Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Intel Management Engine i problem sa gasenjem laptopa

[es] :: Laptopovi :: Intel Management Engine i problem sa gasenjem laptopa
(Zaključana tema (lock), by Binary Mind)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 9043 | Odgovora: 35 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tuxserbia
Oleg Vučković
urandom
/dev/null
Niš

Član broj: 4094
Poruke: 867

Jabber: tuxserbia@elitesecurity.org
ICQ: 65355850
Sajt: 127.0.0.1


+112 Profil

icon Re: Intel Management Engine i problem sa gasenjem laptopa02.02.2015. u 19:42 - pre 112 meseci
Sve što je rekao Dimković 100%. Ja se osvrćem opet na ispravan drajver, Acer na pojedinim modelima ga gura kroz drajvere za TurboBoost. Ponavljam, konkretne modele Sony-ija nisam ni video, ko zna kako su oni skarabudžili taj deo oko kontrole i (de)instalacije tog dela.
Kako se dele racunarski programi?
Na bagovite (sa greskama) i ispravne (bez gresaka). Ovi drugi su hipoteticki.
***GPL-ovano by @Shadowed

"Ja za email koristim outlook express u virtualnoj mašini, tako da s te strane nijedan linux nije
dorastao XP-u." - pisac
 
0

iculibrk
Bačka Palanka
21400

Član broj: 321321
Poruke: 827



+154 Profil

icon Re: Intel Management Engine i problem sa gasenjem laptopa02.02.2015. u 23:08 - pre 112 meseci
Citat:
Ma laptop radi savrseno samo gasenje je problem i nista vise..

Dok ne resis taj problem ne bi trebao da nasilno prekidas struju vadjenjem baterije i tako iskljucujes laptop. Pokusaj ovo kao privremeno resenje:

Stani kursorom bilo gde ba Desktop klikni desni klik i izaberi New Shortcut. Pojavice ti se prozor u kome treba da upises:

shutdown -f -s -t 00

Zatim klikni na Next i ukoliko vec ne stoji upisi shutdown (mozes i iskljuci...) i klikni na Finish. Na kraju samo pokreni tu precicu i vidi sta ce se desiti.

[Ovu poruku je menjao iculibrk dana 03.02.2015. u 00:41 GMT+1]
 
0

tuxserbia
Oleg Vučković
urandom
/dev/null
Niš

Član broj: 4094
Poruke: 867

Jabber: tuxserbia@elitesecurity.org
ICQ: 65355850
Sajt: 127.0.0.1


+112 Profil

icon Re: Intel Management Engine i problem sa gasenjem laptopa02.02.2015. u 23:48 - pre 112 meseci
Dužan si nam ostao one VEN i DEV oznake iz Details kartice, ali evo ovde malo noviji drajveri za Intel ME za H55 ploče:

Intel


Citat:

If the Intel® Management Engine (Intel ME) driver has not been successfully installed, you may see an error on a "PCI Simple Communications Controller" in Device Manager.

Kako se dele racunarski programi?
Na bagovite (sa greskama) i ispravne (bez gresaka). Ovi drugi su hipoteticki.
***GPL-ovano by @Shadowed

"Ja za email koristim outlook express u virtualnoj mašini, tako da s te strane nijedan linux nije
dorastao XP-u." - pisac
 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7173 Profil

icon Re: Intel Management Engine i problem sa gasenjem laptopa03.02.2015. u 09:24 - pre 112 meseci
@vladimir_83,

OK, power management stvari izgledaju da su na mestu.

Da li mozes da uradis savet koji je predlozio korisnik iculibrk?

Ako i dalje masina ne ode u shutdown, baci pogled na sistemske evente (Start -> Control Panel -> Administrative Tools -> Event Viewer, pa onda u Windows Logs -> System) i pogledaj error-e.

Verovatno ti je sistemski log pun svacega, tako da je mozda dobra ideja da ga prvo ispraznis (desno dugme misa na "System" log, pa onda Clear Log) kako bi bilo preglednije.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

vladimir_83
Srbija

Član broj: 58855
Poruke: 61
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Intel Management Engine i problem sa gasenjem laptopa03.02.2015. u 09:52 - pre 112 meseci
tuxserbia

Citat:
Sve što je rekao Dimković 100%. Ja se osvrćem opet na ispravan drajver, Acer na pojedinim modelima ga gura kroz drajvere za TurboBoost. Ponavljam, konkretne modele Sony-ija nisam ni video, ko zna kako su oni skarabudžili taj deo oko kontrole i (de)instalacije tog dela.


Ma probao sam sve drajvere ljudi ali nece ljudi nikako..


iculibrk

Citat:
Dok ne resis taj problem ne bi trebao da nasilno prekidas struju vadjenjem baterije i tako iskljucujes laptop. Pokusaj ovo kao privremeno resenje:

Stani kursorom bilo gde ba Desktop klikni desni klik i izaberi New Shortcut. Pojavice ti se prozor u kome treba da upises:

shutdown -f -s -t 00

Zatim klikni na Next i ukoliko vec ne stoji upisi shutdown (mozes i iskljuci...) i klikni na Finish. Na kraju samo pokreni tu precicu i vidi sta ce se desiti.


Bateriju sam ja odavno izvadio, upravo da je ne bi vadio svaki put jer nece da se ugasi, vec mi je samo na adapteru pa kad njega iskljucim iskljuci se i lap.

Probao sam to sa preciciom i krene da se gasi ali opet nece. Probao sam ja pre toga i sa programima za brzo gasenje ali nista.


tuxserbia

Citat:
Dužan si nam ostao one VEN i DEV oznake iz Details kartice, ali evo ovde malo noviji drajveri za Intel ME za H55 ploče:

Intel


Evo oznaka ali jednostavno nece da ih instalira i kada ih trazim po netu nema ih..

PCI\VEN_8086&DEV_3B64&SUBSYS_9071104D&REV_06
PCI\VEN_8086&DEV_3B64&SUBSYS_9071104D
PCI\VEN_8086&DEV_3B64&CC_078000
PCI\VEN_8086&DEV_3B64&CC_0780


Sto se tice ovih drajvera ti nisu dobro jer su to samo za dekstop varijante ovih Intel ME ploca. Probao sam cak i te ali nece ni da se instaliraju. Drajveri koji rade i koji su sigurno dobri su ME_Driver_Intel_6.0C_6.0.0.1179 a ima ih i na zvanicnom sajtu Sony za moj laptop.

Npr. drugi lap Sony i5 se ugasi pa se opet upali i ima isti problem u Device Manager-u.
 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7173 Profil

icon Re: Intel Management Engine i problem sa gasenjem laptopa03.02.2015. u 10:14 - pre 112 meseci
@vladimir_83,

Da li imas greske u System event log-u kada probas shutdown iz komandne linije?

Takodje, da li imas neki "unknown" device u Device Manager-u? Ako imas, baci VEN/DEV oznake.

Losi / nepostojeci drajveri za ME engine ne izazivaju sprecavanje shutdown-a - Windows bez problema radi i bez tih drajvera (kao sto je i kod tebe slucaj na drugom laptopu koji se gasi).

Nesto je drugo u pitanju.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

vladimir_83
Srbija

Član broj: 58855
Poruke: 61
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Intel Management Engine i problem sa gasenjem laptopa03.02.2015. u 11:41 - pre 112 meseci
Citat:
Da li imas greske u System event log-u kada probas shutdown iz komandne linije?

Takodje, da li imas neki "unknown" device u Device Manager-u? Ako imas, baci VEN/DEV oznake.

Losi / nepostojeci drajveri za ME engine ne izazivaju sprecavanje shutdown-a - Windows bez problema radi i bez tih drajvera (kao sto je i kod tebe slucaj na drugom laptopu koji se gasi).

Nesto je drugo u pitanju.


Za greske u event log-u cu pogledati pa javim..

Unknown nemam sem tog Intel Management Engine koje ima zuti uzvicnik i kao da su drajveri napola instalirani ili da su instalirani a da ne mogu da se pokrenu (pise na kartici kad udjem This device cannot start. (Code 10)). Verzija instaliranog drajvera mi je 6.2.50.1050 kao na slici sto mozete videti:
http://www.imagesup.net/?di=12142296240615

Kada ga kompletno obrisem (sa oznacenim ukloni drajvere) onda dobijam nesto kao ''PCI Simple Comunicatiom device'' da nema drajvera, logicno jer su obrisani.

A drugi laptop, taj i5, se ugasi pa se sam od sebe upali odmah posle 2-3 sekunde kao da sam mu dao komandu za Restart i ima identicne probleme kao i ovaj i3. Razlika je samo sto se i5 ugasi pa odmah sam upali a ovaj i3 nece uopste da se ugasi.

Ne znam koliko ste svi gledali energy report ali mislim da i tu nesto nije u redu.. Naime ovo je izvestaj kada mi je ukljucen usb bezicni mis i usb stik (javlja 5 gresaka i 1 upozorenje):

Citat:
USB Suspend:USB Device not Entering Suspend
The USB device did not enter the Suspend state. Processor power management may be prevented if a USB device does not enter the Suspend state when not in use.
Device Name Generic USB Hub
Host Controller ID PCI\VEN_8086&DEV_3B34
Host Controller Location PCI bus 0, device 29, function 0
Device ID USB\VID_8087&PID_0020
Port Path 1
USB Suspend:USB Device not Entering Suspend
The USB device did not enter the Suspend state. Processor power management may be prevented if a USB device does not enter the Suspend state when not in use.
Device Name USB Composite Device
Host Controller ID PCI\VEN_8086&DEV_3B34
Host Controller Location PCI bus 0, device 29, function 0
Device ID USB\VID_046D&PID_C52F
Port Path 1,5
USB Suspend:USB Device not Entering Suspend
The USB device did not enter the Suspend state. Processor power management may be prevented if a USB device does not enter the Suspend state when not in use.
Device Name USB Root Hub
Host Controller ID PCI\VEN_8086&DEV_3B34
Host Controller Location PCI bus 0, device 29, function 0
Device ID USB\VID_8086&PID_3B34
Port Path
USB Suspend:USB Device not Entering Suspend
The USB device did not enter the Suspend state. Processor power management may be prevented if a USB device does not enter the Suspend state when not in use.
Device Name USB Mass Storage Device
Host Controller ID PCI\VEN_8086&DEV_3B34
Host Controller Location PCI bus 0, device 29, function 0
Device ID USB\VID_13FE&PID_4100
Port Path 1,6
Platform Power Management Capabilities:PCI Express Active-State Power Management (ASPM) Disabled
PCI Express Active-State Power Management (ASPM) has been disabled due to a known incompatibility with the hardware in this computer.
Warnings
Power Policy:802.11 Radio Power Policy is Maximum Performance (Plugged In)
The current power policy for 802.11-compatible wireless network adapters is not configured to use low-power modes.


Kada iskljucim usb-ove javlja mi samo jedan ERROR i to:

Citat:
Errors
Platform Power Management Capabilities:PCI Express Active-State Power Management (ASPM) Disabled
PCI Express Active-State Power Management (ASPM) has been disabled due to a known incompatibility with the hardware in this computer.


..ali i ovo upozorenje..

Citat:
Warnings
Power Policy:802.11 Radio Power Policy is Maximum Performance (Plugged In)
The current power policy for 802.11-compatible wireless network adapters is not configured to use low-power modes.


Gledao sam malo i ta Power Managment podesavanja i menjao na high performance na balanced i stosta ali opet ista situacija.

Nasao sam od nekog lika na sajtu sto je imao istih problema sa Asus desktop plocom i rece da je radio clear cmos i default podesavanj u BIOS-u i opet nista nije napravio. Onda je instalirao program Driver Fusion i pobrisao sve drajvere u Safe Modu pa instalirao nove i onda je radilo. Ali radi samo kad je u Power Managment stavljena opcija Maximal Performance i nikako drugacije..Cim to promeni opet ne radi pa kad vrati ma Maximum performance onda opet sve radi..
 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7173 Profil

icon Re: Intel Management Engine i problem sa gasenjem laptopa03.02.2015. u 13:56 - pre 112 meseci
Nista od toga u power reportu nije problem.

ASPM je opcioni power management na PCI Express magistrali. Ako je iskljucen (a na mnogim platformama je iskljucen zbog dodatnih problema sa kompatibilnoscu sa raznim karticama) jedina steta je sto PCIe periferije nece smanjiti potrosnju u nekim slucajevima. To samo po sebi ne moze da spreci shutdown.

Ista prica i sa USB selective suspend - nije optimalno imati uredjaje koji nece da idu u selective suspend, ali je posledica samo nesto veca potrosnja, ne i sprecavanje shutdown-a.

Nego problem koji si sad opisao (paljenje posle) mi se cini da moze biti ne-funkcionalni hibernate.

Probaj ovo:

- Startuj command prompt kao administrator
- U komandnoj liniji izvrsi ovo:

Code:

powercfg -h off


A onda restartuj racunar.

Probaj ponovo da li radi shutdown.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

tuxserbia
Oleg Vučković
urandom
/dev/null
Niš

Član broj: 4094
Poruke: 867

Jabber: tuxserbia@elitesecurity.org
ICQ: 65355850
Sajt: 127.0.0.1


+112 Profil

icon Re: Intel Management Engine i problem sa gasenjem laptopa03.02.2015. u 14:01 - pre 112 meseci
@vladimir_83

Evo ovako, znam da je glupo d se sad pravim pametan, ali kako si instalirao Windows i drajvere? Pomenuo si nešto da Windows ima već svoje. To je tačno, ali moram da napomenem da Intel baš često izbacuje nove verzije. Zašto ne probaš sa Intel.Chipset.Identification.Utility, naći ćeš na

https://downloadcenter.intel.com/

Ja pre instalacije dovučem sve drajvere, a nakon instalacije prvo instaliram najnovije drajvere za chipset, pa za grafičku, pa posle redom, mreža, wifi, i ostatak. Nakon toga eventualno ako Windows Update nađe još nešto.
Sve ovo ti pišem jer u tvom izveštaju ima baš loših stvari, a meni se čini da sve polaze od intelovog chipseta. Možda je i hardverski uzrok, ali meni miriše više na loše drajvere. Svi proizvođači izbace početne drajvere, eventualno još neki update, i to je to. Intel, za razliku od njih, kao originalni proizvođač baš dugo daje podršku. Mada mu je sajt blago rečeno užas za snalaženje. Probaj sa identifikacijom gore, ništa ne košta, osim malo vremena.

Još jednom, ne zameri.
Kako se dele racunarski programi?
Na bagovite (sa greskama) i ispravne (bez gresaka). Ovi drugi su hipoteticki.
***GPL-ovano by @Shadowed

"Ja za email koristim outlook express u virtualnoj mašini, tako da s te strane nijedan linux nije
dorastao XP-u." - pisac
 
0

iculibrk
Bačka Palanka
21400

Član broj: 321321
Poruke: 827



+154 Profil

icon Re: Intel Management Engine i problem sa gasenjem laptopa03.02.2015. u 18:42 - pre 112 meseci
Evo jos nesto sto sam pronasao:
Idi u Device Manager
Pronadji IEEE 1394 Bus Host Controllers, klikni na onaj jezicak pored, desni klik na uredjaj i klik na Properties i vidi da li postoji Power Management kartica. Ako imas, ukoliko nije oznacena, oznaci opciju Allow the computer to turn off this device to save power.
Isto proveri i za Audio uredjaj, LAN i Wireless adapter i USB Root Hub.
 
0

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-2.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Intel Management Engine i problem sa gasenjem laptopa03.02.2015. u 21:24 - pre 111 meseci
Da li si probao da odes u safe mode i vidis da li se racunar uredno gasi kad kliknes na shut down? To, ili iz diagnostic startupa (msconfig). Ako se normalno gasi tad znaci da neki od drajvera pravi problem ili da Windows iz nekog drugog zabaguje.
 
0

vladimir_83
Srbija

Član broj: 58855
Poruke: 61
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Intel Management Engine i problem sa gasenjem laptopa03.02.2015. u 23:01 - pre 111 meseci
Binary Mind

Citat:
Da li si probao da odes u safe mode i vidis da li se racunar uredno gasi kad kliknes na shut down? To, ili iz diagnostic startupa (msconfig). Ako se normalno gasi tad znaci da neki od drajvera pravi problem ili da Windows iz nekog drugog zabaguje.


Nece da se gasi ni u Safe Mod-u, isto se ponasa kao i regularnom sistemu.

iculibrk

Citat:
Idi u Device Manager
Pronadji IEEE 1394 Bus Host Controllers, klikni na onaj jezicak pored, desni klik na uredjaj i klik na Properties i vidi da li postoji Power Management kartica. Ako imas, ukoliko nije oznacena, oznaci opciju Allow the computer to turn off this device to save power.
Isto proveri i za Audio uredjaj, LAN i Wireless adapter i USB Root Hub.


Sve gore pomenuto mi je oznaceno na Allow the computer to turn off this device to save power.

Ivan Dimkovic

Citat:
ASPM je opcioni power management na PCI Express magistrali. Ako je iskljucen (a na mnogim platformama je iskljucen zbog dodatnih problema sa kompatibilnoscu sa raznim karticama) jedina steta je sto PCIe periferije nece smanjiti potrosnju u nekim slucajevima. To samo po sebi ne moze da spreci shutdown.

Ista prica i sa USB selective suspend - nije optimalno imati uredjaje koji nece da idu u selective suspend, ali je posledica samo nesto veca potrosnja, ne i sprecavanje shutdown-a.


Slazem se i logicno je. Sprecava ga Intel ME taj neki poseban deo na maticnoj koji je poseban cip i radi nezavisno od procesora i cak . S jedne strane je to prakticno i lepo ali pozadina je druga a ekonomija i pohlepa je cudo. Intel feat. Sony zastita. Sto je njihovo njihovo je i radi kako oni hoce. Kad nije u firmi za koju je registrovan i namenjen odmah problem. To je sigugno istina. Moje licno misljenje je da tu pomaze samo novi firmware, clear cmos i vracanja na fabricka podesavanja a i onda je pitanje sta ce biti nakon svega toga..

Toplo preporucujem svima:


Kljucna recenica za mene iz snimka je:
PC can be locked or disabled if it fails to check-in with the remote server at some predefined interval; if the server signals that the PC is stolen; (a moj je kupljen! :-) or on delivery of a ''poison pill'' - a ima i jos toga..

Citat:
Probaj ovo:

- Startuj command prompt kao administrator
- U komandnoj liniji izvrsi ovo:

powercfg -h off

A onda restartuj racunar.

Probaj ponovo da li radi shutdown.


Probao i opet ista prica.
 
0

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6609
*.dynamic.sbb.rs.



+536 Profil

icon Re: Intel Management Engine i problem sa gasenjem laptopa04.02.2015. u 05:02 - pre 111 meseci
Citat:
vladimir_83:

Da, ja sam ga kupio polovnog od coveka koji ih donosi iz inostranstva.


Da li ti taj tip koji ih donosi iz inostranstva daje fiskalni račun i neki vid garancije da neka firma ne kuka za tim uređajima u inostranstvu?

Previše ideš na stranu "zli Sony i Intel hoće moj pošteno kupljen polovan laptop da cviknu daljinski".


 
0

vladimir_83
Srbija

Član broj: 58855
Poruke: 61
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Intel Management Engine i problem sa gasenjem laptopa04.02.2015. u 10:07 - pre 111 meseci
Miroslav Cvejić

Citat:
Da li ti taj tip koji ih donosi iz inostranstva daje fiskalni račun i neki vid garancije da neka firma ne kuka za tim uređajima u inostranstvu?


Ma ko kod nas daje garanciju i racun za polovnu robu?! Mislim da to ni u svetu ne rade a ne ovde.. Najverovatnije su samo rashodovani..i cak i da nekim cudom nisu kako laptop sme sam da se prikljuci na mrezu i to proveri bez mog znanja i dozvole i da li je to legalno tj. po zakonu? Ko kontorolise moje laptop i mene?!

Citat:
Previše ideš na stranu "zli Sony i Intel hoće moj pošteno kupljen polovan laptop da cviknu daljinski".


Sony i Intel su velike korporacije koje postoje zbog ekonomske dobiti i to je svakako prevashodni cilj njihovog postojanja. Tu ekonomsku dobit mozes unaprediti i zastiti, izmedju ostalog, i na ovaj nacin i to je sasvim sigurno. Ne biraju se tu sredstva za ostvarenje cilja.

Koja je logika da ne dozvolis da se laptop ugasi a sve savrseno funkcionise i da dozvolis da neki tamo mikrocip radi sa racunarem sta oce nezavisno od BIOS-a, operativnog sistema i samog procesora?! Takodje da ima poseban protok podataka koji ne evidentira uopste procesor (ili sta vec!) i da pored svega toga to ne mozes da iskljucis a ne treba ti?! Znaci nemamo vise izbor i taj izbor se skracuje mesto da se povecava i mesto da imamo vecu slobodu, jer to sebi tehnikom mozemo da priustimo, mi imamo manju?! Znaci mi smo bez ikakve mogucnosti kontrole, uvida u to sto radi, transparetnosti..to vise nije nas/tvoj laptop.. Zasto davati pare za nesto sto nije tvoje?!

Kada ih ljudi pitaju, mislim na tehnicku podrsku velikih firmi, kako da rese problem kao moj oni odgovaraju neke gluposti, nevezane i jako neozbiljne stvari i ne usresredjuju se na problem niti na njegovo resenje.. Niti ti govore zasto, ni kako, niti smeju, a mozda i - niti znaju..

To su, slozicete se, jako opasne stvari!

Uz duzno postovanje, mislim da je, najblaze receno, jako naivno i poprilicno suludo misliti da te kompanije ne rade tako nesto i tome slicno..

Mada to nije sada ni bitno, to je stvar percepcije/vere, ali svakako bih voleo da se cujemo za neku deceniju, dekadu ili cak vek da Vas ponovo pitam :-)

Nego kako da resimo taj problem i ima li uopste resenja?
 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7173 Profil

icon Re: Intel Management Engine i problem sa gasenjem laptopa04.02.2015. u 10:56 - pre 111 meseci
@vladimir_83.

Tvoj problem nema veze sa Intel Management Engine-om, sta god bilo ko na ovoj temi mislio o njemu.

Sorry, stotine miliona PC-jeva imaju ME na sebi i nemaju takav problem takve vrste.

Uzgred, to sto ME radi nije nista specijalno za Intel. Svaki smartphone, takodje, ima poseban CPU i poseban OS za radio baseband, koji rade odvojeno od glavnog CPU-a i kojima glavni CPU i OS mogu samo da pristupe preko ogranicenih komandi. Cak i kada rootujes Android telefon, ti i dalje nemas kontrolu nad radio CPU-om i njegovim OS-om.

Tako da, takav aranzman komponenti je nesto sasvim uobicajeno danas.

Poseban podsistem za odrzavanje racunara ne sluzi da bi tebi pravio probleme da ga ugasis, vec da bi firmama omogucio da odrzavaju udaljene masine i sprecavaju kradju podataka.

Bez nezavisnog podsistema ne bi bilo moguce sa sigurnoscu flash-ovati firmware ili reinstalirati OS preko udaljene konekcije.

Sve u svemu, cela ta stvar je off-topic koja nema veze sa problemom gasenja racunara.

Citat:

Nego kako da resimo taj problem i ima li uopste resenja?


Mislim da treba eliminisati pitanje da li je u pitanju hardverski ili softverski problem.

Kako bi smo eliminisali pitanje Windows drajvera, mislim da bi trebalo da skines najnoviji Ubuntu ili slican "desktop" Linux.

1. Napravi bootabilni USB ili DVD sa najnovijim Ubuntu-om
2. Butuj se u Linux, kao Live CD bez instalacije
3. Probaj da iz Linuxa uradis shutdown

4. Ako shutdown nije uspeo, otvori konzolu
5. Ukucaj dmesg>dmesg.txt
6. Posalji nam kompletan dmesg.txt

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-2.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Intel Management Engine i problem sa gasenjem laptopa04.02.2015. u 13:32 - pre 111 meseci
S' obzirom da se radi o računaru nabavljenom preko sumnjivih kanala, vreme je da se ova tema privede kraju, jer pravilnik ovog foruma ipak treba poštovati (i pročitati).
 
0

[es] :: Laptopovi :: Intel Management Engine i problem sa gasenjem laptopa
(Zaključana tema (lock), by Binary Mind)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 9043 | Odgovora: 35 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.