Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

xp ne podize sistem

[es] :: Windows desktop :: xp ne podize sistem

[ Pregleda: 1806 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anabrana
sabac, srbija

Član broj: 323658
Poruke: 4
*.mts.telekom.rs.

Sajt: u pripremi


Profil

icon xp ne podize sistem12.06.2014. u 10:08 - pre 119 meseci
Ne uspeh da nadjem temu slicnu svom problemu iz tog razloga nova.
Problem je sledeci imao sam dualboot xp i linux mint, problem je nastao kad sam uradio recovery xp-a. Sve odradi kako treba dodje do podizanja nakon instalacije ponudi mi save mod i normalno, ali ga ne podize ni u jednom modu samo se restartuje i opet iznova. Da napomenem da sa xp recovery radio sa xpom koji mi se nalazio na hardo. Kasnije sam pokusavao i sa cd ponovnu instalaciju i isti slucaj. Linux radi bez problema. Pokusao sam i format citavog harda pa prticionisanje ponovna instalacija i isto. Pri particionisanju mi ostavi 9gb praznog prostora ne moze da ga dodeli particiji. Ubacivao san hiren boot tu mi izbaci tri greske na hdd s.m.a.f.t. Disable nesto max ne secam se tano sta pise i power active. Prve dve sam otklonio u bios-u ali trecu ne. Ubacio sam cak drugo napajanje i opet isto. ZNA LI KO STA?
A da u linuxu sve radi odlicno bez problema.
 
Odgovor na temu

kazanovic
Slavisa kazanovic
Student
BiH, Papraća, Zvornik

Član broj: 273680
Poruke: 80
46.163.63.*



+4 Profil

icon Re: xp ne podize sistem12.06.2014. u 12:11 - pre 119 meseci
Možda ti je HDD loš. Već kad imaš Hirens Boot provjeri sa gold ram memory ili je naziv sličan, vidi da nema grešaka na RAM memoriji. Kada to odradiš probaj, ne znam koja ti je verzija Hirens boota ako imaš HDD regenerator provjeri sa njim HDD da li ima bad sektora pa tek onda možeš dalje.
 
Odgovor na temu

anabrana
sabac, srbija

Član broj: 323658
Poruke: 4
*.mts.telekom.rs.

Sajt: u pripremi


Profil

icon Re: xp ne podize sistem13.06.2014. u 05:32 - pre 119 meseci
Bad sektori 8 sredio sam ih, za ram pokazuje da je dobar ali opet ista stvar. Instalirao sam win sa drugog cd-a i opet isto. Medjutim sinoc dok sam nanovo instalirao linux komp se odjednom ugasio, start dugme samo lampice zasijaju i opet nista. To mi se desilo sa prethodnom macicnom racunar se palio samo kad skinem onaj dzek sa 4 kabla sto ide sa napajanja na plocu negde kod kulera ali samo napajanje radilo nista vise.
 
Odgovor na temu

kazanovic
Slavisa kazanovic
Student
BiH, Papraća, Zvornik

Član broj: 273680
Poruke: 80
46.163.63.*



+4 Profil

icon Re: xp ne podize sistem13.06.2014. u 21:32 - pre 119 meseci
Ako imas drugo napajanje da probas, uzrok bad sektora bude cesto napajanje a i to sto zasija samo lampica pa se ugasi vjerovatno je do napajanja. To sto ti se ugasio mozda ti ne radi kuler na napajanju pa se pregrijava. probaj drugo napajanje pa oped mozes dalje.Provjeri jos da ti se nisu naduvali kondenzatori na maticnoj ploci kao i u napajanju.
 
Odgovor na temu

anabrana
sabac, srbija

Član broj: 323658
Poruke: 4
*.mts.telekom.rs.

Sajt: u pripremi


Profil

icon Re: xp ne podize sistem14.06.2014. u 09:02 - pre 119 meseci
Problem kondenzatori na maticnoj. Zamenuo dva komad komp radi sve odlicno ali ne pokrece monitor uopste mada vrti kuler na grafickoj. Zreo za nov
 
Odgovor na temu

kazanovic
Slavisa kazanovic
Student
BiH, Papraća, Zvornik

Član broj: 273680
Poruke: 80
46.163.63.*



+4 Profil

icon Re: xp ne podize sistem14.06.2014. u 12:22 - pre 119 meseci
Cim su crkli kondenzatori na maticnoj vjerovatno nije uredu ni napajanje pa su zbog toga i oni crkli. Probaj drugo napajanje, ne mora da znaci da su i ostali kondenyatori ispravni iako se nisu naduvali. Prvo probaj napajanje drugo pa onda vidi ako se ne pali opet probaj i ostale kondenzator zamjeniti.
 
Odgovor na temu

anabrana
sabac, srbija

Član broj: 323658
Poruke: 4
*.mts.telekom.rs.

Sajt: u pripremi


Profil

icon Re: xp ne podize sistem14.06.2014. u 13:05 - pre 119 meseci
Povadio sam pet kondenzatora i ispitao dva nisu bila ok pa ih zamenam. Probao drugo napajanje isto. Ispitao napajanje van kucista i ok je. Kad izvadim ram i pokrenem racunar sve radi kao i obicno samo nema slike, a maticna mi ne pisti zbog nedostatka rama. Msm da mi je na maticnoj nes crklo pa povuklo i kondenzatore.
 
Odgovor na temu

kazanovic
Slavisa kazanovic
Student
BiH, Papraća, Zvornik

Član broj: 273680
Poruke: 80
46.163.63.*



+4 Profil

icon Re: xp ne podize sistem14.06.2014. u 13:20 - pre 119 meseci
Neznam sta da ti kazem, jesi resetovao bios, cim si ispitivao kondenzatore da li si ESR ispitivao ili kapacitet posto kapacitet nije toliko bitan koliko je ESR. E sad tako se ploca ponasa kada u njoj nema procesora samo vrti kuler bez pistanja.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: xp ne podize sistem

[ Pregleda: 1806 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.