Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sema spajanja pumpe zacentralno grijanje

[es] :: Elektrotehnika :: Sema spajanja pumpe zacentralno grijanje

[ Pregleda: 3261 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

okraz
Svasta po malo
za svoj gros
Bijeljina,RS

Član broj: 185146
Poruke: 754
*.teol.net.



+9 Profil

icon Sema spajanja pumpe zacentralno grijanje30.07.2014. u 17:28 - pre 118 meseci
Koristim Centrometalov kotao za grijanje na cvrsta goriva koji ima mogucnost spjanja pumpe preko termostata ugradjenog u samom kotlu.
Interesuje me sema povezivanja ali da se pri takvom povezivanju planira koristenje pretvaraca 12na 220 i mogucnost ukljucivanja pumpe direktno i preko termostata.
Problem mi je ustvari kako da u sve ovo uklopim pretvarac i da preklopnikom pumpu ukljucujem direktno ili preko termostrata.
Nadam se da sam bio jasan u trazenju pomoci.
Hvala.
bice bolje ...
 
Odgovor na temu

RoRa
Ranko Rodić
Sremčica

Član broj: 60631
Poruke: 354
*.dynamic.sbb.rs.



+117 Profil

icon Re: Sema spajanja pumpe zacentralno grijanje03.08.2014. u 08:03 - pre 118 meseci
Nisu mi poznate osobine Centrometalovog kotla.
Moj stari univerzalni kotao, TAM-Stadler ULs30, ima tri kapilarne sonde, termostata.
- sonda spojena na pokazivač temperature kotla
- regulacioni termostat za uklj/isklj gorionika ( lož ulje ili gas ) u cilju održavanja IZABRANE temperature kotla
- sigurnosni termostat koji isključuje sve u slučaju pregrevanja kotla
Ako se loži čvrsto gorivo, temperaturu kotla održava poseban regulator promaje i termostati gube svoju osnovnu ulogu, ostaje samo pokazivanje temperature kotla.
Cirkulaciona pumpa ima, na kontrolnoj ploči moga kotla, poseban prekidač za uključivanje/ isključivanje rukom.

Tokom rada kotla temperatura vode u kotlu mora biti minimum 70 stepeni Celzijusa u cilju sprečavanja kondenzacije vodene pare iz dimnog gasa. Prema tome, temperatura vode na izlazu iz kotla reguliše se posebnim, ručnim ili automatskim, mešajućim ventilom. Nije dobra ideja MEŠATI uloge sondi odnosno termostata.

Besprekidni izvori napajanja (UPS) kao i bolji pretvarači imaju ugrađenu automatiku za izbor primarnog izvora: mreža ili akumulator. Dakle, dovoljno je da na red vežete radni kontakt relea (220 V) i prekidač uklj./isklj. UPS-a odnosno pretvarača. Naravno, releom upravlja termostat cirk. pumpe.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektrotehnika :: Sema spajanja pumpe zacentralno grijanje

[ Pregleda: 3261 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.