Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Monitor nece da se upali - nekada... cudan problem

[es] :: Video karte i monitori :: Monitor nece da se upali - nekada... cudan problem

[ Pregleda: 5072 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mitarskoro
skoro mitar
Subotica, Srbija

Član broj: 134066
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Monitor nece da se upali - nekada... cudan problem14.08.2014. u 21:15 - pre 117 meseci
Zadnjih par nedelja (recimo dve) imam cudan problem:

Postoje 3 razlicita scenarija:

A) Upalim racunar i monitor (u razmaku od par sekundi - takoreci istovremeno), sve radi kao podmazano, racunar se startuje, sve kul, sve super. Ulogujem se i nema frke.

B) Isto kao i u proslom (vidi A) upalim monitor i racunar istovremeno, medjutim, umesto da se ulogujem, odem nesto obaviti po kuci. Kad se vratim, monitor je 'iskljucen' (ono tipa Power Options, turn off display after X minutes). Mrdanje misa, udaranje po tastaturi, ma 123123123 stvari ne bi ga vise diglo.... treba mu dobrih 2, 3 minuta da se 'drmne' i opet proradi. (NAPOMENA: Jos uvek se nisam ulogovao, daje mi log-in screen, i dalje radi sve normalno)

C) Upalim racunar, ali zaboravim da upalim monitor. Posle par minuta dodjem i startujem monitor, medjutim ovaj nece da se upali, crveno lampica blinka (isto kao sto blinka kad je racunar ugasen a upalim samo monitor). I tako onda ja palim, gasim, palim, gasim, mrdam misa, lomim tastaturu, palim, gasim, i onda samo odjednom prestane da blinka, pocne da konstantno svetli (to je normalno ponasanje te lampice) i monitor proradi.

I sad ja nemam ideju sta moze biti... najvise zbog toga sto ako sve upalim odjednom sve i radi....
Takodje primetio sam (mada mislim da je potpuno ne vezano za ovaj problem) da mi se racunar u zadnjih recimo 2 meseca UZASNO usporeno dize, znaci treba mu i po 3-4 minute nekada.... to se isto tako desilo naprasno i odjednom ali ono... imam strpljenja pa cekam, samo eto da napomenem.


Kako da stavim potpis :)
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.exe-net.net.



+784 Profil

icon Re: Monitor nece da se upali - nekada... cudan problem15.08.2014. u 00:11 - pre 117 meseci
Za pocetak pozajmis monitor za test,i vidis da li je do njega.
Ako nije onda ides redom,za pocetak bacis novi sistem pa ides dalje
 
Odgovor na temu

mitarskoro
skoro mitar
Subotica, Srbija

Član broj: 134066
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Monitor nece da se upali - nekada... cudan problem15.08.2014. u 05:41 - pre 117 meseci
Nije do monitora, testirao sam. Sistem nisam reinstalirao (to nije moguce uraditi trenutno) ali sumnjam da je problem tog tipa. Ako je neko cuo za slican problem, ili ima neko drugo resenje, nek se javi :P

P.S. Ne mogu da resetujem sistem, nema sanse, cetvrta godina studija sam, imam 20+ programa koje smo dobili kao 1 time licencu i znate kako to ide, dok ga ne instaliras legalno treba ti 3 sata jebavanja po nekim externim sajtovima, microsoftovim zajebancijama and whatnot, ne bih mogao sve to opet instalirati da mi placaju...

P.P.S. Ortak iz amerike ima isti problem kao i ja, samo nekih 2 meseca, to me navelo na razmishljanje da nije neki virus ili nesto slicno. Imam Aviru ali nije detektovala nista.
Kako da stavim potpis :)
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Monitor nece da se upali - nekada... cudan problem15.08.2014. u 08:15 - pre 117 meseci
Verovatno se sistem zbuni kad nema monitora, meni se ponekad slično dešava. Koristim monitor za dva kompa, ide preko HDMI sviča a nekad se desi da uključim drugi a ne prebacim monitor i kada se kasnije setim, nema slike. Nekad uspem prebacivanjem sa kompa na komp, promenom kablova u sviču i slično a nekad pomaže samo restart, srećom znam bez gledanja da to uradim. Sada pazim da monitor bude na onom kompu koji uključujem pa bi i ti mogao da kontrolisano ;) uključuješ komp, sačekaj malo pa se uloguj a monitor uključi odmah ... mada nema potrebe ni da ga isključuješ.
 
Odgovor na temu

mitarskoro
skoro mitar
Subotica, Srbija

Član broj: 134066
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Monitor nece da se upali - nekada... cudan problem15.08.2014. u 13:54 - pre 117 meseci
Ma nema frke kad se setim, ali bojim se da se negde u pozadini nesto desava sto stvara problem i da ako ga samo budem ignorisao (tj. lecio posledicu, ne uzrok) da moze da postane jos gore...
Kako da stavim potpis :)
 
Odgovor na temu

zokicarx
Zoki Stević
nezaposlen

Član broj: 326717
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Monitor nece da se upali - nekada... cudan problem15.12.2014. u 09:21 - pre 113 meseci
Problem ti je u maticnoj ploci koja labavo drži bateriju za BIOS ili ti je baterija dotrajala pa je zameni. Da ti je crklo nesto nebi nikad pokrenuo racunar, tako da je BIOS jedini odgovor, BIOS drži sve zapise o butovanju računara tako da kada on nije dobar a najčešći uzrok toga je baterija onda sistem neradi tj. radi napajanje, kuleri lampice..., ali sistem ne. Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Video karte i monitori :: Monitor nece da se upali - nekada... cudan problem

[ Pregleda: 5072 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.