Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa prostorom na SSD ?

[es] :: Windows desktop :: Problem sa prostorom na SSD ?

[ Pregleda: 2362 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

misterija74
danijel dacha

Član broj: 307207
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Problem sa prostorom na SSD ?07.02.2015. u 01:08 - pre 111 meseci
Pozdrav svima


Ne znam da li je ovoj temi mesto ovde ili u nekoj drugoj rubrici pa da pitam za pomoc i savet.

Dakle kupio sam pre par dana SSD disk SATA SSD 120 GB KINGSTON SV300S37A120G , instalirao na njega operativni sistem Windows 7 64-bit ,zauzeo mi je u pocetku oko 40GB ,uglavnom sistem i prateci programi.Medjutim prateci kolicinu preostalog prostora na disku primetim da svaki dan je manje ZA TRI DANA 12GB ??? ?! Iskljucio sam windows update kao i sistem restore.

E sad da li je moguce da toliko smeca odlazi u temp ili neki drugi deo cvrstog diska (dnevno), jer ranije mi se to nije desavalo, pa mi je sve to malo cudno.

Imate li kakav savet u vezi ovog problema, jer ako ovako nastavi ostadoh ja bez prostora na SSD-u za kratko vreme ?

Hvala svima
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: Problem sa prostorom na SSD ?07.02.2015. u 10:10 - pre 111 meseci
Probaj da instalitas SSD Fresh, pa odradi optimizaciju sa njim.
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1904
*.static.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Problem sa prostorom na SSD ?08.02.2015. u 22:44 - pre 111 meseci
Moraš da utvrdiš šta ti zauzima prostor. Postoje programi koji skeniraju disk i pokažu ti koji fajlovi/foleri su najveći.

Ako ti je uključena virtuelna memorija, to generiše fajl od par gb. Ako ti je uključena hibernacija to isto generiše fajl od par gb (obično koliko imaš rama). Windows Update pravi bekap za sve što updatuje, to isto može da se nakupi da bude preko gb, nađi na netu kako se to briše... Skini CCleaner koji će ti obrisati nepotrebne stvari.

Kod mene Win7 sa svim updatovima i "standardnim" programima + MS Office 2010, Lightroom 5, Visual Studio 2103 i SQL Server 2014 Express zauzima oko 43 GB, stim što sam poisključivao/obirsao sve ono gore nabrojano.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Problem sa prostorom na SSD ?

[ Pregleda: 2362 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.