Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Elektroliti razlicite voltaze

[es] :: Elektronika :: Elektroliti razlicite voltaze

[ Pregleda: 2530 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

notebookFun
System Administrator
Novi Sad

Član broj: 226286
Poruke: 835



+20 Profil

icon Elektroliti razlicite voltaze28.11.2014. u 13:32 - pre 114 meseci
U poslednje vrijeme cesto mijenjam elektrolite na maticnim plocama pa me interesuje sledece.

Znam da kod eletrolita napon moze biti veci ili jednak a da kapacitet mora biti isti. Recimo da na ploci imam fabricke elektrolite 1800uF 6.3V, ja ih zamjenim sa 1800uF 16V znam da ce ploca da radi ali me interesuje kako se ponasaju da li ima nekih mana?

Planiram da kupim vecu kolicinu elektrolita pa bih kupio ove sa vecom voltazom jer se mogu ubacivati i na drugim mjestima gdje se trazi 16V ali me interesuje da li je ovo bas jednako u radu ili je bolje da mjenjam sa bas identicnom voltazom?
Ukoliko se treseš od ljutnje na svaku nepravdu onda si moj suborac. ~Che Guevara
 
Odgovor na temu

Branko.R

Član broj: 323334
Poruke: 315
*.adsl-1.sezampro.rs.



+589 Profil

icon Re: Elektroliti razlicite voltaze28.11.2014. u 13:43 - pre 114 meseci
Možeš da staviš elektrolite i veće voltaže i kapaciteta. Važno je da, oni oko procesora budu za naznačenu temperaturu i da fizički možeš da ih smestiš (ako su gusto pakovani).
 
Odgovor na temu

notebookFun
System Administrator
Novi Sad

Član broj: 226286
Poruke: 835



+20 Profil

icon Re: Elektroliti razlicite voltaze28.11.2014. u 14:23 - pre 114 meseci
Nisam dobio bas precizan odgovor, volio bih da se jos neko ukljuci u temu. Lako mi je smjestiti elektrolite malo ostavim vece nozice i to je to (kao na slici)....Sto se tice temperature pratim i to...
Da li ovi elektroliti od 16V oslobadjaju vecu temperaturu iako rade na nizoj voltazi?


Ukoliko se treseš od ljutnje na svaku nepravdu onda si moj suborac. ~Che Guevara
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

emiSAr
penzioner
Sarajevo, BiH

Član broj: 286119
Poruke: 3679
46.36.165.*



+356 Profil

icon Re: Elektroliti razlicite voltaze28.11.2014. u 15:28 - pre 114 meseci
Kod takve situacije kada je elektrolit veceg napona ima i neznatno veci ESR, a jos kad ga stavis "na visokoj nozi" povecas mu i ESL, tako da gdje je god
moguce pakuj elektrolite na sto krace nozice, moze biti nesto vece voltaze ali trazi isti promjer i raster nozica.-Pogotovo na MB, obicno se radi o SW konvertorima.-

pOz

Nebom stupa, nebom lupa moja generacija., jedan po jedan, srest ćemo se svi...

 
Odgovor na temu

notebookFun
System Administrator
Novi Sad

Član broj: 226286
Poruke: 835



+20 Profil

icon Re: Elektroliti razlicite voltaze28.11.2014. u 16:06 - pre 114 meseci
Citat:
emiSAr: Kod takve situacije kada je elektrolit veceg napona ima i neznatno veci ESR, a jos kad ga stavis "na visokoj nozi" povecas mu i ESL, tako da gdje je god
moguce pakuj elektrolite na sto krace nozice, moze biti nesto vece voltaze ali trazi isti promjer i raster nozica.-Pogotovo na MB, obicno se radi o SW konvertorima.-
pOz


Hvala EmiSAr, uvijek se obradujem kada vidim tvoj odgovor ;)
Ukoliko se treseš od ljutnje na svaku nepravdu onda si moj suborac. ~Che Guevara
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Elektroliti razlicite voltaze

[ Pregleda: 2530 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.