Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ATMega8 Bascom (Timer mod) Start/Stop tipkalom

[es] :: Elektronika :: Mikrokontroleri :: ATMega8 Bascom (Timer mod) Start/Stop tipkalom

[ Pregleda: 1398 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

motor
Stjepan Bartolović
Požega

Član broj: 78890
Poruke: 166
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon ATMega8 Bascom (Timer mod) Start/Stop tipkalom27.07.2014. u 20:33 - pre 117 meseci
Poštovani, kolege forumaši

Zanima me kod (u Bascom AVR) u vezi slijedećeg problema. Naime, radi se o slijedećem:

Imam slijedeći dio koda:


Code:


If Y = 3 Then                       ' Y-pritisnuta jedna tipka na tipkovnici
    While Y = 3                      ' i dok god je pritisnuta ta tipka, stanje izlaza Motor1=1
         Motor1 = 1
         Gosub Keyboard_sub
   Wend
Motor1 = 0
End if
 


Koji drži stanje izlaza "Motor1" u visokom stanju dok god je pritisnuta tipka Y=3, i kad se tipkalo otpusti, stanje izlaza je log. nula.

Sad je potrebno, da kad se pritisne tipkalo (Y=3), pokrene se timer i broji dok god se ono ne otpusti.

Deklarirao sam Timer kao timer, i znam da poslije while ide start timerx, a prije end if-a, stop timerx. Preciznost brojanja nije od velike važnosti, (može do 0,5s), zanima me kako to pravilno iskompletirati da radi, i pravilno odrediti preskaler i ostalo, da se dobije nekakav cijeli broj, jer kako sam ja pokušavao, sve mi u nekoliko decimala...

Ako je netko voljan pomoći...


 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Mikrokontroleri :: ATMega8 Bascom (Timer mod) Start/Stop tipkalom

[ Pregleda: 1398 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.