Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Telekom Srbija ADSL problem

[es] :: ISP :: ADSL :: Telekom Srbija ADSL problem

[ Pregleda: 2975 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

slark
Vladi Mancer

Član broj: 328775
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Telekom Srbija ADSL problem11.04.2015. u 00:09 - pre 109 meseci
Skoro sam uočio ovaj problem i on glasi ovako, naime u poslednja 2-3 meseca PING ka stranim serverima mi je nenormalno veći nego sto bi trebalo da bude (nego što je bio ranije). Takođe su mi download i upload brzine znatno manje nego što stoji u ugovoru (plaćam NET 10 paket ~1600 RSD - 10/1 Mbps) ali kada god izmerim na sajtovima poput Speedtest download speed ne prelazi 6 Mbps što je veoma čudno. Uporedio sam postavke kada uđem u podeštavanja modema i znatno se razlikuju od postavki nekih mojih drugova koji su takođe korisnici istog paketa. Centrala bi trebala da mi je daleka negde oko 2.5 km (nisam siguran) ali mislim da to nikakve veze nema pošto sam ranije imao bolju brzinu. Šta bi trebalo da radim i da li je neko imao neko slično iskustvo?



 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Telekom Srbija ADSL problem11.04.2015. u 07:46 - pre 109 meseci
Po informacijama koje daje ruter, ne bi trebalo da si dalje od 500-700m od centrale i trebalo bi da imaš bolju brzinu. Možda je najbolje rešenje da ih zoveš pa da provere, puštena je mnogo manja brzina od one koja bi mogla ... osim ako parica nije baš loša. A to će najbolje Telekom da proveri.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Telekom Srbija ADSL problem

[ Pregleda: 2975 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.