Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Katar / Qatar i zemlje Zaljeva generalno

[es] :: Vodič za posao :: Katar / Qatar i zemlje Zaljeva generalno

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 26674 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nuruka36

Član broj: 325676
Poruke: 20
109.175.40.*



Profil

icon Katar / Qatar i zemlje Zaljeva generalno19.10.2014. u 09:55 - pre 115 meseci
Dobio sam ponudu za posao u Kataru pa bih vas zamolio za mišljenje:

- plata 15 000 rijala (3000 €)
- stan 30% od osnovne plate plate
- auto 7% od osnovne plate
- škola za dvoje djece 50% od cijene školarine
- jednom godišnje povratna avionska karta za 4 člana porodice
- 3 sedmice godišnji odmor
- osiguranje

Imam 36 godina, inžinjer, 10 godina iskustva, četvero djece od toga troje ide u školu, radio bih za firmu koja bi me iznajmljivala po projektima, za početak nekoj vladinoj instituciji.

Koliko bih mogao uštedjeti odnosno šta dobijam odlaskom u Katar?

Evo šta ostavljam: Lagan posao od 1000 €, priznat u struci, supruga ne radi, imam stan, auto, kvalitetan život, puno slobodnog vremena, godišnji 30 radnih dana.

Vrijedi li probati?
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Katar / Qatar i zemlje Zaljeva generalno19.10.2014. u 10:32 - pre 115 meseci
Proveri samo da nije kao u Dubaiju da se kirija plaća 6-12 meseci unapred...
 
Odgovor na temu

nuruka36

Član broj: 325676
Poruke: 20
109.175.40.*



Profil

icon Re: Katar / Qatar i zemlje Zaljeva generalno19.10.2014. u 11:18 - pre 115 meseci
Sumnjam.

A onako genralno kako ti se čini ponuda?
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
77.243.20.*



+6455 Profil

icon Re: Katar / Qatar i zemlje Zaljeva generalno19.10.2014. u 13:31 - pre 115 meseci
Ja licno u te zemlje ne zelim da krocim ni turisticki, a kamoli da nesto jos radim tamo... Recimo ne znam da li znas, ali ako tamo uzmes bilo kakav kredit, karticu, leasing a ostanes bez posla, automatski ides u zatvor dok ne izmiris dug u potpunosti.
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Katar / Qatar i zemlje Zaljeva generalno19.10.2014. u 13:53 - pre 115 meseci
nuruka36@ sloboda zivljenja za tvoju suprugu je ovde mnogo bolja! i ovde si svoj na svome!
Za mene Evropa je zakon!
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.stcable.net.



+323 Profil

icon Re: Katar / Qatar i zemlje Zaljeva generalno19.10.2014. u 13:55 - pre 115 meseci
Eventualno sam da odeš na par meseci...
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Katar / Qatar i zemlje Zaljeva generalno19.10.2014. u 13:57 - pre 115 meseci
Racunaj da od drzave Qatar neces nikada dobiti ni trajnu dozvolu, a kamoli pasos.

Katar ima 80 stranaca rezidenata i tamo mozes da zivis samo dok obnavljas radnu dozvolu inace bye bye.

Vrlo restriktivna politika.

Citat:
cika dacha: nuruka36@ sloboda zivljenja za tvoju suprugu je ovde mnogo bolja! i ovde si svoj na svome!
Za mene Evropa je zakon!


da budemo precizniji: moje selo lepse od Pariza...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.web.vodafone.de.



+7173 Profil

icon Re: Katar / Qatar i zemlje Zaljeva generalno19.10.2014. u 16:52 - pre 115 meseci
@Braksi,

Dobro je sto si to pomenuo (da je, prakticno, nemoguce emigrirati "za stalno") cisto kako bi autor teme znao i za to za svaki slucaj, ali to obicno nije problem posto sumnjam da ljudi iz Evrope, pogotovu tehnicki kadar, imaju i najmanju nameru da ostanu da zive u zalivu 'na stalno'. To bi mozda bio slucaj sa nesrecnicima iz najsiromasnijih delova sveta za koje su zemlje zaliva bolje mesto za zivot cak i u prakticni robovlasnickom odnosu, ali za ljude iz Evrope... sumnjam da je bilo kome to interesantno cak i kada bi bilo moguce, a nije.

Sto se autora teme tice: 3000 EUR mozda zvuci kao fina cifra ali moras uzeti u obzir da su troskovi zivota skuplji + da tvoja zena nece raditi a imacete troskove zajedno + deca. Tako da nisam siguran da ces ustedeti neku bog zna kakvu lovu osim ako ne ogranicite svoju potrosnju maksimalno tako da, prakticno, samo radis i spavate. Ako mislis da ce ti to bitno pomoci u kasnijem da ustedis par desetina hiljada EUR na 3-4 godine, onda mozda ima smisla. Ali moras uzeti u obzir da ce to zahtevati da, prakticno, smanjis troskove na minimalnu meru dok si tamo.

Plus, to ce biti velika promena za tvoju decu. Ako zelis da imas iole komotan zivot, na stednju od 3K EUR mislim da mozes da zaboravis sa troskovima za celu porodicu. A ako mislis da ustedis, onda ce ti zena i deca verovatno imati manje komocija nego sto ih trenutn imaju u Srbiji od tvoje plate od 1000 EUR.

Posto si inzenjer sa 10 godina iskustva, izvini ako postavljam glupo pitanje, ali da li si razmisljao o emigraciji u zapadnu EU ili USA/Kanadu/AUS?
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

nuruka36

Član broj: 325676
Poruke: 20
109.175.40.*



Profil

icon Re: Katar / Qatar i zemlje Zaljeva generalno19.10.2014. u 16:53 - pre 115 meseci
Ne mogu da biram, rado bih u Evropu ali to je gotova priča. Sada je ispalo ovo, ponuda je uzmi ili ostavi.

Jasno mi je ovo za papire, pasoš i td.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Katar / Qatar i zemlje Zaljeva generalno19.10.2014. u 17:13 - pre 115 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
@Braksi,

Dobro je sto si to pomenuo (da je, prakticno, nemoguce emigrirati "za stalno") cisto kako bi autor teme znao i za to za svaki slucaj, ali to obicno nije problem posto sumnjam da ljudi iz Evrope, pogotovu tehnicki kadar, imaju i najmanju nameru da ostanu da zive u zalivu 'na stalno'. To bi mozda bio slucaj sa nesrecnicima iz najsiromasnijih delova sveta za koje su zemlje zaliva bolje mesto za zivot cak i u prakticni robovlasnickom odnosu, ali za ljude iz Evrope... sumnjam da je bilo kome to interesantno cak i kada bi bilo moguce, a nije.

Sto se autora teme tice: 3000 EUR mozda zvuci kao fina cifra ali moras uzeti u obzir da su troskovi zivota skuplji + da tvoja zena nece raditi a imacete troskove zajedno + deca. Tako da nisam siguran da ces ustedeti neku bog zna kakvu lovu osim ako ne ogranicite svoju potrosnju maksimalno tako da, prakticno, samo radis i spavate. Ako mislis da ce ti to bitno pomoci u kasnijem da ustedis par desetina hiljada EUR na 3-4 godine, onda mozda ima smisla. Ali moras uzeti u obzir da ce to zahtevati da, prakticno, smanjis troskove na minimalnu meru dok si tamo.

Plus, to ce biti velika promena za tvoju decu. Ako zelis da imas iole komotan zivot, na stednju od 3K EUR mislim da mozes da zaboravis sa troskovima za celu porodicu. A ako mislis da ustedis, onda ce ti zena i deca verovatno imati manje komocija nego sto ih trenutn imaju u Srbiji od tvoje plate od 1000 EUR.

Posto si inzenjer sa 10 godina iskustva, izvini ako postavljam glupo pitanje, ali da li si razmisljao o emigraciji u zapadnu EU ili USA/Kanadu/AUS?


ali problem sa Katarom je sto ne mozes ostati u zemlji ako ti istekne ugovor ! A to cini nemogucim bilo kakvo organizovanje zivota na duze staze, recimo kupovinu stana, automobila i nekih drugih aseta sto je poprilicno zeznuta stvar ili deca koja ti tamo odrastu, a nikada ne dobiju pasos i samim tim su iskljucena iz gomile dobro placenih poslova u drzavnoj sluzbi.

Pricali smo o tome na forumu Norveska, pa je jedan rekao bas me briga za drzavljanstvo ionako imam trajnu dozvolu, a onda sam mu ja rekao, pa jeste ali deca ti rastu tamo i sta ? Bice Norvezani bez drzavljanstva. ?!
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Katar / Qatar i zemlje Zaljeva generalno19.10.2014. u 17:14 - pre 115 meseci
Citat:
nuruka36:
Ne mogu da biram, rado bih u Evropu ali to je gotova priča. Sada je ispalo ovo, ponuda je uzmi ili ostavi.

Jasno mi je ovo za papire, pasoš i td.


cuj, ni ti ni tvoja porodica necete umreti ako odes na probno neko vreme cisto da vidis. Ko zna sta sve moze da bude.
 
Odgovor na temu

nuruka36

Član broj: 325676
Poruke: 20
109.175.40.*



Profil

icon Re: Katar / Qatar i zemlje Zaljeva generalno19.10.2014. u 17:28 - pre 115 meseci
Ivane, odlično pitanje, ali vjeruj mi na riječ da bih rado negdje u Evropu ali sada to nije moguće. Imam nažalost jak razlog i objektivnu prepreku. Ostaje mi da pretrpim nekoliko godina ovdje ili da idem u Katar.

Znam da je to dijelom robovlasničko društvo i sve ostalo.

Konkretno me zanima u vezi ove ponude koju sam dobio da li mogu uštedjeti 1000€ mjesečno. Da li je to ikako moguće?
 
Odgovor na temu

nuruka36

Član broj: 325676
Poruke: 20
109.175.40.*



Profil

icon Re: Katar / Qatar i zemlje Zaljeva generalno19.10.2014. u 17:36 - pre 115 meseci
Exit Permit: Da li je zaista tačno da ne mogu napustiti Katar bez dozvole sponzora? Imam bosanski pasoš, zar mi u slučaju problema ne može pomoći naša ambasada? Kakva su pravila za suprugu i djecu, vrijedi li ovo i za njih? Nije valjda da se ne može otići turistički u UAE ili Saudijsku Arabiju? Treba li i za to dozvola?
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Katar / Qatar i zemlje Zaljeva generalno19.10.2014. u 17:37 - pre 115 meseci
Citat:
nuruka36: Ivane, odlično pitanje, ali vjeruj mi na riječ da bih rado negdje u Evropu ali sada to nije moguće. Imam nažalost jak razlog i objektivnu prepreku.


haha jarane, da nis bolàn nesto z'eebo oko Sengena, a ?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.web.vodafone.de.



+7173 Profil

icon Re: Katar / Qatar i zemlje Zaljeva generalno19.10.2014. u 17:58 - pre 115 meseci
Citat:
nuruka36:
Ivane, odlično pitanje, ali vjeruj mi na riječ da bih rado negdje u Evropu ali sada to nije moguće. Imam nažalost jak razlog i objektivnu prepreku. Ostaje mi da pretrpim nekoliko godina ovdje ili da idem u Katar.

Znam da je to dijelom robovlasničko društvo i sve ostalo.

Konkretno me zanima u vezi ove ponude koju sam dobio da li mogu uštedjeti 1000€ mjesečno. Da li je to ikako moguće?


Mislim da je na ovo pitanje najbolje da se javi neko od ES clanova ko radi u Kataru.

Ono sto znam o zalivu i uzevsi u obzir da imas zenu i cetvoro dece, sumnjam da mozes ustedeti 1000 EUR mesecno bez velikih odricanja u smislu standarda zivljenja. Ali mozda gresim.

Ako ti je nemoguca trenutno opcija EU emigracije, da li si razmisljao o opciji da sam odes u Katar na neko vreme i da zenu i decu finansijski podrzavas odatle? To ima svojih komplikacija i teskoca, ali moze biti ekonomski efikasnije.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

nuruka36

Član broj: 325676
Poruke: 20
109.175.40.*



Profil

icon Re: Katar / Qatar i zemlje Zaljeva generalno19.10.2014. u 18:46 - pre 115 meseci
Braksi, nemoj me. ;)

Ivane, da, kada bih otišao sam sve bi bilo drugačije. I o tome razmišljam mada je to zadnja opcija, jako sam vezan za porodicu.
 
Odgovor na temu

nuruka36

Član broj: 325676
Poruke: 20
109.175.40.*



Profil

icon Re: Katar / Qatar i zemlje Zaljeva generalno19.10.2014. u 18:47 - pre 115 meseci
Nadam se da će se javiti neko ko živi ili je živio u Kataru.
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Katar / Qatar i zemlje Zaljeva generalno19.10.2014. u 19:24 - pre 115 meseci
Moj prijatelj je radio tamo neko vreme na postavljanju klimatizacija u novoizgrađenim zgradama. Znači EU firma, EU zaposleni, 3rd party posao u Kataru. Plata mu je ista i u Kataru, i u DE, i u GB, svejedno gde je "tezga" , osim bonusa. Posao je bio par meseci, dok se nije završio objekat, tako da je informacija iz druge ruke, i iz kratkog perioda. Sa 3000e sam, ako nemaš obezbeđeno sve, teško da ćeš nešto uštedeti. On je imao plaćen smeštaj, hranu. Njegovi utisci su bili da je sve skupo nenormalno. Ništa lepo nisam čuo od njega o Kataru.

Mada, svakako, nije reprezentativni uzorak.
 
Odgovor na temu

nuruka36

Član broj: 325676
Poruke: 20
109.175.40.*



Profil

icon Re: Katar / Qatar i zemlje Zaljeva generalno19.10.2014. u 19:29 - pre 115 meseci
Ovo sve gore od goreg. Zato i postoji forum. :) Bolje da se pripremim odmah...
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Katar / Qatar i zemlje Zaljeva generalno19.10.2014. u 20:35 - pre 115 meseci
ja sam ovo saznao iz prve ruke jer znam jednu Katarku koja je nasla muza Italijana. Da, da, ima i toga. Otisli su tamo vencali se, bila velika svadba, onako ko po naski.

Njemu su odmah rekli da nema teorije da dobije pasos sto njega nije puno istraumiralo, a za zajednicko dete koje imaju ce da razmisle u Kataru. Da je on Katarac pa ajde de, ali posto se deca vode po ocu bice teze malo za HRH Katarski Pasos. Morace da potpisu da je dete islam valda tako nesto, a ne da mu nedajboze daju pasos, a ono bude Katolik.

Uglavnom pasos Vatikana je pussysmoke za ovaj Katarski.

Naravno cak i ako si musliman to nista ne znaci pravno jer od 80% stranaca bar 90% su cisti arapi i cisti muslimani i opet nista !
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Katar / Qatar i zemlje Zaljeva generalno

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 26674 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.