Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Atmel-ICE, novi programator/debuger iz Atemel

[es] :: Elektronika :: Mikrokontroleri :: Atmel-ICE, novi programator/debuger iz Atemel

[ Pregleda: 2840 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Atmel-ICE, novi programator/debuger iz Atemel13.06.2014. u 19:42 - pre 119 meseci
Tražio sam neki pinout na Atmelovom sajtu, kad slučajno vidjeh da su izbacili novi programmer/debugger ATMEL-ICE, pa reko da podijelim ovdje.
Ono što je interesantno je da programira sve atmelove serije: AVR 8-bit, AVR 32-bit kao i AVR-ARM (znači i većini interesantne arm-cortex mikrokontrolere).
Ono što je još interesantnije su cijene.
Naime, programator dolazi u tri verzije:

1) u kućištu sa komplet kablovima;
2) u kućištu sa osnovnim kablovima;
3) bez kućišta i kablova (samo pcb).



Kako većina ljudi već ima raznih kablova, ili ih je relativno lako nabaviti/napraviti, to i ova najogoljenija verzija vrši posao.
(Dosad je najjeftiniji bio dragon (ca. $50) za AVR, a SAM-ICE (ca. $100) (ili Segger studentska verzija za $50-60) za ARM, a sada sve to zajedno ima za $30-tak.
(U međuvremenu je u poslednjoj verziji firmware-a i jtagice3 dobio podršku i za ARM-ove.)

Meni su se dosad* dragon, jtagice3 i Segger Jlink odlično pokazali u saradnji sa Atmel Studiom, pa se nadam da će i ova informacija nekom biti od pomoći i za male pare rješiti ga petljanije sa kojekakvim diy kućnim pomagalima, konzolnim komandama i sličnim protezama i prebaciti ga u 21. vijek sa debugg-om u grafičkom okruženju :)

* Ja lično još nisam probao ovaj novi, ali pretpostavljam da mora biti sličan jtagice3-jci koji radi ok, pa očekujem da bi i ovaj novi trebao biti.

Pozdrav.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

milanmeh
Novi Sad

Član broj: 206027
Poruke: 213
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Atmel-ICE, novi programator/debuger iz Atemel13.06.2014. u 22:13 - pre 119 meseci
Ja baš palim za Nemačku za koji dan i planirao sam da pazarim basic varijantu ovog debagera, jedino ne znam odakle da ga naručim. Odakle šalju robu ovi iz atmel storea? Ostaću u neke 2 nedelje u Nemačkoj, ali ako šalju iz amerike ili tako neke udaljene destinacije, onda ne znam da li će paket stići na vreme. Farnell jeste sigurica, odma sledeći dana ovo ono, ali je prilično skuplji.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Atmel-ICE, novi programator/debuger iz Atemel14.06.2014. u 00:21 - pre 119 meseci
Na farnell.de kažu da je ova osnovna verzija €30.85 (basic €47.25 i full verzija €81.96)
Sumnjam da bi ti ispalo jeftinije čak i da ga naručiš direkt od Atmela (carina, poštarina...).
Ako imaš još šta da pazariš (ili još jedan komad ovoga za još nekog) da ukupno bude preko ??€ onda će ti i poštarina biti džaba.

http://de.farnell.com/atmel/at...el-arm-avr-pcba-kit/dp/2407171
 
Odgovor na temu

milanmeh
Novi Sad

Član broj: 206027
Poruke: 213
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Atmel-ICE, novi programator/debuger iz Atemel14.06.2014. u 08:27 - pre 119 meseci
Naručiću onda od farnella. Koliko sam video preko 55e dostava je besplatna, ali i onako sam planirao da kupim još nekih IC-ova, Atmel kontrolera, Alegro strujnih senzora... sve skupa za nekih 100ak eura.

Da li se zna da li su te cene na farnell.de one koje ću platiti ili će mi rebnu još neki porez, PDV ili tako nešto? Takođe da li treba da se pazim nečega kada se budem vraćao avionom nazad sa SRB sa svom tom robom?
 
Odgovor na temu

lestrigonac
Lestrigonac
Futog, Novi Sad

Član broj: 145470
Poruke: 247
*.dynamic.kdsinter.net.



+2 Profil

icon Re: Atmel-ICE, novi programator/debuger iz Atemel14.06.2014. u 11:42 - pre 119 meseci
Pozdrav,

Iz mog iskustva, cene na Farnell-u su bez poreza. Ako stavis te stvari dole u kofer/torbu, velika je verovatnoca da te niko nista nece pitati! :) Za svaki slucaj, sacuvaj racun i ponesi ga sa sobom.

Pozdrav,
Lestrigonac
 
Odgovor na temu

milanmeh
Novi Sad

Član broj: 206027
Poruke: 213
*.pools.arcor-ip.net.



+7 Profil

icon Re: Atmel-ICE, novi programator/debuger iz Atemel24.06.2014. u 21:25 - pre 119 meseci
Neka idu u tri lepe ovi iz farnella. U Nemackoj ne mozes naruciti komponente kao fizicko lice, samo kao firma. Moracu preko cometa da narucujem...
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Atmel-ICE, novi programator/debuger iz Atemel24.06.2014. u 21:52 - pre 119 meseci
Ja sam u Austriji naručivo privatno od Farnella. Nisam imao pojma da u DE ne može.

Elem, izgleda da su prethodni Atmelovi programatori/debuggeri (osim Dragona) odsvirali svoje i da će svi biti zamjenjeni ovim novim:



http://media.digikey.com/pdf/PCNs/Atmel/WE142203.pdf
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

milanmeh
Novi Sad

Član broj: 206027
Poruke: 213
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Atmel-ICE, novi programator/debuger iz Atemel29.06.2014. u 19:12 - pre 119 meseci
U email obaveštenju povodom moje narudžbine su mi baš preporučili da nađem posrednika u Austriji ukoliko nisam pravno lice u Nemačkoj.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Mikrokontroleri :: Atmel-ICE, novi programator/debuger iz Atemel

[ Pregleda: 2840 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.