Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

USB modem - problem pri konekciji HUAWEI E3531

[es] :: Wireless :: USB modem - problem pri konekciji HUAWEI E3531

[ Pregleda: 4260 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

warwar1980
nezaposlen
nezaposlen
sombor,srbija

Član broj: 322368
Poruke: 7
*.mbb.telenor.rs.



+1 Profil

icon USB modem - problem pri konekciji HUAWEI E353101.04.2014. u 17:10 - pre 122 meseci
imam windows xp OS,odnedavno koristim telenorov internet preko USB modema (HUAWEI E3531) i ne mogu da se konektujem na server 1 igrice koju sam skinuo od ranije sa interneta(igrica se zove:LackeyCCG,i igra se preko tog programa tj aplikacije,nisu potrebni browseri). imam na krovu antenu za bezicni internet,i kada mogu preko nje da uhvatim neciji internet u komsiliku mogu igrati tu igricu,ali preko mog USB neta,ne mogu. dobio sam neki savet da bi trebalo taj program dodati u izuzetke tog USB modema,ali ja to ne mogu nikako pronaci. inace dodao sam taj moj lackey program u izuzetke windowsa firewall ali nije nista pomoglo. ima li neko savet kako to uraditi,ili neku ideju da je problem nesto drugo? a kad pokusavam da se konektujem preko USB neta uvek pise:your connection to the server seems to have been severed,a preko antene na krovu se konektujem bez problema. ovu poruku mi je napiso 1 skype prijatelj koji je 1 od moderatora lackey (kojemu sam se ja zalio da imam taj problem): probably is a firewall problem. take a look at lackey ports and add it to your modem exceptions. jos sam se setio da sam na lackey forumu pitao da li podrzavaju sve vrste konekcija,odgovor je: da ako je veza stabilna
 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+79 Profil

icon Re: USB modem - problem pri konekciji HUAWEI E353101.04.2014. u 19:51 - pre 122 meseci
Problem sa tim UMTS internetom je, uglavnom, što se od servera ne dobija javna nego privatna IP adresa A klase, tipa 10.10.10.253... Dakle, problem nije do tebe i tvog firewall-a već je ISP zatvorio većinu portova zbog bezbednosti i ekonomičnosti, duplih NAT-ova i još nekih razloga (ne dodeljuje javne nego privatne IP adrese pa ga manje košta zakup). Svi izlaze na intenet sa jednom istom IP adresom... To se lako proveri... Probaš nešto da skineš sa rapidshare-a (pod uslovom da je free account) i ako javi da neko već sa tom IP adresom koju ti imaš skida nešto, to je onda to što sam ti pisao... nema tu leka...
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.vpnbook.com.



+638 Profil

icon Re: USB modem - problem pri konekciji HUAWEI E353101.04.2014. u 22:02 - pre 122 meseci
Nije bas da nema. Napravi VPN konekciju na Win-u (PPTP), ovako:

http://compnetworking.about.com/od/vpn/ht/newvpnwindowsxp.htm

Ukucaj neki od ovih VPN servera:

Code:

* euro195.vpnbook.com
* euro213.vpnbook.com
* uk180.vpnbook.com 


Stavi username "vpnbook", a password "t7uwapHa". Konektuj se i probaj, pa javi kakva je situacija.

Bolje stvar od te je svakako SSTP, tipa http://freesstpvpn.com/, ali samo Win 7 ima klijent za njega.
 
Odgovor na temu

warwar1980
nezaposlen
nezaposlen
sombor,srbija

Član broj: 322368
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: USB modem - problem pri konekciji HUAWEI E353102.04.2014. u 19:30 - pre 122 meseci
prijatelju izvini sto ti nisam ranije odgovaro,za sada jos nisam napravio VNP konekciju. mislim da cu to uraditi sutra. zvao sam danas telenor oni kazu da verovatno ne podrzavaju taj sajt ako mi net radi,a to ne radi. bavio sam se i nekim drugim opcijama,sutra cu prouciti tu VNP,pa valda cu ju i napraviti.
 
Odgovor na temu

warwar1980
nezaposlen
nezaposlen
sombor,srbija

Član broj: 322368
Poruke: 7
*.mbb.telenor.rs.



+1 Profil

icon Re: USB modem - problem pri konekciji HUAWEI E353102.05.2014. u 21:56 - pre 121 meseci
[quote]Aleksandar Đokić:
Nije bas da nema. Napravi VPN konekciju na Win-u (PPTP), ovako:

http://compnetworking.about.com/od/vpn/ht/newvpnwindowsxp.htm

Ukucaj neki od ovih VPN servera:

Code:

* euro195.vpnbook.com
* euro213.vpnbook.com
* uk180.vpnbook.com 


Stavi username "vpnbook", a password "t7uwapHa". Konektuj se i probaj, pa javi kakva je situacija.

Bolje stvar od te je svakako SSTP, tipa http://freesstpvpn.com/, ali samo Win 7 ima klijent za njega. [/quote


Pokusao sam da napravim VPN konekciju,ali nije uspelo. Da li je moguce da telenor internet ne podrzava ni to? I kad sve ide kako treba nece da mi prizna sifru i korisnicko ime koje si mi naveo da upisem,stalno izbacuje neki error? Ne znam da li ja negde gresim ili je opet do telenora.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: USB modem - problem pri konekciji HUAWEI E3531

[ Pregleda: 4260 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.