Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Projektovanje optičke trase izmedju dve tačke, postupak projektovanja za SDH sisteme

[es] :: Vodič za učenje :: Seminarski radovi :: Projektovanje optičke trase izmedju dve tačke, postupak projektovanja za SDH sisteme

[ Pregleda: 4010 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

boban_bgd
beograd

Član broj: 40140
Poruke: 12
*.telekom.yu.



Profil

icon Projektovanje optičke trase izmedju dve tačke, postupak projektovanja za SDH sisteme08.12.2007. u 16:25 - pre 198 meseci
Potreban mi je materijal o projektovanju optičke trase izmedju dve tačke ( razdaljine od više stotina metara pa čak i nekoliko kilometara ). Bilo da je na engleskom ili srpskom. A naročito vezano za Postupak projektovanja SDH optičkog sistema. Ako neko nešto ima ili zna gde toga ima, bio bih mu veoma zahvalan.

 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
213.176.148.*

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Projektovanje optičke trase izmedju dve tačke, postupak projektovanja za SDH sisteme08.12.2007. u 20:51 - pre 198 meseci
Hm. Pa postupak projektovanja za dve tačke je vrlo jednostavan. "Razvučeš" optiku između te dve tačke i to je to. Šta te tačno zanima?
 
Odgovor na temu

marko37
Nera Networks
Novi Beograd

Član broj: 6545
Poruke: 714
*.adsl.beotel.net.



+104 Profil

icon Re: Projektovanje optičke trase izmedju dve tačke, postupak projektovanja za SDH sisteme08.12.2007. u 22:33 - pre 198 meseci
A šta imaš na krajevima te dve tačke? ADM, TM, neki treći uređaj? Sinhronizacija?
Ranije su postojala uputstva za projektovanje ZJPTT, ne znam šta je konkretno aktuelno za izgradnju SDH transportnih mreža. RATEL bi trebao da sastavi uputstva za izradu projekata za razne tipove TK mreža, ali ne znam dokle su stigli.
Najjednostavnija varijanta bi ti bila da vidiš da li možeš da se na neki način dokopaš nekog gotovog projekta SDH sekcije mreže preko optičkog kabla, odrađenog za potrebe "Telekom Srbije" ili recimo EMS-a (ne znam ko bi još imao SDH mrežu preko optike u ovoj zemlji).
Dalji saveti ti zavise, kao što komša lepo reče, isključivo od toga koliko ćeš informacija obezbediti. Mada ne očekuj previše, ne isplati se pomagati potencijalnu konkurenciju. :)
 
Odgovor na temu

boban_bgd
beograd

Član broj: 40140
Poruke: 12
*.telekom.yu.



Profil

icon Re: Projektovanje optičke trase izmedju dve tačke, postupak projektovanja za SDH sisteme10.12.2007. u 12:31 - pre 198 meseci
Pazi, meni je potrebna više teorija nego praktične stvari. Pišem neki rad pa zato.
 
Odgovor na temu

marko37
Nera Networks
Novi Beograd

Član broj: 6545
Poruke: 714
*.adsl.beotel.net.



+104 Profil

icon Re: Projektovanje optičke trase izmedju dve tačke, postupak projektovanja za SDH sisteme11.12.2007. u 22:42 - pre 198 meseci
Citat:
boban_bgd: Pazi, meni je potrebna više teorija nego praktične stvari. Pišem neki rad pa zato.


A jel mora da bude baš optika? Jel može RR SDH veza, sa recimo optičkim interfejsima? :)
 
Odgovor na temu

Milos.pirke
Mijalkovic Milos
Student
Pirot

Član broj: 225912
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Projektovanje optičke trase izmedju dve tačke, postupak projektovanja za SDH sisteme19.09.2011. u 14:05 - pre 152 meseci
Ja sam dobio temu za diplomski rad "Projektovanje optickog linka", vidim da ste i vi nesto radili na tu temu. Pa vas molim za pomoc [email protected] 0655515855
Pozdrav Milos
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Seminarski radovi :: Projektovanje optičke trase izmedju dve tačke, postupak projektovanja za SDH sisteme

[ Pregleda: 4010 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.