Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

K R V da li je dajete

elitemadzone.org :: MadZone :: K R V da li je dajete

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 18915 | Odgovora: 66 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9458 Profil

icon Re: K R V da li je dajete22.10.2014. u 14:34 - pre 115 meseci
Citat:
DaliborP:
Danas sa dao krv


Arhitekta odozgo sve vidi ! Nije lepo lagati.
Da vam sestra potpiše !


Malo šale ne škodi, ali nemojte da uništavete temu. Molim vas.
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: K R V da li je dajete22.10.2014. u 14:42 - pre 115 meseci
Malo sale je i bilo al' onda krenu hejteri pa sve ode na drugu stranu. Jbg, tako ti je to.
 
Odgovor na temu

7.scena

Član broj: 324066
Poruke: 125
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://www.kupacikostimi..


+355 Profil

icon Re: K R V da li je dajete22.10.2014. u 14:45 - pre 115 meseci
Citat:
dava:
tj. doživio sam ono što sam načuo da se dešava sa dozama (krađa i nošenje u privatne klinike) pa sam revoltiran time počeo da idem samo namjenski kad nekome treba.

Pa dobro ljudi gde mislite da privatne klinike treba da nabavljaju krv nego u Zavodu za transfuziologiju, nece valjda nabavljati na crnom trzistu ?!
I u privatnim bolnicama se operisu ljudi i lece od tezih bolesti i njima treba krv davaoca.

Sto se tice upitnika, da li oni zaista testiraju svakog davoaca ? Ili upitnik sluzi za selekciju ljudi koje ce testirati na zarazne bolesti?

U upitnku moze da se laze iako ne bi smelo, gledam ljude kako ne citajuci zaokruzju. Ok je da me pita da li sam bio u centralnoj africi ili da li pijem lekove te i te.
Ali ne razumem cemu ona baterija pitanja o seksualnom ponasanju ako se svaki uzorak testira na polno prenosive bolesti ? Da li sam ja imao jednu ili vise partnerki, da li sam svaki put koristio zastitu, da li sam praktikovao ovaj ili onaj seks itd. Cemu ta pitanja ? Meni nije prijatno popunjavanje tog dela, jer neke ljude koji rade tamo poznajem i zasto oni moraju da znaju moje seksualne navike ili da ja recimo varam zenu.


Upitnik na stranu, dajte krv, dobar je osecaj.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.dynamic.sbb.rs.



+1350 Profil

icon Re: K R V da li je dajete22.10.2014. u 14:45 - pre 115 meseci
Citat:
Shadowed:
Malo sale je i bilo al' onda krenu hejteri pa sve ode na drugu stranu. Jbg, tako ti je to.


Nisu hejteri nego ljudi reaguju na trolovanje.

Kada ćeš shvatiti da trolovanje na ES-u više nije poželjno ponašanje?
 
Odgovor na temu

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Re: K R V da li je dajete22.10.2014. u 14:47 - pre 115 meseci
Da li neko zna na koje se sve bolesti/stanja testira krv, kad se dobrovoljno daruje?
SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: K R V da li je dajete22.10.2014. u 14:49 - pre 115 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic: Kada ćeš shvatiti da trolovanje na ES-u više nije poželjno ponašanje?


To bi moglo da se shvati samo u slucaju da nekad jeste bilo a nije. Man' se corava posla.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: K R V da li je dajete22.10.2014. u 14:52 - pre 115 meseci
Citat:
7.scena: U upitnku moze da se laze iako ne bi smelo, gledam ljude kako ne citajuci zaokruzju. Ok je da me pita da li sam bio u centralnoj africi ili da li pijem lekove te i te.
Ali ne razumem cemu ona baterija pitanja o seksualnom ponasanju ako se svaki uzorak testira na polno prenosive bolesti ? Da li sam ja imao jednu ili vise partnerki, da li sam svaki put koristio zastitu, da li sam praktikovao ovaj ili onaj seks itd. Cemu ta pitanja ? Meni nije prijatno popunjavanje tog dela, jer neke ljude koji rade tamo poznajem i zasto oni moraju da znaju moje seksualne navike ili da ja recimo varam zenu.


Sa ovim se slazem. Mislim da je preterano sa tom vrstom pitanja.
Bilo bi dobro ako ima na ES-u nekog ko radi u zavodu za transfuziju ili na drugi nacin pouzdano zna kakva je inace procedura nakon davanja krvi. Koji se testovi rade i na koji nacin upitnik utice na davanje krvi i kasnije postupanje sa istom.
 
Odgovor na temu

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Re: K R V da li je dajete22.10.2014. u 14:53 - pre 115 meseci
Citat:
7.scena:
Citat:
dava:
tj. doživio sam ono što sam načuo da se dešava sa dozama (krađa i nošenje u privatne klinike) pa sam revoltiran time počeo da idem samo namjenski kad nekome treba.

Pa dobro ljudi gde mislite da privatne klinike treba da nabavljaju krv nego u Zavodu za transfuziologiju, nece valjda nabavljati na crnom trzistu ?!
I u privatnim bolnicama se operisu ljudi i lece od tezih bolesti i njima treba krv davaoca.



Aha, a to opravdava da moju/nečiju dozu ukradu.
SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
 
Odgovor na temu

7.scena

Član broj: 324066
Poruke: 125
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://www.kupacikostimi..


+355 Profil

icon Re: K R V da li je dajete22.10.2014. u 14:59 - pre 115 meseci
@dava
Kako mislis ukradu ?
Ja pricam o tome da privatne klinike moraju da nabavljaju krv u Zavodu za transfuziologiju.
 
Odgovor na temu

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Re: K R V da li je dajete22.10.2014. u 15:01 - pre 115 meseci
Ma to je jedno moje iskustvo kad sam dao krv za jednu gospođu, pa sam poslije morao da idem dokazivati da sam dao krv da bi se doza pojavila.
SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: K R V da li je dajete22.10.2014. u 15:12 - pre 115 meseci
Mene ozbiljno interesuju sledece stvari, posto dugo nisam davao krv (a tada kad sam davao nije bilo nikakvih problema, upitnika itd.)
- Da li vam svaki put daju novi set (igla, ono crevo) za vadjenje krvi (da ne bude da brishu iglu alkoholom ili nesto sl.)?
- Sta sve pishe u tom famoznom upitniku? Da li mora da se popunjava... posto imam averziju od deljenja licnih informacija na sve strane.
- Da li neko zna kako se posle toga testira krv... tj. da li meshaju uzorke u vece kolicine pa to testiraju na bolesti pre slanja u bolnice, ili kako to vec ide? Na sta se sve testira krv?
- Da li oni koji su dali krv mogu da dobiju neku povratnu informaciju ako bas nesto sa njihovom krvlju nije uredu?
- Koliko traje cela procedura?
- Da li mora da se nosi zdravstvena knjizica (posto je ne nosim stalno sa sobom)?
- Kako izgleda davanje u onom busu sto obicno stoji na Trgu republike, i koja su jos mesta za davanje po gradu?

 
Odgovor na temu

7.scena

Član broj: 324066
Poruke: 125
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://www.kupacikostimi..


+355 Profil

icon Re: K R V da li je dajete22.10.2014. u 15:21 - pre 115 meseci
Citat:
Vaša krv će biti detaljno ispitana i na bolesti koje se mogu preneti i transfuzijom: SIDA, žutica B i C i sifilis.
Ove analize za Vas su besplatne, a rade se iz uzorka krvi svakog davaoca posle svakog davanja krvi.
Pri popunjavanju Upitnika za davaoca, koji se sastoji od niza pitanja na koje je neophodno dati iskrene odgovore jer su u funkciji brige i za zdravlje davaoca koji želi da daruje krv kao i bolesnika kome će ta krv biti primenjena svojim potpisom davalac potvrđuje da savesno i sa punom odgovornošću stoji iza datih odgovora. Davanje krvi ne treba da bude odraz samo želje da se pomogne drugima, već i svesti o potencijalnim rizicima primene date krvi. Osoba koja želi da davanjem krvi pomogne drugima mora biti sigurna da ovim činom neće ugroziti onoga kome želi da pomogne. Ova sigurnost se postiže edukacijom i samoisključivanjem u slučaju postojanja rizičnih stanja i ponašanja kao i iskrenim odgovorima na pitanja pri lekarskom pregledu.


Mislim da imas odgovore na sva tvoja (i moja) pitanja na sajtu instituta:
http://www.nbti.org.rs/cms/view.php?id=116

Evo ga i upitnik druga strana:
http://www.nbti.org.rs/upload/document/upitnik_ii_strana.pdf
Poslednjiu put kada sam davao krv (prosle godine), nisu imali ovako standardizovan upitnik i pitanja nisu bila ista.

Secam se da su u staroj verziji pitali da li sam imao seks sa partnerkom koja mi nije stalna partnerka, da li sam menjao seksualne partnerke u poslednjih 6 meseci...
U ovom novom imaju pitanja da li ste spavali sa prostitukom, da li ste vi prostituka, da li ste praktikovali analni seks.

Ako svakoga testiraju na "SIDA, žutica B i C i sifilis" mozda im ova pitanju sluze da krv testiraju na neke dodatne seksualno prenosive bolesti, inace ne razumem zasto pitaju ove stvari.

[Ovu poruku je menjao 7.scena dana 22.10.2014. u 16:34 GMT+1]
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: K R V da li je dajete22.10.2014. u 15:54 - pre 115 meseci
Citat:
Otto23:
Mene ozbiljno interesuju sledece stvari, posto dugo nisam davao krv (a tada kad sam davao nije bilo nikakvih problema, upitnika itd.)
- Da li vam svaki put daju novi set (igla, ono crevo) za vadjenje krvi (da ne bude da brishu iglu alkoholom ili nesto sl.)?
- Sta sve pishe u tom famoznom upitniku? Da li mora da se popunjava... posto imam averziju od deljenja licnih informacija na sve strane.
- Da li neko zna kako se posle toga testira krv... tj. da li meshaju uzorke u vece kolicine pa to testiraju na bolesti pre slanja u bolnice, ili kako to vec ide? Na sta se sve testira krv?
- Da li oni koji su dali krv mogu da dobiju neku povratnu informaciju ako bas nesto sa njihovom krvlju nije uredu?
- Koliko traje cela procedura?
- Da li mora da se nosi zdravstvena knjizica (posto je ne nosim stalno sa sobom)?
- Kako izgleda davanje u onom busu sto obicno stoji na Trgu republike, i koja su jos mesta za davanje po gradu?

Ne treba ti zdravstvena knjižica, ni lična karta.
Busa na Trgu odavno nema, a dok je stajao tamo, procedura je vrlo slična kao u Zavodu, samo je kapacitet, očigledno, manji. Ispred busa popuniš upitnik, uđeš, unesu tvoje podatke u bazu, uzmu ti krv iz prsta i poslušaju disanje, ako je sve u redu odeš u drugi deo busa, legneš na jedan od 4 ležaja, gde ti neka od sestara ubode onu iglu, pumpaš i čekaš da se napuni kesa. Izvade iglu, stave vatu i zaviju zavoj oko ruke. Zatim još malo odležiš na tom ležaju, ako ti je dobro ustaneš, popiješ čašu nekog soka, daju ti kesu sa nekim keksom, sokom i slično, izljubite se i odeš dalje svojim putem, recimo u šetnju Knezom.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: K R V da li je dajete22.10.2014. u 16:55 - pre 115 meseci
Davao sam kad god naletim na onaj bus. Nemam pojma koliko puta, nisam brojao.
Nisam imao sa tim nikakvih problema sa tim u Srbiji i Austriji, ali u US mi ne primaju više.
Ne primaju nikodkog ko je odnekud drugo stigao ovdje niti od ovih ovdje koji su vise od xx dana/mjeseci
(ne znam tačno) boravili van US ili uopšte bili (nebitno koliko kratko) u određenim dijelovima svijeta.
Valjda im se (još) ne isplati da rade testiranja na neke bolesti (npr. ludih krava i sl.).
 
Odgovor na temu

bin.sys

Član broj: 325059
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+219 Profil

icon Re: K R V da li je dajete22.10.2014. u 17:06 - pre 115 meseci
@Odin D. U US čitaju tvoje postove sa EMZ pa ne žele da rizikuju, moguće je da je nešto zarazno.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: K R V da li je dajete22.10.2014. u 17:22 - pre 115 meseci
Pa da, valjda smatraju da ko god dobrovoljno ima neke veze sa Balkanom, taj potencijalno nije baš "u vinklo".
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9458 Profil

icon Re: K R V da li je dajete22.10.2014. u 18:17 - pre 115 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Citat:
Shadowed:
Malo sale je i bilo al' onda krenu hejteri pa sve ode na drugu stranu. Jbg, tako ti je to.


Nisu hejteri nego ljudi reaguju na trolovanje.

Kada ćeš shvatiti da trolovanje na ES-u više nije poželjno ponašanje?


Nebojša,

Molim te da mi objasniš te izraze koje svi koristite.Pitanje je krajnje ozbiljno i iskreno.
Isto tako bi te zamolio da i ti, ako ti zdravlje dozvoljava, direktno daš doprinos ovoj akciji.

Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9458 Profil

icon Re: K R V da li je dajete22.10.2014. u 18:34 - pre 115 meseci
Citat:
dava:
Ma to je jedno moje iskustvo kad sam dao krv za jednu gospođu, pa sam poslije morao da idem dokazivati da sam dao krv da bi se doza pojavila.


Retko se daje krv direktno za nekoga, da ta doza ide baš osobi za koju daješ. To se dešava samo u slučaju retkih i specijalnih grupa.
Obično se procenjuje da za neku operaciju trebaju,recimo, tri doze krvi i onda zamole porodicu da nađu tri davaoca krvi . Na taj način
se obnavljaju rezerve krvi na principu, da jako karikiram, kao kada odeš za plin za kuću. Tvoja boca ( krv ) ide nekom drugom dok ti
kući nosiš drugu bocu.
A što se lopovluka tiče u svakoj oblasti on postoji. Da li bi zbog 5% posto korumpiranih lekara trebali da raspustimo zdravstvo. Ne,
ne treba , već treba da se borimo protiv toga i da nam to ne bude opravdanje za nedavanje krvi!

Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: K R V da li je dajete22.10.2014. u 19:27 - pre 115 meseci
Ne pratim ovaj deo i slučajno sam video temu. Do sada sam krv dao više od 30 puta (da ne tražim knjižicu) a poslednji put pre godinu dana. Problem je što se poslednjih godina borim sa njihovim načinom merenja hemoglobina pa obično imam malo ispod donje granice (ne donje normalne nego donje za davaoce) iako sam siguran da imam dovoljno. Nekad ubedim lekara pa odrade kompletniju analizu po kojoj imam više i onda je u redu. Ako imam neki skori lab nalaz, tada prođe jer i tu imam sve OK. Upravo razmišljam da odem do svog lekara pa da mi odradi komplet analizu i da onda odem u transfuziju ...

Inače nemam nikakvih problema sa davanjem, mogu da ustanem čim izvade iglu ali više zbog njih odležim par minuta. ;)
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9458 Profil

icon Re: K R V da li je dajete22.10.2014. u 20:52 - pre 115 meseci
Jako mi je drago da si svestan čovek koji je spreman da pomogne drugima i po cenu borbe.

Jako mi je drago i to što si super moderator. Pokačio sam ovu temu na više foruma sa adresom
koja upućivala na ovaj forum. Nažalost tvoje kolege su sve te teme eliminisale. Pogotovo sam
zapanjen da su odsranili temu sa automobilizma i motoristike, sa mesta koje same pozivaju
ovakvu temu.
Molim te da sa tvoje pozicije poradiš na proširenju akcije.
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: K R V da li je dajete

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 18915 | Odgovora: 66 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.