Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SIRS - Sindikat informatičkih radnika Srbije

[es] :: Vodič za posao :: SIRS - Sindikat informatičkih radnika Srbije
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 92140 | Odgovora: 610 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8082



+1753 Profil

icon Re: SIRS - Sindikat informatičkih radnika Srbije23.10.2019. u 17:59 - pre 54 meseci
Nece , Branimir u " tvorza " . On samo nagovara druge, mada je verovatno krivicno delo i Podstrekavanje

Ali manje .

Nece njega niko da poslusa oko tog , pa ne vredi siriti tu pricu , vec se drzati teme .
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: SIRS - Sindikat informatičkih radnika Srbije23.10.2019. u 20:01 - pre 54 meseci
"Mislim da je ovo krivično delo, za koje se ide u tvorza."

Mozda bi ta recenica u gvatemali ili zadnjim diktatorskim rupama povalcila zatvor,
ali ovde zatvor povlaci i obicno razotkrivanje pljacke drzavne firme...
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: SIRS - Sindikat informatičkih radnika Srbije23.10.2019. u 20:12 - pre 54 meseci
Citat:
ademare:
Nece , Branimir u " tvorza " . On samo nagovara druge, mada je verovatno krivicno delo i Podstrekavanje ;)

Ali manje .

Nece njega niko da poslusa oko tog , pa ne vredi siriti tu pricu , vec se drzati teme .


Gde se iz moje recenice vidi da nagovaram bilo koga? Samo sam se nadovezao na prethodni post
koji govori o izlasku na ulice....

edit:
inace bradzor me patoloski mrzi jer izgleda kod njega izazivam kompleks manje vrednosti
iz nekog razloga.

 
Odgovor na temu

buda01
Beograd

Član broj: 24949
Poruke: 293
87.116.178.*



+16 Profil

icon Re: SIRS - Sindikat informatičkih radnika Srbije23.10.2019. u 21:42 - pre 54 meseci
Citat:
Predrag Supurovic:
Citat:
buda01:
A da uvedu naplatu pausalnog poreza na osnovu prosecne plate po profesijama ?


Pa tako se paušalni porez i obračunava.


Hoces da kazes da je porez na prosecnu programersku platu 30.000 din ?
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8082



+1753 Profil

icon Re: SIRS - Sindikat informatičkih radnika Srbije23.10.2019. u 22:23 - pre 54 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:
Citat:
ademare:
Nece , Branimir u " tvorza " . On samo nagovara druge, mada je verovatno krivicno delo i Podstrekavanje


Gde se iz moje recenice vidi da nagovaram bilo koga? Samo sam se nadovezao na prethodni post
koji govori o izlasku na ulice....



A jel ti vidis ovaj Smajli na kraju recenice citirane . Ovaj smajli je namigivanje ! To se stavlja kao kada nekom u realnom zivotu namignes . Kazes mu nesto i namignes . Znaci nije ozbiljno .

Mada kod nas se nikada ne zna sa zakonima . Tuzilastvo je pocelo psovke Predsedniku da procesuira , kao pretnje ! Znaci neko mu opsuje nekog clana familije , a oni ga uhapse jer preti silovanjem !
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: SIRS - Sindikat informatičkih radnika Srbije23.10.2019. u 22:29 - pre 54 meseci
"To se stavlja kao kada nekom u realnom zivotu namignes "

Ma ok ;)
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: SIRS - Sindikat informatičkih radnika Srbije23.10.2019. u 22:31 - pre 54 meseci
A da ostavimo da se Branislavom i njegovim slučajem bave nadležni organi koji su garantovano upoznati sa njegovim izjavama, a mi da se vratimo temi?
Bez smajlija.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: SIRS - Sindikat informatičkih radnika Srbije24.10.2019. u 08:09 - pre 54 meseci
Citat:
buda01:
Hoces da kazes da je porez na prosecnu programersku platu 30.000 din ?


Porez se razlikuje od opštine do opštine.


 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9497
*.static.avana.rs.



+10254 Profil

icon Re: SIRS - Sindikat informatičkih radnika Srbije24.10.2019. u 08:22 - pre 54 meseci
Da se vratimo na paušalce, to "svrbi" veliki deo IT populacije.
Mogu vam reći, koliko čujem tu i tamo, rešenje je već nađeno.

Naime, ako idemo po stavkama "testa samostalnosti", sve će biti OK, i paušalac će ostati paušalac

1. Glavna stvar: izvor prihoda nesme biti jedna firma u ne znam ni ja kolikom procentu.
Rešenje: registruje se ćerka firma ili još jedna firma. Dakle, "Levy9" (sasvim slučajno uzet primer, ne tvrdim da oni imaju paušalce) neće biti jedina koja angažuje paušalca već će to biti i kompanija "Levy7" a možda i "Levy9 Export-Import Surdulica"

2.
Određivanje godišnjeg odmora - glupost. Ovo ni ne mora da se napiše u ugovoru. Džentlmenski dogovor sa tim/project liderom u vezi 2-3 nedelje preko leta, a evidencija ostalih dana kod sekretarice.
3. Zabrana rada kod konkurencije. Glupost. Ovo može biti u posebnom ugovoru, koji ne mora biti prezentovan vlastima, a ne u glavnom ugovoru o saradnji
4. Rad u prostorijama poslodavca. Nikakav problem. Ceo tim se primesti u "Startup Inkubator"

Ne znam tačno, ima tu još neka stavka u "Testu samostalnosti", ali generalno sve se može

Realno, jedino ostaje zahebano oko poorodiljskog za mlade mame.


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: SIRS - Sindikat informatičkih radnika Srbije24.10.2019. u 08:28 - pre 54 meseci
Ne pogađa ovo paušalce nego sve preduzetnike, čak i one koji imaju zaposlene radnike. I oni podležu testu samostalnosti.


 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
82.117.201.26



+1064 Profil

icon Re: SIRS - Sindikat informatičkih radnika Srbije24.10.2019. u 09:16 - pre 54 meseci
Citat:
SlobaBgd:
A da ostavimo da se Branislavom i njegovim slučajem bave nadležni organi koji su garantovano upoznati sa njegovim izjavama, a mi da se vratimo temi?
Bez smajlija.


A sta cemo sa ostalim izjavama povodu toga? Nisam ja prvi pomenuo izlazak na ulice i DDOS-ovanje?
Nego ti i bradzor ste se nakacili na mene.
Ako si ispratio temu ja uopste nisam protiv ovog zakona, zapravo smatram da je to korak u dobrom
pravu jer ce rad na crno staviti van zakona. To je bar ideja...
 
Odgovor na temu

stefanx

Član broj: 173226
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: SIRS - Sindikat informatičkih radnika Srbije24.10.2019. u 10:46 - pre 54 meseci
Citat:
Java Beograd:
Da se vratimo na paušalce, to "svrbi" veliki deo IT populacije.
Mogu vam reći, koliko čujem tu i tamo, rešenje je već nađeno.

Naime, ako idemo po stavkama "testa samostalnosti", sve će biti OK, i paušalac će ostati paušalac

1. Glavna stvar: izvor prihoda nesme biti jedna firma u ne znam ni ja kolikom procentu.
Rešenje: registruje se ćerka firma ili još jedna firma. Dakle, "Levy9" (sasvim slučajno uzet primer, ne tvrdim da oni imaju paušalce) neće biti jedina koja angažuje paušalca već će to biti i kompanija "Levy7" a možda i "Levy9 Export-Import Surdulica"

2.
Određivanje godišnjeg odmora - glupost. Ovo ni ne mora da se napiše u ugovoru. Džentlmenski dogovor sa tim/project liderom u vezi 2-3 nedelje preko leta, a evidencija ostalih dana kod sekretarice.
3. Zabrana rada kod konkurencije. Glupost. Ovo može biti u posebnom ugovoru, koji ne mora biti prezentovan vlastima, a ne u glavnom ugovoru o saradnji
4. Rad u prostorijama poslodavca. Nikakav problem. Ceo tim se primesti u "Startup Inkubator"

Ne znam tačno, ima tu još neka stavka u "Testu samostalnosti", ali generalno sve se može

Realno, jedino ostaje zahebano oko poorodiljskog za mlade mame.

napisana tumacenja mi deluje u stilu 365 lepih dana, naposletku na konferenciji u Nisu su ista okarakterisana kao protivpravna. Cerka firma, godisnji odmor je u istom parametru kao i radno vreme...
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: SIRS - Sindikat informatičkih radnika Srbije24.10.2019. u 11:12 - pre 54 meseci
Citat:
Java Beograd:
Da se vratimo na paušalce, to "svrbi" veliki deo IT populacije.
Mogu vam reći, koliko čujem tu i tamo, rešenje je već nađeno.

Naime, ako idemo po stavkama "testa samostalnosti", sve će biti OK, i paušalac će ostati paušalac

1. Glavna stvar: izvor prihoda nesme biti jedna firma u ne znam ni ja kolikom procentu.
Rešenje: registruje se ćerka firma ili još jedna firma. Dakle, "Levy9" (sasvim slučajno uzet primer, ne tvrdim da oni imaju paušalce) neće biti jedina koja angažuje paušalca već će to biti i kompanija "Levy7" a možda i "Levy9 Export-Import Surdulica"

2.
Određivanje godišnjeg odmora - glupost. Ovo ni ne mora da se napiše u ugovoru. Džentlmenski dogovor sa tim/project liderom u vezi 2-3 nedelje preko leta, a evidencija ostalih dana kod sekretarice.
3. Zabrana rada kod konkurencije. Glupost. Ovo može biti u posebnom ugovoru, koji ne mora biti prezentovan vlastima, a ne u glavnom ugovoru o saradnji
4. Rad u prostorijama poslodavca. Nikakav problem. Ceo tim se primesti u "Startup Inkubator"

Ne znam tačno, ima tu još neka stavka u "Testu samostalnosti", ali generalno sve se može

Realno, jedino ostaje zahebano oko poorodiljskog za mlade mame.


Postoji mogucnost, tacno. Pitanje je da li ce Levi9 da se cima oko toga. Pogotovo ako pri tome imaju i poreske olaksice u naredne tri godine ako zaposle bivse pausalce. A rizikovali bi da stanu na zulj drzavi pa da im stalno salju inspekcije i sl.
S druge strane, ako bi se pojavio neko ko jeste spreman da se cima oko toga, mogao bi postati znatno konkurentniji u privlacenju ljudi.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9497
*.static.avana.rs.



+10254 Profil

icon Re: SIRS - Sindikat informatičkih radnika Srbije24.10.2019. u 12:02 - pre 54 meseci
Citat:
Predrag Supurovic:Ne pogađa ovo paušalce nego sve preduzetnike, čak i one koji imaju zaposlene radnike. I oni podležu testu samostalnosti.


Ovo je tačno. Imam poznanika koji radi osvetljenje kod snimanja filmova, serija, reklama ... Odavno razvio biznis, sarađivao sa svima u Srbiji. Nije "paušalac" gege varijanta, nego stvarno agencija.

Ali .... !
U poslednje vreme u studijima jednog od "naručioca posla", toliko ima posla, da već nekoliko meseci radi samo sa njim, samo od njega dobija pare, i sve radi u njihovim prostorijama. I sad ?

Da ga ovaj zaposli? Pa nema šanse, jer ovaj ima svoje zaposlene (na ugovor) ima i svoju opremu i sve redom. A "upitnik o samostalnosti" ga gađa u nekoliko tačaka, i relano može da bude proglašen "nesamostalnim"

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9497
*.static.avana.rs.



+10254 Profil

icon Re: SIRS - Sindikat informatičkih radnika Srbije24.10.2019. u 12:09 - pre 54 meseci
Citat:
Shadowed:Pogotovo ako pri tome imaju i poreske olaksice u naredne tri godine ako zaposle bivse pausalce.
Da, ovo je ključno.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8082



+1753 Profil

icon Re: SIRS - Sindikat informatičkih radnika Srbije24.10.2019. u 12:50 - pre 54 meseci
Evo i RTS se ukljucio da objasni promene zakona, danas je valjda konacni predlog . Samo su malo Mastovitiji i od Branimira

Dok je on tvrdio da je cilj , punjenje kase , RTS je osmislio da je cilj , Povecanje Zaposlenosti ?

Naime , prevodjenjem Pausalaca u Radnike povecace se zaposlenost i ostvariti taj Plemeniti cilj

Ukupan plan je transfer 8.000 ljudi u radnike .

 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9497
*.static.avana.rs.



+10254 Profil

icon Re: SIRS - Sindikat informatičkih radnika Srbije24.10.2019. u 12:55 - pre 54 meseci
Nije Srbija u tome usamljena.
U nekim zapadnim zemljama je ista fora bila, ali brzo provaljena, i efikasnim zakonodavstvom i pravosudnom praksom - iskorenjeno.

Budimo realni, tu nešto ne štima. Da je Evropa SAD, (kao što nije) pa da se radniku isplati bruto, i da državu zabole za radničku penziju i radničko zdravlje - onda bi bilo OK.

Ali ako je opšte zdravstveno osiguranje toliko-i-toliko procenata, onda, mojne da se neko pravi lud, a neko ko pošteno uplaćuje da ispadne veverica.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
82.117.201.26



+1064 Profil

icon Re: SIRS - Sindikat informatičkih radnika Srbije24.10.2019. u 13:48 - pre 54 meseci
Citat:
canny:
S tim da je paušalac već zaposlen tako da ne znam ko ih je učio matematiku u osnovnoj školi...


Pausalac nije zaposlen, i ne vodi se kao zaposlen, nema prava kao zaposlen, osim sto dobrom voljom
neki poslodavci placaju odmor ali ni u obavezi. Znaci pausalac nema pravo ni na bolovanje ni na placeni
odmor...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9497
*.static.avana.rs.



+10254 Profil

icon Re: SIRS - Sindikat informatičkih radnika Srbije24.10.2019. u 14:47 - pre 54 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:
Citat:
canny:
S tim da je paušalac već zaposlen tako da ne znam ko ih je učio matematiku u osnovnoj školi...


Pausalac nije zaposlen, i ne vodi se kao zaposlen, nema prava kao zaposlen, osim sto dobrom voljom
neki poslodavci placaju odmor ali ni u obavezi. Znaci pausalac nema pravo ni na bolovanje ni na placeni
odmor...

Vidi, ova vlast je, u želji da od statistike napravi veću qurvu nego što ova ionako jeste, na hiljadu načina probala da minimizuje broj nezaposlenih.

Ako se dobro sećam, nezaposlen ne može biti onaj ko je odbio posao što mu je našao biro, nezaposlen nije onaj ko je imao ugovor o delu, bar jednom u 3 meseca, i tako dalje i tako dalje.

Verujem da, što se statistike tiče, vlasnici agencija garant nisu u evidenciji nezaposlenih.

A što se tiče prava na bolovanje i godišnji odmor, to je druga priča, sindikalna.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: SIRS - Sindikat informatičkih radnika Srbije24.10.2019. u 15:37 - pre 54 meseci
"Preduzetnik može da ide kad god hoće na odmor, to državu ne zanima."

Naravno, niti ce ti ko platiti odmor...

"Nisu sigurno, preduzetnik je zaposlen u svojoj agenciji / firmi."

Da da, pogotovo kad radis na crno... ide ti staz na onoliko koliko sam uplatis...
a da, zaboravio sam jos i nista krediti...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: SIRS - Sindikat informatičkih radnika Srbije
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 92140 | Odgovora: 610 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.