Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Visoka škola strukovnih studija i upis Master studija u Nemačkoj

[es] :: Vodič za učenje :: Visoka škola strukovnih studija i upis Master studija u Nemačkoj

[ Pregleda: 3402 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ser_nicky
BI Developer

Član broj: 307062
Poruke: 97
194.145.153.*



+32 Profil

icon Visoka škola strukovnih studija i upis Master studija u Nemačkoj08.01.2015. u 11:04 - pre 111 meseci
Pozdrav svima!
Ove godine treba da diplomiram na Visokoj školi elektrotehnike i računarstva strukovnih studija u Beogradu (smer Nove računarske tehnologije - studije traju 3 godine, "nose" 180 bodova). Da li neko zna, ili je imao iskustva - može li se nakon diplomiranja ići direktno na master studije na nekom od nemačkih univerziteta, ili ne?
Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

LANA6789
Belgrade

Član broj: 134422
Poruke: 2
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Visoka škola strukovnih studija i upis Master studija u Nemačkoj15.04.2015. u 08:56 - pre 108 meseci
Zdravo!

Mene zanima ista informacija ali za Svetsku. :)
Nekako predpostavljam da se prihvata.

Ja sam zivela u Danskoj 2 godine.
Znam da su ljudi koji su studirali "ingeniør højskole" tamo (inzenjerska visoka skola) koja traje 3 godine mogli posle nje da upisu Master studije na univerzitetu bez problema.
Mislim da jedino u Srbiji ljudi prave razliku izmedju strukovnih i akademskih u smislu da ti je sve ograniceno ako zavrsis strukovne. :/

Imam pouzdanu informaciju da na Beckom technickom univerzitetu prihvataju diplomu visoke tehnicke skole za upis na master studije.
Moja koleginica sa vise je upisala master tamo. Jedino sto su joj dali tipa 2 ispita razlike ili tako nesto sto ce polagati u toku studija.
Mi smo zavrsile Visoku tehnicku skolu strukovnih studija u Pozarevcu (180 bodova).

Svakako ti predlazem da kontaktiras fakultet iz Nemacke na kome bi zeleo da studiras i da ih direktno pitas da li prihvataju nase diplome.

Javi sta su ti rekli! :)))

Pozz

 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Visoka škola strukovnih studija i upis Master studija u Nemačkoj

[ Pregleda: 3402 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.