Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Originalni alat ili 'Ne'

[es] :: Elektronika :: Originalni alat ili 'Ne'

[ Pregleda: 8692 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DRAGAN AR.

Član broj: 218481
Poruke: 268



+19 Profil

icon Originalni alat ili 'Ne'10.06.2014. u 23:04 - pre 120 meseci
U poslednje vreme vidjam na nasim poznatim pijacama i internet oglasima nove alate (brusilice, busilice) poznatih marki za veoma pristupacne cene npr: mala makita bruslica za nekih 40e , bosh pneumatska busilica za nekih 60e i slicno, pa mene i ljude koji se bave poslovima gde se koristi dosta slicnog alata interesuje dali su to originali zalutali po nekim carinama ili samo dobro odradjene kopije, poseduje li neko tako kupljene alate i kakva su iskustva, u glavnom me interesuje bosch i makita posto vidim da su najaktuelniji......
 
Odgovor na temu

TeslaElectronic

Član broj: 301757
Poruke: 384



+25 Profil

icon Re: Originalni alat ili 'Ne'10.06.2014. u 23:32 - pre 120 meseci
U većini slučajeva su dobro odrađene kopije, što ne znači i da su sve kopije, možda neko od toga razvija biznis pa uvozi i prodaje, e sad kako prepoznati kopije od originala, ne znam, sačekaj neke iskusnije "majstore"
 
Odgovor na temu

vucko47
Užice

Član broj: 303041
Poruke: 1542



+174 Profil

icon Re: Originalni alat ili 'Ne'11.06.2014. u 01:23 - pre 120 meseci
Ne znam koje su sada cene za profi alat ali mislim da za male pare tesko moze nesto da se pazari. Licno koristim makitu i hilti vec godinama.
Isto sam misljenja da je velika vecina toga sto se prodaje po oglasima i slicno samo obicna kopija originala. Samo jednom sam imao priliku da radim sa kopijom bosove busilice i secam se da je jedva mogla da busi sesticom burgijom u betonu. Kolega je kupio na nekoj aukciji valjda a sad ne mogu da se setim koji je model bila. Ne ponovilo se vise..
Sto se tice razlika kopija-original prvo sto bi trebalo da bude uocljivo je kabal na masini. Kod originala je kabal gumiran i mat boje a kod kopije obicno sjajan, male duzine i krut kada se savija. Zatim kuciste masine, podaci o istoj, nalepnice... Ima tu dosta toga.
Ako ti treba profi alat kupuj kod ovlascenih distributera u protivnom otvori cetvore oci.
Sinan Hasan Jašar Šaban...
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Originalni alat ili 'Ne'11.06.2014. u 01:55 - pre 120 meseci
Makita ima neku proizvodnju i u Kini, i te mašine su (skoro duplo) jeftinije nego one made in Japan, US, UK...
Ali su ipak Makita i opet znatno bolje nego što su neki lijevi proizvođači iz Kine.
Ja sam kupio jednu takvu električnu "motorku" za drva (tj. više za daske, rekao bih) i sasvim je ok.
Bila je čini mi se oko 120-140 evra, dok je u istoj prodavnici na istoj polici bio sličan model samo "Made in Germany" (čini mi se da je Germany, nisam 100% siguran, ali sigurno znam da je bila neka zapadna zemlja), a cijena je bila oko 250 evra.

Međutim, pošto meni to treba tek u nekim sporadičnim incidentima nisam imao potrebe da kupujem nešto što je namjenjeno za rad 16 sati dnevno, 7 dana u nedelji.

Tako da, ako je 30-40-50% jeftinije od onoga što možeš naći na online prodavnicama za koje si siguran da su ok (npr. Amazon) i ako piše da je "Made in China", onda moguće da je orginalna Makita, ali "Made in China".
Ako je 80% jeftinije nego orginali sa zvaničnih sajtova i piše "Made in US" ili "Made in Canada" i sl. onda je 99% falsifikat.
 
Odgovor na temu

DRAGAN AR.

Član broj: 218481
Poruke: 268



+19 Profil

icon Re: Originalni alat ili 'Ne'11.06.2014. u 09:53 - pre 120 meseci
Sad mi bas nesto prolazi kroz glavu u vezi tih kablova za struju primeti se tacno razlika ovi sto su sjajniji nisu bas nesto gibljivi sad sam ponovo gledao slike sa oglasa svi se lepo sjaje, ja sam prosle godine uzeo malu i veliku makitinu brusilicu i kablovi su gumirani sa mat bojom, ono sto je mene bunilo je zemlja porekla a to je Rumunija s'druge strane prodavac nije znao da mi kaze bas nesto detaljnije oko toga ali sam dobio 3god garancije i naravno svu pratecu dokumentaciju cena za obe je bila negde oko 230e posto su u paru bile na nekoj akciji, koristim ih dosta neki put ih negasim po ceo dan.

Ove brusilice sto sam vidjao na pijaci i oglasima su poreklom iz Malezije sto me zbunjuje jos vise jer sam pre 5-6god kupio bosovu busilicu i aku zavijac takodje u prodavnici isto poreklom iz Malezije ali sam takodje dobio 3god garancije jel se radi o plavom boshu i do dan danas me sluzi odlicno a aku zavijac da ne pricam dobio sam ga sa dve baterije jos uvek su u solidnom stanju, u to vreme busilicu sam platio 80e danas u prodavnicama je cena slicna dok na pijaci i oglasima ista takva se prodaje za 35-40e e sad dal je original ili verna kopija ko ce ga znati ali sam primetio da se na njoj kabal isto sjaji :) dok je na mojoj gumiran i taman.

Hvala vam na odgovorima nadam se da ce jos neko podeliti iskustva i misljenja sa nama...
 
Odgovor na temu

vucko47
Užice

Član broj: 303041
Poruke: 1542



+174 Profil

icon Re: Originalni alat ili 'Ne'11.06.2014. u 10:47 - pre 120 meseci
Bas jedan moj drugar je pre nekog vremena uzimao makitine bruslice za bravarsku radionicu i bila je isto neka akcija. Garancija na tri godine a za zemju proizvodnje nisam siguran, pogledacu kada odem do njega.
Znam samo da rade skoro po ceo dan i da se nije zalio na njih ni jednom.
Kad malo bolje pogledam izgleda da sada svi zivi prave te alate a sta je tu sta mozda ce najbolje reci neko ko radi servis svega toga
Sinan Hasan Jašar Šaban...
 
Odgovor na temu

yz7myg
Radak Bogoljub
QTH Gardinovci KN05BE

Član broj: 48822
Poruke: 707
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+74 Profil

icon Re: Originalni alat ili 'Ne'14.06.2014. u 13:25 - pre 120 meseci
Alat je svakako orginalan bez obzira dali se pravi u Kini ili Japanu ili u USA.Naravno da se neprave isti modeli u svim zemljama.A ima ih profesionalnih poluprofesionalnih i hobi alata pa sada ko šta voli nek i izvoli.
YU2MYG
Gledala mi Ciganka u dlan i kaže:
- Do 35. godine nećeš imati para i mučit ćeš se.
Ja je pitam:
- A poslije 35.?
A ona će:
- Će se navikneš na to.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Originalni alat ili 'Ne'

[ Pregleda: 8692 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.