Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

laptop ne puni, adapter ispravan

[es] :: Laptopovi :: laptop ne puni, adapter ispravan

[ Pregleda: 4814 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

koke 1
mostar

Član broj: 75016
Poruke: 7
92.36.160.*



Profil

icon laptop ne puni, adapter ispravan12.12.2014. u 23:57 - pre 113 meseci
pozdrav
prvo da kažem da nisam nova na forumu ali se ne mogu ulogovati sa svojim nickom nibleri te i ovim putem molim moderatore da mi omoguće to preko nove email adrese :)

problem je sljedeći:
ACER V3 771 53216g50maii i5 laptop se ugasio kad mu se baterija ispraznila a adapter je ispravan, provjereno
prije toga sam probala neki auto punjač od 12v i vjerovatno sam mu nešto "spržila"

Ako je slučajno bio pogrešni polaritet postavljen na ovom autopunjaču da li je stradao DC-DC pretvarač na matičnoj ploči laptopa ili je moguće i da je zbog preniskog napona (12 umjesto 19 V) taj isti DC-DC pretvarač povukao preveliku struju pa je zaštita aktivirana ako ovo uopšte postoji

Baterijatada vjerovatno nije stradala ali pretpostavljam da sam je poslje zeznula na drugoj matičnioj kad sam istu probala i tad mi je malo zavarničilo i otišla ova druga matična skroz - ali ona nije ni bitna

znači laptop ne pali lampicu punjenja kad je priključen na ispravan adapter i također neće da upali
e sad nekako sam uspjela prikopčat bateriju od drugog laptopa - HP 635 i dešava se sljedeće:
sa samom baterijom neće da upali ali kad prikopčam i adapter laptop upali i radi sve osim punjenja
poslje paljenja laptop radi koliko traje i ova "zamjenska" baterija


mogu li preko pinova gdje se priključuje baterija probati upaliti laptop sa odgovarajućim adapterom - jačine kao baterija 10,8 V 4400mAh, 48 Wh ili mi opet trba neka elektronika kao i na bateriji?

ova ACER-ova baterija ne pokazuje izlaznu snagu ali kad provjeravam pojedinačno čelije one su pune - opet priručno napunjene preko drugog punjača
pretpostavljam da sam spržila elektroniku na bateriji jer mi je ti došlo do spoja kad sam palila ovu drugu matičnu



 
Odgovor na temu

koke 1
mostar

Član broj: 75016
Poruke: 7
92.36.146.*



Profil

icon Re: laptop ne puni, adapter ispravan15.12.2014. u 16:59 - pre 113 meseci
uuu ja sam mislila da će bar neko mi pokušat pomoć

haj da pitam drugo:

ovu drugu ploču koju sam zeznula skroz imam istu neispravnu a radi se o MSI CX500
na ovoj koja je radila dok je nisam spržila primjetila sam da se jedan "ćipić" nenormalno grije

šta mislite da li da probam sa ove neispravne zamjeniti taj isti ćipić ili je vjerovatno još nešto otišlo

znamda je nezahvalno išta prićati na neviđeno al eto ako ko može barpretpostaviti
 
Odgovor na temu

riskantni
dejan ris
Novi Sad

Član broj: 22334
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: laptop ne puni, adapter ispravan30.12.2014. u 21:36 - pre 112 meseci
jbg, pisao sam ti odgovor pola sata i na kraju error :( ništa od poruke....

Ako ti je bitno da ti proradi laptop, kontaktiraj pravi servis, nemoj se igrati jer laptopovi niti su jeftini, niti su delovi uvek na dohvat ruke...

Mrzi me da ponovo sve komentare ponovo stavljam... ako nisi iskusan elektroničar, batali. Postoje profesionalci.

koke 1:"šta mislite da li da probam sa ove neispravne zamjeniti taj isti ćipić ili je vjerovatno još nešto otišlo"
Čipove je najteže menjati, male šanse su da ih uspešno zameniš ako nisi iskusna... treba biti precizan, brz, itd. Ukoliko komponentu izložiš visokoj temperaturi lemilice duže vreme, postoji šansa da ispravnu komponentu pokvariš. Postoji razlog zašto se čip pregreva... da li ćeš zamenom čipa nešto postići veliko je pitanje, uzrok možda leži negde drugde.

Sve najbolje, i želim ti da rešiš problem što bezbolnije.

 
Odgovor na temu

koke 1
mostar

Član broj: 75016
Poruke: 7
92.36.180.*



Profil

icon Re: laptop ne puni, adapter ispravan31.12.2014. u 09:09 - pre 112 meseci
ma nisam ni mislila da sama mjenjam čipove nego da zamolim nekog ko to zna i ima opremu
na moju žalost ne znam nikoga ko zna popraviti laptop osim da mu zamjeni neki dio što znam i ja

ima li ko kakav dobar servis za preporučiti?

našla sam na netu BGD servis računara pa ću probat njih kontaktirati
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: laptop ne puni, adapter ispravan

[ Pregleda: 4814 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.