMD izdao nov drajver specijalno za problem te verzije GTA V AMD Catalyst Grand Theft Auto V graphical corruption issues & suggested fixes

Nema na čemu,pozdrav.
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: AMD switchable graphics26.05.2015. u 05:15 - pre 107 meseci
i summa summarum ... ne znam sta da uradis sa tom grafikom, jad pa jad!

Kao sto rece optimizator, proizvodjaci se prave ludi. Trpaju memoriju za graficke kontrolere a sama arhitektura te grafike je ispod svake kritike. I onda se ljudi zalete pa kupe takav laptop racunajuci da ce se naigrati. Hoce, u panjevima.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: AMD switchable graphics

[ Pregleda: 3372 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.