Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje studentske vize za UK, posao, troskovi zivota...

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje studentske vize za UK, posao, troskovi zivota...

[ Pregleda: 1875 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Doc Holiday 87
Doc Holiday 87

Član broj: 181594
Poruke: 68
*.i07-27.onvol.net.

Sajt: www.carobnivrt.com


+2 Profil

icon Dobijanje studentske vize za UK, posao, troskovi zivota...25.02.2015. u 09:38 - pre 111 meseci
Pozdrav svima.

Razmisljam se da upisem kurs iz oblasti digitalnog marketinga, CIM ili IDM, jos uvek dilema, ali nesto drugo me pre svega interesuje.

Kolike su sanse da dobijem studentsku vizu na ovaj nacin? Sta se gleda, kakve su garancije (ako postoje) potrebne?

Ukoliko je vizu relativno lako dobiti, zanima me da li bih mogao da nadjem part-time posao kao konobar (engleski znam odlicno, i imam iskustva kao restoranski konobar)? I koliko se mogu pokriti troskovi zivota sa part-time poslom konobara? Da li se mogu raditi dva posla, tako da se dodje do 40ak sati nedeljno, iako po zakonu imam prava na max 20?

Zanimaju me pre svega troskovi, jer ni sami kursevi nisu uopste jeftini. Da li je bolje pohadjati nastavu van Londona, ukoliko je to moguce, ili mu dodje na isto, London= veci troskovi zivota i veca zarada vs manji troskovi i manja zarada?

 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Dobijanje studentske vize za UK, posao, troskovi zivota...27.02.2015. u 11:35 - pre 111 meseci
Ako skola/fakultet nije verifikovan ne mozes dobiti vizu. Potrazi od skole informaciju da li je verifikovana.
Takodje, koliko je meni poznato za internacionalne studente (strance) obavezan je TOEFL, proveri i taj podatak.
Takodje, potrebno je prezentovati posedovanje potrebni sredstava za skolovanje i zivot..
Za London plata za konobara je 6-7 funti/sat plus baksis. Mala je verovatnoca da ces naci posao na crno.
Koliko je para potrebno za zivot je diskutabilno jer zavisi od toga sta podrazumevas pod zivot. Meni treba 4000 funti mesecno, a to sa konobarskom platom skoro da nije moguce zaraditi taman da radis 24 sata dnevno.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje studentske vize za UK, posao, troskovi zivota...

[ Pregleda: 1875 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.