Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Wireless izmedju dve zgrade oko 40-50 m razdaljine

[es] :: Wireless :: Wireless izmedju dve zgrade oko 40-50 m razdaljine

[ Pregleda: 3184 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Machiavelli...
Đorđe Đokanović
IT Support Engineer II
www.amazon.com
Philadelphia

Član broj: 90589
Poruke: 672
*.amazon.com.

Sajt: www.linkedin.com/in/dorde..


+92 Profil

icon Wireless izmedju dve zgrade oko 40-50 m razdaljine02.06.2014. u 15:34 - pre 120 meseci
Pozdrav,

Imam dva stana kojiu su jedan preko puta drugog - terasa jednog fleda u terasu drugog. Izmedju zgrada nema prepreka (drveca, elektricnih vodova i sl). Kakvo bi bilo najbolje resenje za zajednicki internet ova dva stana? Internet je potreban u oba stana da moze da radi streaming ( ne mora HD) ali da mogu da gledam youtube, netflix i sl (ali kao sto rekoh ne mora da bude HD), i da radim (ali rad je uglavnom shell i RDP sto nebi bio problem).
"Bazni" internet je 10Mbs D/ 3Mbs U - raspolozen sam i da uzmem brzi ukoliko je neophodno.

Pitanje je koji wireless ruter, repeater i antene da uzmem da to funkcionise? Taj setup ce se nalaziti u Srbiji, ali cu uzeti opremu u USA - jer dolazim u Septembru pa da ponesem. Ako je neko raspolozen da mi pomogne vodim na pivo kad dodjem :-)
Sto se tice cene fleksibilan sam, recimo ~300$ ako je to dovoljno (sto bi ukljucilo ruter, repeater i antene).

Jes jedno pitanje, da li mogu da kupim antene u Srbiji da ne vucem to odavde, i gde?

Hvala unapred,
Dorde


Having an idea is like being in a nutshell, but exchanging idea and collaborate
with
others is like being in infinite ocean of knowledge.
________________________________________________________________
____

Veruj u sebe. Ako ti neces, ko hoce?!

„Bolje živeti 100 godina kao milioner, nego sedam dana u bedi.“
 
Odgovor na temu

Machiavelli...
Đorđe Đokanović
IT Support Engineer II
www.amazon.com
Philadelphia

Član broj: 90589
Poruke: 672
*.amazon.com.

Sajt: www.linkedin.com/in/dorde..


+92 Profil

icon Re: Wireless izmedju dve zgrade oko 40-50 m razdaljine02.06.2014. u 15:40 - pre 120 meseci
Evo recimo link do jednog jeftinog repeter-a ... Any thoughts?

http://www.amazon.com/dp/B004U...oliid=I29WT5AREI8I5Z&psc=1
Having an idea is like being in a nutshell, but exchanging idea and collaborate
with
others is like being in infinite ocean of knowledge.
________________________________________________________________
____

Veruj u sebe. Ako ti neces, ko hoce?!

„Bolje živeti 100 godina kao milioner, nego sedam dana u bedi.“
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Wireless izmedju dve zgrade oko 40-50 m razdaljine02.06.2014. u 15:50 - pre 120 meseci
Ja bih isao na 2X Ubiquiti NanoStation loco M5. Koliko god da kasnije uzmes net-a/protok, nema da brines. Odradice ti posao savrseno + nema sta da se zezas sa kablovima antenama...dovuces UTP+PoE i uzivas/te.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Machiavelli...
Đorđe Đokanović
IT Support Engineer II
www.amazon.com
Philadelphia

Član broj: 90589
Poruke: 672
*.amazon.com.

Sajt: www.linkedin.com/in/dorde..


+92 Profil

icon Re: Wireless izmedju dve zgrade oko 40-50 m razdaljine02.06.2014. u 15:59 - pre 120 meseci
A kako se povezuje ova antena, koliko vidim nema klasican antenski prikljucak? Jel ji treba neki adapter RJ45 to coax ili nesto slicno? Koji rutyer predlazete na "baznoj" strani?
Having an idea is like being in a nutshell, but exchanging idea and collaborate
with
others is like being in infinite ocean of knowledge.
________________________________________________________________
____

Veruj u sebe. Ako ti neces, ko hoce?!

„Bolje živeti 100 godina kao milioner, nego sedam dana u bedi.“
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Wireless izmedju dve zgrade oko 40-50 m razdaljine02.06.2014. u 16:27 - pre 120 meseci
Ovo je uredjaj koji u sebi vec ima ruter+antenu i svoj AirOS.

Dovoljno je dovuci LAN iz rutera ( tvoj net ) u jedan M5 koji ce da salje signal i drugi postavis na drugu lokaciju koji ce da prima signal. Inace ovaj uredjaj vec ima ugradjenu antenu u sebi. Dakle jedan postavis u AP, a drugi u station mode i to je to. Napajaju se sa PoE adapterom i ide samo jedan UTP/LAN kablic u njega. O stabilnosti i kvaliteti signala ovih uredjaja ne treba trositi reci. Savrsena napravica za te primene.

To je samo neki moj predlog.... Imas i milion drugih resenja...Recimo, najobicniji WiFi ruter na koji ces zakaciti Grid i usmeriti ka drugom stanu i tamo hvatati skignal sa nekom PCI/USB WiFi karticom i jos jednim Gridom....Moze i Mikrotik....

Sigurno ce se jos neko javiti sa nekim predlogom....

Kako trenutno primas net? Sta imas sada od opreme, koji ruter...?



[Ovu poruku je menjao gilopile dana 02.06.2014. u 17:42 GMT+1]
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Machiavelli...
Đorđe Đokanović
IT Support Engineer II
www.amazon.com
Philadelphia

Član broj: 90589
Poruke: 672
*.amazon.com.

Sajt: www.linkedin.com/in/dorde..


+92 Profil

icon Re: Wireless izmedju dve zgrade oko 40-50 m razdaljine02.06.2014. u 16:58 - pre 120 meseci
E iskreno - nemam pojma sta sad imaju matori, ja mislim da imaju ADSL. Ja bi' uzeo brzi net svakako ili neki brzi paket od poste ili sbb. Nego problem je kako da obezbedim POE ovim uredjajima, da li imaju eksterno napajanje?
Ja ne znam koji ruter oni imaju, mogu da pretpostavim neki low end sto se dobija kad se uvede net... To je kod roditelja u stanu a ja nisam u Srbiji trenutno...
Having an idea is like being in a nutshell, but exchanging idea and collaborate
with
others is like being in infinite ocean of knowledge.
________________________________________________________________
____

Veruj u sebe. Ako ti neces, ko hoce?!

„Bolje živeti 100 godina kao milioner, nego sedam dana u bedi.“
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Wireless izmedju dve zgrade oko 40-50 m razdaljine02.06.2014. u 17:14 - pre 120 meseci
Ok, nece biti problema. Ako se odlucis za 2X m5, moras uzeti i 2xPoE adapter. Znaci, uredjaj se napaja putem LAN kabla, tako da ne moras vuci zaseban kablic za napajanje...: Ovo ti treba x2, naravno ako se odlucis za 2x m5.



Pozovi nekoga ko se malko bolje razume u mrezu i sve ce ti to lepo ispodesavati.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Machiavelli...
Đorđe Đokanović
IT Support Engineer II
www.amazon.com
Philadelphia

Član broj: 90589
Poruke: 672
*.amazon.com.

Sajt: www.linkedin.com/in/dorde..


+92 Profil

icon Re: Wireless izmedju dve zgrade oko 40-50 m razdaljine02.06.2014. u 17:20 - pre 120 meseci
Ha.. Upravo gledam poe adapter :-). Uzecu ovo da probam, bice valjda OK, stanovi su bukvalno preko puta jedan drugog bez ikakvih prepreka. Hvala na savetu, narucicu sad, u Srbiji sam u Septembru pa cu javiti kako radi.
Having an idea is like being in a nutshell, but exchanging idea and collaborate
with
others is like being in infinite ocean of knowledge.
________________________________________________________________
____

Veruj u sebe. Ako ti neces, ko hoce?!

„Bolje živeti 100 godina kao milioner, nego sedam dana u bedi.“
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Wireless izmedju dve zgrade oko 40-50 m razdaljine02.06.2014. u 17:25 - pre 120 meseci
Ma nemas problema, ova varijanta ce lepo raditi i na 2KM ako nema prepreka :D Mogao si i jeftinije proci, ali stream je jako zeznut i valjalo bi obezbediti sto stabilniju vezu, a ovi uredjaji na 5GHz su rodili za to.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

bmarkovic06

Član broj: 301412
Poruke: 716



+66 Profil

icon Re: Wireless izmedju dve zgrade oko 40-50 m razdaljine03.06.2014. u 21:12 - pre 120 meseci
Kupi lepo 50m samonoseceg kabla i ne beri si brigu :D.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Wireless izmedju dve zgrade oko 40-50 m razdaljine04.06.2014. u 01:23 - pre 120 meseci
I to sto kazes...Ako su uslovi ok, sto da ne :)
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Machiavelli...
Đorđe Đokanović
IT Support Engineer II
www.amazon.com
Philadelphia

Član broj: 90589
Poruke: 672
*.hsd1.nj.comcast.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/dorde..


+92 Profil

icon Re: Wireless izmedju dve zgrade oko 40-50 m razdaljine04.06.2014. u 02:36 - pre 120 meseci
Pa ne bi bas da razvlacim kabal izmedju zgrada, nekako mi glupo zbog komsija. Ipak cu ove Nano da isprobam.. Ako to ne bude kako valja onda cu da uzmem neki bolji internet paket za drugi stan i to je to.
Having an idea is like being in a nutshell, but exchanging idea and collaborate
with
others is like being in infinite ocean of knowledge.
________________________________________________________________
____

Veruj u sebe. Ako ti neces, ko hoce?!

„Bolje živeti 100 godina kao milioner, nego sedam dana u bedi.“
 
Odgovor na temu

cvrle1961
Svetislav Mitrovic
Operater na racunaru, Krusik a.d.Valjevo
Valjevo Srija

Član broj: 257804
Poruke: 1
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Wireless izmedju dve zgrade oko 40-50 m razdaljine14.08.2014. u 09:15 - pre 117 meseci
Svako umrezavanje, je jeftinije od placanja dva neta na duze staze, ovi 2X Ubiquiti NanoStation loco M5 sigurno ce ti raditi posao i to izuzetno kvalitetno, imam ih nekoliko u firmi i rade savrseno. bar za sada. Ima i malo jeftinijih resenja /dva tp linka sa dve antene/ ali nisam siguran koliko ce dobro raditi i koliko ce se zaglupljivati. Licno za taj protok i te potrebe isao bih na gore predlozeno resenje ili Mikrotik RouterBOARD RBSXT-5HPnD Outdoor High-Power Wireless Ruter 5GHz 802.11a/n, 1.25W, 16dBi dual polarizovana antena, 32MB sa RouterOS Level3 (nosač, AC/DC adapter, PoE injector) u srbiji oko 100 eur. malo komplikovaniji za podesavanja ali radi isto kao sat.
S. Mitrovic
 
Odgovor na temu

bmarkovic06

Član broj: 301412
Poruke: 716



+66 Profil

icon Re: Wireless izmedju dve zgrade oko 40-50 m razdaljine14.08.2014. u 13:14 - pre 117 meseci
Citat:
cvrle1961: Svako umrezavanje, je jeftinije od placanja dva neta na duze staze, ovi 2X Ubiquiti NanoStation loco M5 sigurno ce ti raditi posao i to izuzetno kvalitetno, imam ih nekoliko u firmi i rade savrseno. bar za sada. Ima i malo jeftinijih resenja /dva tp linka sa dve antene/ ali nisam siguran koliko ce dobro raditi i koliko ce se zaglupljivati. Licno za taj protok i te potrebe isao bih na gore predlozeno resenje ili Mikrotik RouterBOARD RBSXT-5HPnD Outdoor High-Power Wireless Ruter 5GHz 802.11a/n, 1.25W, 16dBi dual polarizovana antena, 32MB sa RouterOS Level3 (nosač, AC/DC adapter, PoE injector) u srbiji oko 100 eur. malo komplikovaniji za podesavanja ali radi isto kao sat.


Koji ce mu moj RBSXT-5HPnD sa przionicom od kartice (1.25W eeeej cemu tolika snaga). Pa na 50m ima napravi link sa 1.25mW a ne 1.25W.

Mnogo jeftinije resenje a isto tako dobro je 2 x SXT lite5. Oba ce kupi za 100e, jeste da i on ima 500mW ali opet bilo bi pozeljno da smanji snagu na izlazu na maksimum 20dB ili cak 17, sta ce mu vise.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Wireless izmedju dve zgrade oko 40-50 m razdaljine14.08.2014. u 13:17 - pre 117 meseci
Ma dasta, jako je to i nema potrebe. U biti on na tu razdaljinu moze bilo sta da stavi i radice. oze i MT routerboard 411 + dva grida od 16db i resio je. Ovo sto sam ju ja predhodno predlozio je isto tako fino i fensi resenje...Sada nisu ni skupi ti m5. Moze naci polovan za 5-6 crvenih, sto je vidse nego odlicna cena za ono sto pruza.

Da se nema para, onda bi mu predlozio PII MT x86 i dva 16dbi grida i to bi mu izadlo oko 5 crvenih max sa karticom cm9 ili najjeftinija AR5BMB5 koja se moze naci za 500 kinti, a radi sasvim solidno. A moze i AR 50005G, tp linkova PCI, cini mi se, a cena oko 1000din.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Wireless izmedju dve zgrade oko 40-50 m razdaljine

[ Pregleda: 3184 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.