Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ispunjavanje uslova RATELA za dobijanje dozvole za pruzanje internet usluga.

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: Ispunjavanje uslova RATELA za dobijanje dozvole za pruzanje internet usluga.

[ Pregleda: 5155 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

genet
Danijel Mijalkov
Vranje
genet
Vranje Srbija

Član broj: 326817
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Ispunjavanje uslova RATELA za dobijanje dozvole za pruzanje internet usluga.25.12.2014. u 23:35 - pre 113 meseci
Ispunjavanje uslova RATELA za dobijanje dozvole za pruzanje internet usluga.

Zanima me da li imam uslova za dobijanje dozvole od strane RATELA za pruzanje internet usluga? Planovi su sledeci:

Da iz grada dovedem internet do sela koje je udaljeno 15 km.

Od opreme za LINK bi koristio sledece:

Na tacki A ( AirGrid M5 HP )

Na tacki B isto ( AirGrid M5 HP )

Testirao sam rezultati su:
Signal Strength -70 dbm
Noise Floor - 96 dbm
Transmit CCQ: 99.1 %
TX/RX Rate: 135 Mbps / 135 Mbps
airMAX Quality: 81 %
airMAX Capacity: 40 %

U selu bi za deljenje Interneta koristio MikroTik x86 licenca v5.20
3 LAN Ethernet Interface 100 mbps
2 Wlan kartice u ( AP Bridge modu ) Tp Link 350GD Wireless (Atheros AR5212) 2,4ghz

Za AP koristio bi antenu ( 2.4GHz 15dBi Outdoor Omni-directional Antenna
TL-ANT2415D ) 1m low loss cabla do kartice. Max korisnika na ovoj anteni 15

Za AP prema korisnicima na 5ghz koristio bi Nanostation m5 HP max korisnika na ovoj anteni 20

Korisnici na 2,4 ghz bi koristili Grid antene 24db
Maksimalna udaljenost korisnika 2 km.

Korisnici na 5 ghz bi koristili NanoStation Loco M5 maksimalna udaljenost 3 km.

Zanima me koliko minimalno treba ljudi u radnom odnosu i sa kojom strucnom spremom da bi dobio dozvolu za rad i kako bi trebalo da izgleda zahtev koji treba da posaljem ratelu?
( MOLIM VAS DA MI AKO JE MOGUCE OBJASNITE STA MI TACNO SVE TREBA DA BI DOBIO DOZVOLU POCEVSI OD STRUCNE SPREME PA DO OPREME) UNAPRED VAM HVALA.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Ispunjavanje uslova RATELA za dobijanje dozvole za pruzanje internet usluga.25.12.2014. u 23:49 - pre 113 meseci
A jesi li citao onu temu o taksi od vise stotina hiljada dinara po baznoj stanici? Da ti ne prepricavam sad po secanju, potrazi ovde...
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Sleepless_mind
Bojan Vranac
NetLogic D.O.O.
01000010 01000111 0100010

Član broj: 33611
Poruke: 564
*.vranac.us.

Jabber: wizard[at]elitesecurity.org
ICQ: 12413605
Sajt: www.netlogic.rs


+34 Profil

icon Re: Ispunjavanje uslova RATELA za dobijanje dozvole za pruzanje internet usluga.26.12.2014. u 00:18 - pre 113 meseci
Nema potrebe da trazis to za takse, to je bilo u pokusaju pre 2 godine, ali je povuceno, a pojam bazne stanice definisan.

Na RATEL-ovom sajtu postoji detaljno napisano sta je potrebno od dokumentacije i obrazaca da se podnese, kako bi se ispunila forma obavestavanja RATEL-a o pocetku delatnosti pruzanja internet usluga i to sve na sledecem linku:

http://ratel.rs/uputstva_i_obr...tronskih_komunikacija.548.html

Dozvola se ne dobija, kao ni odobrenje, nego se samo vrsi upis u evidenciju operatora.

Ja bih razmislio o pruzanju usluge u opsegu 2.4GHz i krenuo odmah samo na 5GHz sa jedne strane, a sa druge glavni link sa napisanim podacima ne uliva poverenje.
We are Borg. We shall assimilate you.
RESISTANCE IS FUTILE!

Asus P6T Deluxe V2
Intel Core i7 965 3.2GHz
OCZ 3x2GB DDR3 PC3-12800 Flex EX Low Voltage Triple Channel
2x1000GB Spinpoint F1
ATI Radeon HD5970
Lian Li PC-P80R
Samsung T240

www.me2everyone.com/213043
 
Odgovor na temu

genet
Danijel Mijalkov
Vranje
genet
Vranje Srbija

Član broj: 326817
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ispunjavanje uslova RATELA za dobijanje dozvole za pruzanje internet usluga.28.12.2014. u 09:13 - pre 113 meseci
Procitao sam detaljno link sa obrascem koji si mi poslao. E sad jedno mi nije jasno, tamo pise da traze ( internet stranu na kojoj se nalaze podaci o tarifi i cenovniku i standardnom ugovoru sa pretplanikom. )
Tu internet stranu verovatno treba da pripremim pre nego sto podnesem zahtev RATELU.

Kako bi ta stranica trebala da izgleda?

Kome treba da se obratim da to profesionalno odradi?

Citao sam dosta po forumu naisao sam na cenu od 10000 din za podnosenje zahteva za evidenciju. Da li je cena i sada toliko?

Zanima me i kolika je trenutna godisnja naknada koja se placa RATELU posle izvrsenog upisa u evidenciju?

Sto se tice glavnog linka, posto kazes da bas i ne uliva poverenje / Koju rezultat bi trebao da imam na tom linku da bi bio dovaljan za upis u evidenciju RATELA.

Evo otprilike znate sta hocu da uradim ako imate neki predlog za opremu ili plan za takav projekat koji planiram da napravim PREDLOZITE TU SAM DA SASLUSAM. Hvala
 
Odgovor na temu

genet
Danijel Mijalkov
Vranje
genet
Vranje Srbija

Član broj: 326817
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ispunjavanje uslova RATELA za dobijanje dozvole za pruzanje internet usluga.03.01.2015. u 10:43 - pre 113 meseci
Mogu li da dobijem bar neki odgovor???
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Ispunjavanje uslova RATELA za dobijanje dozvole za pruzanje internet usluga.06.01.2015. u 09:33 - pre 113 meseci
A kako bi bilo da posaljes mail RATEL-u ili ih nazoves telefonom? :)
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: Ispunjavanje uslova RATELA za dobijanje dozvole za pruzanje internet usluga.

[ Pregleda: 5155 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.