Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Intel Management Engine i problem sa gasenjem laptopa

[es] :: Laptopovi :: Intel Management Engine i problem sa gasenjem laptopa
(Zaključana tema (lock), by Binary Mind)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 9049 | Odgovora: 35 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladimir_83
Srbija

Član broj: 58855
Poruke: 61
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Intel Management Engine i problem sa gasenjem laptopa29.01.2015. u 13:46 - pre 112 meseci
Skoro sam kupio vrlo povoljno 2 laptopa i to Sony Viao i3 VPCEB2M1E - PCG-71211M i Sony Vaio i5 VPCF12M1E (PCG-81212M).

I na moje razocaranje, a i mog novcanika :-( ispostavilo se da imaju problema sa gasenjem i tada sam skontao zasto su tako povoljni ali je bilo isuvise kasno :-/

Naima Sony i3 perfektno radi, pali se i sve ali nikako nece da se ugasi sem kada mu prekinem steruju ili izvadim bateriju. Pri startu laptopa pa i tokom celog rada ventilator se dosta bucno cuje.

Sony i5 isto tako radi lepo ali kada stisnem shutdown ugasi ga, iskljuci se potpuno pa se opet pokrece, kao da sam stisnuo restart.

Oba imaju instaliran Windows 7 OS i softverski su potpuno u redu, takodje i svi drajveri su uredni sem jednog..

E sad oba imaju zuti uzvicnik u device manager-u i nece da instaliraju drajvere za tkz. Intel Management Engine (Intel ME). Drajveri kao da su napola instalirani ali pise da uredjaj nije u funkciji kada kliknem na opcije. Ne radi ni Windows Update, ni instalacija originalnih Intel, niti bilo kojih drajvera za taj uredjaj. Probao sam i update BIOS-a na najnovije verzije na oba ali opet nista. U BIOS-u nema nikakvih opcija za iskljucivanje Intel Management Engine ali zato sam obavesten da je instalirana verzija ME version: 0.0.31479.34364. Takodje u BIOS-u pre strata operativnog sistema na Sony i3 dobijam poruku Error sending end of POST message to ME nakon cega pocinje da ucitava OS.

Oba laptopa imaju cipset Intel Ibex Peak-M PM55 (Intel Ironlake-M).

Trazio sam malo po internetu i nasao da je Intel Management Engine poseban cipset na maticnoj ploci koji bez obzira na BIOS, procesor ili vase znanje moze da pristupi internetu tj. da dozvoli pristup udaljenih racunara i podrske. Realno ali i bukvalno moze da kontorlise laptop pa najverovatnije i zakljuca ga ako dodje u druge ili pogresne ruke ili ako se to prodavcima ne svidja ili zele da kupite novi laptop ili da vam kontolisu zivot, jer Boze moj, kupili ste njihov prozivod i koliko god je Vas i kupljen za Vase pare, uvek je malo vise njihov..

Vise o Intel Active Management Technology mozete pogledati ZVANICNO na:

http://en.wikipedia.org/wiki/Intel_Active_Management_Technology

Na ovom sajtovima sam nasao neke, moguce postupke za neke slucajeve i maticne ploce:

http://hardforum.com/showthread.php?t=1726429

http://www.win-raid.com/t596f3...rmware-amp-System-Tools-1.html

http://forums.tweaktown.com/gi...anagement-engine-firmware.html

http://en.community.dell.com/s...orums/laptop/f/3518/t/19403065

Dakle ima li nekog resenja, hardverskog ili softverskog, flesovanja ili firmware-a tog cipa, iskljucivanja, bilo cega sto moze da osposobi laptopove?!

Hvala Vam unapred na plodnom razgovoru od koga cemo svi nesto nauciti pa i delovati :-) nadam se..
 
0

vladimir_83
Srbija

Član broj: 58855
Poruke: 61
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Intel Management Engine i problem sa gasenjem laptopa31.01.2015. u 09:33 - pre 112 meseci
Znaci niko nema resenje?!
 
0

iculibrk
Bačka Palanka
21400

Član broj: 321321
Poruke: 828



+154 Profil

icon Re: Intel Management Engine i problem sa gasenjem laptopa31.01.2015. u 14:42 - pre 112 meseci
Citat:
vladimir_83:
Naima Sony i3 perfektno radi, pali se i sve ali nikako nece da se ugasi sem kada mu prekinem steruju ili izvadim bateriju. Pri startu laptopa pa i tokom celog rada ventilator se dosta bucno cuje.

Da li si proveravao temperature, chipset-a, procesora...?
Citat:
vladimir_83:
Sony i5 isto tako radi lepo ali kada stisnem shutdown ugasi ga, iskljuci se potpuno pa se opet pokrece, kao da sam stisnuo restart.

Da li si siguran da su u BIOS-u sve opcije (pogotovo sleep) postavljene dobro?

Citat:
vladimir_83:Oba imaju instaliran Windows 7 OS i softverski su potpuno u redu, takodje i svi drajveri su uredni sem jednog..

Koji je windows u pitanju (32 ili 64 bitni i naziv: profesional, ultimate...)? Da li si 100% siguran da je taj windows potpuno cist i da li je instaliran na cistu particiju?
Citat:
vladimir_83:Ne radi ni Windows Update, ni instalacija originalnih Intel, niti bilo kojih drajvera za taj uredjaj.

Kako mislis ne radi? Da li dobijes poruku o gresci kada pokusas da uradis update i kako ne radi instalacija?
Citat:
vladimir_83:Takodje u BIOS-u pre strata operativnog sistema na Sony i3 dobijam poruku Error sending end of POST message to ME nakon cega pocinje da ucitava OS.

Ova post greska moze znaciti da je nesto od hardware-a u problemu, znaci proveri memoriju, procesor, hdd-ove...
Mozes da skines i insatliras ovaj program pa proveri da li je do gresaka u windowsu.

 
0

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6610
*.dynamic.sbb.rs.



+536 Profil

icon Re: Intel Management Engine i problem sa gasenjem laptopa31.01.2015. u 18:20 - pre 112 meseci
Takođe, najbitnije pitanje je da li je proizvođač uopšte podržao taj OS.

Ako su se nameračili da ti laptopovi teraju W8 a nisu obezbedili W7 drajvere, može biti da je to problem sve vreme.


 
0

vladimir_83
Srbija

Član broj: 58855
Poruke: 61
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Intel Management Engine i problem sa gasenjem laptopa31.01.2015. u 19:46 - pre 112 meseci
Kao prvo hvala Vam na komentarima :-)

Evo odgovora Miroslav Cvejić:

Citat:
Takođe, najbitnije pitanje je da li je proizvođač uopšte podržao taj OS.

Ako su se nameračili da ti laptopovi teraju W8 a nisu obezbedili W7 drajvere, može biti da je to problem sve vreme.


Na sajtu prozivodjaca postoje zvanicni drajveri za Windows 7 a i na samoj nalepnici na laptopu ima znak Windows 7 sto dosta govori..

Evo odgovora iculibrk:

Citat:
Koji je windows u pitanju (32 ili 64 bitni i naziv: profesional, ultimate...)? Da li si 100% siguran da je taj windows potpuno cist i da li je instaliran na cistu particiju?


Windows 7 Ultimate 64 bita, Windows potpuno ispravan instaliran dosta puta, cista particija, sve formatiramno lepo, 100% Health u HDD Sentinelu.

Citat:
Da li si siguran da su u BIOS-u sve opcije (pogotovo sleep) postavljene dobro?


Imam malo opcija u BIOS-u i to:
- 1 strana samo datum i vreme, tip biosa, kolicina memorije, velicina hard diska, machine id, ME version i EC version
- 2 strana Intel Virtualization Tehnology (Disabled) i CPU C3/C6 Support (Enabled) - menjao i jedno i rugo i nista se ne desava
- 3 strana machine password i user pasword
- 4 strana sled botovanja
- 5 sacuvaj, ucitaj defaulte (radi isto i nece opet), izadji itd..

Citat:
Kako mislis ne radi? Da li dobijes poruku o gresci kada pokusas da uradis update i kako ne radi instalacija?


Dobijem obavestenje da su najbolji drajveri vec instalirani pri update ili kad pokusam rucnu instalaciju..kad obrise pa restartujem opet isto nadje te najbolje drajvere koji ne rade..

Citat:
Ova post greska moze znaciti da je nesto od hardware-a u problemu, znaci proveri memoriju, procesor, hdd-ove...
Mozes da skines i insatliras ovaj program pa proveri da li je do gresaka u windowsu.


Memorija je dobra i radi u Mem Testu proverena (cak sam i stavljao jos 2 druga modula), hard 100 od 100% u sentinelu, procesor je dobar cim radi..

Citat:
Da li si proveravao temperature, chipset-a, procesora...?


Temperatura maticne 29-30c, graficka 29-30c, hard disk 27c a neki gmch mi je 52c.

GPU 5160 obrtaja pokazuje 30%. GPU jezgra 0.900V.

To su podaci iz AIDA 64 Extreme..

Takodje imam problem na oba laptopa i na i3 i na i5 i nemoguce je da oba imaju isti problem sa istim simptomima..
 
0

vladimir_83
Srbija

Član broj: 58855
Poruke: 61
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Intel Management Engine i problem sa gasenjem laptopa31.01.2015. u 20:06 - pre 112 meseci
Regcure progam pokrenut, izvrsio zadatak i opet ista situacija..
 
0

ChanMaster

Član broj: 12043
Poruke: 551
*.3.14.vie.surfer.at.



+61 Profil

icon Re: Intel Management Engine i problem sa gasenjem laptopa01.02.2015. u 08:52 - pre 112 meseci
Citat:
vladimir_83:
Pri startu laptopa pa i tokom celog rada ventilator se dosta bucno cuje.


Iz iskustva, ventilator se bucno cuje jer mu senzor signalizira da je prevelika temeratura "unutra" i pokusava da ga ohladi...

Batali softwerska merenja temperature vec ga rasklopi, ocisti ventilatore i zameni mu pastu na cpu i gpu....

nakon toga uradi svez install... Javi tek tada kakve probleme ima, ne zaboravi da uradis sva update-a od windowsa... Tek tada se moze pravilno pristupiti problemu i ustanoviti jel problem softwerske ili hardwerske prirode.

 
0

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Intel Management Engine i problem sa gasenjem laptopa01.02.2015. u 14:07 - pre 112 meseci
IMEI (Intel Management Engine Interface) je deo Intelove vPro remote access tehnologije. Pogledaj da li to može da se ubije u BIOSu na primer jer ne verujem da će da ti treba. U BIOS se ulazi pritiskom na F2 pri POSTu kada se pojavi Sonijev logo. Savet da se uradi svež install Windowsa stoji. Ako ne isključiš vPro/IMEI u BIOSu (ne želiš da isključiš ili nema te opcije) kada se žavrši svež install Windowsa prvo instaliraj Intelove drajvere, uključujući drajvere za IMEI (Intel Management Engine drajvere je najbolje instalirati preko Device managera a ne pokretanjem egzekutabilnog fajla.) pa onda sve ostalo....
 
0

iculibrk
Bačka Palanka
21400

Član broj: 321321
Poruke: 828



+154 Profil

icon Re: Intel Management Engine i problem sa gasenjem laptopa01.02.2015. u 17:46 - pre 112 meseci
Citat:
Takodje imam problem na oba laptopa i na i3 i na i5 i nemoguce je da oba imaju isti problem sa istim simptomima..

To ti po meni moze reci da se nesto desava bas sa windows-om. Pokusaj i ovo
1. uninstall-iraj taj drajver iz Device Managera, kao sto ti je rekao BinaryMind
2. klikni na start dugme i ukucaj "services" u search bar i proveri da li su ti ovi servisi postavljeni na automatic
Windows Defender
Windows Error Reporting
Windows Firewall
Windows Search
Windows Update
Sa druge strane obavezno poslusaj i ChanMaster-a, ukoliko nisi ocisti sve i nanesi novu pastu.
Sta se desava kada klines desnim klikom na taskbar, ides na Properties, pa na karticu Start Menu? Imas u toj kartici Power button action. Da li je izabrano Shut down?
 
0

vladimir_83
Srbija

Član broj: 58855
Poruke: 61
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Intel Management Engine i problem sa gasenjem laptopa02.02.2015. u 11:53 - pre 112 meseci
ChanMaster

Citat:
Iz iskustva, ventilator se bucno cuje jer mu senzor signalizira da je prevelika temeratura "unutra" i pokusava da ga ohladi...

Batali softwerska merenja temperature vec ga rasklopi, ocisti ventilatore i zameni mu pastu na cpu i gpu....

nakon toga uradi svez install... Javi tek tada kakve probleme ima, ne zaboravi da uradis sva update-a od windowsa... Tek tada se moze pravilno pristupiti problemu i ustanoviti jel problem softwerske ili hardwerske prirode.


Nemoguce da se pregreva jer sa strane ventilatora izlazi samo hladan vazduh koliko god da je opterecenje (bukvalno!) i sasvim sigurno se ne pregreva. Pored toga laptop izgleda kao nov i mislim da je jedva koriscen. Takodje radi stabilno bez trzavica, kocenja ili bilo kakvih probelma u radu..

Svezu instalaciju sam svakako uradio a sada cu probati opet sa nekom drugom verzijom dvd-a ili cak i windows 8.1 cu da probam iako ne vidim da ima drajvere za njega na netu.. Cini mi se da je problem hardversko softverske prirode koje nam je donela kompanije Intel i Sony :-/


Binary Mind

Citat:
IMEI (Intel Management Engine Interface) je deo Intelove vPro remote access tehnologije. Pogledaj da li to može da se ubije u BIOSu na primer jer ne verujem da će da ti treba. U BIOS se ulazi pritiskom na F2 pri POSTu kada se pojavi Sonijev logo. Savet da se uradi svež install Windowsa stoji. Ako ne isključiš vPro/IMEI u BIOSu (ne želiš da isključiš ili nema te opcije) kada se žavrši svež install Windowsa prvo instaliraj Intelove drajvere, uključujući drajvere za IMEI (Intel Management Engine drajvere je najbolje instalirati preko Device managera a ne pokretanjem egzekutabilnog fajla.) pa onda sve ostalo....


Nasao sam te podatke za IME ali u BIOS-u doslove nemam nikakve opcije za izbora niti menjenja nekih parametara..kao sto rekoh gore u tekstu imama samo ove opcje u BIOS-u:
- 1 strana samo datum i vreme, tip biosa, kolicina memorije, velicina hard diska, machine id, ME version i EC version
- 2 strana Intel Virtualization Tehnology (Disabled) i CPU C3/C6 Support (Enabled) - menjao i jedno i rugo i nista se ne desava
- 3 strana machine password i user pasword
- 4 strana sled botovanja
- 5 sacuvaj, ucitaj defaulte (radi isto i nece opet), izadji itd..

Evo cak i slika opcija u BIOS-u po redu stranica:
http://www.imagesup.net/?di=1214228777421
http://www.imagesup.net/?di=15142287774212
http://www.imagesup.net/?di=1414228777421
http://www.imagesup.net/?di=414228777432
http://www.imagesup.net/?di=314228777433

A evo i greske koja mi se javlja pre BOOT ovanja sistema:
http://www.imagesup.net/?di=16142287758913

Svez install uradjen ali kao sto rekoh probacu opet sa clean Windows Ultimate 7 sa nekim drugim dvd-om i Windows 8.1 (iako ne vidim da ima drajvera za Win 8?!) pa cemo videti..

Kada instaliram bilo koji OS laptop vec ima preinstalirane drajvere tako da ih on automatski ucita i kada sam instalirao druge oficijalne drajvere i preko exe fajla i preko device managera isto nece i obavestava me da su najbolji i validni drajveri vec instalirani.


iculibrk

Citat:
To ti po meni moze reci da se nesto desava bas sa windows-om. Pokusaj i ovo
1. uninstall-iraj taj drajver iz Device Managera, kao sto ti je rekao BinaryMind
2. klikni na start dugme i ukucaj "services" u search bar i proveri da li su ti ovi servisi postavljeni na automatic
Windows Defender
Windows Error Reporting
Windows Firewall
Windows Search
Windows Update
Sa druge strane obavezno poslusaj i ChanMaster-a, ukoliko nisi ocisti sve i nanesi novu pastu.


Svi navedeni servisi su mi ukljuceni na Automatic.

Upravo sam obrisao i odmah po startovanju sistema dobijem poruku da je nemoguce instalirati drajvere (nema ih) pa onda krece ovo sa slike i traje u nedogled vremenski:
http://www.imagesup.net/?di=1142287742811

Citat:
Sta se desava kada klines desnim klikom na taskbar, ides na Properties, pa na karticu Start Menu? Imas u toj kartici Power button action. Da li je izabrano Shut down?


I da na kartici mi je Shut down odabrano bas kako treba.

Instalirao sam i neke Sony programe za sistem ali i originalne drajvere i opet se nista ne desava..

Sve sa zvanicnog sajta na ovom linku:
http://www.sony.co.uk/support/en/content/cnt-dwnl/VPCEB2M1E/list

[Ovu poruku je menjao vladimir_83 dana 02.02.2015. u 13:19 GMT+1]
 
0

vladimir_83
Srbija

Član broj: 58855
Poruke: 61
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Intel Management Engine i problem sa gasenjem laptopa02.02.2015. u 12:16 - pre 112 meseci
Ploca mi ima Intel® HM55 Express Chipset i nadjem sad originalne Intel ME drajvere bas za moju maticnu (ME_Driver_Intel_6.0C_6.0.0.1179) pa krenem samo manuelnu instalaciju preko device managera i izbaci mi gresku This Device cannot start. (Code 10) i opet ostaje zuti uzvicnik..

 
0

iculibrk
Bačka Palanka
21400

Član broj: 321321
Poruke: 828



+154 Profil

icon Re: Intel Management Engine i problem sa gasenjem laptopa02.02.2015. u 12:27 - pre 112 meseci
Taj laptop treba da radi sa windows 7 bez ikakvih problema. Po mom misljenju, obavestenje koje dobijas moze da znaci da imas ili neki problem sa hardverom ili problem sa biosom. Nema veze kako laptop izgleda, ukoliko nisi, kao sto smo te vec savetovali, otvori laptop, ocisti sve od prasine pogotovo memorijske module i slotove i vidi da li ce se to opet desavati. Da li je to taj update-ovani bios sa njihovog sajta ili je to osnovna verzija? Posle ciscenja, ukoliko ga vec nisi odradio, mozda mozes resetovati bios?
 
0

tuxserbia
Oleg Vučković
urandom
/dev/null
Niš

Član broj: 4094
Poruke: 867

Jabber: tuxserbia@elitesecurity.org
ICQ: 65355850
Sajt: 127.0.0.1


+112 Profil

icon Re: Intel Management Engine i problem sa gasenjem laptopa02.02.2015. u 15:23 - pre 112 meseci
Na jednoj od slika iz BIOS-a imaš Virtualization Technology Disabled, probaj na Enable, a moglo bi da se proba sa resetovanjem BIOS-a i NVRAM-a. Nisam se mnogo upuštao u ovo, samo letimice videh i ovo

http://en.wikipedia.org/wiki/I...logy#Disabling_and_re-enabling

Probaj da nađeš u uputstvu kako se resetuje komplet, eventualno možda sa vađenjem baterije i CMOS baterije.
Kako se dele racunarski programi?
Na bagovite (sa greskama) i ispravne (bez gresaka). Ovi drugi su hipoteticki.
***GPL-ovano by @Shadowed

"Ja za email koristim outlook express u virtualnoj mašini, tako da s te strane nijedan linux nije
dorastao XP-u." - pisac
 
0

vladimir_83
Srbija

Član broj: 58855
Poruke: 61
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Intel Management Engine i problem sa gasenjem laptopa02.02.2015. u 16:54 - pre 112 meseci
iculibrk

Citat:
Taj laptop treba da radi sa windows 7 bez ikakvih problema. Po mom misljenju, obavestenje koje dobijas moze da znaci da imas ili neki problem sa hardverom ili problem sa biosom. Nema veze kako laptop izgleda, ukoliko nisi, kao sto smo te vec savetovali, otvori laptop, ocisti sve od prasine pogotovo memorijske module i slotove i vidi da li ce se to opet desavati. Da li je to taj update-ovani bios sa njihovog sajta ili je to osnovna verzija? Posle ciscenja, ukoliko ga vec nisi odradio, mozda mozes resetovati bios?


Ma laptop radi savrseno samo gasenje je problem i nista vise..definitivno koliko sam ja istrazivao vidim da je problem BIOS i/ili taj cip Intel-ov koji ima posebni deo ili je kompletno odvojen od BIOS-a i svasta radi bez znanja korisnika..Sad pitanje je da li je mogao da napravi problem i sa hardverom.. Memo moduli i slotovi su cisti i sve je u redu a prasinu cu cistiti kad otovrim laptop posto sam odlucio to da uradim ne zbog ciscenja vec zbog clear cmos opcije jer verujem da nije prljav niti je to problem ali videcemo..

BIOS sam imao neki malo stariji i posto sam sve probao sa starim odlucio sam da ga updat-ujem na najnoviji i jedini koji je izasao za Win 7 ali je sve ostalo isto kao i sa starijom verzijom.


tuxserbia

Citat:
Na jednoj od slika iz BIOS-a imaš Virtualization Technology Disabled, probaj na Enable, a moglo bi da se proba sa resetovanjem BIOS-a i NVRAM-a. Nisam se mnogo upuštao u ovo, samo letimice videh i ovo

http://en.wikipedia.org/wiki/I...logy#Disabling_and_re-enabling

Probaj da nađeš u uputstvu kako se resetuje komplet, eventualno možda sa vađenjem baterije i CMOS baterije.


I verujte mi ova stvar oko Intel Active Management Technology zasluzije veliku paznju i proucavanje jer ne pise nam se dobro..


Da, Virtualization Technology Disabled/Enabled sam menjao ali se nista nije desavalo, sve ostalo isto..

Najpametnije ce biti da vadim cmos bateriju i probam da uradim reset cmos-a. To mi je logicno pa odoh na otvaranje pa javim sta bi..

Mislim sa dal da probam prvo nesto od ovoga posto mi deluje zanimljivo:
http://www.win-raid.com/t596f3...Firmware-amp-System-Tools.html
http://hardforum.com/showthread.php?t=1726429

E da i najgore sto ja ne mogu da odredim koja je verzija tog ME drajvera..u BIOS-u na prvoj strani pise da je ME version: 0.0.31479.34364 a na zvanicnom sajtu ima da se skine verzija ME_Driver_Intel_6.0C_6.0.0.1179 (koja ulazi u Preinstalled Drivers and Utilities za Windows 7) i kada instaliram (a instalaciju prihvata sto znaci da odgovara) preko exe fajla sve kao zavrsi i instalira i trazi restart. Nakon toga opet zuti uzvicnik. Isto se desava i kada ih instaliram preko device managera.

Zanimljivo je da kada ga restartujem uredno ga ugasi pa ga upali (ne cujem kuler niti ima bilo kojih lampica) a kada idem shutdown ne gasi se uopste i stoji lampica i cuje se kuler. Znaci da moze da se ugasi i da je problem samo bios-a i tog intel me cipa i kontrole oko njih.
 
0

tuxserbia
Oleg Vučković
urandom
/dev/null
Niš

Član broj: 4094
Poruke: 867

Jabber: tuxserbia@elitesecurity.org
ICQ: 65355850
Sajt: 127.0.0.1


+112 Profil

icon Re: Intel Management Engine i problem sa gasenjem laptopa02.02.2015. u 17:17 - pre 112 meseci
Ono ME 0.0.314... u BIOS-u ti je verzija nazovi ga Firmware-a, a ovo što ti instaliraš 6 nešto je verzija drajvera za taj čip, i nemoj odmah da te plaše sa ovim da radi nešto bez znanja korisnika. Kad budeš podesio sve, i instalirao onaj njegov drajver, moći ćeš sve lepo da poisključuješ. To služi recimo u firmi, da administrator noću na daljinu proveri makinu, ako treba da se updatuje, može da se startuje i gasi, instalira, deinstalira, ali ne može preko interneta, ne dao Bog. Pa gro firmi i kupuje tu vPro Intelovu tehnologiju, baš zbog toga. Evo ti konkretno ovo:

Citat:

One of the thing that I find useful with MEI is you can use: http://{your machine ip}:16992/ and remote power on / off your machine.


Naravno, to ti ili admin u firmi podešava da li može ili ne.

PS Je l' ti nešto ovako izađe (zanemari italijanski jezik, nisu ni našli rešenje)

http://answers.microsoft.com/i...28-db1b-4e26-ae65-3275dd246f7c

Daj nam ove DEV i VEN brojeve, na četvrtoj slici, pri dnu imaš kako je kod njega.

[Ovu poruku je menjao tuxserbia dana 02.02.2015. u 18:27 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao tuxserbia dana 02.02.2015. u 18:29 GMT+1]
Kako se dele racunarski programi?
Na bagovite (sa greskama) i ispravne (bez gresaka). Ovi drugi su hipoteticki.
***GPL-ovano by @Shadowed

"Ja za email koristim outlook express u virtualnoj mašini, tako da s te strane nijedan linux nije
dorastao XP-u." - pisac
 
0

vladimir_83
Srbija

Član broj: 58855
Poruke: 61
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Intel Management Engine i problem sa gasenjem laptopa02.02.2015. u 18:06 - pre 112 meseci
Citat:
Ono ME 0.0.314... u BIOS-u ti je verzija nazovi ga Firmware-a, a ovo što ti instaliraš 6 nešto je verzija drajvera za taj čip, i nemoj odmah da te plaše sa ovim da radi nešto bez znanja korisnika. Kad budeš podesio sve, i instalirao onaj njegov drajver, moći ćeš sve lepo da poisključuješ. To služi recimo u firmi, da administrator noću na daljinu proveri makinu, ako treba da se updatuje, može da se startuje i gasi, instalira, deinstalira, ali ne može preko interneta, ne dao Bog. Pa gro firmi i kupuje tu vPro Intelovu tehnologiju, baš zbog toga.


Dobro to za firmware i verziju drajvera jeste, nisam to razmisljao..znam cemu sluzi ali mi je ''malo'' nelogicno da tolika korporacija to tako glupo uradi i komplikovano..resenja bi trebalo da su jednostavna i da postoji odmah opcija da se me iskljuci u BIOS-u odmah..to je sasvim logicno i jasno..gde je tu kontorla krajnjih korisnika i laka mogucnost da za moje pare napravim masinu da radi sa cim ili bez cega ja zelim?! Svi drajveri su vec instalirani automatski po pokretanju Windows 7, koji je bez bilo kakvih dodatnih drajvera tj. original), a jedino Intel ME drajveri su problem a nemoguce ih je instalirati originalne sa njihovog zvanicnog sajta niti ima objasnjenja, postupka, ma nista..besmisleno..

Citat:
PS Je l' ti nešto ovako izađe (zanemari italijanski jezik, nisu ni našli rešenje)

http://answers.microsoft.com/i...28-db1b-4e26-ae65-3275dd246f7c

Daj nam ove DEV i VEN brojeve, na četvrtoj slici, pri dnu imaš kako je kod njega.


Trazio bi i ja preko tih brojeva ali ih uopste nema iako je sve identicno kao sa slike koju si postavio s tim sto kod mene uopste nema te kartice Event (ili kao kod njih Eventi sto pise)..

E nasao sam sad pod Hardware Ids neke 4 DEV vrednosti pod karticom Details..
 
0

tuxserbia
Oleg Vučković
urandom
/dev/null
Niš

Član broj: 4094
Poruke: 867

Jabber: tuxserbia@elitesecurity.org
ICQ: 65355850
Sajt: 127.0.0.1


+112 Profil

icon Re: Intel Management Engine i problem sa gasenjem laptopa02.02.2015. u 18:12 - pre 112 meseci
Citat:
vladimir_83: Trazio bi i ja preko tih brojeva ali ih uopste nema iako je sve identicno kao sa slike koju si postavio s tim sto kod mene uopste nema te kartice Event (ili kao kod njih Eventi sto pise)..

E nasao sam sad pod Hardware Ids neke 4 DEV vrednosti pod karticom Details..


Baš to, ovo na slikama je mislim Win 8.1, pa još na talijanskom.

A reci mi ovako, da nije možda taj laptop kupljen polovan, pa da je već bio u nekoj firmi, i da je to već bilo podešavano? Ako je takva stvar, onda ti ne gine komplet RESET, i cmos i nvram, ali to moramo da pročačkamo za te modele kako se radi
Kako se dele racunarski programi?
Na bagovite (sa greskama) i ispravne (bez gresaka). Ovi drugi su hipoteticki.
***GPL-ovano by @Shadowed

"Ja za email koristim outlook express u virtualnoj mašini, tako da s te strane nijedan linux nije
dorastao XP-u." - pisac
 
0

vladimir_83
Srbija

Član broj: 58855
Poruke: 61
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Intel Management Engine i problem sa gasenjem laptopa02.02.2015. u 18:19 - pre 112 meseci
Citat:
A reci mi ovako, da nije možda taj laptop kupljen polovan, pa da je već bio u nekoj firmi, i da je to već bilo podešavano? Ako je takva stvar, onda ti ne gine komplet RESET, i cmos i nvram, ali to moramo da pročačkamo za te modele kako se radi


Da, ja sam ga kupio polovnog od coveka koji ih donosi iz inostranstva. Za cmos znam da skinem bateriju na minut ili nesto vise i da eventualno dzampere ili iglice te resetujem ali za nvram ne znam sta je ni gde je..

Pitanje je dal ce i to da radi ali vredi to najvise i probati..i znaci sad kad ode iz firme kojoj ne treba postaje neupotrebljiv i gotovo ili je potrebno izgubiti mesec dana da bi se namestio da radi pravilno..nema polovno, samo kupuj novo?!
 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7176 Profil

icon Re: Intel Management Engine i problem sa gasenjem laptopa02.02.2015. u 18:26 - pre 112 meseci
@vladimir_83,

Tvoji problemi gotovo sasvim sigurno nemaju nista sa ME engine-om.

ME engine je vec odavno obavezan deo platforme, vise ga nije moguce ukloniti iz prostog razloga sto se procesor ne bi ni pokrenuo sa adekvatnom konfiguracijom bez ME engine-a u UEFI firmware-u.

Sam ME firmware je prilicno neprimetan sto se svakodnevnog rada tice (osim ako ne pricamo o nekim dodatnim vPro feature-ima, ali to je sasvim druga prica). Svaka danasnja Intel platforma ima bar minimalni ME (bez vPro-a recimo) i taj minimalni deo nije moguce iskljuciti (tj. moguce je sa debug verzijom UEFI firmware-a ali ce onda procesor raditi u ogranicenom rezimu na najmanjoj frekvenciji i sl. svakako ne nesto sto ti treba).

Bucan ventilator je, kao sto ljudi vec rekose, najverovatnije posledica lose termalne solucije - najverovatnije su popustili kontakti rashladnog tela sa procesorom ili su se rebra napunila prasine. Za to je najbolje da se laptop rasklopi, pazljivo ocisti kompletan termalni sistem i ponovo nanese termalna pasta na procesor i southbridge.

Problem sa gasenjem zvuci kao problem sa drajverima.

Pokreni Windows-ovu dijagnostiku za energiju (powercfg.exe /energy) i vidi sta ti kaze energy report - moguce je da neki drajveri sprecavaju adekvatan power management.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
+1

vladimir_83
Srbija

Član broj: 58855
Poruke: 61
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Intel Management Engine i problem sa gasenjem laptopa02.02.2015. u 18:44 - pre 112 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic


Uradio i evo komplet izvestaja:

Power Efficiency Diagnostics Report
Computer Name SONYVAIOI3-PC
Scan Time 2015-02-02T18:38:17Z
Scan Duration 60 seconds
System Manufacturer Sony Corporation
System Product Name VPCEB2M1E
BIOS Date 07/20/2010
BIOS Version R0300Y8
OS Build 7601
Platform Role PlatformRoleMobile
Plugged In true
Process Count 48
Thread Count 608
Report GUID {2879ed8f-1a3e-4159-8d98-bdf5f0948229}
Analysis Results
Errors
Platform Power Management Capabilities:PCI Express Active-State Power Management (ASPM) Disabled
PCI Express Active-State Power Management (ASPM) has been disabled due to a known incompatibility with the hardware in this computer.
Warnings
Power Policy:802.11 Radio Power Policy is Maximum Performance (Plugged In)
The current power policy for 802.11-compatible wireless network adapters is not configured to use low-power modes.
Information
Platform Timer Resolution:Platform Timer Resolution
The default platform timer resolution is 15.6ms (15625000ns) and should be used whenever the system is idle. If the timer resolution is increased, processor power management technologies may not be effective. The timer resolution may be increased due to multimedia playback or graphical animations.
Current Timer Resolution (100ns units) 156000
Power Policy:Active Power Plan
The current power plan in use
Plan Name OEM Balanced
Plan GUID {381b4222-f694-41f0-9685-ff5bb260df2e}
Power Policy:Power Plan Personality (On Battery)
The personality of the current power plan when the system is on battery power.
Personality Balanced
Power Policy:Video Quality (On Battery)
Enables Windows Media Player to optimize for quality or power savings when playing video.
Quality Mode Balance Video Quality and Power Savings
Power Policy:Power Plan Personality (Plugged In)
The personality of the current power plan when the system is plugged in.
Personality Balanced
Power Policy:Video quality (Plugged In)
Enables Windows Media Player to optimize for quality or power savings when playing video.
Quality Mode Optimize for Video Quality
System Availability Requests:Analysis Success
Analysis was successful. No energy efficiency problems were found. No information was returned.
USB Suspend:Analysis Success
Analysis was successful. No energy efficiency problems were found. No information was returned.
CPU Utilization:Processor utilization is low
The average processor utilization during the trace was very low. The system will consume less power when the average processor utilization is very low.
Average Utilization (%) 0.82
Battery:Analysis Success
Analysis was successful. No energy efficiency problems were found. No information was returned.
Platform Power Management Capabilities:Supported Sleep States
Sleep states allow the computer to enter low-power modes after a period of inactivity. The S3 sleep state is the default sleep state for Windows platforms. The S3 sleep state consumes only enough power to preserve memory contents and allow the computer to resume working quickly. Very few platforms support the S1 or S2 Sleep states.
S1 Sleep Supported false
S2 Sleep Supported false
S3 Sleep Supported true
S4 Sleep Supported true
Platform Power Management Capabilities:Adaptive Display Brightness is supported.
This computer enables Windows to automatically control the brightness of the integrated display.
Platform Power Management Capabilities:Processor Power Management Capabilities
Effective processor power management enables the computer to automatically balance performance and energy consumption.
Group 0
Index 0
Idle (C) State Count 2
Performance (P) State Count 11
Throttle (T) State Count 8
Platform Power Management Capabilities:Processor Power Management Capabilities
Effective processor power management enables the computer to automatically balance performance and energy consumption.
Group 0
Index 1
Idle (C) State Count 2
Performance (P) State Count 11
Throttle (T) State Count 8
Platform Power Management Capabilities:Processor Power Management Capabilities
Effective processor power management enables the computer to automatically balance performance and energy consumption.
Group 0
Index 2
Idle (C) State Count 2
Performance (P) State Count 11
Throttle (T) State Count 8
Platform Power Management Capabilities:Processor Power Management Capabilities
Effective processor power management enables the computer to automatically balance performance and energy consumption.
Group 0
Index 3
Idle (C) State Count 2
Performance (P) State Count 11
Throttle (T) State Count 8
 
0

[es] :: Laptopovi :: Intel Management Engine i problem sa gasenjem laptopa
(Zaključana tema (lock), by Binary Mind)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 9049 | Odgovora: 35 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.