Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc oko izrade aplikacije za upravljanje servo motorom.

[es] :: C/C++ programiranje :: Pomoc oko izrade aplikacije za upravljanje servo motorom.

[ Pregleda: 2957 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

radovan_m

Član broj: 135331
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Pomoc oko izrade aplikacije za upravljanje servo motorom.17.10.2014. u 16:21 - pre 115 meseci
Konkretan problem je taj da imam Metronix Servo ARS 310 drajver i motor koji pokrecu granicnik na mernom stolu.
Za taj servo drajver imam fabricki softver za podesavanje preko RS 232. Program ima mogucnost da pomeri na odredjenu meru ali je dosta komplikovano.
Potrebno mi je da neko uradi aplikaciju koja bi radila pod XP-om koja bi pojednostavila pomeranje granicnika.
U sustini prosta stvar. Neka se javi ko zna kako to moze da se resi.

RALLE
 
Odgovor na temu

Rapaic Rajko
Bgd

Član broj: 4105
Poruke: 810
..ppoe.dyn.broadband.blic.net.



+62 Profil

icon Re: Pomoc oko izrade aplikacije za upravljanje servo motorom.20.10.2014. u 21:33 - pre 114 meseci
Citat:
radovan_m:
Program ima mogucnost da pomeri na odredjenu meru ali je dosta komplikovano.
...
U sustini prosta stvar.


?!?
 
Odgovor na temu

radovan_m

Član broj: 135331
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Pomoc oko izrade aplikacije za upravljanje servo motorom.21.10.2014. u 20:02 - pre 114 meseci
Da pojasnim:
Program koji treba da se napravi bi trebalo samo da ima mogucnost da pomeri na odredjenu meru i da pokazuje trenutnu poziciju, i mozda ako je izvodljivo da se uveze odredjena kolona iz Excel-a koja bi cinila listu mera koja bi jednostavnim kliko na "F1 do F10" ,dajem primer, presla na drugu meru automatski. Poenta ovog programcica je da se izbegne koplikovana procedura zadavanja mere i izbacivanja misa, komandovanje iskljucivo preko tastature.

RALLE
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: Pomoc oko izrade aplikacije za upravljanje servo motorom.

[ Pregleda: 2957 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.