Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Šta ostaviti i procena vrednosti komponenti

[es] :: Vodič za kupovinu - PC hardware :: Šta ostaviti i procena vrednosti komponenti

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11063 | Odgovora: 35 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dados.p

Član broj: 66376
Poruke: 616
*.dynamic.stcable.net.

Sajt: medkaolek.com


+14 Profil

icon Šta ostaviti i procena vrednosti komponenti21.07.2014. u 12:05 - pre 117 meseci
Pozdrav ljudi.. moze mali help .. sastavlja se jedan komp.. ono sto je trazeno je i3 procesor minimum ( mada moze i slabije ako nema potrebe za i3 ), 8 GB rama, 120GB SSD.. posto ce se raditi u photoshopu ali jako malo.. najvise dreamweaver i sublime text.. i naravno browseri po vise tabova otvoreni.. :) medjutim.. imamo dve masine pa bi od njih uzeli sto se moze iskoristiti a ostalo prodali i ono sto fali dokupili.. e sad ja bi zamolio za pomoc.. sta bi vi ostavili od komponenti a sta prodali.. i po vama njihova procena vrednosti.. hvala unapred... i mnogo hvala :)

Prva mašina :) :
1.) Ploča: MSI K9N Neo V3
2.) Procesor: AMD Athlon 64 x2 Dual Core 4000+ 2.11 Ghz
3.) Grafička: Gainward GF9500 GT 512 Mb DDR2 128Bit
4.) Memorija 1 x 1Gb DDR2 800 Dimm Transcend
5.) Hard disk Hitachi 160Gb Sata model HDS721616PLA380
6.) Napajanje: Blueberry HP 400S
7.) DVD-RW: Pioneer DVR-112D ata
8.) Kućište: Blueberry CN 863-BK
9.) Monitor: Samsung SA100 19"
10.) Tastatura: Genius K640
11.) Mis: TNB SROPSHARK1

Druga mašina :) :
1.) Ploča: Gigabyte GA - M52L - S3P
2.) AMD Athlon 7850 Dual core 2.80 Ghz
3.) Grafička: Gainward GF9500 GT 512 Mb DDR2 128Bit
4.) Memorija: 2 x 2Gb DDR2 Transcend 800 Dimm
5.) Hard disk: Seagate Barracuda 7200 500Gb
6.) Napajanje: PSB450 blueberry
7.) CD-RW: LG GCE - 8526B
8.) Kućište: Blueberry BC-M42-520 ili CN-832BK-500 ovo mi je mala misterija.. ne mogu nigde na kućištu da nadjem gde piše koji je model.. na netu po slika oba modela izgledaju isto.. jedino što ovaj drugi model mislim da je stariji CN-832BK-500 a prvi je noviji a izgledaju isto..

Eto.. ja se unapred zahvaljujem na pomoći
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Šta ostaviti i procena vrednosti komponenti21.07.2014. u 15:08 - pre 117 meseci
Procesor ili i5 ili i7 - zavisi od kolicine novca koja se ima. Zaboravi i3.

Odgovarajuca ploca, s' tim da ako se zeli overklok i sve u vezi toga onda procesor sa oznakom "k" i onda mora i odgovarajuca ploca kao i dodatno hladjenje za procesor. Ako se ne zeli petljanje sa overklokom procesora onda moze i jeftinija ploca i moze i stok kuler koji ide uz procesor po difoltu i onda je sve jeftinije.

8 giga rama je minimum za bilo sta sto nije samo kucna varijanta koriscenja. 120GB SSD plus neki terabajtni ili vise od toga SATA 3 HDD tako da OS i instalacije budu na SSD a sve ostalo kao "kontejner"/bekap i slicno na HDD. DVD-RW ako treba, bilo koji da je SATA i bilo koja marka... Kuciste sa minimum 550W nekim modularnim napajanjem i to je to sto se tice kompjutera.

Graficka kartica najmanje GTX 650Ti - dovoljna za sve sto treba a ako se ima para neka GTX 7xx, vise nego dovoljno.

Ja ne bih nista zadrzao iz te dve konfiguracije. Sve je to vec odradilo svoje i nema nikakvog smisla kombinovati sa noom generacijom konfiguracije bazirane na i5 ili i7 procesoru.

Sto se monitora tice, ni to ne bih zadrzao jer iako vazi pravilo da ako radi dobro nema potrebe za zamenom ipak je i tu nova tehnologija u nekom smislu bolja, makar je novo novo i duze ce da traje.

Narocito ne treba zadrzati kuciste i napajanje. Mislim da to ne treba objasnjavati. Kuciste i nekako uz imanje na umu da nema USB 3 na prednjem delu... moze da bude mana.

Mis i tastaturu ne treba pominjati ni u kakvom kontextu.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

dados.p

Član broj: 66376
Poruke: 616
*.dynamic.stcable.net.

Sajt: medkaolek.com


+14 Profil

icon Re: Šta ostaviti i procena vrednosti komponenti21.07.2014. u 17:50 - pre 117 meseci
Hvala Sceka puno.. kazi mi samo ovaj hard disk mislis da ne pije vodu? Seagate Barracuda 7200 500Gb to je iz druge konfiguracije... što se tiče procesora.. ne znam da li bi išao na i5 .. nije to nešto posebno zahtevan posao u Photoshopu.. više se koristi Sublime editor nego Photoshop... PS se koristi samo za slice i skoro pa ništa više drugo... Hard nema potrebe za 1Tb .. ni sadasnjih 500Gb nije popunjeno više od 350Gb... a i grafika mi je nabudzena.. nema potrebe za tim.. zaista se ne radi ništa preterano zahtevno sem kodiranja.. zato sam i rekao i3 i ajde 8Gb da sve radi kako treba sa SSD hardom... Što se tiče kućišta opet pitanje ovo mi se čini da je ok.. Blueberry BC-M42-520 ili CN-832BK-500 ne znam zašto bi to menjao... mislim čak da ima USB 3 ali moram da proverim...
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Šta ostaviti i procena vrednosti komponenti21.07.2014. u 19:23 - pre 117 meseci
Pazi, nije bitno, u krajnjem slucaju, koji je i koliki HDD sa starog/starih kompjutera i da li moze da se koristi na novoj konfiguraciji sto se tehnicke strane tice. Rec je o tome sto je to deo hardvera koji se exploatise poprilicno a nije cisto "elektronska" varijanta nego ima i mehanike, mehanickih dedelova, i to dosta. Da ne duzim, HDD moze da traje dugo i da radi dobro ali ima svoj vek trajanja i sto je stariji sve je losiji po mnogim parametrima. U tom smislu, koji nije zanemarljiv, ne treba koristiti nista iz "bivsih" konfiguracija. A ako ti je dovoljno 500 giga hard, i ostaje mesta - onda bolje da kupis jedan SSD od 400 ~ 500 giga i nista vise.

Kako god, tek kad sastavis konfiguraciju baziranu na i5 ili i7 procesoru ces da svatis koliko su besmisleni ti bivsi kompjuteri. i3 je dosta losiji po karakteristikama ali i u realnom radu se jasno uocava razlika. Ali, ako nisi radio nista na varijanti i3, i5, i7 procesora i ne mozes da razumes ovako "napamet" sve te razlike jer u poredjenju sa ta dva kompjutera iz opisa koja sad imas - razlika je ogromna u svim segmentima.

Isto tako je sa grafickim karticama. Nabudzena kartica sa "512 Mb DDR2 128Bit" je za te dve konfiguracije odlicna. Za nesto ozbiljnije nije. Opet po raznim osnovama.

To je uvek tako, dok se ima stara neka konfiguracija uvek je varijanta da mnogo toga nema potrebe i to je tako dok se ne uzme novi kompjuter a tek tada se vide sve moguce potrebe. :)


Pozdrav!


"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

dados.p

Član broj: 66376
Poruke: 616
*.dynamic.stcable.net.

Sajt: medkaolek.com


+14 Profil

icon Re: Šta ostaviti i procena vrednosti komponenti21.07.2014. u 20:02 - pre 117 meseci
kontam šta hoćeš da kažeš... ali ako će i3 da radi za 30 - 40 % bolje onda je i to dovoljno ako nece onda i5.. ali evo koji i5 bi preporučio? sa kojom pločom i napajanjem.. grafiku zasita ne bi budzili bez obzira na sve.. na njoj bi gledali da što više uštedimo...
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Šta ostaviti i procena vrednosti komponenti22.07.2014. u 11:26 - pre 117 meseci
i5 bilo koji samo da je Haswell. Ja sam pre dva meseca, otprilike, uzeo i5-4440 i na akciji MSI B85M-P33 plocu i bilo je jako jeftino (ne znam tacno koliko a mrzi me da trazim racun) i radi jako dobro. Ne moze da se overklokuje ali mene to i ne zanima tako da moze bas jeftina ploca da se uzme.

Nije rec o procentima koliko ce bolje da radi od starih kompjutera. To je malo slozeno za izracunavanje a zavisi od mnogo vaktora. i3 je procesor sa dva jezgra a i5 i i7 su procesori sa cetiri jezgra. Razlika izmedju i3 i i5 nije samo u brojkama (razni testovi...) nego ono sto je vaznije - u realnom radu se vidi razlika i to prilicna. Opet, sve zavisi od svega, pocevsi od OS-a preko programa do samog hardvera. Ja sam i graficku karticu uzeo MSI zbog toga sto je ploca MSI...

Kako god, tek ako sada uzmes i5 neces za godinu dana pomisliti "steta sto nisam u startu uzeo i5 umesto i3". A to ces pomisliti i pre nego sto prodje pola godine, garantujem. Pricam iz iskustva/prakse a na osnovu dosta komsija/drugara/rodjaka... koji su razmisljali isto kao ti pa nakon par meseci kazu ono pod navodnicima iz prve recenice.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

dados.p

Član broj: 66376
Poruke: 616
*.dynamic.stcable.net.

Sajt: medkaolek.com


+14 Profil

icon Re: Šta ostaviti i procena vrednosti komponenti22.07.2014. u 12:59 - pre 117 meseci
a na primer ovaj procesor? CPU LGA1150 Intel® Pentium® Dual-Core G3258 .. na primer poredjenje sa i5 4440 http://cpuboss.com/cpus/Intel-G3258-vs-Intel-Core-i5-4440
 
Odgovor na temu

sonus70
Novi Sad

Član broj: 120808
Poruke: 176
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+266 Profil

icon Re: Šta ostaviti i procena vrednosti komponenti22.07.2014. u 16:06 - pre 117 meseci
taj cpuboss je totalna glupost, ne obraćaj pažnju na njega.

@sceka
mislim da je i3 sasvim ok za početak , jako on lepo radi a cena mu je mnogo manja a ako se baš pokaže slab nikakav problem nije menjati ga za i5.
Više me zaintrigiralo ono tvoje "modularno napajanje". Po čemu je "modularno" bolje od "nemodularnog" istog (dobrog) proizvođača i sličnih specifikacija? Razumem da se kupuje neko ultra mega providno kućište za paljevine koje se lože na to i stalno nešto prčkaju po njemu ali za računar koji se koristi u poslu ne vidim potrebu a vidim razliku u ceni. Spakuješ jednom i miran si, bolje razliku u ceni dati za bolji procesor ili više memorije ili bolju grafiku.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Šta ostaviti i procena vrednosti komponenti22.07.2014. u 20:58 - pre 117 meseci
@dados.p
Pogledaj ovde poredjenja ta dva procesora - http://ark.intel.com/compare/82723,75038 - to su ciste tehnicke informacije a ne bencmark poredjenje. Pa sad prosudi da li je bolje uzeti dual core ili quad core procesor, primeti da i5-4440 ima grafiku koja podrzava DX11 i sasvim fino radi... uostalom sam pregledaj pa zakljuci.

@sonus70
Sto se tice napajanja. Uopstena desavanja kod nas, cak bi se reklo da je to postalo neko pravilo!, je da se kupuje novi kompjuter, danas, i u celoj kombinaciji je najjeftinije napajanje. Ima dobrih napajanja kojima je cena 4,000din ili tu negde, recimo 600W LC Power LC600H-12 V2.31 (kosta 3,640din i dosta ga kupuju, provereno) je jako jeftino/povoljno i tu se zavrsava sve. Pomenuo sam "modularno" kao pojam ali samo kao uopsteno dobru kupovinu jer je ipak gledajuci tehnicku stranu pouzdanije od "nemodularnih". Bar tako tvrde svi koji se bave elektronikom pa nemam razloga da ne verujem.

Poenta je druge prirode - ljudi nikako ne razumeju, nikako da svate da je napajanje uzasno bitna komponenta kompjutera. Ako je napajanje kvalitetno to znaci da je pouzdano sto podrazumeva tacnu vrednost (tcnu koliko god je to moguce a tacniju od "jeftinih" svakako!) 'struje' koju isporucuje potrosacima sto dalje logicno dovodi do pouzdanijeg rada tih potrosaca... Nije retko da se cuje kako je neko kupio kompjuter od 700€ i zali se kako nesto "cudno" radi, ne radi dobro, ortakov isti sa istim procesorom radi bolje i slicno a nakon promene napajanja taj isti kompjuter kao da "progleda".

Zato sam ja u principu za to da se ne stedi na napajanju jer ima vrednost skoro kao ploca koju napaja, samim tim i sve sto je na ploci...

A pokazalo se u praksi, kod nas, da su sva "modularna" napajanja bolja od "nemodularnih". To moze i postoji kao posebna tema na raznim forumima pa nije tesko doci do saznanja o tome citajuci iskustva clanova.



Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Drivee

Član broj: 81794
Poruke: 324
203.113.145.*



+43 Profil

icon Re: Šta ostaviti i procena vrednosti komponenti23.07.2014. u 05:40 - pre 117 meseci
Tako je, napajanje treba uzeti "malo" bolje. Ali to od 4k dinara je skroz ok. 600W LC Power.. Nema gde ne radi.
Druga stvar je da treba i potrosace napojiti strujom. Ako imas 2 zmaj neke grafike u dualu, to od 600W ti nece biti dovoljno(na primer)
Znaci, kakav racunar, takvo i napajanje. Rade i ona kineska od 300W na osnovnim konfiguracijama, a to isto nema ni 200W a ne 300W. Opteretis ga sa 300W ono izgori. Toliko o napajanjima.
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.exe-net.net.



+784 Profil

icon Re: Šta ostaviti i procena vrednosti komponenti23.07.2014. u 07:59 - pre 117 meseci
Citat:
Drivee: Ako imas 2 zmaj neke grafike u dualu, to od 600W ti nece biti dovoljno(na primer)


Koje to 2 graficke trose toliko da ni 600W nije dovoljno? Napajanje sa "pravih" konstantnih 600W mislim da je dovoljno za bilo sta sto se stavi u kuciste
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6608
*.ptt.rs.



+536 Profil

icon Re: Šta ostaviti i procena vrednosti komponenti23.07.2014. u 08:32 - pre 117 meseci
Ako ti treba računar za posao, prodaj obe te stare konfiguracije (kompletne) i kupi nešto brendirano. Dell optiplex ili tako nešto.

Dodaj SSD pored postojećeg harda koji već stiže uz konfiguraciju i nema glava da boli.

Kakve crne 2 zmaj grafike, kakav crni overklok...


 
Odgovor na temu

dados.p

Član broj: 66376
Poruke: 616
*.dynamic.stcable.net.

Sajt: medkaolek.com


+14 Profil

icon Re: Šta ostaviti i procena vrednosti komponenti23.07.2014. u 09:00 - pre 117 meseci
Uglavnom odluka je pala... ali samo par pitanja pre nego što se odlučimo 100% :)

1.) Ploča kad je u pitanju našli smo asus m5a97 LE 2.0 r2.0 ali i bez LE .. sad ne znam da li ima neke velike razlike, ili moze i ova jeftinija.. predpostavljam da mi tu neku razliku nećemo ni osetiti.. a kod Gigabyte našli smo Gigabyte GA-970A-DS3P i Gigabyte GA-970A-UD3P .. UD3P je malo skuplja.. koji bi bio Best Buy od ove 4 ploče? i da napomenem samo da smo našli još jednu AM3+ 970 MSI 970A-G43 koja je jeftinija za par crvenih pa ne znam da li nju vredi uzeti u obzir?

2.) Kod procesora smo se odlučili za FX 6300 .. medjutim možda se ispružimo za AMD FX8320 vs FX-8350 .. koja od ta dva procesora je bolji izbor... i da li su ta dva procesora u rangu i5-4440

3.) LC Power LC500H vs LC Power LC600H da li uzeti 600W posto je razlika zaista mala

4.) kućište: Ovde opšti haos :) nemam pojma koje kuciste... uglavnom predpostavljam da je najbolje kad napred ima USB 3.0 a moram
da priznam da mi je trebalo par puta to posto ionako imam eksterni hard disk sa USB 3.0 kao i flash..
a ostalo ne znam sta treba da se gleda? pa eto samo ako ima neka preporuka.. cisto da se napomene samo da se uzima grafika
Power Color 1GD5-HV2E/OC AMD RADEON R7 250 1Gb DDR5 i napajanje LC Power LC500H ili LC Power LC600H
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Šta ostaviti i procena vrednosti komponenti23.07.2014. u 12:12 - pre 117 meseci
Sto se tice procesora, za mene nema poredjenja Intel i AMD. Jednostavno je sve na strani Intel-a. Osim ako se radi o, opet po meni, klinackoj varijanti "sa'cu da ga ubijem od overklokovanja..." i isto tako tipicno gejmersih varijanti navodjenja "cinjenica o kvalitetu...". Za ozbiljan i stabilan rad samo Intel i nista drugo. Imao sam i jednu i drugu varijantu vise puta sa razlicitim procesorima i uvek sam imao nekih problema sa AMD-ovim procesorima, manjih ili vecih problema ali uvek. Sa Intelovim procesorima nikada nisam imao ni jedan jedini problem, prstavis procesor u leziste, stavis stok kuler i samo upotrebljavas... BTW, iz istih razloga ne koristim ni ATI graficke kartice, uvek neki problem, pocev od drajvera pa na dalje - sa nVidia varijantom nikada nikakvih problema. Naglasavam, to je moje licno misljenje i nije podlozno komentarisanju jer nema svrhe i ne zanima me. Kako god, ako se odlucite za AMD moras biti svestan da ces morati da izdvojis pristojnu cifru za hladjenje procesora. Za Intel to nema potrebe.

Kuciste kao kuciste. Vazno je da nije lagano "plehano" nego teze, stameno i po mogucstvu da ima dovoljno mesta za dodatne ventilatore (narocito ako se uzima AMD procesor). Da bude sa sto manje srafova i da se skidaju obe bocne strane. Sve ostalo a u vezi izgleda/dizajna i slicno je nebitno i zavisi od licnog afiniteta i ukusa.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

dados.p

Član broj: 66376
Poruke: 616
*.dynamic.stcable.net.

Sajt: medkaolek.com


+14 Profil

icon Re: Šta ostaviti i procena vrednosti komponenti23.07.2014. u 17:06 - pre 117 meseci
to vezano za INTEL vs AMD .. mislim da ne vredi raspravljati .. to nikad onda kraja.. ako neko hoće da radi overklokovanje neka radi.. zašto da ne... što se mene tiče ja to nikad ne radim niti ću raditi niti znam da to radim :D ... AMD FX 6300 je izabran baš iz razloga što je dosta hvaljen procesor.. zaista nisam primetio da se neko žali na njega.. i multitasting radi dobro... a iskren da budem i upada taman u budzet .. malo smo prešli ali sa i5 onda se prelazi malo više.. i to je jedan od razloga zašto je opredeljen FX 6300 ... ali napisao sam.. možda se ispružimo za AMD FX8320 ili FX-8350.. ali onda za koju crvenu više možemo uzeti i5 4440 ... tako da je rezervni izbor i5 4440.. zavisno od mogućnosti

[Ovu poruku je menjao dados.p dana 23.07.2014. u 18:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

LM81

Član broj: 315436
Poruke: 67
93.87.23.*



+6 Profil

icon Re: Šta ostaviti i procena vrednosti komponenti23.07.2014. u 21:09 - pre 117 meseci
Do juče je imala da se nađe MSI R7 260 OC za 9.500din, vidim da je više nema.
R7 250 je verovatno oko 9.000din? Baš je precenjena...

http://www.tomshardware.com/re...deon-r7-260-review,3736-9.html
 
Odgovor na temu

dados.p

Član broj: 66376
Poruke: 616
*.dynamic.stcable.net.

Sajt: medkaolek.com


+14 Profil

icon Re: Šta ostaviti i procena vrednosti komponenti24.07.2014. u 07:32 - pre 117 meseci
MSI R7 260 ima ali je sad 11000 hiljada :) a R7 250 ispod 9000 nema :(
 
Odgovor na temu

LM81

Član broj: 315436
Poruke: 67
93.87.23.*



+6 Profil

icon Re: Šta ostaviti i procena vrednosti komponenti25.07.2014. u 10:35 - pre 117 meseci
Ponovo R7 260 na akciji, ovog puta za 9.000din!

http://www.emmi.rs/nedeljna_akcija.360.html
 
Odgovor na temu

dados.p

Član broj: 66376
Poruke: 616
*.dynamic.stcable.net.

Sajt: medkaolek.com


+14 Profil

icon Re: Šta ostaviti i procena vrednosti komponenti26.07.2014. u 08:30 - pre 117 meseci
znaci onda samo snimati tu grafiku posto ona malo malo pa na akciji :) to je izgleda model predvidjen za akcije :)
 
Odgovor na temu

dados.p

Član broj: 66376
Poruke: 616
*.dynamic.stcable.net.

Sajt: medkaolek.com


+14 Profil

icon Re: Šta ostaviti i procena vrednosti komponenti27.07.2014. u 11:06 - pre 117 meseci
@Sceka... jel imas predlog za plocu za i5 4440 procesor... potrebno je da ima USB 3.0 interni... nece se raditi nikakav overklok.. samo da se ubaci procesor i to je to..
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za kupovinu - PC hardware :: Šta ostaviti i procena vrednosti komponenti

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11063 | Odgovora: 35 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.