Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

DHCP ne dodeljuje adrese

[es] :: ISP :: ADSL :: DHCP ne dodeljuje adrese

[ Pregleda: 1638 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Z1k4

Član broj: 218224
Poruke: 75
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon DHCP ne dodeljuje adrese29.09.2014. u 15:05 - pre 115 meseci
Imam ovaj rounter iz Telekoma:

http://www.elitesecurity.org/t434517-0-DG-AG-Adsl-od-Telekoma

I citajuci ja temu nadjem na admin nalog i kako da "otvorim" Ethernet port 2 i 3 za internet, pa rekoh sebi sto da ne, onako IPTV ne planiram da koristim, a ne bih da kupujem switch za jos jedan komp.
I odem ja lepo u Interface Grouping, cekiram Video u kome se nalaze Eth2 i Eth3, odem Remove, oni predju u Default kolonu. Svi portovi rade, super.

Medjutim, DHCP, nista. Na drugom kompu nista, na mobilnom nista, uvek stane kod dobijanja adrese i to je to, pokusava da je dobije ali nista.
Zna li neko u cemu je problem?

Dodatni problemcic:

A da stvar bude gora, ja pokusavao to da namestim u Interface Grouping-u, i napravim jednu novu grupu za nekim bezveznim imenom, i tu dodelim Eth 4. Ma jok, DHCP ne radi, ali ne mogu grupu da obrisem.
Remove, stranica se refreshuje, ali nova grupa ostaje tu, nikako da se obrise.

Pravio sam i pre grupe koje sam uspeo da obrisem, probao par puta da napravim "Video" grupu, lepo obrisao, ali ovo nikako.

E sad, namestio sam ja tu grupu da se konektuje i da radi u LAN podesavanjima rutera (na njoj isto ne radi DHCP, sve rucno mora da se unosi), a mene zanima ima li nacina da obrisem ja tu novu grupu, a da ne resetujem ruter na fabricka podesavanja, jer dovoljno sam se vec upleo.
 
Odgovor na temu

Z1k4

Član broj: 218224
Poruke: 75
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: DHCP ne dodeljuje adrese29.09.2014. u 17:48 - pre 115 meseci
Resetovao ruter na default, sve je reseno.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: DHCP ne dodeljuje adrese

[ Pregleda: 1638 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.