Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Neuspešno deljenje foldera

[es] :: Windows mreže :: Neuspešno deljenje foldera

[ Pregleda: 3665 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

senior1976

Član broj: 313910
Poruke: 23
*.mediaworksit.net.



+2 Profil

icon Neuspešno deljenje foldera11.03.2015. u 12:45 - pre 110 meseci
Pozdrav i postovanje svim clanovima !!!
Imam jedan problem, na jednom drugom forumu sam zamolio za pomoc, medjutim, nazalost, niko mi nije ni odgovorio...Eto, nadam se da ce ovde biti ljudi koji mi mogu i zele pomoci...Evo o cemu se radi:

Molio bih za pomoć članove sa više iskustva, i naravno sa više znanja od mene...
U najkraćem, koliko je to moguce...Radim u manjoj firmi, 12-13 racunara, svim racunarima workgroup je jedinstven ( izmenjen ). Znači rade u workgroup - nemam domen. Jedan računar sam nazvao server, i na njemu imam jedan folder, koji ima naziv BAZA, i koji sam šerovao i dao pristup svim zaposlenima. Znači mogu svi da pristupe, menjaju, dodaju, skidaju dokumenta itd...Na ostalim računarima sam uradio mapiranje diska, dao im putanju \\server-pc\baza, ukucao user i password,zapamtio parametre, stavio da lozinka nikada ne istice...itd...i to je sve ok, lepo radi, svi pristupaju bez problema, i tako vec dve godine...
E sad...gde nastupa problem...deluje krajnje jednostavan zahtev, ali ja se mucim vec nedelju dana, i ne mogu da nadjem resenje za to...Od mene se trazi da u okviru tog foldera BAZA, napravim podfolder NOVO, i da njemu mogu da pristupe samo tri osobe ( establizment - direktor i pomocnici ) Cak ne mora ni u okviru BAZE, moze i folder pored baze na C:, ali sa ograniceenim pravom pristupa ( samo za tri osobe )
Medjutim, tu nastaju problemi...Ja napravim taj folder NOVO, serujem ga identicno kao i folder BAZA, ali kada sa drugih racunara mapiram disk na tu putanju \\server-pc\novo, jednostavno nece da pristupi, windows prijavljuje:
ova mrezna fascikla se trenutno preslikava koristeci drugo korisnicko ime i lozinku. Da biste se povezali sa drugim korisnickim imenom i lozinkom, prvo iskljucite sva postojeca preslikavanja ovog mreznog resursa. ( slika )
Zaboravih samo da napomenem da sam na tom racunaru SERVER, dodao dva nova usera, sa paswordima i po tome davao dozvole za pristup...
Kada recimo izbrisem putanju ka serovanom folderu BAZA, i ukucam putanju ka NOVO, mogu da mu pristupim bez problema....
Znaci pojedinacno mogu da pristupim bilo kojem od ta dva foldera, ali sinhrono, da mapiram disk ka oba - nece da radi...prijavljuje preslikavanje foldera...( slika )

Sta sam probao, ali bez rezultata:
- podelio sam HDD, na dve particije, jedan folder na C: jedan na D:, nece ni tako...
- rekao mi je jedan prijatelj, da je moguce da je problem do toga sto je u pitanju korisnicki operativni sistem ( win 7 pro ), i dao predlog da instaliram win server 2008 r2, uradio, nista...identicno se ponasa kao i pod win 7 pro...

Prosto ne znam sta bih jos probao, a da to radi...Zato vas najljubaznije molim, da mi neko pomogne, ko se zaista razume...Ukoliko ima jos nesto sto nisam napisao, a da je bitno, neka kaze, odgovoricu brzo...
Hvala vam svima unapred na pomoci !!!




Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

citizenx
System & Network Administrator
United States of America

Član broj: 270900
Poruke: 443



+68 Profil

icon Re: Neuspešno deljenje foldera11.03.2015. u 13:04 - pre 110 meseci
to je zato sto si prilikom prvog mapiranja na BAZA sacuvao kredencije od korisnika koji ima pravo pristupa na bazu. Sad kad hoces sa istog racunara da se nakacis na folder NOVO, ne mozes, jer taj stari korisnik nema pravo da vidi taj folder. Pokusaj da prilikom pravljenja mapiranog drajva odaberes opciju connect using different credentials i unesi u i pw tog korisnika koji ima pravo za folder NOVO.
 
Odgovor na temu

senior1976

Član broj: 313910
Poruke: 23
*.mediaworksit.net.



+2 Profil

icon Re: Neuspešno deljenje foldera11.03.2015. u 13:11 - pre 110 meseci
Da, da, upravo tako...Ali i jesam tako uradio, probao sam da se na novu putanju zakacim koristeci connect using different credentials, dao ime novog usera ( kome sam dao pristup ), novu sifru...sve je razlicito...ali nazalost, nece ni tako...
 
Odgovor na temu

citizenx
System & Network Administrator
United States of America

Član broj: 270900
Poruke: 443



+68 Profil

icon Re: Neuspešno deljenje foldera11.03.2015. u 13:23 - pre 110 meseci
Interesantno. Jel ti to prijavljuje kad si logovan lokalno kao stari ili novi user? Ako si kao stari, probaj da se logujes kao novi i onda napravis mapped drive.
 
Odgovor na temu

senior1976

Član broj: 313910
Poruke: 23
*.mediaworksit.net.



+2 Profil

icon Re: Neuspešno deljenje foldera11.03.2015. u 13:41 - pre 110 meseci
Druze nije mi bas jasna zadnja poruka...Dva nova usera sam uveo na komp SERVER-PC ( na njemu su i ta dva foldera za sher BAZA i NOVO ) Jednom useru sam dao prisup ka BAZI, a drugom ka NOVO. Kada odem u drugu kancelariju i odatle mapiram drive, desava se ono sto sam opisao...preslikavanje...
E sad ne znam, na sta si mislio da se ulogujem kao novi user...na kom kompu? server-pc ?
Poenta je da folderu BAZA mogu svi da pristupe, a direktor sa svog lap topa i tom folderu BAZA i novom NOVO ( njemu samo direktor )...Znaci da kada udje na My Computer ima dva mapirana puta i da oni rade...a to nece zajedno, odvojeno rade besprekorno...
I naravno da ti zahvalim na odgovorima i trudu...Hvala puno !!!

Jedino da naucim direktora da brise drive i mapira novi, pa sve u krug...hihi...:-) Salu na stranu, stvarno ne znam sta cu, vec 7 dana lupam glavu i pokusavam, ali bezuspesno...
 
Odgovor na temu

citizenx
System & Network Administrator
United States of America

Član broj: 270900
Poruke: 443



+68 Profil

icon Re: Neuspešno deljenje foldera11.03.2015. u 13:45 - pre 110 meseci
aj instaliraj teamviewer na tom "serveru" pa posalji id i pw preko pp da vidim o cemu se radi
 
Odgovor na temu

senior1976

Član broj: 313910
Poruke: 23
*.mediaworksit.net.



+2 Profil

icon Re: Neuspešno deljenje foldera11.03.2015. u 13:51 - pre 110 meseci
Hvala ti puno, ali sada nije moguce trenutno...ima li sanse sutra pre podne, da te kontaktiram ? Ono kada tebi odgovara, 9h, 10h, 12h...Samo javi kada, a ja cu onda instalirati sutra ujutru TW. Moze li tako ?
 
Odgovor na temu

citizenx
System & Network Administrator
United States of America

Član broj: 270900
Poruke: 443



+68 Profil

icon Re: Neuspešno deljenje foldera11.03.2015. u 13:57 - pre 110 meseci
moze naravno. kad instaliras, posalji pp pa cu se nakaciti.
i bilo bi pozeljno da omogucis rdp sesiju na tom kompjuteru kom treba pristup do share-a NOVO, da mogu sa servera da pristupim i testiram

pozz
 
Odgovor na temu

senior1976

Član broj: 313910
Poruke: 23
*.mediaworksit.net.



+2 Profil

icon Re: Neuspešno deljenje foldera11.03.2015. u 13:58 - pre 110 meseci
Hvala jos jednom, cujemo se sutra...poslao sam ti PP. Pozzz
 
Odgovor na temu

senior1976

Član broj: 313910
Poruke: 23
*.mediaworksit.net.



+2 Profil

icon Re: Neuspešno deljenje foldera23.03.2015. u 07:42 - pre 110 meseci
Samo bih zeleo da izrazim veliku zahvalnost clanu CITIZENX, na pomoci, strpljenju i odvojenom vremenu, da bih resio problem koji sam imao...Jos jednom, veliko HVALA i svaka cast !!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Neuspešno deljenje foldera

[ Pregleda: 3665 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.