Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Plavi ekran smrti i artefakti zbog graficke kartice

[es] :: Video karte i monitori :: Plavi ekran smrti i artefakti zbog graficke kartice

[ Pregleda: 3493 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cucko50
cuckovic dusan

Član broj: 150637
Poruke: 21
93.87.219.*



Profil

icon Plavi ekran smrti i artefakti zbog graficke kartice09.11.2009. u 14:23 - pre 176 meseci
Imam veliki problem,sistem mi je normalno radio dok odjednom nije graficka kartica pocela da izaziva BSOD,grafika se pregrevala ocigledno duze vreme jer je temperatura u idle rezimu oko 77 stepeni(sto je mnogo) a u load rezimu na nekoj igri naprimer prelazi i 105 stepeni.Graficka je 7300GT(pasivno hladenje)!!Kad se sistem podize pojavljuju se graficke anomalije(crvene sapice na ekranu,mrlje na slovima kao mastilo,roze boje na slovima itd...)i mogu samo da udjem u safe mode gde ostaju te anomalije jer se sistem ne podize posto iza welcome screen-a sledi BSOD,kad iskljucim kartu u device manager-u sistem se podigne normalno ali te anomalije ostaju na ekranu(imam najnovije drajvere da napomenem)!!!Molio bih samo ako neko moze da mi kaze da li su ovo znaci da je crkla grafika ili da probam da ohladim kartu nekim ventilatorom (ali ona sad pokazuje anomalije i BSOD i kad iskjucim racunar pa ga posle nekog vremena ukjucim a tad su sistem i grafika hladni)pa da podgnem sistem!!!!
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Plavi ekran smrti i artefakti zbog graficke kartice10.11.2009. u 10:56 - pre 176 meseci
Probaj prvo da zashrafis ili na drugi nacin pricvrstis neki 8cm ventilator direktno na hladnjak na kartici. Ako to ne pomogne onda je graficka kartica pokvarena...
 
Odgovor na temu

cucko50
cuckovic dusan

Član broj: 150637
Poruke: 21
93.87.219.*



Profil

icon Re: Plavi ekran smrti i artefakti zbog graficke kartice10.11.2009. u 19:11 - pre 175 meseci
Hvala na savetu,kupio sam ipak novu graficku jer ne vredi hladiti kad je izgleda po ovim flekama i linijama otisla memorija,sad i kad ohladis kartu ona pokazuje one artefakte!Hvala jos jednom!!!
 
Odgovor na temu

Milan C.
nezaposlen
Bg

Član broj: 239625
Poruke: 1
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Plavi ekran smrti i artefakti zbog graficke kartice13.11.2009. u 10:41 - pre 175 meseci
Hello svima! Moj prvi post. Prečešljao teme ručno, searchovao, čak i našao odgovor na svoje pitanje, ali evo da podelim još jedno slično iskustvo ovoj temi, da ne bih otvarao novu:

Pre 2-3 dana i moj Radeon 2900 Pro je počeo da pokazuje slične simptome. Tačkice veličine jednog piksela na ekranu gde ne bi trebalo da ih bude, negde su nedostajali gde je trebalo da budu, video fajlovi su imali zelene, crvene i plave kvadratiće (nestanu, dođu, u zavisnosti od pokreta slike I guess). Kada pokrenem bilo koju igru, slika se odmah raspadne a posle desetak sekundi ceo računar zamrzne, pomaže samo hard reset.

Update-ovao drajvere, vadio grafičku nekoliko puta, čistio je (svi fan-ovi na PC-u rade), bez nekih rezultata.

Instalirao i startovao Graphic Card Stability software, i dobio sam FAILED rezultat.

Koliko sam ja shvatio iz dosadašnjih slučaja sa foruma, sad joj nije ništa? :)

Čak, može i totalno da umre?

PS. Zanimljiva stvar da od kad sam uzeo računar, pre dve godine, ova kartica imala je glitch: kada je soba hladna, i tek uključim računar, moram da "istrpim" par minuta VGA rezoluciju, jer PC jednostavno ne prepoznaje grafiku! Posle tih par minuta, restart i sve je ok.
 
Odgovor na temu

[es] :: Video karte i monitori :: Plavi ekran smrti i artefakti zbog graficke kartice

[ Pregleda: 3493 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.