Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Otključavanje mt:s Huawei E3531 modema

[es] :: Mreže i novosti :: Mobilni internet :: Otključavanje mt:s Huawei E3531 modema

[ Pregleda: 6483 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ćure

Član broj: 324606
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Otključavanje mt:s Huawei E3531 modema12.08.2014. u 01:27 - pre 117 meseci
Trebala bi mi pomoć da otključam pomenuti modem. Problem je što sam ispucao svih 10 pokušaja. Da li postoji mogućnost da se modem otključa?

Dobio sam new algo code od jednog Indijca, ali ne prolazi.

Ovo su podaci koje sam dobio:
Model No. : E3531s-2
IMEI : 862455026295421
NEW ALGO CODE : 94132535
OLD ALGO CODE : 34673357
FLASH CODE : 65925468

Pošto new algo code nije upalio, poslao mi je opet novi kod za otključavanje koji glasi NCK: 29350946, ali i on neće da otključa.

Hvala unapred.

 
Odgovor na temu

Saša Nikolić
Valjevo

Član broj: 295737
Poruke: 82
212.200.247.*



+11 Profil

icon Re: Otključavanje mt:s Huawei E3531 modema27.08.2014. u 09:22 - pre 116 meseci
Trebao si da budeš pažljiviji pri pokušaju da otključaš modem. Ukoliko ti nije pomogao kod koji si dobio od Wilsona iz Indije, onda nemam ideju kako bi mogao da otključaš modem. Jedina ideja koja mi sada pada na pamet je da pokušaš da debrendiraš modem i da na u njega ubaciš nov softver. E sad, ne mogu da garantujem da ćeš u tome uspeti. Pokušaj da pronađeš softver na internetu. Nema puno iskustva sa ZTE modemima. Verovatno postoji mogućnost instaliranja dodatnog softvera preko koga bi modem radio na svim mrežama.

Imam softver za E173 koji se lako instalira na svaki noviji modem. Ukoliko ništa ne uradiš, mogu ti ga poslatu, pa na kraju, probaj i tu mogućnost.
Milsim da ćeš teško rešiti problem koji imaš. Neka me isprave kolege koje imaju više iskustva. Očekujem i njihovo mišljenje.
 
Odgovor na temu

Ćure

Član broj: 324606
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Otključavanje mt:s Huawei E3531 modema27.08.2014. u 10:45 - pre 116 meseci
Kod sam dobio od Jigar Patel-a, a generisanje kodova sam radio na njegovom sajtu modemunlock.com. Skoro svih 10 pokušaja sam potrošio sa new algo i old algo code-om koje sam dobio generisanjem. Nakon par dana mi je Jigar poslao NCK koji je verovatno pravi kod za otključavanje modema, ali je bilo kasno... Posle toga sam pronašao na njegovom sajtu metod za resetovanje brojača pomoću DC-Unlocker-a, ali taj metod je izgleda zastareo i ne može da resetuje brojač. Na ovom link-u je metod: http://www.modemunlock.com/res...r-huawei-modem-new-method.html

Huawei Modem Reset Hash generisanjem sam dobio sledeće podatke:
Model No. : E3531s-2
IMEI : 862455026295421
NEW ALGO HASH RESET : 97f83e18329d4cbf686a5c98d6d87266
OLD ALGO HASH RESET : a367e84d2c1ecb4e414c0ecda954a265
FLASH CODE : 65925468

Ako bih se odlučio da debrendiram softver modema, koji softver bih trebao da instaliram? To bi trebao da bude neki neoriginalni Huawei firmware? Trenutno je instaliran Firmware : 21.318.25.00.532 i Dashboard version : UTPS23.015.05.00.532_MAC23.015.05.00.532. Ovo su podaci koje mi izlista DC-Unlocker.

Da li si probao da instaliraš taj softver za E173 na tvoj E3131?
 
Odgovor na temu

Saša Nikolić
Valjevo

Član broj: 295737
Poruke: 82
212.200.247.*



+11 Profil

icon Re: Otključavanje mt:s Huawei E3531 modema27.08.2014. u 12:05 - pre 116 meseci
Nisam probao, ali...

Softver se instalira tako što priključiš modem na računar, pokreneš ono što bih ti poslao ( setup fajl) i ako ti to što sam ti posalo prepozna modem sa podacima koje si naveo,, onda bi možda i mogao da zameniš softver na modemu. Pogrešio si što si 10 puta kucao pogrešne unlock kodove. Obično se na internetu preko MEI broja mogu pronaći stari i novi kod. To su samo dva osmocifrena broja. Nisi trebao da kucaš 10 istih ili različitih kodova. Iskreno, ne verujem da si kucao 10 različitih kodova, jer je nemoguće da si tako nešto pronalazio na osnovu jednog IMEI broja.

Mislim da je taj modem zauvek izgubljen. Softver koji imaš je zaključan. Da nesreća bude veća, taj model modema je nov i verovatno je teško pronaći odgovarajući softver.

Imam samo dve ideje kad je tvoj problem u pitanju. Inataliraj najnoviji Huawei partner, pa probaj preko njga da koristiš modem. Verovatno neće moći, ali probaj. Drugi predlog je da menjaš softver na modemu. Verzija softvera nije toliko važna. Možda ćeš "nabosti" softver nekog operatra iz npr. Južnoafričke Republike ili Rusije. To bi tebi trebao da bude najmanji problem, ako modem proradi.

 
Odgovor na temu

Ćure

Član broj: 324606
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Otključavanje mt:s Huawei E3531 modema27.08.2014. u 12:49 - pre 116 meseci
Da li je verzija softvera koji ti imaš za E173: 11.126.85.00.209? Tu verziju softvera sam pronašao na ovom sajtu http://huaweifirmwares.com/

Sad je kasno. Svestan sam da sam pogrešio. Kodove sam kucao u Huawei Modem Code Writer-u. Nakon određenog broja pokušaja, pokrenuo sam ponovo mt:s mobilni internet i video da sam potrošio svih 10 pokušaja. Dok sam kucao kodove u pomenutom programu, nisam dobijao obaveštenje da mi je preostalo toliko i toliko pokušaja.

Modem radi i sa "mt:s data postpaid sim karicom" i sa "prepaid sim karticom za razgovore", iako sam potrošio svih 10 pokušaja otključavanja modema. Modem radi sa pomenutim sim karticama i kada je uključen u 3g ruter. Za sada je izgubljen za sve sim kartice drugih operatera osim mt:s-a.

Nisam te baš najbolje razumeo ovo za Huawei partnera i softver. Znam da svaki operater koristi neki svoj Dashboard. Da li misliš na to ili na Firmware?

Šta bi uradio da si na mom mestu? Ne bih samo da zeznem modem pa da ne radi ni sa mt:s-ovim sim karticama..
 
Odgovor na temu

Saša Nikolić
Valjevo

Član broj: 295737
Poruke: 82
212.200.247.*



+11 Profil

icon Re: Otključavanje mt:s Huawei E3531 modema27.08.2014. u 21:07 - pre 116 meseci
Da sam na tvom mestu, prežalio bih oba modema i koristio bih ih za eksperimentisanje do uništenja ili rešenja. :) .

Najpre bih nezavisno od modema instalirao Huawei partner. Probaj svaki sa adrese http://huaweifirmwares.com/downloads/huawei-dashboards/ . Mobilni partner na koji mislim se ne instalira na modem. Ti ga instaliraš na svom računaru, a onda stavi modem sa Telenor ili VIP karticom i pokušaj da ga pokreneš. Ukoliko ti se u donjem levom uglu pojavi oznaka mreže, na dobrom si putu da rešiš problem. Kad i ako budeš brisao program Huawei partner, obavezno IZVADI modem iz računara. Moguće je da pri brisanju, ode i neki fajl sa modema, pa si onda u još većem problemu.

Postoji još jedna varijanta koja ponekad upali ukoliko je softver modema oštećen. Ovo nema veze sa tvojim problemom, ali probaj i ovo. Konektuj se na net bez modema, a onda stavi modem sa Telenor ili Vip karticom. Možda Windows pronađe ono što mu nedostaje da bi modem mogao da radi. Znaš i sam da Windows 7 sam instalira potrebne drajvere. Možda ti se posreći. :)

Ako ti ništa od ovoga ne pomogne, onda bih pokušao da instaliram nov softver na modem. U privatnoj poruci imaš adrese za preuzimanje. Moguće je da ćeš uništiti MTS-ov softver, ali ćeš moći do beskraja da eksperimentišeš sa softverom. Jedan će morati da odgovara za tvoj modem.

Ovo su moji predlozi za rešenje problema koji imaš sa modemom. Softver za E173 težak je oko 40mb. Nisam siguran koje sve verzije softvera ima u sebi, ali znam da radi na još nekim tipovima Huawei E modema. Možemo na kraju i to da isprobamo. U slučaju da uspe, postoji mogućnost da će to uticati na karakteristike modema u smislu smanjenja brzine downloada i uploada. Tvoj modem je tri puta brži od E173.

[Ovu poruku je menjao Saša Nikolić dana 28.08.2014. u 09:15 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Saša Nikolić dana 28.08.2014. u 09:20 GMT+1]
 
Odgovor na temu

zost
Novi Sad

Član broj: 30763
Poruke: 19
*.adsl-a-6.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Otključavanje mt:s Huawei E3531 modema11.09.2014. u 08:10 - pre 116 meseci
Citat:
Saša Nikolić: Da sam na tvom mestu, prežalio bih oba modema i koristio bih ih za eksperimentisanje do uništenja ili rešenja. :) .

Najpre bih nezavisno od modema instalirao Huawei partner. Probaj svaki sa adrese http://huaweifirmwares.com/downloads/huawei-dashboards/ . Mobilni partner na koji mislim se ne instalira na modem. Ti ga instaliraš na svom računaru, a onda stavi modem sa Telenor ili VIP karticom i pokušaj da ga pokreneš. Ukoliko ti se u donjem levom uglu pojavi oznaka mreže, na dobrom si putu da rešiš problem. Kad i ako budeš brisao program Huawei partner, obavezno IZVADI modem iz računara. Moguće je da pri brisanju, ode i neki fajl sa modema, pa si onda u još većem problemu.

Postoji još jedna varijanta koja ponekad upali ukoliko je softver modema oštećen. Ovo nema veze sa tvojim problemom, ali probaj i ovo. Konektuj se na net bez modema, a onda stavi modem sa Telenor ili Vip karticom. Možda Windows pronađe ono što mu nedostaje da bi modem mogao da radi. Znaš i sam da Windows 7 sam instalira potrebne drajvere. Možda ti se posreći. :)

Ako ti ništa od ovoga ne pomogne, onda bih pokušao da instaliram nov softver na modem. U privatnoj poruci imaš adrese za preuzimanje. Moguće je da ćeš uništiti MTS-ov softver, ali ćeš moći do beskraja da eksperimentišeš sa softverom. Jedan će morati da odgovara za tvoj modem.

Ovo su moji predlozi za rešenje problema koji imaš sa modemom. Softver za E173 težak je oko 40mb. Nisam siguran koje sve verzije softvera ima u sebi, ali znam da radi na još nekim tipovima Huawei E modema. Možemo na kraju i to da isprobamo. U slučaju da uspe, postoji mogućnost da će to uticati na karakteristike modema u smislu smanjenja brzine downloada i uploada. Tvoj modem je tri puta brži od E173.

[Ovu poruku je menjao Saša Nikolić dana 28.08.2014. u 09:15 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Saša Nikolić dana 28.08.2014. u 09:20 GMT+1]


Ja sam pre par dana uspeo da otključam mts E3531 modem. Mogu za rad i dalje da koristim program mts-a koji je u modemu, ali nijedan drugi Huawei-jev Mobile Partner koji sam probao ne radi. Svaki program prepozna sim karticu (imam mts i VIP) ali neće da se konektuje. U Profiles sam upisao sve za mts i VIP karticu ali ne radi. Ima li neki savet?

Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: Mobilni internet :: Otključavanje mt:s Huawei E3531 modema

[ Pregleda: 6483 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.