Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa laptopom

[es] :: Laptopovi :: Problem sa laptopom

[ Pregleda: 1419 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

betangin

Član broj: 321387
Poruke: 9
*.51.crnagora.net.



Profil

icon Problem sa laptopom22.05.2014. u 20:37 - pre 120 meseci
Igrao sam igicu I u sred igre mis mi je zakocio. Probao sam touch senzor koji je radio. Izvadim mis, vratim, kao da se nista ne desava. Alt+tab pritisnem da se prebacim na desktop I odradk to bez problema. Pokusam da se vratim nazad u igu, nece. Ja restartujem laptop. Kad se palio izbaci mi poruku bootmgr is missing. Stavim cd windowsa da pokusam da repair sistem, ucitavanje se oduzi. Napravim butabilnu flesku da probam s njom, nece ni tad. Onda uspijem nekako da formatiram disk ali opet ne mogu da dignem sistem. Kko 2 sata mu treba da ucita sve. Trazio sam po guglu I kazu da je problem ili sa hard diskom ili sa dijelom u koji se utice hdd. Sad me zanima je li ko imao isti problem I da li znate sta je u pitanju. Je li konektor u sklopu maticne I kolko kosta zamjena. Radi se o lenovu g500 starom 2 mjeseca.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Problem sa laptopom23.05.2014. u 08:48 - pre 120 meseci
99% sam siguran da je HDD problem. Health pao na 0%/gomila bad sectora i upis se srozao na par MB/ps iz sigurnosnih razloga.

Ako uspes, boot-uj HBCD/hdsentinel i iscitaj S.M.A.R.T i sve ce biti jasnije.
Ako imas garanciju, nosi na reklamaciju.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

betangin

Član broj: 321387
Poruke: 9
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Problem sa laptopom23.05.2014. u 12:05 - pre 120 meseci
U pravu si 99%. Chkdsk je obavio posao I izbacio mi more unreadable segmenata. Na svoju odg sam ga otvorio I ubacio drugi disk koji je ucitao iz prve. Sad ako budem imao srece da ovi ne provale da sam ga otvaro reklamiracu ga. Vratio sam onu nalepnicu na saraf. Ne znam hoce li me provalit xD
Hvala brate u svakom slucaju. Samo da te pitam moze li hdd da se popravi ili ce mi novi dat? Kolko se ceka?
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Problem sa laptopom23.05.2014. u 23:32 - pre 120 meseci
Daće ti novi pod uslovom da garancija bude uvažena.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Problem sa laptopom23.05.2014. u 23:48 - pre 120 meseci
Ma nece te provaliti. Imaju oni serijski broj tog HDD-a i znace da je taj dosao s tim laptopom...

Nema tu popravke, dobices nov HDD.

Sve zavisi od njihove dobre volje. Dijagnostika ce trajati par minuta, jer ce to prvo pogledati....Moze ti srediti za dan ( jer nce servisirati HDD u ovom slucaju ), a mozes cekati i 15 sto je max, koliko sam upoznat. Ranije je bilo 45 dana...Ako te ne ispostuju, posle toga ih posetis sa komsijom bilderom i nema problema, resice ti odmah :D

(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

betangin

Član broj: 321387
Poruke: 9
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Problem sa laptopom24.05.2014. u 03:44 - pre 120 meseci
Hvala ljudi! Javljam sta se desava. Nisam ga jos nosio pocinje mi ispitni rok, bolje da ucim ovih dana nego da visim. Btw javljam sta sam uradio. Hvala jos jednom
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Problem sa laptopom

[ Pregleda: 1419 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.