Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koje su koristi od pravljenja besplatnog softvera?

[es] :: Advocacy :: Koje su koristi od pravljenja besplatnog softvera?

[ Pregleda: 3316 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

drenko
Drenkovic Zoran
Beograd

Član broj: 23454
Poruke: 2
*.telekom.yu

ICQ: 147007054
Sajt: www.goecities.com/drenkov..


Profil

icon Koje su koristi od pravljenja besplatnog softvera? 29.03.2004. u 10:26 - pre 244 meseci
FREE SOFTWARE??
To svako zeli, ali neko ipak treba da se potrudi da bi ostali uzivali u njegovim plodovima rada. Koje su prednosti vise satnog (pa i vise nedeljnog) truda da se napravi neki program koji ce posle moci da se koristi na drugim racunarima bez ikakve $ satisfakcije za programera? Da li je licno zadovoljstvo koje programer u sebi oseca dovoljno, ili se svi nadaju da ce ih neko videti i zatraziti njnihove usluge?
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
195.252.107.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Koje su koristi od pravljenja besplatnog softvera? 29.03.2004. u 12:11 - pre 244 meseci
Vecinu free softwarea (onog obimnijeg - poznatijeg) pravi veliki broj ljudi koji tome posvecuje samo manji deo svog vremena. Postoji i jedna core ekipa koja se to vodi, ali nju uvek placaju oni koji imaju direktnu korist od toga.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Koje su koristi od pravljenja besplatnog softvera? 29.03.2004. u 12:43 - pre 244 meseci
Autor sam vise freware programa ali i freeware sorsova. To su uglavnom projekti koje sam radio jer su meni trebali da obave neki posao ili sumi pomogli da savladam odredjene tehnike u porgramiranju. Samim tim ti projekti su mi se isplatili jer su mi odradili odredjen posao.

Obicno ispadne da su programi dobri i da mogu da koriste i drugim ljudima pa ih pustim kao freeware. Od toga sam takdje imao korsiti. Posto su programi dobri, predstavljali su dobru reklamu.
 
Odgovor na temu

drenko
Drenkovic Zoran
Beograd

Član broj: 23454
Poruke: 2
*.yubc.net

ICQ: 147007054
Sajt: www.goecities.com/drenkov..


Profil

icon Re: Koje su koristi od pravljenja besplatnog softvera? 31.03.2004. u 12:31 - pre 244 meseci
za VRidera:

Ko upravlja svim tim ljudima koji su (pretpostavljam) razbacani shirom sveta? Ako je program na kraju free, koliko se isplati vodecoj ekipi (menadzerima velikog broja ljudi) da se oslanja na usluge ljudi koji to rade iz zadovoljstva? Zar nije jednostavnije i bolje da skupi odredjen broj programera i da im plati za taj konkretan program koji im treba?
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
195.252.107.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Koje su koristi od pravljenja besplatnog softvera? 31.03.2004. u 21:23 - pre 244 meseci
Stvari stoje ovako. Firma XYZ ima zaradu jer pruza tehnicku podrsku za program ABC. Firma zato placa 3-4 coveka koji vode projekat ABC (motivisani su finansijski), a milion drugih ljudi pomaze projekat iz zadovoljstva, razonode, ideala. Ti napises 10 linija koda za koje bi mogao da dobijes 1$. Naravno, ne pada ti na pamet da trazis da ti neko da 1 dolar. 10k ljudi napise 100k linija koda, i za to ne bude placeno 10k$. Nekoliko glavnih projektanata sve to vodi, oblikuje i dobije ukupno 3-4k$. XYZ i dalje ima zaradu, core developeri su zaradili, ostali imaju bolji program ADC za dzabe. Svi srecni, svi zadovljni.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Koje su koristi od pravljenja besplatnog softvera? 31.03.2004. u 21:47 - pre 244 meseci
Citat:
vrider:
ostali imaju bolji program ADC za dzabe. Svi srecni, svi zadovljni.


A Piroćanci ne moraju da gi turaju ruku u džep, će gi uje zmija. Eh šta ti je štednja...
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
195.252.107.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Koje su koristi od pravljenja besplatnog softvera? 31.03.2004. u 22:16 - pre 244 meseci
@Palma. Slab ti je pirotski. Necu da gi ne turam ruku u dzep, nego necu da si turam ruku u dzep. Ali, cenim paznju...
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Koje su koristi od pravljenja besplatnog softvera? 01.04.2004. u 00:27 - pre 244 meseci
@vrider:

Sorry, nisam obratio pažnju dok sam pisao. Inače, ovde u požarevačkom kraju ima Vrcana koliko hoćeš, svaki dan se doseli po neki, tako da ćemo i mi uskoro da počnemo da pričamo kao vi dole. :)

This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.vdial.verat.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Koje su koristi od pravljenja besplatnog softvera? 01.04.2004. u 12:42 - pre 244 meseci
Dimkovicu ovde imas i uvrede licne prirode, Palma kao da nije razumeo sta si mu prosli put rekao. Mislim da je vreme za seckanje, tj brisanje.
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Koje su koristi od pravljenja besplatnog softvera? 01.04.2004. u 15:50 - pre 244 meseci
Lozanoviću, ti se baš nakačio na mene, onako, žešće. Da nemaš možda nešto protiv mene, osim što me, možda mrziš zato što sam protivnik tzv. Open Source "tabora" ?
Smatram da prethodnim postovima nisam uvredio VRider-a niti mi je to bila namera, jednostavno sam malo skrenuo sa teme pominjući Piroćance. Uostalom, neka VRider sam kaže da li ga je moj post uvredio ili nije. A što se brisanja tiče, baš me briga, neka briše ko hoće, samo mi nije jasno zašto bi neko obrisao moja dva prethodna posta.
Toliko od mene.

P.S.

Lozanoviću, da li bi tražio od Dimkovića da obriše moju poruku da sam kojim slučajem "Linux-aš" ili bi jednostavno prešao preko toga?
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.vdial.verat.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Koje su koristi od pravljenja besplatnog softvera? 01.04.2004. u 16:18 - pre 244 meseci
Nemam nista protiv tebe ali ti sa jako velikim nipodastavanjem gledas na open source, bez da koristis argumente i kada ti je vrider spomenuo prednosti uhvatio si se za stereotip gradjana Pirot-a koji je van svake teme a s obzirom da je i Vrider iz pirota onda to poprima karakter vredjanja.

A sto se mog trazenja brisanja poruka tice pogledaj kada sam pitao da li degojs ima mozda sestru kako su reagovali ostali "linux"-ovci. Ivan dimkovic je jasno rekao kada ti je odgovarao na poruku u slicnoj temi na ovom delu foruma jasno rekao tebi a i nama ostalima sta je doljnja granica tolerancije. Isto tako mislim da bi ova moja poruka i predhodna trebale da budu obrisane jer to je van teme o kojoj se diskutuje.
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
195.252.107.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Koje su koristi od pravljenja besplatnog softvera? 01.04.2004. u 23:22 - pre 244 meseci
'Ajde sada da se iskulirate!
Kao sto sam rekao, Palmin (valjda je pravilan oblik) komentar mi uopste ne smeta. Nasmejao me. Nema potrebe za politizacijom.
Uostalom, tesko moze da me uvredi, kad ja najbolje znam kakvi su pirocanci (ja nisam, samo tamo zivim).
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Koje su koristi od pravljenja besplatnog softvera?

[ Pregleda: 3316 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.